Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Berkberk

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen Berkberk » Pzt Eyl 26, 2022 6:52 pm

sametpmk yazdı: Cmt Eyl 24, 2022 4:20 pm Vize görüşmesi: 8 haziran
Eksik evrak talebi:13 eylül
Kargo mesajı: 23eylül
Pasaport teslimi:24eylül
Vize türü:36f
Görüşme yeri:İstanbul başkonsolosluğu

selam arkadaşlar
Uzun bir bekleyişin(3.5 ay)ardından sonunda vizem elime ulaştı.Bu süreçte bu forumun bana çok faydası oldu.Bu nedenle bende deneyimlerimi paylaşmak istedim.
Benim şartlı kabulüm ve A2 goethe sertfikam vardı.Belgeleri eksiksiz hazırladım.Bir çok yerde yazıyor zaten hangi belgeler olduğu yazmicam oyüzden.Üni başvurusunda kullandığım belgelerdi çoğu(noterli apostilli).
Görüşmeye giderken vize ücretinin yanında bir miktarda türk lirası bulundurun.Fotokopiniz eksik çıkarsa orda fotokopi çekebiliyolar bunun içinde para alıyolar tabi .Bir de kargo ücreti var.
Ben görüşmeye 1 saat erken gittim.1 saat önceden aldılar görüşmeye oyüzden erken gitmenizde fayda var.İçeri girince birisi belgelerinizi ayıklıyor ve gereksizleri size geri veriyor(Nerdeyse getirdiğim belgelerin yarısını geri verdi).O sırada da başka birisi kargo işlemlerini hallediyor.Adresinizi falan yazıyosunuz.İşlemler tamamlandıktan sonra memurun yanına gidiyosunuz.Arada cam ve mikrofonlar var.Adeta cezaevi görüşmesi gibi.Memur güler yüzlü ve pozitif bir kadındı.Heyecanımı baya azalttı diyebilirim. Görüşme esnasında şaka falan bile yaptı.Gülüştük falan garipti baya.Klasik bir kaç soru sordu.Kalıcağım yer okicağım bölüm ve üniversite vesaire.Sonra almanca seviyemi ve ingilizce seviyemi sordu.Bunları sorarkende birşeyleri doluruyordu.Sonra almanca seviyemi ölçmek için 2 almanca soru sordu.
-Hangi üniversitede okumak istiyorsunuz?
-Hangi bölümü okuyacaksınız?
Teklemeden cevapladım ikisinide.Zaten baya kolaydı.Kadın zorlamak istemedi beni .Daha a2 olduğum için zorlamamış olabilir.Sonrasında bence asıl önemli soruları sordu.
-Neden bu bölümü tercih ettiniz?
-Bölümünüzün ilk senesi hangi dersler işleniyor?
Arkadaşlar benim anladığım asıl olay, öğrenci olduğunuzu kanıtlamak.Bu yüzden okulunuzun adresi,dil kursunun adresi ,bölüm derslerini vesaire kesinlikle bilin ezberleyin.Birde neden bu bölümü seçtin sorusuna güzel etkileyici ve net bir cevap hazırlayın .
Herkesin farklı bir vize deneyimi var ,o yüzden bu forumdaki vize anılarını okumanızı tavsiye ederim.Her soruya hazırlıklı olmaya çalışın.Net olmak en önemlisi.
Vize görüşmesi böyleydi.Genel olarak çok iyi geçmişti.Sonrasınd@ uzun bir bekleyiş var arkadaşlar.Upuzun. vizeden 1.5ay boyunca bir haber alamadım.Sonrasında ben ulaşmaya karar verdim.Mail attım ama cevap gelmedi.Sonra aradım.İşlemleriniz devam ediyor dendi.Telefon numarasını burda vermek istemiyorum.Güncel numarayı internette illaki bulursunuz.Sabah saat 9 da başlıyo pzrts salı çrşmba perşmebe.Erken saate aramanızı tavsiye ederim ve barkod no nuz yanınızda olsun.Ben haftada 1 arıyodum durumu öğrenmek için.
Neyse 3 ayın sonunda eksik evrak talebinde bulundular.Dil kursu kayıt belgesi istediler.Zaten ben bir dil kursu kayıt belgesi vermiştim.Ama aradan 3 ay geçtiği için güncelliğini yitirdi.Bu yüzden yeni belge istediler.Dil kursuna mail yoluyla durumu anlatıp ilerki tarihe kurs ayarladım.Belgeyide gönderdim.Gönderdikten 1 hafta sonra vizem sonuçlandı ve elime ulaştı.Yazım hatalarım illaki olmuştur kusura bakmayın :D .Umarım herşey dilediğiniz gibi olur.Sağlıklı günler diliyorum.
eksik belgenin ellerine ulaştığına dair ya da eksik belgeyi sizin soğru bir şekilde tamamladığınıza dair bilgilendirme yapıldı mı size çünkü ben de eksik bir belgemi tamamladım fakat bu şekil bir şey gelmedi ve tereddütteyim.

