Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 belgesini alırken nelere dikkat edilmeli ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gutesgewissen

Re: AT11 belgesini alırken nelere dikkat edilmeli ?

Mesaj gönderen gutesgewissen » Prş Ağu 26, 2021 11:33 am

Beb277 yazdı: Prş Ağu 26, 2021 11:10 am Bir de size kaç aylık verdiler? Hangi okula gideceksiniz özel değilse
Belgem 01/10/2021'den 31/03/2022'ye kadar geçerli hocam. Trier Üniversitesi'ne gideceğim ben.

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Prş Ağu 26, 2021 11:40 am

gutesgewissen yazdı: Prş Ağu 26, 2021 11:33 am Belgem 01/10/2021'den 31/03/2022'ye kadar geçerli hocam. Trier Üniversitesi'ne gideceğim ben.
Hayırlı olsun, benim de arada kaldığım okullardan birisi Trier di

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Prş Ağu 26, 2021 11:53 am

Beb277 yazdı: Prş Ağu 26, 2021 11:40 am Hayırlı olsun, benim de arada kaldığım okullardan birisi Trier di
Teşekkür ederim hocam. Ben Bonn ve Trier çok istiyordum. Bonn'u da kazandım ancak DSH sınavına yetişemiyorum. Senin diğer okul hangisi ?

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Prş Ağu 26, 2021 12:01 pm

gutesgewissen yazdı: Prş Ağu 26, 2021 11:53 am Teşekkür ederim hocam. Ben Bonn ve Trier çok istiyordum. Bonn'u da kazandım ancak DSH sınavına yetişemiyorum. Senin diğer okul hangisi ?
Sizin Almanca mı okuyacağınız bölüm? Benim diğerleri Jena ve Düsseldorf; hatta size de ve buradaki arkadaşlara da sorayım hangisini önerirsiniz?

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Prş Ağu 26, 2021 12:06 pm

Beb277 yazdı: Prş Ağu 26, 2021 12:01 pm Sizin Almanca mı okuyacağınız bölüm? Benim diğerleri Jena ve Düsseldorf; hatta size de ve buradaki arkadaşlara da sorayım hangisini önerirsiniz?
Evet Almanca okuyacağım. Bahsettiğiniz Düsseldorf HHU ise hiç düşünmeden oraya giderdim.(Staj yapmadığım için başvuramadığım ve içimde kalan bir Üniversite :roll: ) Jena'ya kıyasla Düsseldorf'da yaşam masraflı olacaktır tabii ancak sosyal/kültürel yaşam ve iş olanakları bakımından Düsseldorf çok avantajlı durumda. Bunlar benim fikirlerim hocamm

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Prş Ağu 26, 2021 12:17 pm

gutesgewissen yazdı: Prş Ağu 26, 2021 12:06 pm Evet Almanca okuyacağım. Bahsettiğiniz Düsseldorf HHU ise hiç düşünmeden oraya giderdim.(Staj yapmadığım için başvuramadığım ve içimde kalan bir Üniversite :roll: ) Jena'ya kıyasla Düsseldorf'da yaşam masraflı olacaktır tabii ancak sosyal/kültürel yaşam ve iş olanakları bakımından Düsseldorf çok avantajlı durumda. Bunlar benim fikirlerim hocamm
Çok teşekkür ediyorum, evet HHU'dan bahsediyorum. Benim alanım ekonomi, Jena'dan da çok güzel bahsedenler oldu ve HHU'dan da öyle sizin gibi söyleyenler oldu. Karasız kalışım ondan. Artık yurt hangisinden çıkarsa diye düşünmeye başladım, hayırlısı

erdemzea

Mesaj gönderen erdemzea » Sal Eyl 14, 2021 1:15 pm

Ben 29 ekime kadar 24 yaşındayım ve dönem 11 ekimde başlıyor acaba bu özel seyahat sigortasını yaptırmayıp orada at11'i kullanmadan öğrenci sigortası yaptırma gibi bir şansım olur mu? Yoksa direkt olarak özel seyahat sigortası ve oradaki 100€'luk öğrenci sigortası şeklinde mi ilerlemeliyim?

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Cmt Tem 23, 2022 5:46 pm

Merhaba, AT11 belgesini emekli sandığına bağlı olan kişiler de alabiliyor dimi?

