Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
killfightdie

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2022

Mesaj gönderen killfightdie » Cum Tem 22, 2022 12:28 pm

Ceydak yazdı: Cum Tem 22, 2022 1:02 am Merhaba konuyla baglntili birsey sormak istiyorum.
İlla Almanyadan mi olmali grantor yani turkiyeden ailemizden biri gelir maas ev tapusu vs belgelerini sunarak bize grantor olamaz mi noter den bir belge duzenleyerek. Geliri 2 bin euronun uzerinde olan biri ornegin mevcut kurda.

Boyle birsey yok mu, yoksa cok yapilmadigi icin mi hicbiryerde goremedim. Bilen varsa yazarsa cok sevinirim 🙏
Garantör Almanya'dan olmalı ve Almanya'da düzenli bir geliri olmalı. Dediğiniz şekilde bir olay maalesef mevcut değil.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cum Tem 22, 2022 4:25 pm

killfightdie yazdı: Cum Tem 22, 2022 12:28 pm Garantör Almanya'dan olmalı ve Almanya'da düzenli bir geliri olmalı. Dediğiniz şekilde bir olay maalesef mevcut değil.
Anldim tesekkur ederim cevabiniz icin 🙏

bengi98

Mesaj gönderen bengi98 » Cum Ağu 05, 2022 9:43 am

Merhabalar, geçen yıl Erasmus için Almanya'ya gelirken Verpflichtungserklärung ile vizeye başvurmuştum. Belgenin üzerinde 5 yıl geçerli olduğu yazıyor. Şimdi de yüksek lisans için vizeye başvuracağım. Aynı belgeyi kullanabilir miyim? Şimdiden teşekkürler 🙂

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cmt Ağu 06, 2022 12:37 am

1 ay sonra vize uzatmak icin Garantör belgemi yeniletecegim. Dönem sonu da mezuniyet bekliyorum. Bu durumda Anmerkung kismina bir sey yazdirmali miyim?

Tesekkür ederim.

MaxWeber

Mesaj gönderen MaxWeber » Cmt Ağu 06, 2022 3:06 pm

Merhaba,

Aklımı karıştıran bir konu hakkında yardımlarınızı rica ederim;

Üniversiteden kabul aldım ve Almanya’da bir bursa başvurdum. Sonucu Eylülde açıklanacak. Garantör ya da bloke hesap olayına girmeden vizeye başvurabilir miyim? Görüşmede de bursun sonucunu beklediğimi söylesem beni ne bekler tahminleriniz var mı?
Ve Türkiye’den birini garantör olarak göstermek mümkün değil midir?