JokerDE

Mesaj gönderen JokerDE » Pzt Eyl 26, 2022 6:54 pm

ayropean yazdı: Pzt Eyl 26, 2022 5:43 pm Dil kursu kaydını sadece C1 icin yani 2 aylık gibi bi süre için yaptirdiniz o zaman degil mi? Bende b2 testdaf var da ben de 2 aylik yaptırdım o yuzden soruyorum
Hayır, burs aldığım kurum 6 aylık dil kursu kaydı yaptı. Ama benim herhangi bir şartlı kabulüm yok. Dil kursu sürecinde başvurulara başlarım diye düşündüm. Yüksek lisans için gidiyorum.

Berkberk

Mesaj gönderen Berkberk » Pzt Eyl 26, 2022 6:55 pm

seda0k yazdı: Cum Eyl 09, 2022 5:56 pm Merhaba arkadaşlar sonunda vizemi aldım!!!😭😭😭
Bu stresli süreci 6 aylık vizemi alarak tamamladım.
Çok korkmuştum olumsuz olmasından ama bugün aras kargo tarafından 17.05 te pasaportumu teslim aldım bir günde elime ulaştı.Bekleyen herkese sabır diliyorum.Umarım herkes olumlu sonuçlarını bir an önce alır :)
Merhaba öncelikle tebrik ederim. Eksik belgenizi gönderdikten sonra size eksik belgeyi tamamladığınıza dair bir konfirmasyon verildi mi ya da bilgilendirme yapıldı mı?

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Pzt Eyl 26, 2022 9:41 pm

Arkadaslar merhaba 41f masterdan izmirde eylul ayinda gorusmeye gidenler yaklasik ne kadarda zamanda vizelerini aldilar acaba? Uçak bileti almak istiyorum da aşagı yukarı bir tarih yazarsanız cok sevinirim

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Eyl 26, 2022 10:30 pm

bsrbsr yazdı: Pzt Eyl 26, 2022 9:41 pm Arkadaslar merhaba 41f masterdan izmirde eylul ayinda gorusmeye gidenler yaklasik ne kadarda zamanda vizelerini aldilar acaba? Uçak bileti almak istiyorum da aşagı yukarı bir tarih yazarsanız cok sevinirim
Eylül ayında görüşmeye girenler zaten en erken ekim ayında alabilirler.Korkutmak gibi olmasın ama konu İzmir olunca bu süre daha da uzun olabiliyor.

Tıpış

Mesaj gönderen Tıpış » Pzt Eyl 26, 2022 10:38 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Eyl 26, 2022 10:30 pm Eylül ayında görüşmeye girenler zaten en erken ekim ayında alabilirler.Korkutmak gibi olmasın ama konu İzmir olunca bu süre daha da uzun olabiliyor.
istanbul bile yavaş çalışıyor artık 33. günü bitiriyoruz hala çıt yok vize tipim 39F

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Eyl 27, 2022 3:18 am

Tıpış yazdı: Pzt Eyl 26, 2022 10:38 pm istanbul bile yavaş çalışıyor artık 33. günü bitiriyoruz hala çıt yok vize tipim 39F
Bence en geç 1 haftaya size cevap gelir .Ankara bu ay biraz hızlanmış gibi ama .İstanbul'a çabuk cevap verdiği için başvurular oraya yoğunlaşmış herhalde ki ondan geç cevap veriliyor bence.

