Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diplomasız ya da alansız diploma ile üniversite bitmeden denklik alınabilir mi? YL başvurusu yapılabilir mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Can0

Diplomasız ya da alansız diploma ile üniversite bitmeden denklik alınabilir mi? YL başvurusu yapılabilir mi?

Mesaj gönderen Can0 » Cmt Eyl 11, 2021 11:59 pm

Şöyle ki ben bir radyoloji teknikeriyim ve tecrübe kazanabilmek için kpss ile bir devlet hastanesine girmek için çabalıyorum, ayrıca okul öncesi öğretmenliği lisans bölümü son sınıftayım, dördüncü akademik yılıma giriyorum ve burada 195 krediye ve 3.32 ortalamaya sahibim. Bu son senemde okulu bitirirsem önlisans kpssye girme hakkımı kaybederim ve sağlıkta dışarıda iş bulup tecrübe kazanmam da oldukça zor.

Bu nedenle lisans bölümümü tek dersten uzatmayı planlıyorum ancak 7 akademik yılı doldurduktan sonra kaydım silinecek. Halbuki ben pedagoji, gelişim psikolojisi, okö ya da eğitim bilimleri için yüksek lisans başvurusu yapmak istiyordum. Bu nedenle kaydım silinmeden alansız önlisans diploması alabilirim.
Bu süre zarfında sadece tek ders eksiğim ile diplomasız(yani mezun olmadan,sadece transkript ve ders içeriği ile) ya da alansız önlisans diploması ile üniversite bitmeden denklik almam mümkün mü? ve Yüksek lisans başvurusu yapabilir miyim?