Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri / Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 22, 2008 5:12 pm

Arkadaslar vize gorusmelerini bu baslikda toplayalim.Gorusmeye nerede girdigimizi,yasadiklarimizi,bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,sorulan sorulari vs. ve vize sonucunu burada paylasalim..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 08, 2009 12:26 pm

Beyler Bayanlar bugun itibariyle vize gorusmemi yapmis bulunmaktayim..Oncelikle iyi dileklerini sunan herkese tesekkur ederim.. =))
Bu arada hemen belirteyim,pLotoniC senin TS\'de yazdigin vize gorusmesini okudum valla ne diyim hemen hemen ayni gecti anlattiklarinla. :D

Vize icin gerekli belgeler kismina yazdigimiz evraklarin hepisini hazirlamistim arkadaslar ancak gorevli bir kacini almadi..
* Ikametgah Senedi
* Sabika kaydi
*Vukuatli nufus kayit ornegi bunlari almadi..

Istanbul\'dan basvurdum.
Randevu saat 09:30\'daydi , ben 08:15 gibi Taksim\'de hazirdim..Gittim bir simit dunyasina cay+simit aldim once keyif dedim kendime bir geleyim..Onumde de bana sorabilecekleri sorularin cevaplarini yazdigim kagit,tekrar tekrar okudum..

Sonra saat 09:00 gibi konsolosluga gittim..UPS kargo ucretini yatirdim 13 TL verdim..Iki bolum var arkadaslar Trustik / Aile birlesimi-Kultur..
Univesite vs gibi konular Aile Birlesimi-Kultur bolumunde..(Giris sagda)
Neyse oradaki gorevli evraklarimi aldi duzenledi lise diplomamin aslini ve okuldan gelen kabul kagidimin aslini geri verdi..
2 yada 3 numarali odalari bekleyin dedi..

Beklemeye basladim 2 numara doluydu..3 numaraya girdim sarisin,hafif balik etli bir bayan selamlastik..
Belgelerimi verdim..
Belgelerin ustune iyi niyet mektubu yazmistim onu koydum,Ve aldiginda kisaca bir goz atti..
Ne icin basvuruda bulunuyorsun dedi..
-Universite egitimi
Evraklarimi incelemeye basladi ayni zamanda bilgisayara birseyler girdi..Evraklara bakarken pLotoniC\'in gorusmesinde oldugu gibi \'\'tamam\'\' \'\'mmm\'\' gibi ifadeler kullandi ve pek soru sormadi evraklarla ilgili..Ufak notlar aldi Sprachkurs+Studium gibi..
Eksik belgem yoktu kalacak yer disinda..Onuda okulun adresini yazmistim..
Universite ve dil kursundan kabul olmasi,bloke hesabin olmasi,formu eksiksiz bir sekilde doldurmam,seyahat saglik sigortasi bunlarin hepsinin eksiksiz olmasi bunda bir etkendir diye dusunuyorum..Yani gozune batan birsey yoktu.
Gorusme iyi,sicak ve samimi gecti..Icerideki gorevliden biri Almanca sarki soyluyordu yuksek sesle..Anladim birazini guldum kadinda dedi Oradakilerin (Almanyadakilerin) hepsi boyle bunlar ucmus falan gulustuk..Kisacasi kadin gayet sicakti..
Tabi bu arada ben bayana gene sordum ;
-Isterseniz fazladan belge getirdim Sabika kaydi,ikametgah vs. vs.
Simdilik gerek yok dedi belki yabancilar polisi isterse verirsin dedi..

Bana sordugu sorular sunlardi..

* TR\'de hangi universiteyi ve bolumu kazandin ?
* Almanya\'da gene bu bolumu mu okumak istiyorsun.?
* Kalacagim yeri sordu ? Wohnung \' mu dedi?
-Universite yurdunda kalacagimi soyledim..
*Kardeslerin?
*Anne ve babamin suan nerede oturuyorlar?
*Ne kadar sure Almanca egitimi aldin ?
*Almancan ne durumda dedi ?
Bende 5 uzerinden 3 puan veririm dedim..

Cevaplarima tamam dedi bazilarini basiyla onayladi..
Ve bu kadar islemlerin..Dankeschon dedi..
10 dakika anca surdu zaten..

