Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ezgigillerden

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen ezgigillerden » Çrş Kas 30, 2022 1:03 pm

Henüz iletişime geçmedim çünkü evraklarımı teslim edeli 1 ay olmadı. Sessizlik süresi (3 hafta 2 gün) 44f için var mı, biliyor musunuz acaba?

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Çrş Kas 30, 2022 1:28 pm

ezgigillerden yazdı: Çrş Kas 30, 2022 1:03 pm Henüz iletişime geçmedim çünkü evraklarımı teslim edeli 1 ay olmadı. Sessizlik süresi (3 hafta 2 gün) 44f için var mı, biliyor musunuz acaba?
Bildiğim kadarıyla sessizlik süresi yok 44f te. diğer çoğu vize türünde bahsediliyor ve elçiliğin sitesinde yazıyor. ama 44f te bu yazılmamış. 44f te ortalama sürenin 8 hafta olduğu yazıyor.bana elçilikte, görüşmede 2 aydan önce aramayın sormayın zaten gibi bişi dediler.

Ben 1 ay dolunca arayacağım yurtdışı şubeyi.. 2 ay çok uzun ve ucu açık...

kinderarztin

Mesaj gönderen kinderarztin » Çrş Kas 30, 2022 5:41 pm

sammydavis yazdı: Çrş Kas 30, 2022 1:08 am Selamlar,
Bu kadar uzun süre için herhangi bir yerle irtibat kurdunuz mu acaba. burdaki konsolosluk... veya almanya yabancılar.. herhangi bir cevap aldınızmı acaba..
birde hangi ilden başvurdunuz ve almanya da nereye gidiyorsunuz...

Soru yağmuru gibi oldu ama, 44f başvuranı çok az aramızda...
şimdiden teşekkürler ..
Hayır kimseye sormadım, yaz sonbahar dönemiydi, üniversiteye gidecekleri yetiştiriyorlardır diye düşündüm, İzmir olması da etkilemiş olabilir. Berlin'e gideceğim, randevum 8 Aralıkta

kinderarztin

Mesaj gönderen kinderarztin » Çrş Kas 30, 2022 5:46 pm

ezgigillerden yazdı: Çrş Kas 30, 2022 1:33 am Merhabalar ben de 07.11.2022 tarihinde 44f vizesi için Ankara Almanya Büyükelçiliğine evraklarımı teslim ettim. Gerçekten en zorlu kısmı beklemekmiş herkese sabır diliyorum.. :)) 44f için başvuran herkese yardımcı olması açısından sorularınız varsa severek cevaplandırırım, zaten sürecim sonuçlanınca buraya da yazacağım.
Teşekkürler, benim randevu da 8 Aralık'ta, kurs 6 Şubatta. Bu sevdadan vazgeçeyim en iyisi yetişmeyecektir diye kabulleneyim. Şimdi diyelim ki yetişmedi, kurs süresinin başlangıcını öteleyince bitişini de öteliyorlardır heralde diye umut ediyorum. İDATA ayrı bir ücret daha alıyor muydu acaba, onu bir çözemedim

kinderarztin

Mesaj gönderen kinderarztin » Çrş Kas 30, 2022 5:51 pm

kreuzovl yazdı: Sal Kas 29, 2022 11:12 pm Ben de hekimim ve 44 f vize görüşmesi üstünden 10 hafta geçti hala haber yok kursumu 2 kez ertelettim bence vizen gelmeden bilet alma.
Bilmiyorum ki artık motivasyon mektubuma "vaktinde sonuçlanmasını temenni ediyorum, randevuyu 6 aydır bekliyorum" falan diye bir şeyler yazsam mı, negatif mi olur... Siz nelerden bahsettiniz? Almancayı öğrenme sebebimizle ilgili olarak?

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Çrş Kas 30, 2022 8:05 pm

kinderarztin yazdı: Çrş Kas 30, 2022 5:51 pm Bilmiyorum ki artık motivasyon mektubuma "vaktinde sonuçlanmasını temenni ediyorum, randevuyu 6 aydır bekliyorum" falan diye bir şeyler yazsam mı, negatif mi olur... Siz nelerden bahsettiniz? Almancayı öğrenme sebebimizle ilgili olarak?
Bu tip bir ifadenin pek bir faydası olacağını sanmıyorum.Ben motivasyon mektubunda kariyerime Almanya’da devam etmeyi ve orda uzmanlık yapmayı düşündüğümü ancak kurs sonrasında Tr ye dönüp bu konuda ailemle net bir karar alacağımdan bahsetmiştim.

