Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Akzeptanzli ogrenci vizesinin cikma suresi 3 ay?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
keremz

Akzeptanzli ogrenci vizesinin cikma suresi 3 ay?

Mesaj gönderen keremz » Pzt Eyl 20, 2021 10:43 am

Merhabalar,
benim C1 sertifikam ve kabul belgem ile öğrenci vizesine başvurdum ve eksik evrağı 1 Ağustos’ta teslim etmiştim. Gecen Perşembe okulumun 27’sinde başlayacağını belirtip vizemin durumunu sordum.
Bana bu sabah;
Sehr geehrter Herr …,

es ist noch zu früh für eine Sachstandsanfrage, Sie erst Ende August beantragt haben. Die Bearbeitung dauert um 3 Monate.
şeklinde bir cevap geldi. Gercekten 3 ay kadar bekleyen var mi lisans ogrenci vizesi için?

Başvuru sırasında dil sertifikamın yanında dil kursuna katıldığım belgeyi de götürmüştüm. Orada bana dil okuluna mi başvuracaksınız demislerdi hayir zaten sertifikam var demistim.

Ertesi gun yine arayip sordular emin olmak icin ve ben de net bir sekilde lisans okumak istediğimi söylemiştim.

Acaba benim dil kursuna gideceğimi mi dusunuyorlar yoksa lisans için başvurup boyle bir mesaj alan baskalari da var mi forumda?

canglsy14

Re: Akzeptanzli ogrenci vizesinin cikma suresi 3 ay?

Mesaj gönderen canglsy14 » Pzt Eyl 20, 2021 12:02 pm

keremz yazdı: Pzt Eyl 20, 2021 10:43 am Merhabalar,
benim C1 sertifikam ve kabul belgem ile öğrenci vizesine başvurdum ve eksik evrağı 1 Ağustos’ta teslim etmiştim. Gecen Perşembe okulumun 27’sinde başlayacağını belirtip vizemin durumunu sordum.
Bana bu sabah;

şeklinde bir cevap geldi. Gercekten 3 ay kadar bekleyen var mi lisans ogrenci vizesi için?

Başvuru sırasında dil sertifikamın yanında dil kursuna katıldığım belgeyi de götürmüştüm. Orada bana dil okuluna mi başvuracaksınız demislerdi hayir zaten sertifikam var demistim.

Ertesi gun yine arayip sordular emin olmak icin ve ben de net bir sekilde lisans okumak istediğimi söylemiştim.

Acaba benim dil kursuna gideceğimi mi dusunuyorlar yoksa lisans için başvurup boyle bir mesaj alan baskalari da var mi forumda?
Kural Ihali - Madde: 4 - 1 hafta ban.

viewtopic.php?f=3&t=16500

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 21, 2021 12:24 am

Merhaba, vize basvuru formunda Almanya ya gidis amacina ne yazdiniz ve motivasyon mektubunda eger direkt egitime baslayacaginiza dair kabul belgesi ve gecerli bir almanca sertifikasi sunduysaniz normalde 4-6 haftada gelir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

keremz

Mesaj gönderen keremz » Sal Eyl 21, 2021 11:09 am

Physiker yazdı: Sal Eyl 21, 2021 12:24 am Merhaba, vize basvuru formunda Almanya ya gidis amacina ne yazdiniz ve motivasyon mektubunda eger direkt egitime baslayacaginiza dair kabul belgesi ve gecerli bir almanca sertifikasi sunduysaniz normalde 4-6 haftada gelir.
Kesinlikle. Oraya gidiş amacımın Studium olduğunu işaretledim ve Motivasyon yazısında Studienvorbereitender Sprachkurs ile ilgili herhangi bir şey yazmadım. Ayrıca TestDaF C1 Sertifikamı da sundum ama ertesi gün aranıp, dil kursuna mı gitmek istiyorsunuz diye sorulunca ve ilk mesajımdaki maili alınca bir şüpheye düştüm.

Çünkü hazırlık kursu için yapilan başvuruların 3 ay sürebileceğini biliyordum. Ama öğrenci vizesi için bu süre cok mantıksız. Haftaya derslerim başlıyor yani.

Umarım 4 - 6 hafta icinde vizemi alabilirim, bir kac hafta gec başlamaya çoktan razıyım.

Achso

Mesaj gönderen Achso » Pzt Eyl 27, 2021 1:25 pm

keremz yazdı: Sal Eyl 21, 2021 11:09 am Kesinlikle. Oraya gidiş amacımın Studium olduğunu işaretledim ve Motivasyon yazısında Studienvorbereitender Sprachkurs ile ilgili herhangi bir şey yazmadım. Ayrıca TestDaF C1 Sertifikamı da sundum ama ertesi gün aranıp, dil kursuna mı gitmek istiyorsunuz diye sorulunca ve ilk mesajımdaki maili alınca bir şüpheye düştüm.

Çünkü hazırlık kursu için yapilan başvuruların 3 ay sürebileceğini biliyordum. Ama öğrenci vizesi için bu süre cok mantıksız. Haftaya derslerim başlıyor yani.

Umarım 4 - 6 hafta icinde vizemi alabilirim, bir kac hafta gec başlamaya çoktan razıyım.
Merhaba durumunuzda bir gelişme var mı?

keremz

Mesaj gönderen keremz » Sal Eyl 28, 2021 4:00 pm

Achso yazdı: Pzt Eyl 27, 2021 1:25 pm Merhaba durumunuzda bir gelişme var mı?
Hayir maalesef, halen beklemedeyim. Bu hafta dersler basladi. Sansima pek cogu online, o yuzden takip edebiliyorum ama belirsizlik cok canimi sikiyor.