Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

gecersiz pasaporttaki vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Pzr Ağu 29, 2010 3:31 pm

1 yillik pasaportumda 3 aylik almanya vizem var onumuzdeki ay baslayacak suresi. orada pasaport islemleriyle ugrasmamak icin burda yeni 10 yillik pasaport aldim ama bu seferde vizenin oldugu eski pasaporta gecersizdir damgasini vurdular delik actilar. vizenin oldugu sayfaya dokunmadilar. Ben bu vizeyi hala kullanabilirmiyim yoksa konsolosluga gidip vizenin yeni pasaporta transferini mi istemeliyim

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzt Ağu 30, 2010 1:10 am

[quote]mcclaynn tarafindan yazilan metin:
1 yillik pasaportumda 3 aylik almanya vizem var onumuzdeki ay baslayacak suresi. orada pasaport islemleriyle ugrasmamak icin burda yeni 10 yillik pasaport aldim ama bu seferde vizenin oldugu eski pasaporta gecersizdir damgasini vurdular delik actilar. vizenin oldugu sayfaya dokunmadilar. Ben bu vizeyi hala kullanabilirmiyim yoksa konsolosluga gidip vizenin yeni pasaporta transferini mi istemeliyim[/quote]

O gecersiz bir pasaport artik ve vizeninde gecersiz oldu. Keske boyle bir sey yapmasaydin sormadan etmeden.
Genede en iyi cevabi sana pasaportu aldigin karakol ve konsolosluk verecektir ama soyledigim gibi olacagini dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 30, 2010 5:01 am

emilie lutfen bilgi sahibi olmadigin konularda uyelere bu sekilde bir yorum yapma lutfen..

mcclaynn,yapman gereken konsolosluga gidip durumunu anlatman..Vizeye herhangi birsey yapma yani koparip yenisine yapistirmak gibi..
Dedigin gibi vizenin yeni pasaporta transferini iste..

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Pzt Ağu 30, 2010 8:02 am

of aslinda epasaport danismayi arayip sormustum bu konuyu gecerli olur vizen dediler emniyette de gecerli olur demislerdi ama su anda kafam karisik konsoloslugu arayip soracam umarim vize transfer islemi uzun surmuyodur 3 haftaya gitmem gerek almanyaya

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Ağu 30, 2010 12:41 pm

eger iptal damgasi vize uzerine basilmadiysa(buyuk ihtimalle ilk 4-5 sayfaya basilmistir) gecerliligini koruyor panik yapmana gerek yok:)
kaynak olarak da su siteye bakabilirsin

http://www.haberrus.com/gundem/2740-e-P ... -ucuz.html

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Pzt Ağu 30, 2010 2:03 pm

Benim bildigim kadariyla o vize hala gecerli.
epasaport.gov.tr \'de *** sorular sorular kisminda okumustum diye hatirliyorum

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzt Ağu 30, 2010 5:31 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
emilie lutfen bilgi sahibi olmadigin konularda uyelere bu sekilde bir yorum yapma lutfen..

mcclaynn,yapman gereken konsolosluga gidip durumunu anlatman..Vizeye herhangi birsey yapma yani koparip yenisine yapistirmak gibi..
Dedigin gibi vizenin yeni pasaporta transferini iste..[/quote]

Pardon da bilmedigime nasil karar verdiniz FuNdeRSchatteN?
Benimde boyle bir vizem vardi,mavi pasaporttan yesile gecmek zoruda kaldim. Pasaport iptal edilince vizende iptal olur dedi bana bagli bulundugum karakol. Konsoloslukta bir suru sorguya tuttu niye pasaportunu degistirdin bisi mi vardi,madem kisaydi pasaport suren niye uzatip gelmedin diye...Akil var mantik var,hic iptal edilmis bir pasaportla sirf uzerinde vize var diye yurt disina cikilir mi?... Siz bu riski alir misiniz? Sahsen ben almam.
Genede emin olmasi icin bir daha sormasini tavsiye ettim cunku belki kolaylik saglayabileceklerini dusundum...

Benim arkadasim gecerli bir pasaportla 10 senelik Amerika vizesi aldi, sirf okula basvuru yaptigi tarihten 2 ay gecti diye Amerikaya girdigi gun onu ayni ucakla geri yolladilar. Simdi okula tekrardan basvuru yapiyor....

Demek istedigim vize ve pasaport durumlari bu kadar hassas yani...