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Çrş Kas 30, 2022 11:50 pm

44f gerekli evraklar listesinde vize sürecinin 8 hafta süreceğinden bahsediliyor fakat bugün bir tanıdığım 1 ay sonra 44f vizesini aldı (İstanbul başvuru) tarih konusu ne yazık ki belli olmuyor.. ama en az 2 ay sürecekmiş şekilde plan yapmak en doğrusu.

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Çrş Kas 30, 2022 11:55 pm

kinderarztin yazdı: Çrş Kas 30, 2022 5:46 pm Teşekkürler, benim randevu da 8 Aralık'ta, kurs 6 Şubatta. Bu sevdadan vazgeçeyim en iyisi yetişmeyecektir diye kabulleneyim. Şimdi diyelim ki yetişmedi, kurs süresinin başlangıcını öteleyince bitişini de öteliyorlardır heralde diye umut ediyorum. İDATA ayrı bir ücret daha alıyor muydu acaba, onu bir çözemedim
Bildiğim kadarıyla randevunuzu bir kere ücretsiz erteleme hakkınız var fakat siz yine de İdata'dan teyit edin.

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Prş Ara 01, 2022 11:02 am

ezgigillerden yazdı: Çrş Kas 30, 2022 11:50 pm 44f gerekli evraklar listesinde vize sürecinin 8 hafta süreceğinden bahsediliyor fakat bugün bir tanıdığım 1 ay sonra 44f vizesini aldı (İstanbul başvuru) tarih konusu ne yazık ki belli olmuyor.. ama en az 2 ay sürecekmiş şekilde plan yapmak en doğrusu.
selamlar, 1 ay da 44 f vizesi alması çok iyimiş. Bu tip haberler, güzel moral verici haberler... :P
umarım herkese böyle haberler de gelir.
Bu aralar normal üniversite kayıları-vizeleri sonlanıyor ve azalmıştır diyorum. belki bizim 44f vize başvuruları daha hızlı değerlendiriliyordur...

sid1904

Mesaj gönderen sid1904 » Cum Ara 02, 2022 9:16 pm

duyguuuu yazdı: Pzr Kas 27, 2022 11:52 am 36F Vize görüşmemi 29 Eylül’de İstanbul Konsolosluğunda yaptım.
Bütün evrakları tam teslim ettim, 3 Kasımda konsolosluk bana mail attı Dil okulumu neden şartlı kabul aldığım üniversiteden uzak seçtim diye, hemen geri dönüş yaptım o gün. Hala vizemi bekliyorum tek iletişimin o oldu konsoloslukla, acaba mail atmalı mıyım? Beklemekten çok yoruldum. Dil kursum 14 Kasımda başladı onu dikkate almadılar ertelemek zorunda kaldım.
Merhaba vizeniz geldi mi acaba ? Birde hangi okula basvurdunuz ve dil kursuna nerde gideceksiniz ? Bende okulun kendi fil kursuna gitmeyecegim bu sorun mu oluyormus yani

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Cmt Ara 03, 2022 10:18 am

Merhabalar benim bir sorum olacak.Benim kabul mektubumda 15 Mart 2023-30 Eylül 2023 tarihleri var ve ben kabul mektubumu 18 Ekim 2022'de aldım.Kabul mektubu verilen tarih:18 Ekim yani.Dün vize başvurusunda bulundum atamam bekleniyor.Randevu günümde kabul belgemi erken almam bana sıkıntı yaşatır mı?

