Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio Bloke Hesap vs. İş Bankası Bloke Hesap

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
physio_

Expatrio Bloke Hesap vs. İş Bankası Bloke Hesap

Mesaj gönderen physio_ » Prş Tem 22, 2021 12:44 pm

Arkadaşlar bilenler yazabilir mi, artıları eksileri nedir. Bir karşılaştıralım.

Konsolosluktan randevu almak çok zor ama şans eseri yakın bir tarihe randevu alabildim. Bu süreçte iş bankası ile açılan bloke hesabı vizede göstermem ne kadar sürer?

Transfer ücretleri konusunda, Expatrio ile yaptığınız transferde euro’dan euro’ya gönderim olmuyor mu? İş bankası transfer ücreti kesiyor mu? Hangisi daha maliyetli?
Ve ben 27 yaşındayım. At11 alamam. Expatrio ile gelen sağlık sigortası avantajlı mı?

Kafam çok karışık. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum önceden

revelo

Re: Expatrio Bloke Hesap vs. İş Bankası Bloke Hesap

Mesaj gönderen revelo » Prş Tem 22, 2021 2:32 pm

İş bankasında bloke açmak kesinlikle çok uzun bir süreç. Gerekli evraklar nedir diye mail attığımda 2017'den kalma bi evrak listesini yollamışlardı içinde güncel bilgilerin olmadığı. Expatrio'da hesap açılış onayı 24 saatte geliyor sonra para transferi yapıyorsunuz.
Expatrio'nun size belirteceği iban adresine kendi bankanızda bulunan euro üzerinden transfer yapabilirsiniz. Veya TL üzerinden transfergo'yu deneyebilirsiniz. Bankalar arası eur transferine genelde 30-40 eur kesinti oluyor. Transfergo ile 6 TL'ye gönderim yapabiliyorsunuz.

AT11 belgeniz yok ise Expatrio Value package olanı seçerseniz, hesap açılış ücreti olan 49 EUR size iade ediliyor. En avantajlısı bu şu anda

netline

Mesaj gönderen netline » Prş Tem 22, 2021 4:18 pm

physio_ yazdı: Prş Tem 22, 2021 12:44 pm Arkadaşlar bilenler yazabilir mi, artıları eksileri nedir. Bir karşılaştıralım.

Konsolosluktan randevu almak çok zor ama şans eseri yakın bir tarihe randevu alabildim. Bu süreçte iş bankası ile açılan bloke hesabı vizede göstermem ne kadar sürer?

Transfer ücretleri konusunda, Expatrio ile yaptığınız transferde euro’dan euro’ya gönderim olmuyor mu? İş bankası transfer ücreti kesiyor mu? Hangisi daha maliyetli?
Ve ben 27 yaşındayım. At11 alamam. Expatrio ile gelen sağlık sigortası avantajlı mı?

Kafam çok karışık. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum önceden
Merhaba,

Ben yakın zamanda, Expatrio ile hallettim bloke hesap konusunu. Max. 2-3 iş günü sürüyor, Almanya'daki İş Bankası'nın TR'deki İş Bankası ile hiçbir alakası olmadığı için, süre veya maliyet olarak size getirdiği bir avantaj yok, ayrıca Expatrio'da işlemleri online olarak kısa sürede halledebilirken, İş Bankası, yasa gereği, işlemleri posta ile yapıyor, bu yüzden bloke hesap işlemini tamamlamanız haftalar alıyor.

Kendiniz de araştırın ama ben Expatrio ile yaptım ve memnun kaldım(hem süre hem masraf açısından).

Kolay gelsin.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Prş Tem 22, 2021 4:35 pm

Çok teşekür ederim gelen cevaplar için. Sanırım ben de Expatrio ya da diğer dijital işlem yapan şirketlerden birini seçeceğim bu süreçte. Daha vize randevumu alamadım ve acele etmem gerekiyor...

Diğer bir sorum ise expatrio’dan gelen bloke hesabın ve sağlık sigortasının konsolosluktan bir onay gerektirip gerektirmediği. Sanırım gerekmiyor doğru anladım değil mi? :)

netline

Mesaj gönderen netline » Prş Tem 22, 2021 4:51 pm

physio_ yazdı: Prş Tem 22, 2021 4:35 pm Çok teşekür ederim gelen cevaplar için. Sanırım ben de Expatrio ya da diğer dijital işlem yapan şirketlerden birini seçeceğim bu süreçte. Daha vize randevumu alamadım ve acele etmem gerekiyor...

Diğer bir sorum ise expatrio’dan gelen bloke hesabın ve sağlık sigortasının konsolosluktan bir onay gerektirip gerektirmediği. Sanırım gerekmiyor doğru anladım değil mi? :)
Merhaba,

https://www.auswaertiges-amt.de/de/sperrkonto/375488 bu linke bakarsanız, hangi kurumların Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan onaylı olduğunu görebilirsiniz. Expatrio bu kurumlar arasında var, dolayısıyla herhangi ekstra bir onaya gerek yok.

Kolay gelsin.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Prş Tem 22, 2021 4:56 pm

netline yazdı: Prş Tem 22, 2021 4:51 pm Merhaba,

https://www.auswaertiges-amt.de/de/sperrkonto/375488 bu linke bakarsanız, hangi kurumların Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan onaylı olduğunu görebilirsiniz. Expatrio bu kurumlar arasında var, dolayısıyla herhangi ekstra bir onaya gerek yok.

Kolay gelsin.
Çok teşekkür ediyorum, sizlere de kolay gelsin...
Konu dahilinde iseniz yeni açtığım konu başlığına bir göz atabilir misiniz? Bu hususta kafam çok karışık...

viewtopic.php?f=7&t=17048