gkdeniz03

Mesaj gönderen gkdeniz03 » Sal Eyl 27, 2022 7:39 am

Özgür123 yazdı: Pzt Eyl 26, 2022 5:38 pm Hayırlı olsun darısı isteyenlerin başına. Vize turunuz ve dil seviyeniz nedir acaba ?🙏
Vize türü 36F, dil seviyesi B1

mihya

Mesaj gönderen mihya » Sal Eyl 27, 2022 9:31 am

41f İstanbul bugün 36. gündeyiz bu hafta açıklanır diye ümit ediyoruz. Okul 1 Ekim’de açılıyor.

Haydari

Mesaj gönderen Haydari » Sal Eyl 27, 2022 9:46 am

41f İstanbul 22 Ağustostan bugüne 36. gün geçti hiçbir ümidim yok. Perşembe uçak bileti yanacak, okul 1 Ekim’de açılıyor.

visawaiting

Mesaj gönderen visawaiting » Sal Eyl 27, 2022 10:13 am

Merhabalar, bana da verilen forumda field, subject sorulmuştu ama ben yine de birkaç ders ismi yazdım siz ne yaptınız acaba ?

Lyra yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 11:40 am 41f, Istanbul
Randevu Başvuru: 27 Ağustos
Randevu Atama: 12 Eylül
Randevu Tarihi: 19 Eylül

Gitmeden önce buralara çok baktım, tecrübemi ben de yazayım birilerine yardımcı olur belki.

Öncelikle benim randevum 8deydi, önümde 3 kişi vardı ben sıra aldığımda. Kişi başı yaklaşık 15 dakika sürdü, 1 saate işlemlerim bitti çıktım.

Herkes çok canayakın ve güleryüzlüydü, öyle sorguya filan çekilmedim. Bölümüm ingilizce ama almanca belge de istenmişti, o yüzden onu sorabilirler, almancamı test edebilirler diye korkmuştum, konusu açılmadı bile. Sadece Türkçe konuştuk, yalnızca kısa bir dil sınavı var diye 4 soruluk bir kağıt verdiler. İngilizce ya da almanca cevaplayabilirsin dendi. Bana verdikleri kağıttaki sorular:

Hangi üniversite ve bölüme gidiyorsun?
Neden bu bölümü okumak istiyorsun?
Bölümünde hangi alanlar/dallar var? (Bu forumda ders ismi sorduklarını okumuştum, ama bana verilen soruda "field/area" diye yaziyordu.
Almanyada akraban var mı?

75 euro + 100 lira nakit aldılar.

Belgeler konusunda:
Belgelerin iki kopyasını istiyorlar zaten, ben iki ayrı dosya yapmıştım, zor oldu biraz. Kopyaları arka arkaya istiyorlar.
Ben çalışmıştım, o yüzden SGK dökümü de gerekti. Türkçe edevletten aldığım gibi götürdüm, çeviri gerekmiyor dediler.
Açıköğretim ikinci üniversiteye kayıtlıyım, önemli değilmiş, onunla ilgili bir belge istemedi.
Seyahat sigortası başlangıç tarihi başvuru formunda Almanya'ya girme tarihinizden sonra başlayamaz, ona göre başvuru formunu düzeltti.
Bloke hesabımı ben aylık 934 eurodan yatırmıştım güncellendiği için, yine de bilgilendirildiğime dair bir beyan imzaladım orada, ve konsolosluk sitesinden takip etmem söylendi, sonra tekrar bloke hesap bilgisi sunmam gerekbilir diye.

Giderken iData randevu belgesini sunmanız gerekebilir yazıyordu mailde, ama kimse öyle birşey sormadı, 41f belgesinin de çıktısını almıştım, ona da hiç bakmadılar.

Daha önce Almanya'ya girmiştim, forma da yazdım, ama eski pasaportumu görmek istemediler, eğer böyle bir endişeniz vardıysa.

Ayrıca, iData ofisine sıra beklerken yanınızda birisi giremiyor, yanınızda birisi gelirse dışarıda beklemek durumunda olabilir haberiniz olsun.

