Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
KBerk

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2022

Mesaj gönderen KBerk » Pzt Kas 07, 2022 9:08 pm

yeji yazdı: Pzt Kas 07, 2022 3:19 pm Tüm forumu taradım ama sorumla ilgili bir cevap bulamadım umarım bilen biri vardır. Garantör belgemde geçerlilik süresi 1 yıl yazıyor. Genelde geçerlilik süresi boş bırakılıyor ama öyle yazmışlar. Bu vizede bir problem teşkil eder mi? teşekkürler
Merhabalar. Ben araştırırken geçerlilik süresinin 5 sene olduğunu okumuştum. Ama görevli sadece 2 yıllık vermiş. Zaten onun için bile ikna etmemiz zor olmuştu. Umarım bilen birisi aydınlatır.

yeji

Mesaj gönderen yeji » Sal Kas 08, 2022 8:04 pm

KBerk yazdı: Pzt Kas 07, 2022 9:08 pm Merhabalar. Ben araştırırken geçerlilik süresinin 5 sene olduğunu okumuştum. Ama görevli sadece 2 yıllık vermiş. Zaten onun için bile ikna etmemiz zor olmuştu. Umarım bilen birisi aydınlatır.
Merhaba edindiğim bilgilere göre vizeyi alırken sorun olmuyormuş sadece oturum uzatma işleminde yeni garantör belgesi istiyorlarmış.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Kas 09, 2022 9:15 pm

KBerk yazdı: Sal Eki 11, 2022 8:42 pm Herkese iyi akşamlar. Garantörüm Hamburg'dan başvuru yapacak. Oradan garantör belgesi alanlar ne kadar sürede aldı acaba?
Merhaba Berk, benim de garantörüm Hamburg'dan basvuru yapacak. Hamburg'dan basvuru islemini nasil yaptiginizi anlatabilirsen cok sevinirim. internette asagidaki gibi yapildigini ögrendim fakat teyit etmek icin sormak istiyorum. (oturumum Hannover'de)

https://welcome.hamburg.de/allgemeines/ ... laerungen/ sitesinde yazilana göre "Verpflichtungserklärungen über 90 Tagen" linkine tikladiktan sonra gelen sayfada garantör olacak kisinin ikamet ettigi Straße und Hausnummer girerek kendine en yakin Ausländerbehördenin adres ve telefon bilgilerini görüntülemesi gerekiyor. Bu noktada, gerekli evraklarla birlikte direk ilgili makama mi gitmesi gerekiyor garantörün yoksa öncesinde ilgili makamdan telefon veya mail yoluyla randevu mu alinmali?

Son olarak belgen yaklasik ne kadar sürede cikmisti?

Tesekkür ederim.

KBerk

Mesaj gönderen KBerk » Çrş Kas 09, 2022 11:17 pm

alihan92 yazdı: Çrş Kas 09, 2022 9:15 pm Merhaba Berk, benim de garantörüm Hamburg'dan basvuru yapacak. Hamburg'dan basvuru islemini nasil yaptiginizi anlatabilirsen cok sevinirim. internette asagidaki gibi yapildigini ögrendim fakat teyit etmek icin sormak istiyorum. (oturumum Hannover'de)

https://welcome.hamburg.de/allgemeines/ ... laerungen/ sitesinde yazilana göre "Verpflichtungserklärungen über 90 Tagen" linkine tikladiktan sonra gelen sayfada garantör olacak kisinin ikamet ettigi Straße und Hausnummer girerek kendine en yakin Ausländerbehördenin adres ve telefon bilgilerini görüntülemesi gerekiyor. Bu noktada, gerekli evraklarla birlikte direk ilgili makama mi gitmesi gerekiyor garantörün yoksa öncesinde ilgili makamdan telefon veya mail yoluyla randevu mu alinmali?

Son olarak belgen yaklasik ne kadar sürede cikmisti?