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Cmt Tem 23, 2022 5:46 pm

tunuzn yazdı: Sal Ağu 24, 2021 4:40 pm 1- Yeminli çeviriye gerek yok. Google translate ile yarım yamalak da olur.
2- Tanıma belgesi
3- Eğer akademik takvim kabul belgesinde yazılıyısa tamamdır. Yoksa çıkarabilirisiniz.

Bu kadar. Yanınızda sigortanızı kimden kullanıyorsanız o kişi olsun. İmza atacak çünkü.
Merhaba siz translate ile mi yapıp gittiniz? Alabildiniz mi belgeyi?

o0FREİ0o

Mesaj gönderen o0FREİ0o » Sal Tem 26, 2022 2:21 pm

snurmar yazdı: Cmt Tem 23, 2022 5:46 pm Merhaba siz translate ile mi yapıp gittiniz? Alabildiniz mi belgeyi?
Alabildiyseniz translate ile mi hallettiniz ,alamadıysanız tam olarak ne dediler acaba ?

bestek

Mesaj gönderen bestek » Sal Tem 26, 2022 5:51 pm

Merhaba herkese ben Izmir idata ofisinden randevu aldim 15 gundur hala tarihi saati atanmadi. AT11 belgesinin de sadece vize basvurusu icin oldugunu dusunmustum ama okuldan TK, Barmer, DAK, AOK gibi yerlerden basvuru yapip okula M10 belgesi gondertmek zorunda oldugum mail'i geldi, AT11'i TK'ye gonderip para odeyip mi yapiyoruz bu isi bilen var mi? Ayrica isimden ayrilali 99 gun olmadi sanirim hala isyerim altinda sigortali gorunuyorum 99 gunden sonra babamin ozel sigortasi altina girecegim bu durumda dolmadan AT11'i almak icin babami imza atmasi uzerine goturmeme gerek var midir? Bilenler bir el atarsa cok sevinirim.. simdiden tesekkurler

bestek

Mesaj gönderen bestek » Sal Tem 26, 2022 5:53 pm

o0FREİ0o yazdı: Sal Tem 26, 2022 2:21 pm Alabildiyseniz translate ile mi hallettiniz ,alamadıysanız tam olarak ne dediler acaba ?
Merhaba bana Izmir SGK'da Yeminli Tercuman cevirisi (noter onayina gerek yok), okulun akademik takviminin ciktisi (uni sayfasindan direkt kontrol + p yapmaniz yeterliymis) ve YOK tanima yazisi istediler, ama her yerde ayni midir hicbir fikrim yok, kaldi ki SGK telefonlara cevap bile vermiyor ki bir muhattabi olsun soru sorabilsin vatandas..

curengg

Mesaj gönderen curengg » Sal Tem 26, 2022 6:05 pm

bestek yazdı: Sal Tem 26, 2022 5:51 pm Merhaba herkese ben Izmir idata ofisinden randevu aldim 15 gundur hala tarihi saati atanmadi. AT11 belgesinin de sadece vize basvurusu icin oldugunu dusunmustum ama okuldan TK, Barmer, DAK, AOK gibi yerlerden basvuru yapip okula M10 belgesi gondertmek zorunda oldugum mail'i geldi, AT11'i TK'ye gonderip para odeyip mi yapiyoruz bu isi bilen var mi? Ayrica isimden ayrilali 99 gun olmadi sanirim hala isyerim altinda sigortali gorunuyorum 99 gunden sonra babamin ozel sigortasi altina girecegim bu durumda dolmadan AT11'i almak icin babami imza atmasi uzerine goturmeme gerek var midir? Bilenler bir el atarsa cok sevinirim.. simdiden tesekkurler
Merhaba. Belirttiğiniz sigorta firmalarından birine AT11’e sahip olduğunuzu ve okula kayıt olmak için M10 belgesi gönderilmesi gerektiğini belirttiğiniz mail gönderebilirsiniz. Bana en iyi dönüşü DAK yaptı. Genelde 2 gün içinde dönüyorlar ve yardımcı oluyorlar. Başta anlatamadım derdimi gerçi, okul kayıt belgesi ve almanyadaki adresimi istediler. İkisinin de şuan mümkün olmadığını söyledim. Zaten okula kayıt olmak için M10’u istediğimi anlattım. 3-4 mail sonra ortak noktada buluştuk. Türkiye adresim, kabul belgem ve at11’i atacağım yarın. Uzun sürmemesini umut ediyorum. Bir ücret ödemesi yok. Sonradan çıkarırlar mı bilmiyorum.

DAK dışındakiler çok yardımcı olmadı, hatta TK ve Barmer dönmedi bile.

curengg

Mesaj gönderen curengg » Sal Tem 26, 2022 6:14 pm

bestek yazdı: Sal Tem 26, 2022 5:51 pm Merhaba herkese ben Izmir idata ofisinden randevu aldim 15 gundur hala tarihi saati atanmadi. AT11 belgesinin de sadece vize basvurusu icin oldugunu dusunmustum ama okuldan TK, Barmer, DAK, AOK gibi yerlerden basvuru yapip okula M10 belgesi gondertmek zorunda oldugum mail'i geldi, AT11'i TK'ye gonderip para odeyip mi yapiyoruz bu isi bilen var mi? Ayrica isimden ayrilali 99 gun olmadi sanirim hala isyerim altinda sigortali gorunuyorum 99 gunden sonra babamin ozel sigortasi altina girecegim bu durumda dolmadan AT11'i almak icin babami imza atmasi uzerine goturmeme gerek var midir? Bilenler bir el atarsa cok sevinirim.. simdiden tesekkurler
Eklemeyi unutmuşum. Benim stajyer sigortam vardı. Cuma günü stajdan çıktım. Pazartesi at11 almaya gittim. Sgk’ya gittiğimde öğrendim ki elli kere belirtmeme rağmen insan kaynakları çıkışımı yapmamış. Hemen firmadan birini aradım çıkışımı yaptılar. 20 dakika sonra sgk’ya düştü ve hemen orada aldım belgeyi. Babamdan yararlandım ben de. Ama tek gitmiştim. Babanızın bilgilerini verdiğinizde orada sigortalı olduğu çıkıyor. Ama dediğim gibi benim stajyer sigortasıydı. Sgk’yı aradığınızda size bilgi veriyolar genelde. Bana at11 alabileceğimi söylemişti.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Sal Tem 26, 2022 6:22 pm

curengg yazdı: Sal Tem 26, 2022 6:14 pm Eklemeyi unutmuşum. Benim stajyer sigortam vardı. Cuma günü stajdan çıktım. Pazartesi at11 almaya gittim. Sgk’ya gittiğimde öğrendim ki elli kere belirtmeme rağmen insan kaynakları çıkışımı yapmamış. Hemen firmadan birini aradım çıkışımı yaptılar. 20 dakika sonra sgk’ya düştü ve hemen orada aldım belgeyi. Babamdan yararlandım ben de. Ama tek gitmiştim. Babanızın bilgilerini verdiğinizde orada sigortalı olduğu çıkıyor. Ama dediğim gibi benim stajyer sigortasıydı. Sgk’yı aradığınızda size bilgi veriyolar genelde. Bana at11 alabileceğimi söylemişti.
Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. Neresiydi sizin yer? SGK'dan SGK'ya hatta memurdan memura keyiflerine gore is yapip belge istedikleri hissi var icimde acikcasi, dedigim gibi 99 gun dolmamasina ragmen ordaki memur 'Tamam belgeleri getirince seni babanin sigortasina geciririz' gibi bir seyler mirildandi fakat basvurmadigim ve apayri evraklari apayri yerlere teslim etmedigim surece ozel sigortaya beni nasil gecirir SGK onu pek anlamadim. Sanirim babami goturmeme gerek yok. AT11'i aldiktan sonra da DAK ile iletisime gececegim cok tesekkurler!!

curengg

Mesaj gönderen curengg » Sal Tem 26, 2022 6:26 pm

bestek yazdı: Sal Tem 26, 2022 6:22 pm Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. Neresiydi sizin yer? SGK'dan SGK'ya hatta memurdan memura keyiflerine gore is yapip belge istedikleri hissi var icimde acikcasi, dedigim gibi 99 gun dolmamasina ragmen ordaki memur 'Tamam belgeleri getirince seni babanin sigortasina geciririz' gibi bir seyler mirildandi fakat basvurmadigim ve apayri evraklari apayri yerlere teslim etmedigim surece ozel sigortaya beni nasil gecirir SGK onu pek anlamadim. Sanirim babami goturmeme gerek yok. AT11'i aldiktan sonra da DAK ile iletisime gececegim cok tesekkurler!!
Ne demek umarım faydası olur. İstanbul Sgk il müdürlüğünde hallettim işlerimi. Memurdan memura göre değiştiğine katılıyorum bu arada. Yerinde gidip sormanız daha sağlıklı olabilir belki. Sgk’nın işi pek belli olmuyor gerçekten, iyi şanslar.

