Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize mülakatında sorulan sorular

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Hildegard

Vize mülakatında sorulan sorular

Mesaj gönderen Hildegard » Prş Eyl 16, 2021 5:46 pm

Vize mülakatında cevaplamamız gereken sorular genel olarak nelerdir ? Yakın zamanda mülakattan çıkmış arkadaşlar yazabilirlerse çok mutlu olurum :roll:

tugba5

Re: Vize mülakatında sorulan sorular

Mesaj gönderen tugba5 » Prş Eyl 16, 2021 7:44 pm

Okulun ne zaman başladığını sordular. Ayrıca bölümün adı, üniversitenin adı, bölümdeki derslerin adı bir iki tane, niçin bu bölümde okumak istiyorsun sorularını bir kağıda yazılı olarak cevaplamami istediler.

mbc9195

Mesaj gönderen mbc9195 » Prş Eyl 16, 2021 8:39 pm

Hildegard yazdı: Prş Eyl 16, 2021 5:46 pm Vize mülakatında cevaplamamız gereken sorular genel olarak nelerdir ? Yakın zamanda mülakattan çıkmış arkadaşlar yazabilirlerse çok mutlu olurum :roll:
Merhaba, bende de bu soruların yazılı olduğu bir kağıt vardı ancak çalışan çok acele ettirdiği için 1 dakika içinde yazıp verdim tam olarak ne cevap yazdığımı da emin olamıyorum. Galiba aynı kağıdı vermişler bize. 4 soruluk bi kağıttı sanırım değil mi? Sanırım akraba sorusu da vardı değil mi?

•hangi okul ve bölüm
•neden bu bölüm
•almanyada akraban var mı
•birkaç ders adı yaz
Son soruda da almanca veya ingilizce bilmiyorsan nasıl iletişim kuracaksın türkçe açıkla gibi bir soruydu. Onu doldurma dedi bana

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Cum Eyl 17, 2021 4:09 pm

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

hero_x

Mesaj gönderen hero_x » Cum Eyl 17, 2021 4:44 pm

""Merhabalar,
41f vize başvurusuyla bugün görüşmemi Ankara İdata’da gerçekleştirdim.
13 ağustos’ta randevu talebi oluşturmuştum 20 ağustos’ta 8 eylül için randevu verildi.
Bahsedildiği gibi 9 sorunun yazılı olduğu kağıtlar vardı.
Hangi dili biliyorsun?
Eğitim geçmişin?
Hangi konu?
hangi okul ve şehir?
eğitim dili?
neden bu konu ?
Mezun olduktan sonra neler yaptın?
gelecek planın?
akraban var mı? soruları soruldu ingilizce ya da almanca yanıtlamak gerekiyor.
Yardımcı olan tüm herkese teşekkür ederim.""

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cum Eyl 17, 2021 9:46 pm

15 eylül 36f için istnabul konsolosluğunda girdim hatırladığım kadarıyla bu soruların almancalarını sordu: hangi okul ve bölüm? neden bu bölüm? almanyada tanıdığın var mı? birkaç ders adı söyler misisn? Bunlar haricinde türkçe olarak şunları sordu; ben b1 olduğumu kanıtlar nitelikte telc sınavına (daha sonucu gelmemişti), b1'e kadar dil kursuna katılım belgesini getirmeme rağmen sadece epey zaman önce aldığım telc a1 sertifikasını görmüş olacak ki neden 1 sene boşluğunuz olmasına a2 değil de a1 aldınız? (klasiktir ne alsanız 1 üstünü sorar) Ben de tabii hemen belgelerden bahsederek b1 olduğumu koronadan ötürü kurslar sürekli bölünmese daha üstünü dahi belgeleyebileceğimi söyledim. Şimdi aklıma geldi de bu geçen türkçe muhabbetin ardından almanca sorulara geçmiştik. Almanca sorgulama bittikten sonra tam çok kötü olduğumu düşünğyordum ki, memur hanım tebrik ederim, kendinizi çok geliştirmişsiniz dedi. Olay örgüsünü acaip derecede saçma bir şekilde yazdım. Kusuruma bakmayın

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Cum Eyl 17, 2021 10:26 pm

tugba5 yazdı: Prş Eyl 16, 2021 7:44 pm Okulun ne zaman başladığını sordular. Ayrıca bölümün adı, üniversitenin adı, bölümdeki derslerin adı bir iki tane, niçin bu bölümde okumak istiyorsun sorularını bir kağıda yazılı olarak cevaplamami istediler.
Merhabalar.
Lisans için miydi sizin yoksa yüksek lisans için mi ?
Birde İstanbul damı Ankara damı gittiniz randevunuza?
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

Studentmed

Mesaj gönderen Studentmed » Cmt Eyl 18, 2021 12:06 am

karbonaterol yazdı: Cum Eyl 17, 2021 9:46 pm 15 eylül 36f için istnabul konsolosluğunda girdim hatırladığım kadarıyla bu soruların almancalarını sordu: hangi okul ve bölüm? neden bu bölüm? almanyada tanıdığın var mı? birkaç ders adı söyler misisn? Bunlar haricinde türkçe olarak şunları sordu; ben b1 olduğumu kanıtlar nitelikte telc sınavına (daha sonucu gelmemişti), b1'e kadar dil kursuna katılım belgesini getirmeme rağmen sadece epey zaman önce aldığım telc a1 sertifikasını görmüş olacak ki neden 1 sene boşluğunuz olmasına a2 değil de a1 aldınız? (klasiktir ne alsanız 1 üstünü sorar) Ben de tabii hemen belgelerden bahsederek b1 olduğumu koronadan ötürü kurslar sürekli bölünmese daha üstünü dahi belgeleyebileceğimi söyledim. Şimdi aklıma geldi de bu geçen türkçe muhabbetin ardından almanca sorulara geçmiştik. Almanca sorgulama bittikten sonra tam çok kötü olduğumu düşünğyordum ki, memur hanım tebrik ederim, kendinizi çok geliştirmişsiniz dedi. Olay örgüsünü acaip derecede saçma bir şekilde yazdım. Kusuruma bakmayın
Hocam Almanca sorduğu soruları Almanca mı cevapladınız yoksa Türkçe mi? Teşekkürler

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cmt Eyl 18, 2021 12:12 am

Studentmed yazdı: Cmt Eyl 18, 2021 12:06 am Hocam Almanca sorduğu soruları Almanca mı cevapladınız yoksa Türkçe mi? Teşekkürler
Tabii zaten öncesinde size bazı almanca sorular soracağım, biraz almanca konuşmayı denemek ister misiniz diye sormuştu. Forumdaki arkadaşların denk geldiğinin aksine çok kibar ve yardımcı biriydi. Ben zaten öncesinde ne diyeceğim hakkında hazırlıklıydım.

Studentmed

Mesaj gönderen Studentmed » Cmt Eyl 18, 2021 12:31 am

karbonaterol yazdı: Cmt Eyl 18, 2021 12:12 am Tabii zaten öncesinde size bazı almanca sorular soracağım, biraz almanca konuşmayı denemek ister misiniz diye sormuştu. Forumdaki arkadaşların denk geldiğinin aksine çok kibar ve yardımcı biriydi. Ben zaten öncesinde ne diyeceğim hakkında hazırlıklıydım.
Bir iki cümlelik kısa cevaplar mı verdiniz hocam?

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cmt Eyl 18, 2021 2:14 am

Studentmed yazdı: Cmt Eyl 18, 2021 12:31 am Bir iki cümlelik kısa cevaplar mı verdiniz hocam?
Neden bu bölüm sorusu hariç hepsi tek cümleydi galiba. Aman diyeyim neden bu bölüm sorusuna kesin güzel bir cevabınız olsun bence kilit soru

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Cmt Eyl 18, 2021 8:52 am

karbonaterol yazdı: Cum Eyl 17, 2021 9:46 pm 15 eylül 36f için istnabul konsolosluğunda girdim hatırladığım kadarıyla bu soruların almancalarını sordu: hangi okul ve bölüm? neden bu bölüm? almanyada tanıdığın var mı? birkaç ders adı söyler misisn? Bunlar haricinde türkçe olarak şunları sordu; ben b1 olduğumu kanıtlar nitelikte telc sınavına (daha sonucu gelmemişti), b1'e kadar dil kursuna katılım belgesini getirmeme rağmen sadece epey zaman önce aldığım telc a1 sertifikasını görmüş olacak ki neden 1 sene boşluğunuz olmasına a2 değil de a1 aldınız? (klasiktir ne alsanız 1 üstünü sorar) Ben de tabii hemen belgelerden bahsederek b1 olduğumu koronadan ötürü kurslar sürekli bölünmese daha üstünü dahi belgeleyebileceğimi söyledim. Şimdi aklıma geldi de bu geçen türkçe muhabbetin ardından almanca sorulara geçmiştik. Almanca sorgulama bittikten sonra tam çok kötü olduğumu düşünğyordum ki, memur hanım tebrik ederim, kendinizi çok geliştirmişsiniz dedi. Olay örgüsünü acaip derecede saçma bir şekilde yazdım. Kusuruma bakmayın
Almanca sorular yazılı mıydı? Ve almanca cevap vermek zorunda mıydınız?

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cum Eki 01, 2021 1:41 pm

Aslickr yazdı: Cmt Eyl 18, 2021 8:52 am Almanca sorular yazılı mıydı? Ve almanca cevap vermek zorunda mıydınız?
Yazdığınizı şimdi görebildim kusura bakmayın. Soruları sözlü olarak sordu (idatada yazılı). Zaten sorulara başlamadan önce size almanca bazı sorular sormak istiyorum size de uygun mu diye sormuştu. Yani burada ben konuşamam türkçe cevap vereyim diyebilirsiniz ancak bu vizenizin sonuçlanmasında aleyhinize olur diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Cmt Eki 02, 2021 12:11 am

hero_x yazdı: Cum Eyl 17, 2021 4:44 pm ""Merhabalar,
41f vize başvurusuyla bugün görüşmemi Ankara İdata’da gerçekleştirdim.
13 ağustos’ta randevu talebi oluşturmuştum 20 ağustos’ta 8 eylül için randevu verildi.
Bahsedildiği gibi 9 sorunun yazılı olduğu kağıtlar vardı.
Hangi dili biliyorsun?
Eğitim geçmişin?
Hangi konu?
hangi okul ve şehir?
eğitim dili?
neden bu konu ?
Mezun olduktan sonra neler yaptın?
gelecek planın?
akraban var mı? soruları soruldu ingilizce ya da almanca yanıtlamak gerekiyor.
Yardımcı olan tüm herkese teşekkür ederim.""
Bunlara ek olarak bir de daha önce Almanya'da bulundunuz mu (dil kursu, turistik vs. amaçlarla) gibi bir soru var. İngilizce-Almanca form artık neredeyse herkese veriliyor arkadaşlar bunlara biraz hazırlanmanızda fayda var

tugba5

Mesaj gönderen tugba5 » Prş Eki 14, 2021 5:42 pm

Mühendiss yazdı: Cum Eyl 17, 2021 10:26 pm Merhabalar.
Lisans için miydi sizin yoksa yüksek lisans için mi ?
Birde İstanbul damı Ankara damı gittiniz randevunuza?
Kusura bakmayın çok geç farkettim, İstanbul ve yüksek lisans.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 15, 2021 10:47 am

Bu baslik altinda zaten yüzlerce örnegi var:

viewtopic.php?f=7&t=15827
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli