Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
emresen1

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen emresen1 » Cmt May 28, 2022 3:02 pm

aryaa yazdı: Cmt May 28, 2022 11:29 am Evet doğru içinizi rahat tutun
merhaba benim soruma mı cevap verdiniz acaba red cevabı 2 hafta içinde geliyor mu . benim 23 gün oldu . endişelenmeli miyim red gelir mi ?

komando99

Mesaj gönderen komando99 » Pzr May 29, 2022 9:01 pm

34F burslu yüksekokul eğitimi

29 nisan randevu talebi
12 mayıs vize randevusu (ertelendi)
30 mayıs yeni vize randevusu

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Pzr May 29, 2022 9:28 pm

Arkadaşlar 40F vize türü kaldırıldı mı? Şartlı kabul için başvuru yapacağım. Önceden vize için randevu alırken 40F görünüyordu şimdi 36F görünüyor.

merttsdmr57

Mesaj gönderen merttsdmr57 » Pzt May 30, 2022 12:10 pm

Herkese merhaba nisan sonunda 41f e başvurdum. İdataya randevuyu verdiler. İdatatada evraklarımı aldılar ve içinde bazı soruların olduğu bi kağıt verdiler onu da doldurdum. Sonrasında bana bi takip numarası verdiler. Şimdi sorum şu: hani mülakat oluyordu ? Herkese olmuyor mu, konsolosluktan çağrıldığını falan söyleyenler olmuştu. Çünkü benim başvurumdan bir ay oldu çağırsalar çağırırlardı diye düşünüyorum. Bununla ilgili bilgisi olan var mı ?

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Pzt May 30, 2022 7:46 pm

merttsdmr57 yazdı: Pzt May 30, 2022 12:10 pm Herkese merhaba nisan sonunda 41f e başvurdum. İdataya randevuyu verdiler. İdatatada evraklarımı aldılar ve içinde bazı soruların olduğu bi kağıt verdiler onu da doldurdum. Sonrasında bana bi takip numarası verdiler. Şimdi sorum şu: hani mülakat oluyordu ? Herkese olmuyor mu, konsolosluktan çağrıldığını falan söyleyenler olmuştu. Çünkü benim başvurumdan bir ay oldu çağırsalar çağırırlardı diye düşünüyorum. Bununla ilgili bilgisi olan var mı ?
Hangi şehir ?

merttsdmr57

Mesaj gönderen merttsdmr57 » Pzt May 30, 2022 8:03 pm

umutt_cobann yazdı: Pzt May 30, 2022 7:46 pm Hangi şehir ?
İstanbul

komando99

Mesaj gönderen komando99 » Pzt May 30, 2022 9:45 pm

merttsdmr57 yazdı: Pzt May 30, 2022 12:10 pm Herkese merhaba nisan sonunda 41f e başvurdum. İdataya randevuyu verdiler. İdatatada evraklarımı aldılar ve içinde bazı soruların olduğu bi kağıt verdiler onu da doldurdum. Sonrasında bana bi takip numarası verdiler. Şimdi sorum şu: hani mülakat oluyordu ? Herkese olmuyor mu, konsolosluktan çağrıldığını falan söyleyenler olmuştu. Çünkü benim başvurumdan bir ay oldu çağırsalar çağırırlardı diye düşünüyorum. Bununla ilgili bilgisi olan var mı ?
Öğrendiğim kadarıyla; bazı randevular (daha kesin görülen, mülakata ihtiyaç duyulmayan) idata'da, diğerleri konsoloslukta oluyor. Benim de bugün idata'da randevum vardı. Bir problem yok.

ugr.kca

Mesaj gönderen ugr.kca » Sal May 31, 2022 2:11 pm

ugr.kca yazdı: Pzt Mar 28, 2022 11:52 am Herkese Merhaba

Bu sabah eşim,ben ve 4 yaşında kızımız ile İstanbulda vize görümemiz vardı.Eşim üzerinden 40f basvurusu yaptık.Orjinal goethe sertifikası ve orjinal diplomayı verdik ancak geri vermediler.Bizde çıkarken sormayı unuttuk.Sonradan mı gönderiyorlar acaba ?Diploma gitti diye panikteyiz şu an :) Mail attık tabi ama henüz cevap gelmedi.Bir bilgisi olan var mıdır ?
Merhabalar

Sürecim hakkında bilgilendirmek istedim.
25 Mart Eşim,Ben ve çocuğumuz Konsolosluk görüşmemizi yaptık.
28 Nisan eşimin vizesi geldi.Sadece eşimin vizesi gelince hızlıca yabancılar şubesine mail attık.Konaklama/kira kontratı istediler.Airbnb olur mu diye sorduk,olur dediler.Hemen aynı gün 2 aylık bir ev tutup 1 aylık parasını ödeyip gönderdik.Hala benim ve çocuğumuzun vizesini bekliyoruz.Umarım en kısa sürede gelir.