Sonunda pasaport teslim fişi verdiler, orada alttaki barkodda sayı yazmıyor ama scannerla telefona okutursanız o numarayla takip edebiliyorsunuz online.

MRTHNGNS

Mesaj gönderen MRTHNGNS » Sal Eyl 27, 2022 10:19 am

Merhaba arkadaşlar,
31 Ağustos’ta randevu için başvurdum hala “atama bekliyor” yazıyor. Sizce ne kadar sürer randevu ataması? İstanbul bu arada.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Eyl 27, 2022 10:44 am

gkdeniz03 yazdı: Sal Eyl 27, 2022 7:39 am Vize türü 36F, dil seviyesi B1
Teşekkür ederim,başarılar dilerim 🙏

hicmutludegilim

Mesaj gönderen hicmutludegilim » Sal Eyl 27, 2022 11:13 am

Arkadaslar selamlar
Istanbul'dan yaptigim 41F basvuru bekleyisimde 9. hafta bitmek uzere. Bu surecte gozlemlerimi ve arastirmalarimi paylasmak ve sizin fikirlerinizi almak istiyorum.

Vizeye nereden basvurdugunuz basvuru yanit suresini etkileyen bir parametre ama acikcasi onemli bir etken oldugunu dusunmuyorum
Asil onemli etkenin basvuru dokumanlarinizin butunlugu ve gideceginiz sehrin yabancilar dairesi oldugunu gozlemledim
Idata - konsolosluk - yabancilar dairesi arasindaki prosedurun asil isleyisi hakkinda bir aciklik yada transparanlik yok fakat gozlemlerim ve arastirmalarim sonucunda prosedurun su sekilde oldugunu dusunuyorum.

Idata'nin tek islevi belgelerinizi isleyen duzene gore teslim alip konsolosluga iletmek. Baska herhangi bir islevine raslamadim. Basvuru sirasinda yapilan sozlu yada yazili mulakat bana kalirsa son derece islevsiz. A1 Dil kursu icin vizeye basvuran arkadasima 10 tane benim dahi zor cevap verecegim Almanca soru yonelttiler. O sebeple basvuru durumunun detayini ogrenmek icin Idata'yla iletisim kurmaya calismak pek dogru bir efor olmayacaktir
Konsolosluk Idata'dan basvuru belgelerini teslim aliyor, kendi icinde kontrol ediyor, butunlugunu sagliyor ve konu olan yabancilar dairesine iletiyor.
Bana kalirsa dananin kuyrugu burda kopuyor. Cunku gidilecek sehire gore yabancilar dairesinin isleyisi ve yogunlugu cok fark edebilen bir parametre. Mesela Dresden Berlin Dortmund gibi sehirlerin yabancilar dairesi son derece yogun ,is yukleri cok fazla ve yeterli calisan yok. (Nerden biliyosun diye sorarsaniz 4 senedir Almanya'da yasiyorum, ikamet kaydi gibi 10 dakikalik bir islem icin bile Berlinde 20 yi askin yabancilar dairesi merkezinde 5 hafta icinde hic randevu tarihi yok) O sebeple zannediyorum ki buyuk sehirlerdeki yabancilar dairesi her basvuruyu detayli incelemiyor. Bir kismini incelemiyor yada gozden geciriyor ve sessizlik surecini bozmuyor. Bunun sonunda siz vizenizi yaklasik 4-5 haftada aliyorsunuz. Diger kismini da dikkatli incelemeye aliyor ve sessizlik surecini bozuyor. Bu sekilde basvurunuz +7 hafta'da sonuclaniyor. Neye gore detayli inceledigine dair bir fikrim yok acikcasi, onceki deneyimlerime dayanarak rasgele bile olabilicegini dusunuyorum.
Bizim basvurumuzda 6. haftada hem konsolosluga hem yabancilar dairesine ulasmaya calistik. Konsolosluktan herhangi bir cevap alamadik, Berlin yabancilar dairesi 2 hafta sonra basvurumuzun incelendigini ve sabirli olmamiz gerektigini soyledi.
Ertelenen her hafta kalacak yer bulmak ve uyum sureci sekteye ugruyor, En sonunda benim de herkese onerim sabirli olmaya calismak. Sadece buyuk sehirlerde degil, artik her yerde konut ve multeci sorunlari sebebiyle kalcak yer bulmak giderek zorlasiyor ve pahalilasiyor. Internetten arastirmalarinizin yaninda lokal topluluklardan (forum, facebook etc.) yardim isteyebilirsiniz
Herkese sabirli gunler dilerim

minicikpug

Re: Vize Durumu için Mail sorgusu

Mesaj gönderen minicikpug » Sal Eyl 27, 2022 11:33 am

minicikpug yazdı: Prş Eyl 22, 2022 6:26 pm Arkadaslar merhaba, ben 41f için idata istanbulda 7 eylülde belge teslimimi yaptım. Şu anda 2 hafta geçti ve başvuru belgesine istenen gidiş tarihi olarak 1 ekim yazmıştım, bu durumda vizemin çıkması belki 4 haftadan daha kısa sürer diye umut ederek. Sizce konsolosluga mail atsam ya da arasam basvurumun durumu hakkında bilgi alabilir miyim? Ayrıca uçak biletimi de çoktan 7 ekim tarihine aldım, biletimin yanacagından korkuyorum. Erken alma sebebim de fiyatların sürekli pahalanmasıydı, şu anda 2 katından daha pahalı hale geldi. Süreci hızlandırmak ya da sorulan soruya verimli cevap alabilmek adına yapılabılcek bır sey var mı acaba? Tesekkurler sımdıden.
Merhaba arkadaslar, dun 700 küsür arama denemesi ve 5 kere hattı düşürdüğüm halde açmamalarına rağmen sonunda 6. defa çaldığında sabah 10.30 cıvarlarında istanbul başkonsolosluk vize sorgusu kısmına ulasabildim. Vizemin durumunu öğrenmek istedim ve su anda belgelerimin Almanya’da olduğunu söyledir. Surec hakkında daha cok bilgim olması adına sessizlik prosedürü altında mı değerlendiriliyor diye sordum, telefondaki görevli bana o ne diye sordu :’). Sonrasında telefonda konsolosluk calısanına sessizlik prosedürünü acıkladım ve aldıgım tepki kafanızı bulandırmayın boyle seylerle oldu. Sonrasında gelicek gelicek, akısına bırakın rahatlayın biraz diyerek telefondaki hanımefendi sanırım teselli! vermeye calıstı. Zaten görusmedeki absürtlüklerden dolayı saskınlıga ugramıstım, daha baska bır sey soramadım ve bu sekilde konusma sonlandı. Bir yandan da konsolosluga ve gideceğim yabancılar dairesine mail attım dun sabah ancak henuz bir yanıt gelmedi. Kalıcak yerimi ayarladım, derslerım baslıyor ve ucak bıletım de hazırdı, bu sebeple anksiyete icindeyim ufak bir problem bile buyuk sorunlara yol acabilir kendi durumumda. İki günde bir konsoloslugu arayıp bilgi almayı, sürekli darlamayı dusunuyorum vize durumum hakkında, önerisi olan vs varsa lütfen paylasın

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Sal Eyl 27, 2022 12:22 pm

Benim küçük bir sorum var, cevabını göremedim, 26agustos İstanbul 41f evrak teslim ettik ama hesabıma göre-buradaki insanların yorumlarından çıkardığım analize göre 😂- 28i gibi gelmesi lazım da ses seda yok, bir de 22sinde başvuranların ki gelmeyince ausländerbehördeyi falan arayayım diyoruz ama başvuru nereye yapıldı kısmı bizim kafamızı karıştırdı, söyle ki:
Okul Potsdam da, ama biz Potsdam değil konaklamaya 1 aylık Berlin ayarladık, cok yakın zaten diye.
Bunlar gidip konaklama Berlin diye berlin Mi göndermiştir, kimden nereden öğrenebiliriz bunu, telefona dönen yok ama olsun ümit 😂

