Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize sürecinde İkametgahın bildirilmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mertyiyitt

Vize sürecinde İkametgahın bildirilmesi

Mesaj gönderen mertyiyitt » Pzr Ara 05, 2021 5:30 pm

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi vize başvuru formunda Almanya'da konaklayacağınız yerin adresini yazmanız isteniyor. Ancak okulların yurtlarına başvurduysak ve onun belli olması için bekliyorsak bu durumda vize formuna seçim yaptığımız ama kesinleşmeyen yurdun adresini yazabilir miyiz? Vize başvuru formundaki adres ne kadar kritik, yurt kurumuyla iletişime geçilip doğrulama yapılıyor mu? Bir tecrübesi ya da fikri olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Vize sürecinde İkametgahın bildirilmesi

Mesaj gönderen tunuzn » Pzr Ara 05, 2021 5:48 pm

mertyiyitt yazdı: Pzr Ara 05, 2021 5:30 pm Merhabalar,

Bildiğiniz gibi vize başvuru formunda Almanya'da konaklayacağınız yerin adresini yazmanız isteniyor. Ancak okulların yurtlarına başvurduysak ve onun belli olması için bekliyorsak bu durumda vize formuna seçim yaptığımız ama kesinleşmeyen yurdun adresini yazabilir miyiz? Vize başvuru formundaki adres ne kadar kritik, yurt kurumuyla iletişime geçilip doğrulama yapılıyor mu? Bir tecrübesi ya da fikri olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler.
Direk yazın.

helegna

Mesaj gönderen helegna » Pzr Ara 05, 2021 10:08 pm

mertyiyitt yazdı: Pzr Ara 05, 2021 5:30 pm Merhabalar,

Teşekkürler.
Okulun adresini yazabilirsiniz. Bana IDATA'da öyle yapmam söylenmişti. Ben de dedikleri gibi yapıp yolladım.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Pzt Ara 06, 2021 4:01 pm

helegna yazdı: Pzr Ara 05, 2021 10:08 pm Okulun adresini yazabilirsiniz. Bana IDATA'da öyle yapmam söylenmişti. Ben de dedikleri gibi yapıp yolladım.
Teşekkürler bilgi için, o halde o şekilde yapmak mantıklı.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Ara 06, 2021 6:29 pm

mertyiyitt yazdı: Pzt Ara 06, 2021 4:01 pm Teşekkürler bilgi için, o halde o şekilde yapmak mantıklı.
Okulun adresini yazmaktan mantıklı değil. Okulun yurt adresini yazmak mantıklı. Nerede kalacağını sorunca başvuru yaptım bekliyorum dersiniz.