Biriniz cevap yazmadiginiz cocuga,ben yardimci olmak istedim diye hatali mi oldum simdi?...
Cok ilginc vallahi... :alkis

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Pzt Ağu 30, 2010 11:56 pm

tam anlasilmamis sanirim benim durumum soyle ozetleyeyim tekrardan

Once gittim 1 senelik cipli pasaport aldim 1 senelik almami da danistigim kisi soylemisti. Sonra bu pasaporta vize aldim. Daha sonra gordum ki yurt disinda pasaport uzatmak fln biraz ugrastirici isler ve orada kimseyi tanimioyrum. Burdada biraz olsun harclar ucuzlamisken 10 senelik yeni pasaporta basvurdum. Emniyettekilere ve e-pasaport danismaya vizemi kullanmak istedigimi de belirttim problem olmaz dediler. Gecersiz damgasi vurulan delinen pasaportundaki vizeyi kullanirsin dediler. Ama icime kurt dustu simdi.

Sonuc olarak yarin konsolosluga danisacam onlarin ne cvp vereceginide buraya yazarim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 31, 2010 3:23 am

[center][quote]emilie tarafindan yazilan metin:

Pardon da bilmedigime nasil karar verdiniz FuNdeRSchatteN?
Benimde boyle bir vizem vardi,mavi pasaporttan yesile gecmek zoruda kaldim. Pasaport iptal edilince vizende iptal olur dedi bana bagli bulundugum karakol. Konsoloslukta bir suru sorguya tuttu niye pasaportunu degistirdin bisi mi vardi,madem kisaydi pasaport suren niye uzatip gelmedin diye...Akil var mantik var,hic iptal edilmis bir pasaportla sirf uzerinde vize var diye yurt disina cikilir mi?... Siz bu riski alir misiniz? Sahsen ben almam.
Genede emin olmasi icin bir daha sormasini tavsiye ettim cunku belki kolaylik saglayabileceklerini dusundum...

Benim arkadasim gecerli bir pasaportla 10 senelik Amerika vizesi aldi, sirf okula basvuru yaptigi tarihten 2 ay gecti diye Amerikaya girdigi gun onu ayni ucakla geri yolladilar. Simdi okula tekrardan basvuru yapiyor....

Demek istedigim vize ve pasaport durumlari bu kadar hassas yani...

Biriniz cevap yazmadiginiz cocuga,ben yardimci olmak istedim diye hatali mi oldum simdi?...
Cok ilginc vallahi... :alkis[/quote]

Emilie ,bilmedigini soylemedim." Bilgi sahibi olmadigin konularda " dedim,ikisi arasinda fark var..

Verdigin cevap dogru degildi; daha onceden alinmis bir vize eski pasaport\'dan yeni pasaporta rahatlikla aktarilabilir..Bunu sana siyah,kalin harflerle soylememin sebebi ise; gordugun gibi soruyu soran kisinin karamsarlik icerisinde kalmasi,icime kurt dustu gibi yorumlarda bulunmasi...
Sitemizde emin ve guvenilir cevaplarin verilmesine onem gosteriyoruz.

Ve sanirim sen soruyu yanlis anlamissin...
Demissin ki ;
"Akil var mantik var,hic iptal edilmis bir pasaportla sirf uzerinde vize var diye yurt disina cikilir mi?... Siz bu riski alir misiniz? Sahsen ben almam. "
Burada haklisin ancak ; mcclaynn rumuzlu arkadasimiz bunu kastetmemis.O iptal edilen pasaportunda ki vizesini yeni pasaportuna aktarmaktan bahsetmis.

Umarim ifade edebilmisimdir.

Ve yardim etmek istedigin icin cok tesekkurler,ancak kendini suclu gibi hissetmene gerek yok.Boyle bir seyi ima etmiyorum.Yapilan sadece bir uyariydi,daha ilerisinde bir mana cikartilmamali..
Elestiri almak ,elestiri yapmak kadar normaldir.[/center]

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Sal Ağu 31, 2010 8:27 am

Bu sabah yani az once :D once iks randevu alinan numaradaki kisiyle sonra sonra konsoloslugun vize bolumunu arayarak sordum ikisi de bana vizemin gecerli oldugunu soylediler vizenin ustune gecersizdir muhru basmadikca vize iptal olmazmis ama ben bgn taksime arkla bulusmaya gidecegim orda yuzyuze bi daha soracam 100% kesinlik icin

benim durumumda biri daha varsa bu konu ona yardimci olacaktir eminim herkese yardimlari icin tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 31, 2010 7:13 pm

Demistik,endise etmene gerek yok diye..Rahatlamissindir umarim _)