Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen Üniversitesi Master Süreci

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gutesgewissen

Bremen Üniversitesi Master Süreci

Mesaj gönderen gutesgewissen » Cum Haz 11, 2021 5:31 pm

İyi akşamlar diliyorum. Yakın zamanda Bremen Üniversitesine Master başvurusu yapmış ya da halihazırda yüksek lisans yapan var mı ? Birkaç sorum olacaktı.

1. Okulun resmi sayfasında yazan VPD zorunluluğu yalnızca Lisans için mi ? VPD ''ein grundständiges Studium'' başlığı altında yazıyor çünkü. Master kısmında böyle bir zorunluluğa rastlamadım.

2. Başvuru yabancılar için de mi yalnızca online ilerliyor ? Yoksa belgeleri Bremen'e yollamak durumunda mıyız?

3. Birden fazla master başvurusu yapabilir miyim ? Bu başvurular için benden Bewertungsgebühr kisvesi altında para isteyecekler mi :D

Üniversitenin uluslararası öğrenci işleri bu sorularıma yeterli ilgiyi göstermediği için buraya yazıyorum. Hem bölüm profesörlerine hem de sekterliğe bir sürü mail attım ancak 1 gün geçti dönen olmadı.

Yardımcı olursanız çok sevinirim