Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap parasını faize yatırmak mantıklı mı ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zAHo

Bloke hesap parasını faize yatırmak mantıklı mı ?

Mesaj gönderen zAHo » Pzr Haz 20, 2021 3:26 pm

Ben bu boke hesap parasını eğitim hesabı vb. bir bankaya yatırmak istiyorum vizede sıkıntı çıkmaması için ne yapmalıyım ayrıca 1 yıl öncesinden bu parayı hesabımda tutmak istiyorum bir anda bu parayı borç alıp gelmiş düşüncesi olmasın vizede diye sizce mantıklı mı yaptığım ?

Arkadaşlar bildiğim kadarı ile 10.256 euro bloke hesap ücreti mevcut ben şuan bu miktarı faize yatırsam 1 sene sonra sınava gireceğim bana getirisi TL cinsinden 20.000 TL oluyor ancak Faizi TL cinsinden yatırdığımız için Euro durumu 1 yıl sonra ne olur belki daha fazla zarara girerim bunu bilmiyoruz.

FAİZ OLSUN DEMİYORUM ANCAK BU PARAYI NASIL EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİREBİLİRİM ?

Devletin eğitim amaçlı herhangi sağladığı bir kolaylık var mı bankalarda ?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Bloke hesap parasını faize yatırmak mantıklı mı ?

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Haz 20, 2021 3:56 pm

zAHo yazdı: Pzr Haz 20, 2021 3:26 pm Ben bu boke hesap parasını eğitim hesabı vb. bir bankaya yatırmak istiyorum vizede sıkıntı çıkmaması için ne yapmalıyım ayrıca 1 yıl öncesinden bu parayı hesabımda tutmak istiyorum bir anda bu parayı borç alıp gelmiş düşüncesi olmasın vizede diye sizce mantıklı mı yaptığım ?

Arkadaşlar bildiğim kadarı ile 10.256 euro bloke hesap ücreti mevcut ben şuan bu miktarı faize yatırsam 1 sene sonra sınava gireceğim bana getirisi TL cinsinden 20.000 TL oluyor ancak Faizi TL cinsinden yatırdığımız için Euro durumu 1 yıl sonra ne olur belki daha fazla zarara girerim bunu bilmiyoruz.

FAİZ OLSUN DEMİYORUM ANCAK BU PARAYI NASIL EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİREBİLİRİM ?

Devletin eğitim amaçlı herhangi sağladığı bir kolaylık var mı bankalarda ?
Borç alıp gelmiş vs düşüncesi insanların umrunda olmaz.Sen gerekli olan işlemleri yerine getir yeter.Ailene döviz olarak bankada tutmasını söyle.Başvurma sürene daha 1.5-2 sene olacağını düşünürsek TL olarak yatırırsan paranın erime ihtimali yüksek.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Pzr Haz 20, 2021 4:06 pm

Alarech yazdı: Pzr Haz 20, 2021 3:56 pm Borç alıp gelmiş vs düşüncesi insanların umrunda olmaz.Sen gerekli olan işlemleri yerine getir yeter.Ailene döviz olarak bankada tutmasını söyle.Başvurma sürene daha 1.5-2 sene olacağını düşünürsek TL olarak yatırırsan paranın erime ihtimali yüksek.
Bende bu ihtimali değerlendiriyorum zaten o yüzden faizleri yükseltmiyorlar mı Güvenilir liman olsun diye ayrıca 1 senem kaldı eğer başvuru tarihi yetişirse yani diğer türlü gönüllü programlara girerim muhtemelen 1 sene kayıp olmasından ise.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Faizden kazandığım 20.000 TL'nin erime durumu olduğunun farkındayım sıkıntı yok bende TL'ye güvenmiyorum zaten sadece 1 sene içinde nasıl değerlendirmem gerektiğini merak ediyorum.

time

Mesaj gönderen time » Pzr Haz 20, 2021 5:01 pm

Belki dövize faiz veren bankalara yatırabilirsin

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Pzr Haz 20, 2021 5:08 pm

time yazdı: Pzr Haz 20, 2021 5:01 pm Belki dövize faiz veren bankalara yatırabilirsin
0,1 faiz oranı var 366 günde bana getirisi 1.63 Euro oluyor :lol: keşke iyi oranı olsa.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Haz 21, 2021 10:13 am

zAHo yazdı: Pzr Haz 20, 2021 5:08 pm 0,1 faiz oranı var 366 günde bana getirisi 1.63 Euro oluyor :lol: keşke iyi oranı olsa.
Tam ben yazacaktim :)

time

Mesaj gönderen time » Pzt Haz 21, 2021 8:26 pm

zAHo yazdı: Pzr Haz 20, 2021 5:08 pm 0,1 faiz oranı var 366 günde bana getirisi 1.63 Euro oluyor :lol: keşke iyi oranı olsa.
%1 oranı olan bankalar var