Cerii

Mesaj gönderen Cerii » Cmt Ara 03, 2022 2:07 pm

Herkese merhaba, ben dil okulu vizesi için başvuru yapmıştım ve başvuruda geri döneceğime dair iş yerinden döndüğümde çalışacağıma dair yazı alıp teslim ettim. Ancak mesleki olarak dil öğrenmemin yeterli bir sebep olmadığına dair red cevabı geldi. Bu konuda bilgisi olan var mı, yardımcı olabilir misiniz? Ne yapabilirim

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Cmt Ara 03, 2022 2:16 pm

Cerii yazdı: Cmt Ara 03, 2022 2:07 pm Herkese merhaba, ben dil okulu vizesi için başvuru yapmıştım ve başvuruda geri döneceğime dair iş yerinden döndüğümde çalışacağıma dair yazı alıp teslim ettim. Ancak mesleki olarak dil öğrenmemin yeterli bir sebep olmadığına dair red cevabı geldi. Bu konuda bilgisi olan var mı, yardımcı olabilir misiniz? Ne yapabilirim
Merhaba,adınıza üzüldüm peki başvurunuz ne kadar sürede sonuçlandı ve hangi şehirde dil kursu için başvuruda bulunmuştunuz?

Dylan41

Mesaj gönderen Dylan41 » Cmt Ara 03, 2022 2:48 pm

Cerii yazdı: Cmt Ara 03, 2022 2:07 pm Herkese merhaba, ben dil okulu vizesi için başvuru yapmıştım ve başvuruda geri döneceğime dair iş yerinden döndüğümde çalışacağıma dair yazı alıp teslim ettim. Ancak mesleki olarak dil öğrenmemin yeterli bir sebep olmadığına dair red cevabı geldi. Bu konuda bilgisi olan var mı, yardımcı olabilir misiniz? Ne yapabilirim
Merhaba geçmiş olsun . Motivasyon mektubunuz mu yetersizdi? Mesleginiz neydi bu arada . Hangi maddeden Red yediniz ?

Dylan41

Mesaj gönderen Dylan41 » Cmt Ara 03, 2022 2:54 pm

Physiker yazdı: Cmt Oca 01, 2022 2:30 pm Arkadaşlar merhaba . 28 Kasım da vize görüşmem vardi . 2 Aralık Cuma günü eksik evrak maili geldi . Hafta sonu atacağım ama evrağim 15 sayfa pdf halinde . Bu bir sorun oluşturur mu yani sayfa sınırı varmi ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Cmt Ara 03, 2022 3:28 pm

Dylan41 yazdı: Cmt Ara 03, 2022 2:54 pm
Ben hiç bir problem olacağını sanmam. sayfa sayısının bir önemi yok. Ama dosya boyutu mailde gidebilmeli ve karşı tarafta alabilmeli.

Evrak türü nedir. Orijinal evrak görmeleri gereken bir evrakmıdır, yani maille almak yeterlimi veya orjinalini de beyan etmen veya çeviri yapman gereken birşey mi? bu kısma bir yorum yapamıyorum.

sammydavis

Mesaj gönderen sammydavis » Cmt Ara 03, 2022 3:34 pm

Öncelikle çok üzüldüm. Yorum yapabilmemiz için biraz daha başvurunu detaylandırırmışım acaba,
Hangi tarihte evrakları teslim ettin?
Red cevabı ne zaman geldi?
Mesleğini yaşınız eğitim durumunuz?
Motivasyon mektubunda nelerden bahsettiniz?
Bloke hesabınız ne kadardı,
Hangi dil kurundasınız, hangi belgeniz vardı dil seviyesinde?
Kaç aylık bir dil kursuna başvurdunuz?
vesaire.....

bu tip soruları detaylandırsanız forumdaki arkadaşlar daha net bilgi verebiliecktir.

Bunlardan bağımsız olarak tabikide itiraz edebilirsiniz.. 'mesleki olarak dil öğrenmemin yeterli bir sebep olmadığına dair red'. bu red çok basit bir sebeb, itiraz dilebilir ve sonuç alınabilir, sadece vakit kaybedersiniz. örneğin evrakta yanlış/yalan beyan ve herhangi bir avrupa ülkesine girişiniz engellidir, gibi gerekçeler değil.

