Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Tamamlama Vize görüşmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
knzkn

Lisans Tamamlama Vize görüşmesi

Mesaj gönderen knzkn » Pzr Tem 18, 2021 9:52 am

Arkadaşlar selam, ben bu sene Lojistik ön lisans bölümünden mezun oldum ve 1 sene içinde B1 sertifikamı alıp Almanya'da lisans tamamlamak istiyorum. Fakat aklımda şu soru var ben lisemi 2016'da bitirdim fakat açıköğretim kaydım 2019 yılında bu benim için ciddi bir sıkıntı olur mu? ( Aslında 2016'dan beri boşta degilim bir lisans kaydım var 2016'dan beri Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde fakat bölüm bana göre olmadıgı için okula 2. senemden sonra devam etmedim ve hala kaydım devam ediyor.) Bu şartlar altında vize görüşmesinde çok ciddi sıkıntılar yaşar mıyım? Şuan lojistik sektöründe çalışıyorum önümüzdeki sene 1 sene alan tecrübem ve B1 sertifikamla bu dezavantajı atlatabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Lisans Tamamlama Vize görüşmesi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 20, 2021 10:47 am

Merhaba, öncelikle ön lisans mezunlari lisans tamamlama yapamiyor. Lisansa sifirdan basliyorsunuz. Detayli bilgi asagidaki videoda anlatiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=TcAiX2326JE

Egitime verilen aralar tabiki problem olur, genel olarak bitirme puanlari vs de cok etkili. B1 sertifikasi sansinizi artirir. Yine asagidaki sayfada yazan bilgileri de okuyun derim:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

knzkn

Re: Lisans Tamamlama Vize görüşmesi

Mesaj gönderen knzkn » Prş Tem 22, 2021 8:38 pm

Gürkan abi geri dönüşün için çok teşekkürler. 2.73 ile bitirdim fakat TestAs ile farkı da kapatmaya çalışacagım. HS Darmstadt Logistic Management hedefim. Ama işte aradaki sene farkı biraz düşündürdü.