Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 belgesini alırken nelere dikkat edilmeli ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Min.ozer
İletişim:

Re: AT11 belgesini alırken nelere dikkat edilmeli ?

Mesaj gönderen Min.ozer » Cum Tem 29, 2022 4:36 pm

Min.ozer yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:22 pm Arkadaşlar kabul belgesinin türkçe yeminli tercümesi şart hiçbir şekilde kabul etmiyorlar.
İkameti ankara olanlar için de yalnızca ulucanlar sgk at11 belgesi veriyor onu da söyleyeyim.

eclipsali

Mesaj gönderen eclipsali » Cum Tem 29, 2022 4:40 pm

Selamlar, ben de bugün alabildim at/11 belgesini, yeminli tercüme istemediler sanırım bu memurun inisiyatifine kalmış biraz. Ayrıca ileride benim gibi forumda bu konuda cevap bulmaya çalışan olursa diye ekleyeyim, işten çıktıktan sonra 90 gün beklemek şart değil, alo 170ten teyit ettim, kurumda sorduğumda da sorun olmadığını söylediler👍

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Cum Tem 29, 2022 5:24 pm

eclipsali yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:40 pm Selamlar, ben de bugün alabildim at/11 belgesini, yeminli tercüme istemediler sanırım bu memurun inisiyatifine kalmış biraz. Ayrıca ileride benim gibi forumda bu konuda cevap bulmaya çalışan olursa diye ekleyeyim, işten çıktıktan sonra 90 gün beklemek şart değil, alo 170ten teyit ettim, kurumda sorduğumda da sorun olmadığını söylediler👍
Şansıymışsınız ankara’daki memur hiçbir şekilde kabul etmedi ısrarıma rağmen. Geri dönmek zorunda kaldım.

o0FREİ0o

Mesaj gönderen o0FREİ0o » Cmt Tem 30, 2022 8:04 am

Ben Beşiktaş sgkyı aradım.Beni bilgilendiren kişi yeminli tercüme olması gerektiğini söyledi ayrıca randevuya gerek yok geldiğinde halledebilirsin dedi.Gerçekten de memura göre durum değişiyor önce bir arayıp bilgi almak gerekiyor.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Pzt Ağu 01, 2022 12:43 pm

curengg yazdı: Sal Tem 26, 2022 6:05 pm Merhaba. Belirttiğiniz sigorta firmalarından birine AT11’e sahip olduğunuzu ve okula kayıt olmak için M10 belgesi gönderilmesi gerektiğini belirttiğiniz mail gönderebilirsiniz. Bana en iyi dönüşü DAK yaptı. Genelde 2 gün içinde dönüyorlar ve yardımcı oluyorlar. Başta anlatamadım derdimi gerçi, okul kayıt belgesi ve almanyadaki adresimi istediler. İkisinin de şuan mümkün olmadığını söyledim. Zaten okula kayıt olmak için M10’u istediğimi anlattım. 3-4 mail sonra ortak noktada buluştuk. Türkiye adresim, kabul belgem ve at11’i atacağım yarın. Uzun sürmemesini umut ediyorum. Bir ücret ödemesi yok. Sonradan çıkarırlar mı bilmiyorum.

DAK dışındakiler çok yardımcı olmadı, hatta TK ve Barmer dönmedi bile.
Hocam merhaba tekrardan DAK'a belgeleri gonderdiniz ve size donus yaptilar/okula belgeyi ilettiler mi acaba? Derdimi dinleyip belge istediler, gonderdim ama ses cikmadi diger kanallardan da ilerlemeyi dusunuyorum size de donus yapmadilarsa.

curengg

Mesaj gönderen curengg » Pzt Ağu 01, 2022 12:57 pm

bestek yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 12:43 pm Hocam merhaba tekrardan DAK'a belgeleri gonderdiniz ve size donus yaptilar/okula belgeyi ilettiler mi acaba? Derdimi dinleyip belge istediler, gonderdim ama ses cikmadi diger kanallardan da ilerlemeyi dusunuyorum size de donus yapmadilarsa.
Merhaba. 27 temmuzda attım belgeleri. 28 temmuzda m10 belgesini okula gönderdiğimizde size de confirmation atıcaz diye geri dönüş yaptılar. Ben mail atarken yazmıştım gönderdiğinizde bilgi verir misiniz diye. Ondan sonra başka mail almadım. Problem olucağını düşünmüyorum. Birkaç gün süreceği söylenmişti önceki maillerde. Sizin daha uzun sürdüyse bir mail atıp hatırlatmakta fayda var. Başka yerle anlaşırsanız ve bu sırada iki yerden de m10 giderse (mümkün mü bilmiyorum ama) okuldan yana problem yaşamayın bence.