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Sal May 31, 2022 6:14 pm

feyzveal yazdı: Sal May 17, 2022 7:09 pm 36f İstanbul Başkonsolosluğu
Randevu talep: 29.03.2022
Randevu atanma: 07.04.2022
Randevu tarihi: 17.05.2022

Bugün İstanbul konsolosluğunda görüşmeye girdim. Bremen universitesinden sartli kabulüm var. subat ayinda Ankarada gorusmeye girmistim ve bölümumu uygun bulmadilarindan dolayi red almıştım. Red haberinden sonra üniversiteye tekrar baska bölüme basvuru yapip sartli kabul aldım ve istanbul konsolosluğuna başvuru yaptım. ( Daha önce giden bir tanıdığım istanbulda daha rahat ve hızlı olduklarını söylemişti o yuzden İstanbula basvurdum)

Ankarayla kiyaslayacak olursam çok rahat bir vize gorusmesi gecirdim. İstanbuldaki memur hanim çok kibar ve güler yuzluydu. Gerekli belgeleri inceledi. B1 sertifikamin oldugunu görünce biraz konusabiliriz değil mi dedi tabi dedim. Hangi bolumu okuycagimi sordu. Ben bunlara ek olarak eğitimden sonra ne yapacağımi da ekledim. Master vs seklinde. Baska bir Almanca konusmamiz olmadi. Forumda dolaşan 8 9 almanca sorulu kagit da doldurmadim. Ankara gorusmemde doldurmustum. Yaklaşık 15 20 dakika sürdü. En sonra sessizlik prosedürünü anlatti ve üstünde baya durdu.
. Daha önceki basvurumdan farklı olarak üniversite diplomamin orjinalini aldilar pasaportla birlikte geri yollayacaklarini belirtti.

Kafama takilan birkaç nokta var benzerini yasayan arkadaşlar varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Vize memuruyla gorusmeden önce fotokopileri kontrol eden memur birçok belgemi geri verdi ve gereksiz olduğunu söyledi gerekli belgeleri nerdeyse hepsinden 1 kopyasini aldi diyebilirim. Kafam çok karışık memurun hata yapmış olma olasılığı olabilir mi içime dert oldu benzer durum yasayan yazabilirse çok sevinirim
Merhaba. İstanbul'da vizeye girmek için önce ikametinizi İstanbul'a aldırdınız mı yoksa buna gerek olmadı mı?

curengg

Mesaj gönderen curengg » Prş Haz 02, 2022 3:58 pm

Selam herkese,

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Üniversiteden kabul belgem mevcut. Vize almak için kaydolmayı mı beklemeliyim? Kayıtlar 25 Temmuzdan sonra başlıyor. Kaydolmadan vize almam saçma mı olur?

Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

bjedug.emir

Mesaj gönderen bjedug.emir » Prş Haz 02, 2022 9:06 pm

curengg yazdı: Prş Haz 02, 2022 3:58 pm Selam herkese,

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Üniversiteden kabul belgem mevcut. Vize almak için kaydolmayı mı beklemeliyim? Kayıtlar 25 Temmuzdan sonra başlıyor. Kaydolmadan vize almam saçma mı olur?

Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Merhaba,

Kayit olmadan vize basvurusunda bulunabilirsin.

curengg

Mesaj gönderen curengg » Prş Haz 02, 2022 9:35 pm

bjedug.emir yazdı: Prş Haz 02, 2022 9:06 pm Merhaba,

Kayit olmadan vize basvurusunda bulunabilirsin.
Teşekkür ederim bilgi için. :)

ecrayrtsvr

Mesaj gönderen ecrayrtsvr » Prş Haz 02, 2022 11:54 pm

YER: İzmir Konsolosluğu

Öncelikle herkesin her şey istediği gibi olsun :) Şimdi aklımda kalanlarla vize görüşmemi anlatayım. Randevum 9'daydı. 8.30 gibi benim evraklarımı aldılar yaklaşık yarım saat sonra da beni çağırdılar. Çanta, telefon vs refekatçı varsa ona verebilirisniz ya da kilitleyebilirsiniz dediler. Kemer vs çıkan küçük bir aramadan geçerek içeri girdim. Benim evraklarımı alan beyefendi dosyalarımı düzenlemiş. Ben iki dosya yapmıştım biri ojinalleri diğeri fotokopileri içeriyordu. Size tavsiyem bu kadar özenmeye gerek yok güzelce muhafa etmeniz yeterli.Ben biraz gereksiz iş yapmışım. Her neyse fazla belgelerimi vs verdi. Kargo poşetini doldurdum. Daha sonra da 75 Euro vize ücretini verdim. Herhangi bir TL ödemesi yapmadım. Evraklarıma gelecek olursak,
Almanca Olarak Hazırladıklarım veya Aldıklarım;
 Başvuru Formu
 Kronolojik Özgeçmiş
 Motivasyon Yazısı
 Dil Belgesi
 Okul Kabulleri
 Dil Kursu Kayıt Belgesi + Dil Okulu Yurdu Rezarvasyon Bilgisi
 Garantör Belgem
 AT 11 (tarihi kurs başlangıcı değil, vize görüşme zamanından itibaren yapmıştım. Herhangi bir şey dmeediler)
Apostil Yaptırdıklarım (Lise Diplomam hariç apostillerimi kaymakamlıktan yaptırdım.)
 Lise Diploması
 ÖSYM Sonuç Belgesi
 Lisans Diplomam
 Eurpasss diploma ekim(bende olduğu için koydum, gerekli değil.)
Çeviri Yaptırdıklarım;
 Lise Diploması
 ÖSYM Sonuç Belgesi
Okuldan direk olarak iniglizce aldıklarım;
 Transkript
 Lisans Dilomam
(okul sonrası çalışmam yoktu o yüzden ben koymadım)
(vukuatlı nüfus örneği, ikametgah almıştım onları benden almadılar ama banka hesap dökümanlarımı aldılar)