o0FREİ0o

Mesaj gönderen o0FREİ0o » Prş Tem 28, 2022 12:05 pm

Arkadaşlar at11 için birkaç sorum var.Gerekli kabul mektubu mail olarak geldi aslında iki tane kabul aldığımı bildiren mail var (RWTH Aachen). İlki kabulümü kutlayıp yeri onaylamamı isterken diğeri tekrar kutlayıp kayıt işlemleri için gerekenleri söylüyor bunlardan hangisini çevirttirmem gerekiyor ? İkisinde de Wintersemester 2022/23 ibaresi geçiyor ancak ay ve gün vermiyor bu yüzden akademik takvimi mi çıkartmalı mıyım ,çıkartırsam onu da mı çevirtmeliyim ?

egearslan

Mesaj gönderen egearslan » Prş Tem 28, 2022 1:02 pm

arkadaslar selam,benim bir türlü isin icinden cikamadigim bir sorum var.benim at-11 belgemin gecerliligi 31.07'de son buluyor bu sebeple at11 belgemi yeniletmek istiyorum ancak anladigim kadariyla su an sgk sömestr tarihlerini de iceren bir belge istiyor.okulum da 01.10'da aciliyor eger verilen at-11 belgesi 01.10'dan itibaren baslarsa 31.07-01.10 tarihleri arasinda sigortasiz olmam gibi bir sacmalik ortaya cikacak.ne yapmam gerektigi hakkinda bir fikri olan var mi? ya da durumu sgk'ya aciklasam 31.07 baslangicli baska bir belge verirler mi?

bestek

Mesaj gönderen bestek » Prş Tem 28, 2022 1:22 pm

o0FREİ0o yazdı: Prş Tem 28, 2022 12:05 pm Arkadaşlar at11 için birkaç sorum var.Gerekli kabul mektubu mail olarak geldi aslında iki tane kabul aldığımı bildiren mail var (RWTH Aachen). İlki kabulümü kutlayıp yeri onaylamamı isterken diğeri tekrar kutlayıp kayıt işlemleri için gerekenleri söylüyor bunlardan hangisini çevirttirmem gerekiyor ? İkisinde de Wintersemester 2022/23 ibaresi geçiyor ancak ay ve gün vermiyor bu yüzden akademik takvimi mi çıkartmalı mıyım ,çıkartırsam onu da mı çevirtmeliyim ?
Merhabalar, oncelikle ben de tebrik ederim:)
Ilden ile ve memurdan memura inisiyatifsel degistigini dusunmemle birlikte, Izmir SGK'dan Almanca/Ingilizce kabul mektubumu (bu durumda sizinki kayit islemleri icin olan ikinci mektup -sartli kabul- diye dusunuyorum) Yeminli Tercuman ile Turkce'ye cevirtip (noter onayina gerek yok), YOK tanima belgesi (direkt internetten aliniyor) ve okulun baslayacaginiz sezon icin akademik takviminin ciktisini (ceviri vesaireye gerek olmadigini, oldugu gibi sayfayi control p yaparak) istediler. Sanirim cross reference icin istiyorlar okulun resmi somester tarihi ve sizin kabul aldiginiz tarih tutuyor mu diye gormek icin, ama tekrar belirtmeliyim ki memurlarin inisiyatifine bagli oldugunu dusunuyorum, eger sehir merkezindeyseniz onden gidip kesin bilgi alin bence zira sonrasinda belgeleri teslim ettiginizde direkt AT11'i alip cikabiliyorsunuz.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Cum Tem 29, 2022 4:22 pm

tunuzn yazdı: Sal Ağu 24, 2021 4:40 pm 1- Yeminli çeviriye gerek yok. Google translate ile yarım yamalak da olur.
2- Tanıma belgesi
3- Eğer akademik takvim kabul belgesinde yazılıyısa tamamdır. Yoksa çıkarabilirisiniz.

Bu kadar. Yanınızda sigortanızı kimden kullanıyorsanız o kişi olsun. İmza atacak çünkü.
Arkadaşlar kabul belgesinin türkçe yeminli tercümesi şart hiçbir şekilde kabul etmiyorlar.