Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Puan Türü ile G-Studienkolleg

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
abbasvural

Dil Puan Türü ile G-Studienkolleg

Mesaj gönderen abbasvural » Cum Haz 18, 2021 10:13 pm

Merhabalar, 7 gün sonra üniversite sınavına gireceğim. Dil alanından hazırlandım ve Alman sistemine göre notum 2.3-2.4 civarı. Dil ve edebiyat, yabancı dil öğretmenliği, tercümanlık ve dilbilim bölümlerine tercih yapabileceğim fakat son zamanlarda sosyoloji okumak istediğime karar verdim. Sanırım bu şekilde direkt Almanya'daki sosyoloji bölümlerine başvuru yapamıyorum fakat Alman dili ve edebiyatı bölümü seçip bir sene burada hazırlık okuyup oradaki studienkolleg G-Kursa basvurur ve basarili sekilde bitirirsem sosyoloji de okuyabilirmisim. Sizce böyle bir yol mu izlemeliyim yoksa yine bu sene Alman dili tercihi yapıp seneye yeniden sımava girip öyle sıradan bir üniversitede sosyoloji kazanıp mı gitmeliyim?

Kıymetli görüşlerinizi bekliyor olacağım, yanlış olan bilgilerimi düzeltirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Saygılarımla

Abbas

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dil Puan Türü ile G-Studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 21, 2021 2:05 am

Ne tür bir liseden mezunsunuz?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com