Cikarken almanca \'\'sabirla bekleyecegim dedim \'\'
Guldu oda almanca oyle yapmalisin gibisinden birsey dedi tam cikartamadim =))
Tschuussssss.... \'lestik ve gorusmeden ciktim.. :)

Simdi bekleyenler kervanina bizde katildik hadi hayirlisi..Elimden geleni yaptim tesekkurler tekrardan herkese..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Oca 08, 2009 1:08 pm

DS yoneticisi arkadaslarin boyle rahat gecmesi lazim tabi gorusmelerinin. Ben anlattiklarindan alacagin kanaatine vardim. Anlasilan DS bulusmalarimiza yetisebileceksin.. ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 08, 2009 1:26 pm

Insallah,artik beklemedeyiz.. =)

Hero

Mesaj gönderen Hero » Prş Oca 08, 2009 2:50 pm

Haydi bakalim, hayirlisi. :)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Prş Oca 08, 2009 5:43 pm

ohooo abi sen almisin bile vizeyi yaa Tschussss lesmisin bide Hadi hayirlisi bakalim (Darisi Basimiza)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Oca 08, 2009 5:59 pm

evt kardes darisi basimiza bende mart ayinda izmirde olacam vize icin.B)

tuuzee

Mesaj gönderen tuuzee » Prş Oca 08, 2009 10:28 pm

Merhaba arkadaslar
ben FH Oldenburg/ostfriesland/wilhelmshaven da technical management master i yapmaya gidiyorum. bolum ingilizce oldugu icin dil kursu problemim yok. Ben de 19 Aralik\'ta Izmir\'de vize gorusmesine girdim. Diploma,Bloke hesap, kabul belgem ve saglik sigortasindan baska bir sey goturmedim. Gorusme yaptigim bayan bana neredeyse hic bir sey sormadi surekli bilgisayara bilgileri girdi. Nerde kalacagim sorusunu bos birakmistim henuz yurt cikmadigi icin. Ona da okulun adresini yazdi problem degil dedi. Fazlasiyla rahat bi gorusmeydi. Sonra iste numara verdi internetten takip etmem icin.Daha cok yeni cikmasini beklemiyorum ama numaralar sirayla cikiyo ve bizim numarayi gecti. Bide kirmizi bi kagit vermisti bayan eger nuamra cikmazsa 19 ocak da yine gel diye. Ben 24 Subat\'a biletimi aldim bile nasilsa cikar diye:D Bu numarayi gecmesinin bi manasi varmi sonra dan da ciakbilirmi yoksa cikmamis mi oluyo bu simdi. Bide kirmizi kagidi neden veriyolar sizin kesin bilginiz vardir. Forumdaki ilk mesajda biraz uzun oldu ama calistigim icin cok fazla giremiyorum ama takip etmeye calisiyorum. Cok gusel bi forum ayricaa burdan da soyleyeyim dedim .

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Oca 09, 2009 2:55 am

[quote]Crash3 yazdi:
Insallah alirsin ya :)

Sen hangi univ/bolum dusunuyorsun bu arada?[/quote]

AB - Uluslararasi Iliskiler istiyorum universite suan Duisburg ama degistirebilirm..
tuuzee Izmiri biraz kasinti bir yer olarak biliyorum onun harici bir bilgim yok diger arkadaslar bilebilir..

yasaq_ashk

Mesaj gönderen yasaq_ashk » Çrş Oca 14, 2009 2:40 pm

18.12.2008 tarihinde Ankara da yaptigim vize gorusmesinin sonunda 10.01.2009 tarihinde red aldim. Gelen red kagidinda herhangi bir aciklama yapma zorunlulugu yoktur yaziyor. Yani neden red aldigimi henuz bilmiyorum. Ama beni yonlendirenler hep yanlis yonlendirdigi icin hatalar yaptim. Dil Kursusun sahibi bana Deutsche Bank evraklarimi kendim doldurup Hamburg a gondermemi soyledi. 2 Defa gonderdigim ve bos yere 80 ytl aps ucreti odedigim halde Deutsche Bank hesabim acilamadi. Ben de vize randevusu alarak Ankara nin yolunu tuttum (Deutsche Bank evraklariyla birlikte). Orda evraklari onaylamak icin 20 euro verdim. Sonra gorusmeye girdim. Gorusmem son derece iyi gecti. Zaten biraz almancam oldugu icin elimden geldigince almanca konusmaya calistim. Evraklarini gonderiyoruz dediler. 60 euro istediler, onu da verdim ve Botschaf tan ayrildim. 3 hafta sonra red cevabim geldi.

