Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Özgeçmişte 1 senelik boşluk

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
keinproblem

Özgeçmişte 1 senelik boşluk

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Tem 23, 2021 6:17 pm

Merhaba arkadaşlar,

Master(41F) için Vize randevuma hazırlık yapıyorum. Özgeçmiş ile ilgili bir sorum var:

Şöyle ki ben geçen sene, ağustos 2020'de mezun oldum. Sonra korona da iyice azıtınca bilerek bir sene ne master ne bir işe girmek olsun hiçbir şey yapmayıp evde takıldım. :) Bu nedenle cv'de 2020 ağustos sonrası yok. Bu çok sorun teşkil eder mi acaba? Görüşmedeki memur niye son 1 sene yok diye yadırgar mı? Yani sonuçta eğer bi iş/okul falan yoksa ne yazabilirim ki zaten? :?:

Bir de Motivasyon mektubunda illa bu konuya açıklık getirmem gerekir mi sizce? Koronadan dolayı 1 seneyi evde aileme ve kendime ayırdım, ne bileyim kitap falan okudum, bölüm araştırdım gibi şeyler yazmalı mıyım yoksa açıklamasam da olur mu? Çünkü onu açıklamaya çalışınca motivasyon mektubumun bütünlüğü bozuldu, bi sırıttı yani o paragraf bi türlü yerleştiremedim :x Yorumlarınızı merak ettim. Teşekkürler

deutschland55

Re: Özgeçmişte 1 senelik boşluk

Mesaj gönderen deutschland55 » Cum Tem 23, 2021 7:12 pm

İkisinin de pek bir önemi yok. Rahat olun. Saçma bir şey yazmadığınız sürece size kimse bir şey sormaz.

ilhan023309

Mesaj gönderen ilhan023309 » Cmt Tem 24, 2021 10:57 pm

çok kasma sen üzerinde durup ilgi çekmezsen çok soracaklarını sanmam ama motivasyon mektubuna dikkat et derim. Genelde asıl belirleyici motivasyon mektubu oluyor.
Europa-Universität Flensburg (EUF) - Flensburg

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Pzr Tem 25, 2021 4:58 am

Merhaba, ben de liseden sonra mezuna kalmıştım Lebenslaufte 'Ehrenamtliches Engagement , Selbtstudium' yazdım hiç bir sorun olmadı.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Pzr Tem 25, 2021 11:31 am

Tamamdır. Cevaplarınız için teşekkür ederim :)