Vize görüşmesine gelecek olursak, öncelikle memur çok iyi bir hannımefendiydi. Forumdan okuduklarım sonrasında şanslı olduğumu düşünüyorum. Aklımda kalan sorular;
 Neden bu üniversite? Neden bu bölüm?
 Alacağın dersler?
 Almanca dil bilgisi?
 Kalıcak yer bilgisi?
 Okul bitince ne yapacaksın?
 Ne yapacaksın, nerede okuyacaksın?
 Vize çıkmazsa ne yaparsın?
 Almanya’da akraban var mı?

Almanca Sorular

 Hava bugün nasıl?
 Daha önce almanyada bulundun mu?
 Ne okuyacaksın?
 En sevdiğin yemek?

Umarım faydalı olmuştur :)

ecrayrtsvr

Mesaj gönderen ecrayrtsvr » Cum Haz 03, 2022 12:08 am

komando99 yazdı: Pzr May 29, 2022 9:01 pm 34F burslu yüksekokul eğitimi

29 nisan randevu talebi
12 mayıs vize randevusu (ertelendi)
30 mayıs yeni vize randevusu
Merhaba umarım her şey isteidiğiniz gibi gidiyordur, hangi konsolosluk ertelemeyi bu kadar hızlı verdi?

komando99

Mesaj gönderen komando99 » Cum Haz 03, 2022 1:28 am

ecrayrtsvr yazdı: Cum Haz 03, 2022 12:08 am Merhaba umarım her şey isteidiğiniz gibi gidiyordur, hangi konsolosluk ertelemeyi bu kadar hızlı verdi?
Merhaba, ulusal vize görüşmemi IDATA'da yaptım.

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Cum Haz 03, 2022 1:21 pm

Aslickr yazdı: Sal May 31, 2022 6:14 pm Merhaba. İstanbul'da vizeye girmek için önce ikametinizi İstanbul'a aldırdınız mı yoksa buna gerek olmadı mı?
merbalar ben ikametimi istanbula aldırdıktan sonra başvuru yaptım

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Cum Haz 03, 2022 1:36 pm

Brklyn yazdı: Pzt May 23, 2022 11:18 pm Merhabalar size iki soru soracaktım
1-Ankara mı İstanbul vize için daha iyi sizce
2-Şu an kaç gün sonraya randevu veriliyor güncel bilgisi olan yazabilir
Merhaba,
ben iki konsoloslukta da görüşmeye girdim. Bana göre İstanbul daha hızlı randevu atama yaptı ve daha rahat bir görüşme geçirdim tavsiyem İstanbul olur ayrıntılı bilgiyi bir sayfa öncesinde yazdım inceleyebilirsiniz

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Cum Haz 03, 2022 2:11 pm

feyzveal yazdı: Cum Haz 03, 2022 1:21 pm merbalar ben ikametimi istanbula aldırdıktan sonra başvuru yaptım
İkameti aldırmadan başvuru yapmak mümkün değil mi? Başvurudan kaç ay önce aldırmıştınız?

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Cum Haz 03, 2022 9:05 pm

Arkadaşlar öğrenci vizenizin üzerinde okul ismi/şehir yazıyor mu? Vize aldıktan sonra okul değiştirme sürecini öğrenmeye çalışıyorum. Vizenin üstünde okulun ismi yazıyorsa, diğer okula gittiğinde oturum iznin uzatılmayabilir demişler.
Physiker da daha önce böyle bir sorun yaşayıp ülkesine gönderilen öğrenciler oldu demiş. Çelişkideyim, düşüncelerinizi merak ediyorum.

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Cmt Haz 04, 2022 12:18 pm

Merhabalar bir sorum olacaktı vize alırken yabancılar ofisimiz neye göre belirleniyor aceba yardımcı olursanız sevinirim 🙏

Kilitli