Tesekkür ederim.
Merhaba Alihan. Garantörüme hangi belgelerin gerekli olduğunu dair bilgi vermiştim. Daha sonra kendiside arayarak bilgi almıştı. Randevusuz işlem yaparlar mı bilmiyorum ama biz randevu almıştık. Hatta telefonla aradığında gelir gider durumu vs gibi bilgileri de söylediğinde belgenin rahatlıkla çıkacağını söylemişlerdi. Telefon görüşmesinden 2 hafta sonraya randevu verdiler. Gerekli evraklarla birlikte gittiği gün kağıdıda onaylayıp verdiler. Fakat görevli bir takım sorunlar çıkartmıştı. Belgenin çıkması uzun sürebileceğini forumda okumuştum bu yüzden 1 ay önce başvurmak için aradığımızda şartlı kabul veya direk kabul belgesiyle gelmemizi istemişlerdi. Halbuki buna gerek yoktu. Neyse ondan sonra şartlı kabul aldım ve görüşmeye gitti. Görevli bu seferde öğrenci olduğuma dair üniversiteye kayıt belgesi falan istedi. Garantörüm yaklaşık 1 saat dil dökmüş, kadın internette araştırmış amirlerine falan sormuş ve ikna olmuş. Sonrada garantör kağıdını imzalayıp vermiş. Benim bildiğim bunlar eğer ararsanız yardımcı olacaklardır. Garantörüme gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiler vermişlerdi.

KBerk

Mesaj gönderen KBerk » Çrş Kas 09, 2022 11:19 pm

yeji yazdı: Sal Kas 08, 2022 8:04 pm Merhaba edindiğim bilgilere göre vizeyi alırken sorun olmuyormuş sadece oturum uzatma işleminde yeni garantör belgesi istiyorlarmış.
Anladım çok teşekkür ederim.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Kas 10, 2022 1:29 pm

KBerk yazdı: Çrş Kas 09, 2022 11:17 pm Merhaba Alihan. Garantörüme hangi belgelerin gerekli olduğunu dair bilgi vermiştim. Daha sonra kendiside arayarak bilgi almıştı. Randevusuz işlem yaparlar mı bilmiyorum ama biz randevu almıştık. Hatta telefonla aradığında gelir gider durumu vs gibi bilgileri de söylediğinde belgenin rahatlıkla çıkacağını söylemişlerdi. Telefon görüşmesinden 2 hafta sonraya randevu verdiler. Gerekli evraklarla birlikte gittiği gün kağıdıda onaylayıp verdiler. Fakat görevli bir takım sorunlar çıkartmıştı. Belgenin çıkması uzun sürebileceğini forumda okumuştum bu yüzden 1 ay önce başvurmak için aradığımızda şartlı kabul veya direk kabul belgesiyle gelmemizi istemişlerdi. Halbuki buna gerek yoktu. Neyse ondan sonra şartlı kabul aldım ve görüşmeye gitti. Görevli bu seferde öğrenci olduğuma dair üniversiteye kayıt belgesi falan istedi. Garantörüm yaklaşık 1 saat dil dökmüş, kadın internette araştırmış amirlerine falan sormuş ve ikna olmuş. Sonrada garantör kağıdını imzalayıp vermiş. Benim bildiğim bunlar eğer ararsanız yardımcı olacaklardır. Garantörüme gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiler vermişlerdi.
detayli cevabin icin cok tesekkür ederim =) sorun cikmasina ragmen belgeyi almaniza sevindim. ben 5 sene önce almistim belgeyi ve süresi doldugu icin su an baska bir tanidigim yardimci olucak. Eskiden belge ciktigi an 5 yil gecerliydi. En azindan o dönemde 5 yilin altinda gecerli bir belge düzenlendigini hatirlamiyorum forumda. O yüzden size neden 2 yillik vermisler anlamadim gercekten ilginc. Belki de benim aldigim zamanki belgeyi biraz degistirmis ve gecerlilik süresi notu eklemis olabilirler.

Son olarak, bildigim kadariyla Hamburg'da 3 tane Ausländerbehörde var. Garantörün herhangi birini mi aramisti yoksa bir önceki mesajda yazdigim internet sayfasindan ikamet adresini girince görüntülenen ilgili Ausländerbehörde'yi mi?

KBerk

Mesaj gönderen KBerk » Prş Kas 10, 2022 5:55 pm

alihan92 yazdı: Prş Kas 10, 2022 1:29 pm detayli cevabin icin cok tesekkür ederim =) sorun cikmasina ragmen belgeyi almaniza sevindim. ben 5 sene önce almistim belgeyi ve süresi doldugu icin su an baska bir tanidigim yardimci olucak. Eskiden belge ciktigi an 5 yil gecerliydi. En azindan o dönemde 5 yilin altinda gecerli bir belge düzenlendigini hatirlamiyorum forumda. O yüzden size neden 2 yillik vermisler anlamadim gercekten ilginc. Belki de benim aldigim zamanki belgeyi biraz degistirmis ve gecerlilik süresi notu eklemis olabilirler.

Son olarak, bildigim kadariyla Hamburg'da 3 tane Ausländerbehörde var. Garantörün herhangi birini mi aramisti yoksa bir önceki mesajda yazdigim internet sayfasindan ikamet adresini girince görüntülenen ilgili Ausländerbehörde'yi mi?
Ne demek rica ederim :) Ben forumdada hep 5 yıl diye okumuştum fakat bazen görevliler herşeyi tam bilmiyor. Herhalde maalesef bizde ona denk geldik. Hangisini aradığını inan bende bilmiyorum. Ben sadece Ausländerbehörde gidilmesi gerektiğini anlatmıştım. Zateno da telefonda bilgi alıp üstüne randevu verilince hangisi gittiğini hiç sorgulamadım.

ytbumut15

Mesaj gönderen ytbumut15 » Çrş Ara 28, 2022 2:41 pm

nanesizlimonata yazdı: Çrş Oca 19, 2022 2:29 pm Güncel bilgi vermek açısından yazıyorum

Başvuru tarihi: 15.11.2021
Evrağın çıkış tarihi: 07.01.2022 (7 hafta)

Postalama tarihi: 12.01.2022
Türkiye'ye varış: 19.01.2022

Garantörümün aylık geliri 4000 euro gözüküyor, evli ve 2 çocuğu var.
merhaba . köln için merak ediyordum bende . umarım cevaplarsın . garantörün o belgeyi sana nasıl ulaştırdı . hangi firma ile ?

alazsumer

Mesaj gönderen alazsumer » Prş Oca 26, 2023 11:48 am

Merhabalar. Almanya’ya geleli beş sene oldu ve garantörlük belgemin süresi doldu. Ben yüksek lisansımı bitirdim ve doktora öğrencisiyim. Ne yapmak gerekir? Garantörüm, belgenin süresini uzatmaya gittiğinde; bu yalnızca halihazırda yurtdışında olup Almanya’ya gelmek isteyenler içindir, bir süredir burada yaşayanlar bu belgeye ihtiyaç duymaz gibi bir cevap vermişler. Öğrenci oturumumu uzatırken neye dayanarak uzatabilirim? Bu konuda herhangi bir bilgiye erişemediğim için yardımınıza ihtiyacım var

maviboncuk

Mesaj gönderen maviboncuk » Prş Mar 02, 2023 1:23 pm

Arkadaşlar iyi günler,
Pazartesi günü vize görüşmemi yaptım garantör hesabı taahhüt göstererek(39f) fakat bugün böyle bir mail aldım. Garantör belgemde 11 aylık bir taahhüt olduğu için bunu 12 ye tamamlamam gerektiğini söylediler ama ben konsolosluk sayfasında bununla ilgili hiçbir zaman şartı görmedim.Tek şart 6 ay geçerli olduğu. Kötü olansa garantörüm şuan türkiyede ve bir ay gitmeyecek yani düzeltme şansımız da ortadan kalktı. Ne gibi bir yol izleyebilirim fikirlerinizi bekliyorum.

Mail şu şekilde :

wir benötigen zu Ihrem Antrag und zu dem Ihres Ehemannes weitere Unterlagen.

Bitte legen Sie bis zum 02.04.2023 folgende Dokumente / Informationen vor:

1. Die Verpflichtungserklärung ohne Befristung auf 11 Monate. Der Lebensunterhalt muss mindestens für das erste Studienjahr nachgewiesen werden.

Bitte reichen Sie die Unterlagen gesammelt, in leserlicher Qualität und auf Deutsch / mit deutscher Übersetzung ein. Geben Sie Ihre Bearbeitungsnummer (BC-Nummer) an.

Cansu.

Mesaj gönderen Cansu. » Prş Mar 02, 2023 1:40 pm

Benim de garantörlük kağıdım postada kaldı, 15 günü geçti gelmedi hala ve pazartesi vize görüşmem var. Garantörlük kağıdının sadece fotoğrafı var elimde kayıt numarası falan görünüyor. Bu durumda pazartesi vize görüşmesinde ne yapmamı önerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
kahnri
İletişim:

Mesaj gönderen kahnri » Prş Mar 02, 2023 6:09 pm

Garantörlük belgesinin geçerlikiğini nerden görüyoruz? Ben 6 ay geçerli diye biliyorum hepsini ama ?
TU Dortmund

maviboncuk

Mesaj gönderen maviboncuk » Prş Mar 02, 2023 11:33 pm

kahnri yazdı: Prş Mar 02, 2023 6:09 pm Garantörlük belgesinin geçerlikiğini nerden görüyoruz? Ben 6 ay geçerli diye biliyorum hepsini ama ?

kağıdın sol alt kısmında yazar

Zervz

Mesaj gönderen Zervz » Pzr Mar 05, 2023 5:21 pm

benim garantörüm de Köln Ausländerbehörde'ye gidip bı başvuru yapmaya çalıştı şartlı kabul belgemle ama okul tarafından bir yazı mi gelmesi gerekiyormuş neymiş tam anlayamadim. Garantörümun durumu çok iyi. Ben şimdi okula kayıt olmadım sadece şartlı kabulüm var. Acaba kayıt olmadığım için mi sıkıntı çıktı var mı benzer bişi yaşayan veya durumu bilen.

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Prş Mar 23, 2023 12:35 am

Merhabalar,
Burada yaşayan bir akrabam garantör olmayı kabul etti.Lakin kafama takılan bir soru var.

Garantörüm emekli ve evli.Eşi de emekli. 3 kızı var ve biri evli,diğerleri de 25 yaş üstü ve çalışıyorlar. Kendisi 50 yıldır almanyada.Bana garantör olabilir mi?

EfeDemir

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen EfeDemir » Prş Mar 23, 2023 8:27 pm

Arkadaşlar bu garantörlük belgesinin bir süresi var mı? Diyelim vizeye Kasım-Aralık gibi başvuracağız, ne zaman almamız gerek bu garantörlük belgesini?

cain

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen cain » Prş Mar 23, 2023 8:47 pm

EfeDemir yazdı: Prş Mar 23, 2023 8:27 pm Arkadaşlar bu garantörlük belgesinin bir süresi var mı? Diyelim vizeye Kasım-Aralık gibi başvuracağız, ne zaman almamız gerek bu garantörlük belgesini?
konsolosluğa sunana kadar 6 ay geçerli maksimum, işleme geçtikten itibaren de 5 sene geçerli. Eylül başında almış olmanız iyi olur, bu nedenle de temmuzun son haftası başvuru yapabilirsiniz.

cain

Mesaj gönderen cain » Prş Mar 23, 2023 8:48 pm

beyaz23 yazdı: Prş Mar 23, 2023 12:35 am Merhabalar,
Burada yaşayan bir akrabam garantör olmayı kabul etti.Lakin kafama takılan bir soru var.

Garantörüm emekli ve evli.Eşi de emekli. 3 kızı var ve biri evli,diğerleri de 25 yaş üstü ve çalışıyorlar. Kendisi 50 yıldır almanyada.Bana garantör olabilir mi?
Gelir-Gider=950 Euro civarı ise olur.

cain

Mesaj gönderen cain » Prş Mar 23, 2023 8:50 pm

Zervz yazdı: Pzr Mar 05, 2023 5:21 pm benim garantörüm de Köln Ausländerbehörde'ye gidip bı başvuru yapmaya çalıştı şartlı kabul belgemle ama okul tarafından bir yazı mi gelmesi gerekiyormuş neymiş tam anlayamadim. Garantörümun durumu çok iyi. Ben şimdi okula kayıt olmadım sadece şartlı kabulüm var. Acaba kayıt olmadığım için mi sıkıntı çıktı var mı benzer bişi yaşayan veya durumu bilen.
Benzer durumu yaşayanlar çok var ancak memurların yanlışı bu. Pasaportunuzun resmi dışında hiçbir evrak gerekmiyor.

cain

Mesaj gönderen cain » Prş Mar 23, 2023 8:52 pm

Cansu. yazdı: Prş Mar 02, 2023 1:40 pm Benim de garantörlük kağıdım postada kaldı, 15 günü geçti gelmedi hala ve pazartesi vize görüşmem var. Garantörlük kağıdının sadece fotoğrafı var elimde kayıt numarası falan görünüyor. Bu durumda pazartesi vize görüşmesinde ne yapmamı önerirsiniz?

Fotoğrafı gösterin ve sonradan iletebilir miyim diye sorun, olur diyeceklerdir. Garantör belgesi veya Bloke Hesap belgesini eksik evrak olarak sonradan iletilmek üzere kabul ediyorlar. 15 gün içinde iletebilirsiniz.