curengg

Mesaj gönderen curengg » Pzt Ağu 01, 2022 2:12 pm

bestek yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 12:43 pm Hocam merhaba tekrardan DAK'a belgeleri gonderdiniz ve size donus yaptilar/okula belgeyi ilettiler mi acaba? Derdimi dinleyip belge istediler, gonderdim ama ses cikmadi diger kanallardan da ilerlemeyi dusunuyorum size de donus yapmadilarsa.
Az önce belgeyi ilettiklerine dair maili yolladılar.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Pzt Ağu 01, 2022 2:42 pm

curengg yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 2:12 pm Az önce belgeyi ilettiklerine dair maili yolladılar.
Ben de dediginiz gibi rica ettim haber verir misiniz diye, sorun cikmayacak diye dusunuyorum sizinkinde cikmadiysa. Haber ve fikir verdiginiz icin cok tesekkur ediyorum.

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Çrş Ağu 03, 2022 5:48 pm

Herkese merhabalar AT11 belgesi için başvuruda bulunacağım bir kaç sorum var .
1 kabul mailinin çevirisini istediler yeminli çeviri yaptırmama gerek var mı yoksa direk Google’dan çevirtsem olur mu ?
2-akademik takvim bilgisi istediler . Kabul mailimde şöyle bir ibare var ;(DIE IMMATRIKULATION als Deutschkursstudent kann GANZJÄHRIG im Wintersemester 01.10. – 31.03. und im Sommersemester 01.04. – 30.09. im Akademischen Auslandsamt vorgenommen werden.) yine de akademik takvim çıktısı almam lazım mı ?
Şimdiden herkese teşekkürler

bestek

Mesaj gönderen bestek » Çrş Ağu 03, 2022 7:24 pm

OnurS yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 5:48 pm Herkese merhabalar AT11 belgesi için başvuruda bulunacağım bir kaç sorum var .
1 kabul mailinin çevirisini istediler yeminli çeviri yaptırmama gerek var mı yoksa direk Google’dan çevirtsem olur mu ?
2-akademik takvim bilgisi istediler . Kabul mailimde şöyle bir ibare var ;(DIE IMMATRIKULATION als Deutschkursstudent kann GANZJÄHRIG im Wintersemester 01.10. – 31.03. und im Sommersemester 01.04. – 30.09. im Akademischen Auslandsamt vorgenommen werden.) yine de akademik takvim çıktısı almam lazım mı ?
Hocam merhaba, ustteki girdilerde belirtildigi uzere SGK memurundan memura degismekle birlikte, kabul mektubunuzun turkceye yeminli tercuman tarafindan cevirisi, okulunuzun mesela internet sitesinden akademik takvimi - semester baslama tarihi gorunecek sekilde - control p yapip aldiginiz cikti ve mezun oldugunuz turk okulunun (master vizesi icin konusuyorum) YOK tanima yazisi alip gitmeniz yeterli. Google ceviri vs Izmir'de kabul etmiyorlardi, sansa birakmayin bence.

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Çrş Ağu 03, 2022 11:25 pm

bestek yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 7:24 pm Hocam merhaba, ustteki girdilerde belirtildigi uzere SGK memurundan memura degismekle birlikte, kabul mektubunuzun turkceye yeminli tercuman tarafindan cevirisi, okulunuzun mesela internet sitesinden akademik takvimi - semester baslama tarihi gorunecek sekilde - control p yapip aldiginiz cikti ve mezun oldugunuz turk okulunun (master vizesi icin konusuyorum) YOK tanima yazisi alip gitmeniz yeterli. Google ceviri vs Izmir'de kabul etmiyorlardi, sansa birakmayin bence.
Anladım teşekkürler 🙏

Hukuk ile ilgili

Mesaj gönderen Hukuk ile ilgili » Pzt Ağu 08, 2022 5:15 pm

Herkese merhabalar, Marburg Philipps Üniversitesi'nden hukuk yüksek lisansına şartlı kabul aldım. 23 Ağustos'ta vize görüşmem var. Benim elimde Antrag auf Immaktrikulation ve üniversiteden aldığım kabuller var. Lakin vizede benden istenen "Üniversiteye hazırlık için yoğunlaştırılmış dil kursuna kayıt belgesi (haftalık en az 18 ders saati)" belgesi eksik. Bu belgeyi bana verebilecek kurum 22 Ağustos'a kadar kapalı olduğu için belgemi alamıyorum. Bu durum vizede bana sorum olur mu? Ne yapmam gerekiyor acaba?

