Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize'ye noter onaylı evrak sunulur mu ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Hildegard

Vize'ye noter onaylı evrak sunulur mu ?

Mesaj gönderen Hildegard » Prş Eyl 16, 2021 10:53 am

1. Vize görüşmesinde istenen lisans diploması yerine noter onaylı ve apostilli mezuniyet belgesi sunulabilir mi? Marmara Üniversitesi hala diplomalarımızı çıkarmadı. Bunu denemiş arkadaşlar var mı ?

2. ''Almanya’daki yüksekokuldan akseptans yazısı'' Bu belge zaten bana pdf olarak gönderildi (Yani bu belgenin orjinali diye bir şey yok bende). Bu durumda 3er tane fotokopi alıp 1 tanesi orjinal diğer 2 tanesi fotokopi şeklinde bir sunum mu yapacağım ?

3. Motivasyon yazısı ve Cv'nin birer fotokopisine imza atıp onları orjinal hale getirmek ve sonrasında onların fotokopilerini çekmek mi gerekir?

Çok teşekkür ederim şimdiden

berkayarslan97

Re: Vize'ye noter onaylı evrak sunulur mu ?

Mesaj gönderen berkayarslan97 » Prş Eyl 16, 2021 11:14 pm

1. Benzer bir durum yaşadım, iData'yı aradığımda durumun iData çalışanının inisiyatifinde olduğu ve ıslak imzalı mezuniyet belgesi görmeyi talep edebileceği söylendi.

2. Pdf olarak gönderilen akseptans yazıları orijinal olarak kabul ediliyor. Size gönderilen pdf'in altında muhtemelen dijital olarak gönderildiği ve ıslak imzasız da geçerli olduğu yazıyordur. Diyelim ki sorun oldu (ki olmaz) okuldan mail yoluyla ıslak imzalı kabul belgesi talep edebilirsin.

3. Motivasyon yazımı imzalayıp fotokopisini çekmiştim. CV'me imza atmadım, olduğu gibi 3 çıktıyla gittim ve hiçbir sorun yaşamadım. Bu belgeler için imza olayını sorun edeceklerini sanmıyorum.

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Prş Eyl 16, 2021 11:17 pm

berkayarslan97 yazdı: Prş Eyl 16, 2021 11:14 pm 1. Benzer bir durum yaşadım, iData'yı aradığımda durumun iData çalışanının inisiyatifinde olduğu ve ıslak imzalı mezuniyet belgesi görmeyi talep edebileceği söylendi.

2. Pdf olarak gönderilen akseptans yazıları orijinal olarak kabul ediliyor. Size gönderilen pdf'in altında muhtemelen dijital olarak gönderildiği ve ıslak imzasız da geçerli olduğu yazıyordur. Diyelim ki sorun oldu (ki olmaz) okuldan mail yoluyla ıslak imzalı kabul belgesi talep edebilirsin.

3. Motivasyon yazımı imzalayıp fotokopisini çekmiştim. CV'me imza atmadım, olduğu gibi 3 çıktıyla gittim ve hiçbir sorun yaşamadım. Bu belgeler için imza olayını sorun edeceklerini sanmıyorum.
Çok teşekkür ederim ayrıntılı cevaplarınız için. Umarım mezuniyet belgesi konusunda problem yaşamam. Burada ıslak imza diye kastettiğiniz okulun imzası mı ? Yoksa noterin imza ve mührü zaten ıslak. Yani fotokopi değil bendeki

berkayarslan97

Mesaj gönderen berkayarslan97 » Prş Eyl 16, 2021 11:20 pm

Hildegard yazdı: Prş Eyl 16, 2021 11:17 pm Çok teşekkür ederim ayrıntılı cevaplarınız için. Umarım mezuniyet belgesi konusunda problem yaşamam. Burada ıslak imza diye kastettiğiniz okulun imzası mı ? Yoksa noterin imza ve mührü zaten ıslak. Yani fotokopi değil bendeki
Rica ederim. Evet, okuldan imzalanmış mezuniyet belgesi.

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Cum Eyl 17, 2021 4:10 pm

berkayarslan97 yazdı: Prş Eyl 16, 2021 11:20 pm Rica ederim. Evet, okuldan imzalanmış mezuniyet belgesi.
Hocam peki evrakların fotokopisinin renkli olması mı tercih edilir yoksa siyah beyaz mı ? Ayrıca dosyalama işlemini nasıl yapmıştınız ?

berkayarslan97

Mesaj gönderen berkayarslan97 » Cum Eyl 17, 2021 10:38 pm

Hildegard yazdı: Cum Eyl 17, 2021 4:10 pm Hocam peki evrakların fotokopisinin renkli olması mı tercih edilir yoksa siyah beyaz mı ? Ayrıca dosyalama işlemini nasıl yapmıştınız ?
Benim fotokopilerimin hepsi siyah beyazdı, bir sorun yaşamadım. Tüm belgeleri poşet dosyalayıp klasöre koydum ancak görevli her belgeyi tek tek yalnızca kağıt olarak aldı. Nasıl dosyaladığının pek bir önemi olmuyor yani. Orada istendiğinde zaman kaybetmeden belgeyi vermek için düzenli gitmek mantıklı tabi.