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Sal Eyl 27, 2022 12:24 pm

minicikpug yazdı: Sal Eyl 27, 2022 11:33 am Merhaba arkadaslar, dun 700 küsür arama denemesi ve 5 kere hattı düşürdüğüm halde açmamalarına rağmen sonunda 6. defa çaldığında sabah 10.30 cıvarlarında istanbul başkonsolosluk vize sorgusu kısmına ulasabildim. Vizemin durumunu öğrenmek istedim ve su anda belgelerimin Almanya’da olduğunu söyledir. Surec hakkında daha cok bilgim olması adına sessizlik prosedürü altında mı değerlendiriliyor diye sordum, telefondaki görevli bana o ne diye sordu :’). Sonrasında telefonda konsolosluk calısanına sessizlik prosedürünü acıkladım ve aldıgım tepki kafanızı bulandırmayın boyle seylerle oldu. Sonrasında gelicek gelicek, akısına bırakın rahatlayın biraz diyerek telefondaki hanımefendi sanırım teselli! vermeye calıstı. Zaten görusmedeki absürtlüklerden dolayı saskınlıga ugramıstım, daha baska bır sey soramadım ve bu sekilde konusma sonlandı. Bir yandan da konsolosluga ve gideceğim yabancılar dairesine mail attım dun sabah ancak henuz bir yanıt gelmedi. Kalıcak yerimi ayarladım, derslerım baslıyor ve ucak bıletım de hazırdı, bu sebeple anksiyete icindeyim ufak bir problem bile buyuk sorunlara yol acabilir kendi durumumda. İki günde bir konsoloslugu arayıp bilgi almayı, sürekli darlamayı dusunuyorum vize durumum hakkında, önerisi olan vs varsa lütfen paylasın

Ben de 41f ile 22 ağustosta başvuru yaptım. 1 ekimde orada olacağımı sigortayı falan ona göre ayarlamıştım ancak uzun bir zaman geçmesine rağmen hala aynı durumda beklemedeyim. Uçak biletim 7 ekimde ancak çok umutlu konuşmuyor kimse süreç uzayacak gibi benden daha önce evrak teslimi yapıp bekleyenlerde bir sürü kişi var :( Konsolosluk aramak falan pek fayda etmiyor malesef. Cuma gününe kadar dağıtıma çıkmasını bekliyorum sonuç olarak tarih olarak 1 ekim dedik ondan tek umudum bu şu an için.

Lyra

Mesaj gönderen Lyra » Sal Eyl 27, 2022 12:34 pm

visawaiting yazdı: Sal Eyl 27, 2022 10:13 am Merhabalar, bana da verilen forumda field, subject sorulmuştu ama ben yine de birkaç ders ismi yazdım siz ne yaptınız acaba ?
Merhaba,

Alan ismi olan ders isimleri yazdım ben (Mesela biyolojiye giriş değil de evrimsel biyoloji gibi). Bölümümün daha ileri derslerinden yani. Ama fark edecegini düşünmüyorum, daha önce giden başkalarıyla da konuşunca hiç eğitim vizesi reddedilen duymadım dediler.

minicikpug

Mesaj gönderen minicikpug » Sal Eyl 27, 2022 6:09 pm

Iceberg yazdı: Sal Eyl 27, 2022 12:24 pm Ben de 41f ile 22 ağustosta başvuru yaptım. 1 ekimde orada olacağımı sigortayı falan ona göre ayarlamıştım ancak uzun bir zaman geçmesine rağmen hala aynı durumda beklemedeyim. Uçak biletim 7 ekimde ancak çok umutlu konuşmuyor kimse süreç uzayacak gibi benden daha önce evrak teslimi yapıp bekleyenlerde bir sürü kişi var :( Konsolosluk aramak falan pek fayda etmiyor malesef. Cuma gününe kadar dağıtıma çıkmasını bekliyorum sonuç olarak tarih olarak 1 ekim dedik ondan tek umudum bu şu an için.
:( çok uzuldum sizin adınıza da, siz de mi istanbuldan basvuru yapmıstınız ve hangi sehire gitmeyi planlıyordunuz acaba?

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Sal Eyl 27, 2022 7:37 pm

minicikpug yazdı: Sal Eyl 27, 2022 6:09 pm :( çok uzuldum sizin adınıza da, siz de mi istanbuldan basvuru yapmıstınız ve hangi sehire gitmeyi planlıyordunuz acaba?
İstanbul gayrettepe başvuru evet, Nürnberge gidicem tabi bir an önce gelirse vize…

Kilitli