ipekwupkar

Mesaj gönderen ipekwupkar » Çrş Ağu 10, 2022 4:59 pm

Hukuk ile ilgili yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 5:15 pm Herkese merhabalar, Marburg Philipps Üniversitesi'nden hukuk yüksek lisansına şartlı kabul aldım. 23 Ağustos'ta vize görüşmem var. Benim elimde Antrag auf Immaktrikulation ve üniversiteden aldığım kabuller var. Lakin vizede benden istenen "Üniversiteye hazırlık için yoğunlaştırılmış dil kursuna kayıt belgesi (haftalık en az 18 ders saati)" belgesi eksik. Bu belgeyi bana verebilecek kurum 22 Ağustos'a kadar kapalı olduğu için belgemi alamıyorum. Bu durum vizede bana sorum olur mu? Ne yapmam gerekiyor acaba?
Merhaba, benzer sorun bende de var. Okulun kayıtları 1 Eylül'de başlıyor ve kayıt için de vizemin olmasını istiyorlar. Ne yapmanız gerektiği ile ilgili bilgi alırsanız paylaşabilir misiniz?

bestek

Mesaj gönderen bestek » Çrş Ağu 10, 2022 8:39 pm

Hukuk ile ilgili yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 5:15 pm Herkese merhabalar, Marburg Philipps Üniversitesi'nden hukuk yüksek lisansına şartlı kabul aldım. 23 Ağustos'ta vize görüşmem var. Benim elimde Antrag auf Immaktrikulation ve üniversiteden aldığım kabuller var. Lakin vizede benden istenen "Üniversiteye hazırlık için yoğunlaştırılmış dil kursuna kayıt belgesi (haftalık en az 18 ders saati)" belgesi eksik. Bu belgeyi bana verebilecek kurum 22 Ağustos'a kadar kapalı olduğu için belgemi alamıyorum. Bu durum vizede bana sorum olur mu? Ne yapmam gerekiyor acaba?
Merhabalar sanirim Goethe'den bahsediyorsunuz, Turkiye subelerinde 'dil kursuna kayit belgesi' olarak ne veriliyor bilmiyorum ama ben direkt Goethe online'dan kurs satin aldim ve vize icin onun faturasini goturmeyi planliyorum. Dogru mudur ya da gecerli midir tam emin degilim, belki bir secenek olarak degerlendirmeyi dusunebilirsiniz eger bir yerden teyit ettirirseniz vize icin gecerliligini, Goethe ile maillestigimde belge gondermeleri icin, adim soyadim ve diger bilgilerim yazan fatura pdf'ini iletmislerdi.

cain

Mesaj gönderen cain » Cum Ağu 12, 2022 1:10 pm

Bugün Antalya sgk il müdürlüğünden AT11 aldım, evrakları yanımda götürdüm ancak oradaki memur kayıt evrağının google translate çevirisini kabul etmedi ve yeminli tercümesini istedi, sonrasında aklına geldi ve sordu ilk kez mi alacaksınız diye, evet dedim. AT11 i ilk kez alacaklar için evraklara gerek yok hiç birşey olmadan verebiliyoruz dedi sanki turistik maksatmış gibi düzenliyoruz ama belge aynı belge oluyor dedi, ancak uzattirmak isterseniz 6 ay sonunda bize tekrar geldiğinizde tercümeyle ve diğer evraklarla gelmeniz gerekiyor dedi. Yanında bulunan diğer memura da sordu böyle yapıyoruz değil mi diye ve diğer memur da onayladı. Ayrıca annemin üzerinden sigortaliydim ve annem de yanımdaydı ona da en son bize doldurttuğu formu imzalattı. 15 dakika içerisinde AT11 elimdeydi