Kafamda bazi soru isaretleri var ? Oncelikle vizeyi kim veriyor? Basvurdugum Buyukelcilik mi ? yoksa Almanya mi ? Deutsche Bank hesabim acilmadan neden red aldim. Ben muracaatimda dil kursundan sonra uni ye devam edecegimi soylemistim. Bu yuzden 1 yillik vize istemistim. 3 aylik mi istemem gerekiyordu ? Eksik evrak olarak bir tek saglik sigortam yoktu. Dil kursunun sahibi bana Almanya ya geldikten sonra yaptir demisti. Turkiyede dolandirici cok demisti. Bloke hesabi actirdiktan ve parayi yatirdiktan sonra mi basvuruya gitmem gerekiyordu ? Gorusme esnasinda Deutsche Bank evraklari onaylanir, onaylanan evraklari Buyukelcilik Almanyaya gonderiyor ve bundan sonra hesap aciliyor diye okumustum. Demek ki bu da palavraymis.

Zaten bozuk olan psikolojim simdi darmadaginik bir vaziyette.

Neden red aldigim hakkinda yorum yapmak serbesttir. Vize alan arkadaslar farkli ne yaptilar da vize aldilar? Bu konuda yazmak isteyenlere simdiden tesekkur ve saygilar

YASAQ ASHK

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 14, 2009 7:14 pm

Saglik Sigortanin olmayisi,Bloke hesabinin acilmamis olmasi baslica sebepler olabilir..Konsoloslugun sonradan bloke hesap actigini duymadim..Bloke hesap acilmis ve 7800 kusur Euro yatirilmis bir sekilde hazir olmasi lazim vize gorusmesinde..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 01, 2009 1:36 am

Evet arkadaslar bir bucuk yildir altyapisini yaptigim ve
08 / 01 / 2009\'da basvurdugum Sprachkurs+Studium vizem cikti.. =))
Bugun oglen 3 gibi kargoyla geldi..
30 Ocakta cikmis bugun ise elime ulasti yani 22 gunde sonuclanmis..Iyi niyetlerinde bulunan herkese cok tesekkur ederim darisi diger arkadaslara.. :D:D

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Pzr Şub 01, 2009 1:39 am

[quote]FuNdeRSchatteN yazdi:
Evet arkadaslar bir bucuk yildir altyapisini yaptigim ve
08 / 01 / 2009\'da basvurdugum Sprachkurs+Studium vizem cikti.. =))
Bugun oglen 3 gibi kargoyla geldi..
30 Ocakta cikmis bugun ise elime ulasti yani 22 gunde sonuclanmis..Iyi niyetlerinde bulunan herkese cok tesekkur ederim darisi diger arkadaslara.. :D:D[/quote]

Hadi hayirli olsun =)
Seni de ugurluyoruz =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 01, 2009 1:42 am

gozun aydin tekiiin =) cok sevindim senin adina..

duisburg a yeni bi patenci kazandirdik =)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 01, 2009 2:11 am

Eehe sagol hipo..=)
Valla pateni beraber kayacagiz Gurkan :D

ipek

Mesaj gönderen ipek » Pzr Şub 01, 2009 12:07 pm

Hadi hayirlisi olsun Tekin:)
Cok sevindim senin adina..

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Pzr Şub 01, 2009 5:08 pm

Insallah alirsin =) hayrilsi olsun =)

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Pzr Şub 01, 2009 5:44 pm

tebrikler..bole beklemeden etmeden biraz kolay oluo ama :p tekrar tebrikler ve bol sanslar :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr Şub 01, 2009 6:51 pm

Tekin hayirli olsun. DS\'in kisa tarihinde bu kacinci vize sayamadim bile :) artik moderator arkadaslarimizdan biri Turkiye\'de. O da Allah\'in izni ile aramiza katilacak ;)

Tekin sen sanirim NRW eyaletine gidiyorsun degil mi? Butun elemanlari kaptirdik Gurkan\'in o tarafa ya.. :|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 01, 2009 7:03 pm

eee, herkes gelecegi yeri iyi biliyor =)

yasatacagim tekini duisburg da :D

hatta bi ihtimal ben mart da dusseldorf a tasinirsam, benim odayi tekin e tahsis edecegim =)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli