Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 16, 2010 4:01 am

Yeni anilar,yeni konular,yeni tecrubeler..Gorusmeye nerede girdigimizi,yasadiklarimizi,bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,sorulan sorulari vs. ve vize sonucunu burada paylasalim...
Bir onceki basliklar ;

Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 5 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 4 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 2 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch

duffie

Mesaj gönderen duffie » Prş Eyl 16, 2010 3:53 pm

26 temmuz da basvurdugum vizem geldi. Darisi bekleyenlerin basina :D
Yalniz pasaportta yazan okula degil baska bir okula gidecegim. Sorun olmaz degil mi?

Birde vizede hic Studienbewerber gibi bir ifade yazmiyor.
Anmerkungen: Sprachkurs/ Studium Uni Bayreuth
Erwerbestaetigkeit nicht Gestattet
Aufenthaltsanzeige nach Einreise
yaziyor. Yine de ogrenci aday vizesi midir?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 16, 2010 5:17 pm

Tebrikler duffie yeni sayfaya guzel bir haber ile baslamak beni daha da sevindirdi hehe °)
Sprachkurs/ Studium da ogrenci adayi vizesidir.
Pasaportta yazan ; Erwerbestaetigkeit nicht Gestattet
Aufenthaltsanzeige nach Einreise ........ Bu noktali yerde olan sehir senin icin onemli..
3 aylik gecici vizeni uzattiracagin yer orasi.
Uni Bayreuth \'da okumak zorunda degilsin elbette,degistirebilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

duffie

Mesaj gönderen duffie » Prş Eyl 16, 2010 5:28 pm

hehehehh tesekkur ederim FuNdeRSchatteN

Einreise den sonra birsey yazmamislar. Sprachkurs a gidince mi yazilacak? Ne acidan bu sehir onemli?

3838

Mesaj gönderen 3838 » Prş Eyl 16, 2010 6:32 pm

hayirli olsun duffie:)

cemyilmaz

Mesaj gönderen cemyilmaz » Prş Eyl 16, 2010 9:03 pm

arkadaslar 2 agustosta basvurdugum vizem geldi :)
studienvorb. sprachkurse/master yaziyor ogrenci vizesimi adayi vizesimi anlayamadim?

aslinda 10 gun sonra yani 12 agustosta beni tekrar cagirdilar ve essen lisans kabulumu sordular burada lisans bitirdigimi ve master icin onay verebileceklerini soylediler yani tekrar lisans okuma istegimi anlayamamislar.. bende paderborndan aldigim master kabulumu verdim. dil kursu baska sehirde master baska sehirde falan dedi oradaki bayan ve mudure sordu almanca biseyler bayan mudurde yada sefti bilmiyorum : pek iyi bir ifade vermedi.. pek umudum yoktu aslinda o olaydan sonra ama dun elime ulasti pasaportum :)) umarim burdaki herkes emeklerinin karsiligini alir.

bu arada vize gorusmesinde istenen evraklar disinda ne kadar destekleyici belge varsa goturmenizi tavsiye ederim arkadaslar ornegin ssk calisma belgeleriniz veya dil sertifikalariniz onemli cunku sorular sordular bana calistinmi dil bilgin vs. :)

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Prş Eyl 16, 2010 9:08 pm

[quote]cemyilmaz tarafindan yazilan metin:
studienvorb. sprachkurse/master yaziyor ogrenci vizesimi adayi vizesimi anlayamadim?

aslinda 10 gun sonra yani 12 agustosta beni tekrar cagirdilar ve essen lisans kabulumu sordular burada lisans bitirdigimi ve master icin onay verebileceklerini soylediler yani tekrar lisans okuma istegimi anlayamamislar.. bende paderborndan aldigim master kabulumu verdim. dil kursu baska sehirde master baska sehirde falan dedi oradaki bayan ve mudure sordu almanca biseyler bayan mudurde yada sefti bilmiyorum : pek iyi bir ifade vermedi.. pek umudum yoktu aslinda o olaydan sonra ama dun elime ulasti pasaportum :)) umarim burdaki herkes emeklerinin karsiligini alir.

bu arada vize gorusmesinde istenen evraklar disinda ne kadar destekleyici belge varsa goturmenizi tavsiye ederim arkadaslar ornegin ssk calisma belgeleriniz veya dil sertifikalariniz onemli cunku sorular sordular bana calistinmi dil bilgin vs. :)[/quote]

hayirli olsunn. nerden basvurmustun ?

cemyilmaz

Mesaj gönderen cemyilmaz » Prş Eyl 16, 2010 9:36 pm

[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:
[quote]cemyilmaz tarafindan yazilan metin:

bu arada vize gorusmesinde istenen evraklar disinda ne kadar destekleyici belge varsa goturmenizi tavsiye ederim arkadaslar ornegin ssk calisma belgeleriniz veya dil sertifikalariniz onemli cunku sorular sordular bana calistinmi dil bilgin vs. :)[/quote]

hayirli olsunn. nerden basvurmustun ?[/quote]

tesekkur ederim Istanbuldan basvurdum

gorkemd

Mesaj gönderen gorkemd » Cum Eyl 17, 2010 5:34 pm

23 Agustos Ankara\'dan basvurdum ve vizem su an UPS\'nin sitesinde yolda gozukuyor umarim yarin gelecek. Kisa bir ozet geceyim :)

Koln\'e master icin gidiyorum. Vize gorusmemden 6 gun once Bloke hesap formlarini UPS ile hamburga acil gondermeme ragmen, hesap acildigina dair e-mail vize gorusmeme kadar yetismedi :| ben de gorusmeye gitmeden mail atmistim bankaya "lutfen gorusmem var bir an once gonderin " falan. onlar da cevap olarak "sorun yok belgeleriniz ulasti hesabinizi biran once aciyoruz " diye cevap yollamislar. Bu mail\'in de ciktisini ve UPS gonderi kagitlarini da yanimda gorusmeye goturdum. Gorevli bayan gorusmede bloke hesap sordugunda "evraklari gonderdim bekliyorum mail attim acacaklarmis" dedim. Gorevli Maili ve UPS gonderi kagitlarinin da fotokopisini aldi ve belgen gelince hem buraya getir hem de yabancilar polisine gonder dedi. Almanca biliyor musun dedi, biraz dedim, belgesi var mi dedi, transkriptimde yaziyor dedim. Nerde kalacagimi sordu, belli degil dedim, iyi o zaman kabul mektubundaki adresi yazayim dedi :) Baska bisey konusmadik sen cik seni cagiracagim dedi. 10 dakika gecti ve direk gidebilirsiniz dediler tekrar iceri cagirmadilar. Bloke hesap maili gelince konsolosluga goturdum ama yabancilar polisine belgeyi yollamadim, niye mi ben de bilmiyorum :D ama okulun kayit gunune 13 ve ucak biletime 10 gun kalinca vize ortada olmayinca pacam tutustu tabi :D hesap acildigina ve para yattigina dair belgeleri ve pacamin tutustugunu belirten bir mektubu acil olarak yabancilar polisine yolladim. Simdi vize yolda gorunuyor yarin gelir sanirim sevindim. Ama siz siz olun isinizi son ana birakmayin millet olarak felsefe edinmisiz. en az 2 ay onceden vizeye basvurun derim, yoksa yasadiginiz stres pahabicilemez oluyor :)

duffie

Mesaj gönderen duffie » Cum Eyl 17, 2010 6:14 pm

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
hehehehh tesekkur ederim FuNdeRSchatteN

Einreise den sonra birsey yazmamislar. Sprachkurs a gidince mi yazilacak? Ne acidan bu sehir onemli?[/quote]

ya bu sorulara ilave vize suresi verildigi gun itibariyle mi basliyor? Yoksa gidildikten sonra mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 17, 2010 6:46 pm

Aufenthaltsanzeige nach Einreise \'dan sonra bir sehir ismi belirtilmeli.Sehrin onemini yukarida acikladim.
Vizenin baslangic suresi gene vizende yazar.Vize basvuru formunu doldurdurken oraya vizeni hangi tarihte baslatmak istedigini yaziyorsun onu dikkate almislardir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Eyl 17, 2010 7:42 pm

selam herkese.

6 eylulde ankara buyukelciliginden basvurdugum vizem bugun elime ulasti, 10 gun icinde almisim.

dilkursu ardindan master icin basvurmustum.

vizede yazanlari aynen aktariyorum:

vom 28-09-2010 bis 26-12-2010

art des visum: D

anzahl der einreien: MULT

dauer des aufenthalts:90

Anmerkungen: sprachkurs+studium

Erwerbstaetigkeit 90 tage/jahr gestattet

Aufenthaktsanzeige nach ein reise abh. berlin umbreit.

vize islemlerimde yardim eden herkese cok tesekkur ederim.

vize islemlerim icin herhangi bir danismanlik firmasiyla calismadim,

sadece deutschstudent.de\'den yararlandim.

iyi ki varsin deutschstudent :)

herkese basarilar
uk

3838

Mesaj gönderen 3838 » Cum Eyl 17, 2010 7:44 pm

hayirli olsun gozunaydin :) darisi basimiza

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Cum Eyl 17, 2010 11:39 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Aufenthaltsanzeige nach Einreise \'dan sonra bir sehir ismi belirtilmeli.Sehrin onemini yukarida acikladim.
Vizenin baslangic suresi gene vizende yazar.Vize basvuru formunu doldurdurken oraya vizeni hangi tarihte baslatmak istedigini yaziyorsun onu dikkate almislardir.[/quote]

bende sehir ismi yok mesela, muhtemelen direkt uniye gidecegim sehirdeki yabancilar dairesine gidecegim?

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cmt Eyl 18, 2010 12:14 am

[quote]hasanakkus tarafindan yazilan metin:
selam herkese.

6 eylulde ankara buyukelciliginden basvurdugum vizem bugun elime ulasti, 10 gun icinde almisim.

dilkursu ardindan master icin basvurmustum.

vizede yazanlari aynen aktariyorum:

vom 28-09-2010 bis 26-12-2010

art des visum: D

anzahl der einreien: MULT

dauer des aufenthalts:90

Anmerkungen: sprachkurs+studium

Erwerbstaetigkeit 90 tage/jahr gestattet

Aufenthaktsanzeige nach ein reise abh. berlin umbreit.

vize islemlerimde yardim eden herkese cok tesekkur ederim.

vize islemlerim icin herhangi bir danismanlik firmasiyla calismadim,

sadece deutschstudent.de\'den yararlandim.

iyi ki varsin deutschstudent :)

herkese basarilar
[/quote]

"Erwerbstaetigkeit 90 tage/jahr gestattet"

bu yazan calisma iznim oldugu anlamina mi geliyo acaba, bilen var mi?
uk

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 18, 2010 1:51 am

vize alan arkadaslara simdiden almanyadaki egitim hayatinda basarilar diliyorum.

calisma izni burdaki oturum uzatmadan sonra alinir. o genel bir bilgi.

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cmt Eyl 18, 2010 2:10 am

cok tesekkurler,

:( umarim onu da alirim en kisa zamanda,
uk

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Pzr Eyl 19, 2010 12:38 pm

tum site calisanlarina yoneticilerine uyelerine cok tesekkur ederim siteyi her ne kadar cok sonradan da ogrensem oldukca faydali bilgiler ogrendim 6 eylulde izmirde yaptigim vize basuruma 16 eylulde kabul geldi yani izmir baskonsoloslugunun stesinde yayinlanan vize barkod numaralarinda kendi barkod numaram yazmaktadir kendileri bana 29 eylulde gel demislerdi.Bu kadar erken beklemiyordum nasipse pazartesi gidip pasaportumu teslim edicegim dedikleri tarihten once cikmasi bir sorun yaratmaz dimi?

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzr Eyl 19, 2010 2:47 pm

[quote]ywzslm tarafindan yazilan metin:
tum site calisanlarina yoneticilerine uyelerine cok tesekkur ederim siteyi her ne kadar cok sonradan da ogrensem oldukca faydali bilgiler ogrendim 6 eylulde izmirde yaptigim vize basuruma 16 eylulde kabul geldi yani izmir baskonsoloslugunun stesinde yayinlanan vize barkod numaralarinda kendi barkod numaram yazmaktadir kendileri bana 29 eylulde gel demislerdi.Bu kadar erken beklemiyordum nasipse pazartesi gidip pasaportumu teslim edicegim dedikleri tarihten once cikmasi bir sorun yaratmaz dimi?[/quote]

selam ywzslm.

ben de ayni tarihte ankara buukelcliginden basvurmustum yine 10 gun sonra 16 eylulde vizem geldi, ben de almanyaya giris tarihi olarak 28 eylul yazmistim.

sana soyledikleri tarihten once gitmen sorun yaratmaz cunku vizen cikmis,

konsoloslugun internet sitesinde belirtilen tarihte gidip pasaportunu teslim edebilirsin. izmir icin 8:00-10:30 arasi pasaportunu teslim ediyosun, bi sonraki gun vizenle birlikte sana geri veriyolar.

hayirlisi bakalim, hangi sehire gidiyosun?
uk

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Pzr Eyl 19, 2010 8:25 pm

17 eylulde cikan izmir listesinde cikti barkod numaram izmrden basvurmustum cuma gunu yayinlanan listede cikti nasipse yarin sabah teslim ederim bi sorun cikmazsa konsoloslugun internet sitesinde belirtilen tarihte gidip pasaportunu teslim edebilirsin bu ne anlama geliyor bana 29 etlul demislerdi konsoloslugun sitesinde sadec 14.12.2010 disinda bir tarih yazmiyor?bu arada nasipse kolne gidiyorum

Kilitli