Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’ya uygun şekilde döviz transferi hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
helegna

Almanya’ya uygun şekilde döviz transferi hakkında

Mesaj gönderen helegna » Prş Oca 13, 2022 5:21 pm

Merhaba arkadaşlar,
yüksek lisans için dönem harcı ve ayrıca kira ve depozito için Almanya’ya para transferi yapmam gerekiyor. Ancak şuan param Euro olarak durduğu için tekrar TL’ye çevirip Transferwise gibi aracılarla göndermek istemiyorum malum makas fazla olduğu için. Tam olarak ne kadar geçeceğini bilemediğimiz için swift de şuan için mantıklı gelmiyor. Bunun için bildiğiniz en uygun ve zahmetsiz transfer yöntemi nedir acaba? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Metalwave

Re: Almanya’ya uygun şekilde döviz transferi hakkında

Mesaj gönderen Metalwave » Cum Oca 14, 2022 12:29 am

Selam,
Bende bu konuyu araştırdım fakat net bir çözüm bulamadım ama şöyle bir yol düşündüm;
Transfer wise'a banka kartından euro olarak direk yükleme yapabiliyorsun sanki online alışveriş yapıp kart bilgilerini giriyormuş gibi.
Türkiyedeki bankada euro hesabı açıp banka kartını euro hesabına eşleştirebilirsen, Transfer wise sitesinde yükleme yap seçeneğinden kart bilgilerini girip yükleme yapabilirsin. Ama ben yapıkredi ve finansbanka sordum. Bu şekilde banka kartına euro hesabı bağlanamıyor, banka kartı ana hesabı olarak sadece tl hesabı tanımlanabiliyor denildi.

Eğer banka kartına ana hesap olarak euro hesabını tanımlayabilen bir banka bulabilirsen. Transfer wise'a kart bilgilerini kullanarak sıfır masrafla paranı yükleyebilirsin.
Bu sadece bir ihtimal belkide hiçbir banka, banka kartına euro hesabını ana hesap olarak tanımlayamıyordur bilmiyorum.