Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize görüşmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umutt_cobann

vize görüşmesi

Mesaj gönderen umutt_cobann » Çrş Ara 22, 2021 3:51 pm

Herkese merhaba geçen hafta dil kursu için vize görüşmesine girdim ankarada , ikamet kısmına geçiçi olarak akrabamda kalıcam dedim
2 gün sonra beni arayıp orda geçiçi olarak kalacağım akrabamdan dilekçe istedi ilettim kendilerine , bugün de akrabamın kira kontratını istediler ?!
bu kadar didiklemelerinin sebebi nedir ?
aynı durumu yaşayan var mı ?

studentin

Re: vize görüşmesi

Mesaj gönderen studentin » Çrş Ara 22, 2021 8:44 pm

umutt_cobann yazdı: Çrş Ara 22, 2021 3:51 pm Herkese merhaba geçen hafta dil kursu için vize görüşmesine girdim ankarada , ikamet kısmına geçiçi olarak akrabamda kalıcam dedim
2 gün sonra beni arayıp orda geçiçi olarak kalacağım akrabamdan dilekçe istedi ilettim kendilerine , bugün de akrabamın kira kontratını istediler ?!
bu kadar didiklemelerinin sebebi nedir ?
aynı durumu yaşayan var mı ?
merhaba, bende dil okulum süresince garantörümün evinde kalacağım. bu belgeleri istemelerinin sebebi, kalacağınız evin şartlarının uygun olup olmadığı. almanya'da evlerin metrekaresi ve oda sayısı ve evde yaşayan kişi sayısı önemli. kira sözleşmesini bu nedenle istediklerini düşünüyorum.

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Çrş Ara 22, 2021 9:28 pm

studentin yazdı: Çrş Ara 22, 2021 8:44 pm merhaba, bende dil okulum süresince garantörümün evinde kalacağım. bu belgeleri istemelerinin sebebi, kalacağınız evin şartlarının uygun olup olmadığı. almanya'da evlerin metrekaresi ve oda sayısı ve evde yaşayan kişi sayısı önemli. kira sözleşmesini bu nedenle istediklerini düşünüyorum.
hangi şehirde kursunuz ? bir de bölümünüz nedir ?

studentin

Mesaj gönderen studentin » Çrş Ara 22, 2021 9:37 pm

umutt_cobann yazdı: Çrş Ara 22, 2021 9:28 pm hangi şehirde kursunuz ? bir de bölümünüz nedir ?
kursum sttutgart da, yüksek lisans benimki.

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Prş Ara 23, 2021 4:51 pm

studentin yazdı: Çrş Ara 22, 2021 9:37 pm [quote=umutt_cobann post_id=191524 time=<a href="tel:1640197715">1640197715</a> user_id=15690]
hangi şehirde kursunuz ? bir de bölümünüz nedir ?
kursum sttutgart da, yüksek lisans benimki.
[/quote]
Bir sorum daha var , şimdi benim vizem ek belgelerden dolayı uzadı ve Şubat gibi gelmesi tahmin ediliyor (aksilik olmazsa) bu yüzden dil kursumun tarihini şubatın sonuna aldım ,normalde 3 ocaktı . Bloke hesabımı da tekrar değiştirmek zorunda mıyım ? Çünkü ocakta başlıyor o da

studentin

Mesaj gönderen studentin » Prş Ara 23, 2021 9:14 pm

umutt_cobann yazdı: Prş Ara 23, 2021 4:51 pm kursum sttutgart da, yüksek lisans benimki.
Bir sorum daha var , şimdi benim vizem ek belgelerden dolayı uzadı ve Şubat gibi gelmesi tahmin ediliyor (aksilik olmazsa) bu yüzden dil kursumun tarihini şubatın sonuna aldım ,normalde 3 ocaktı . Bloke hesabımı da tekrar değiştirmek zorunda mıyım ? Çünkü ocakta başlıyor o da
[/quote]

valla bu konuda bilgim yok. benden bir sürü ek belge istediler. 22 eylülde başvurdum. aslında okulum 15 kasımda başlıyordu. 27 ocak da başlayan kursa kaydımı almak zorunda kaldım. en son 29 kasımda yeni kurs kaydını istediler . bekliyorum hala. benim garantör olduğu için bloke hesap için yorum yapmam doğru olmaz.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Prş Ara 23, 2021 11:46 pm

umutt_cobann yazdı: Prş Ara 23, 2021 4:51 pm kursum sttutgart da, yüksek lisans benimki.
[/quote]

Bloke hesabın başlangıcının önemi yok oraya şubatta varırsan, aktive ederken Expatrio sana sorar bir aylık para mı istiyorsun iki aylık mı? İki dersen ocakta başlayacak dediğin için başta, onu da verir. İki aylık para alırsın şubat ayında. Tek ay dersen şubat paranı verir sadece, normal devam edersin. Blokeyi hangi ayda başlattığının çok bir önemi yok yani.
Mesela 12 aylık bir hesabın varsa, şubatta iki aylık ver dersen hesaptaki para gelecek ocakta biter beklendiği gibi. Sadece şubat ver dersen, gelecek yıl şubatta biter.

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Pzt Oca 17, 2022 12:23 pm

mertyiyitt yazdı: Prş Ara 23, 2021 11:46 pm Bir sorum daha var , şimdi benim vizem ek belgelerden dolayı uzadı ve Şubat gibi gelmesi tahmin ediliyor (aksilik olmazsa) bu yüzden dil kursumun tarihini şubatın sonuna aldım ,normalde 3 ocaktı . Bloke hesabımı da tekrar değiştirmek zorunda mıyım ? Çünkü ocakta başlıyor o da
Bloke hesabın başlangıcının önemi yok oraya şubatta varırsan, aktive ederken Expatrio sana sorar bir aylık para mı istiyorsun iki aylık mı? İki dersen ocakta başlayacak dediğin için başta, onu da verir. İki aylık para alırsın şubat ayında. Tek ay dersen şubat paranı verir sadece, normal devam edersin. Blokeyi hangi ayda başlattığının çok bir önemi yok yani.
Mesela 12 aylık bir hesabın varsa, şubatta iki aylık ver dersen hesaptaki para gelecek ocakta biter beklendiği gibi. Sadece şubat ver dersen, gelecek yıl şubatta biter.
[/quote]
bir sorum daha var .maalesef vize başvurum reddedildi ,ben de 3 aylığına dil kursuna gidip b2 ile tekrar başvuru yapmak istiyorum. bloke hesaptaki parayı ordeyken kullanabiliyor muyum ,yoksa kapatmam mı gerek ?

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Pzt Oca 17, 2022 10:10 pm

umutt_cobann yazdı: Pzt Oca 17, 2022 12:23 pm Bloke hesabın başlangıcının önemi yok oraya şubatta varırsan, aktive ederken Expatrio sana sorar bir aylık para mı istiyorsun iki aylık mı? İki dersen ocakta başlayacak dediğin için başta, onu da verir. İki aylık para alırsın şubat ayında. Tek ay dersen şubat paranı verir sadece, normal devam edersin. Blokeyi hangi ayda başlattığının çok bir önemi yok yani.
bir sorum daha var .maalesef vize başvurum reddedildi ,ben de 3 aylığına dil kursuna gidip b2 ile tekrar başvuru yapmak istiyorum. bloke hesaptaki parayı ordeyken kullanabiliyor muyum ,yoksa kapatmam mı gerek ?
[/quote] Çok saçma. Red vermelerinin sebebi gerçekten yer bulamamanız mı oldu?

Nicetoomeetu

Mesaj gönderen Nicetoomeetu » Pzt Oca 17, 2022 11:23 pm

Merhaba ben şartlı kabul aldım a2 Almancam var ama sınava girmedim katılım belgem var Goethe’ den. 36f mi 39f mi başvurusunda bulunmalıyım bilemiyorum.

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Sal Oca 18, 2022 4:34 pm

Bumm yazdı: Pzt Oca 17, 2022 10:10 pm bir sorum daha var .maalesef vize başvurum reddedildi ,ben de 3 aylığına dil kursuna gidip b2 ile tekrar başvuru yapmak istiyorum. bloke hesaptaki parayı ordeyken kullanabiliyor muyum ,yoksa kapatmam mı gerek ?
Çok saçma. Red vermelerinin sebebi gerçekten yer bulamamanız mı oldu?
[/quote]

hayır , dil sınavı sonucu

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Sal Oca 18, 2022 7:35 pm

umutt_cobann yazdı: Sal Oca 18, 2022 4:34 pm Çok saçma. Red vermelerinin sebebi gerçekten yer bulamamanız mı oldu?
hayır , dil sınavı sonucu
[/quote]
Anladımm hangi seviyeydi, yoksa geçemediniz mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 19, 2022 1:25 am

Burdan devam lütfen:

viewtopic.php?f=7&t=17917
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com