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Cmt Ara 03, 2022 5:10 pm

Herhangi bir bilgisi olan var mı

Cerii

Mesaj gönderen Cerii » Cmt Ara 03, 2022 6:49 pm

sammydavis yazdı: Cmt Ara 03, 2022 3:34 pm Öncelikle çok üzüldüm. Yorum yapabilmemiz için biraz daha başvurunu detaylandırırmışım acaba,
Hangi tarihte evrakları teslim ettin?
Red cevabı ne zaman geldi?
Mesleğini yaşınız eğitim durumunuz?
Motivasyon mektubunda nelerden bahsettiniz?
Bloke hesabınız ne kadardı,
Hangi dil kurundasınız, hangi belgeniz vardı dil seviyesinde?
Kaç aylık bir dil kursuna başvurdunuz?
vesaire.....

bu tip soruları detaylandırsanız forumdaki arkadaşlar daha net bilgi verebiliecktir.

Bunlardan bağımsız olarak tabikide itiraz edebilirsiniz.. 'mesleki olarak dil öğrenmemin yeterli bir sebep olmadığına dair red'. bu red çok basit bir sebeb, itiraz dilebilir ve sonuç alınabilir, sadece vakit kaybedersiniz. örneğin evrakta yanlış/yalan beyan ve herhangi bir avrupa ülkesine girişiniz engellidir, gibi gerekçeler değil.
Merhaba ben 10 kasımda başvuruda bulundum ve 3 Aralıkta red geldi. 25 yaşında psikoloğum. Bloke hesabım 947*12 şeklinde hazırlamıştım. Evraklarım da herhangi bir eksik yoktu. Motivasyon yazımda dil öğrenmeyi mesleki açıdan gelişim için ve yurtdışından şehrimizde gelen gurbetçilerin sorunlarını çoğu Türkçe anlatamadıklarını ve buna da bir çözüm içim işyeriyle anlaştığımı(yazılı belge olarak sundum) ve bu sayede dil öğrenmek istediğimi yazmıştım. Ancak bunu tam olarak detaylandıramamışım sanırım, sunduğum gerekçeyi ‘’ Özellikle, elçilik, memleketinizdeki hastaların psikolojik tedavisi için Almanca bilgisinin ne ölçüde gerekli ve hatta yararlı olduğunu anlamıyor’’ diye yazmışlar.

ezgigillerden

Mesaj gönderen ezgigillerden » Cmt Ara 03, 2022 7:32 pm

Cerii yazdı: Cmt Ara 03, 2022 6:49 pm Merhaba ben 10 kasımda başvuruda bulundum ve 3 Aralıkta red geldi. 25 yaşında psikoloğum. Bloke hesabım 947*12 şeklinde hazırlamıştım. Evraklarım da herhangi bir eksik yoktu. Motivasyon yazımda dil öğrenmeyi mesleki açıdan gelişim için ve yurtdışından şehrimizde gelen gurbetçilerin sorunlarını çoğu Türkçe anlatamadıklarını ve buna da bir çözüm içim işyeriyle anlaştığımı(yazılı belge olarak sundum) ve bu sayede dil öğrenmek istediğimi yazmıştım. Ancak bunu tam olarak detaylandıramamışım sanırım, sunduğum gerekçeyi ‘’ Özellikle, elçilik, memleketinizdeki hastaların psikolojik tedavisi için Almanca bilgisinin ne ölçüde gerekli ve hatta yararlı olduğunu anlamıyor’’ diye yazmışlar.
Merhaba sizin adınıza çok üzüldüm.. fakat ümitsizliğe kapılmamak gerekiyor çünkü birkaç kişinin red cevabına itirazlarının kabul edildiğine Telegram gruplarından şahit oldum. Mesleğiniz gereği aslında Almanca öğrenmeniz mantıklı ( Leipzig'de ilk psikoloji laboratuvarı kurulmuş ve Almanya tarihinde psikoloji bilimi önemli rol oynuyor) ama motivasyon mektubunda keşke gurbetçiler için değil de kendinizi Almanca öğrenerek ve Almanca dil bilginiz sayesinde Alman kaynaklarını takip ederek Türkiyede geliştirebileceğinize yönelik bir vurgu yapsanız daha iyi olurmuş sanki, tabii ki bu benim şahsi fikrim.. Bence gerekçelerinizi (aradan biraz zaman geçtikten sonra) değiştirip tekrar başvurabilirsiniz itiraz etmeseniz bile.

Kilitli