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Ağu 12, 2022 3:02 pm

OnurS yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 5:48 pm Herkese merhabalar AT11 belgesi için başvuruda bulunacağım bir kaç sorum var .
Merhaba,
1) hayir yeminli isterlerler en azinda benden öyle istemislerdi
2) ek olarak cikarmaya gerek yok bunu gösterirsiniz akademik takvim olarak.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Sal Ağu 16, 2022 6:36 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Ağu 12, 2022 3:02 pm Merhaba,
1) hayir yeminli isterlerler en azinda benden öyle istemislerdi
2) ek olarak cikarmaya gerek yok bunu gösterirsiniz akademik takvim olarak.
Teşekkürler

anfanger

Mesaj gönderen anfanger » Sal Ağu 23, 2022 5:31 pm

Merhabalar, ben Türkiye'de özel bir üniversitede okuyorum fakat Almanya'da bir üniversiteden kabul belgesi aldığım için okul kayıdımı yenilemeyeceğim. Bu yüzden de şuan öğrenci olarak gözükmüyorum ve babamın sağlık sigortası ile olan ilişiğim de kesilmiş, yani sigortasızım. Bu durumda AT11 belgesini almam mümkün mü? Bu konuda birisi bana yol gösterebilirse çok minnettar kalırım. Okuduğunuz için teşekkürler.

anfanger

Mesaj gönderen anfanger » Cum Eyl 30, 2022 2:59 pm

anfanger yazdı: Sal Ağu 23, 2022 5:31 pm Merhabalar, ben Türkiye'de özel bir üniversitede okuyorum fakat Almanya'da bir üniversiteden kabul belgesi aldığım için okul kayıdımı yenilemeyeceğim. Bu yüzden de şuan öğrenci olarak gözükmüyorum ve babamın sağlık sigortası ile olan ilişiğim de kesilmiş, yani sigortasızım. Bu durumda AT11 belgesini almam mümkün mü? Bu konuda birisi bana yol gösterebilirse çok minnettar kalırım. Okuduğunuz için teşekkürler.
SGK'ya üniversiteden aldığım kabul mektubunu Türkçe'ye çevirttirip gereken diğer belgeler ile gittiğimde öğrenci olarak gözükmediğim için sigortasız olduğumu ve A/T 11 alamayacağımı söylediler. Üniversiteye kayıt yaptırıp öğrenci belgemle tekrar gelmem istendi.

Üniversite beni kayıt yapmak için sağlık sigortası istediğinden Expatrio aracılığıyla TK'dan sağlık sigortası yaptırdım. Birkaç gün sonra kayıdım tamamlandı ve öğrenci belgemin çıktısını alıp bir çeviri ofisinde Türkçe'ye notersiz çevirttirdim. Sonra bu belgeyi alıp gereken diğer belgeler ile birlikte SGK'ya gittiğimde A/T 11 belgesini sorunsuz bir şekilde verdiler. Bir sonraki hedefim Almanya'da bir TK ofisine A/T 11 belgemi götürerek sigortadan muaf olduğumu kanıtlamak ve ayda €100 civarı tasarruf etmek.

Belki başkalarına yardımcı olur diye çözümümü yazma gereği duydum. Ayrıca SGK'yı aradığınızda A/T 11 işlemlerinin Unkapanı şubesinde yapıldığı söyleniyor. Buna inanmayın. Ben Unkapanı'na gittiğimde "burada yapmıyoruz, Beşiktaş şubesine gidin" dendi. Google maps linkini aşağıya bırakıyorum.

https://www.google.com/maps/place/P%C3% ... d28.988635

wMedusa

Mesaj gönderen wMedusa » Sal Ağu 22, 2023 7:15 pm

curengg yazdı: Sal Tem 26, 2022 6:05 pm Merhaba. Belirttiğiniz sigorta firmalarından birine AT11’e sahip olduğunuzu ve okula kayıt olmak için M10 belgesi gönderilmesi gerektiğini belirttiğiniz mail gönderebilirsiniz. Bana en iyi dönüşü DAK yaptı. Genelde 2 gün içinde dönüyorlar ve yardımcı oluyorlar. Başta anlatamadım derdimi gerçi, okul kayıt belgesi ve almanyadaki adresimi istediler. İkisinin de şuan mümkün olmadığını söyledim. Zaten okula kayıt olmak için M10’u istediğimi anlattım. 3-4 mail sonra ortak noktada buluştuk. Türkiye adresim, kabul belgem ve at11’i atacağım yarın. Uzun sürmemesini umut ediyorum. Bir ücret ödemesi yok. Sonradan çıkarırlar mı bilmiyorum.

DAK dışındakiler çok yardımcı olmadı, hatta TK ve Barmer dönmedi bile.
Kanka son durum nedir acaba benım okulda m10 belgesi istiyor bende aok ve daka basvuru formu gıbı bır seye durumumu anlatıp gönderdim. Herhangi bir ücret istendi mi :mrgreen: