Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
huseyinceyhan34

Vize

Mesaj gönderen huseyinceyhan34 » Cum Haz 11, 2021 1:54 am

Merhaba ben makine mühendisliği 1. Sınıf okuyorum. Açık öğretim lisesi mezunuyum Almanya'da istediğim üniversite açık öğretim lisesi mezunlarına studienkolleg yada tr de bir sene lisans şart koştuğu için 1 sene lisans okumaya ardından Almanya'da üniversite okumayı planladım. Geçtiğimiz günlerde okula başvuru yaptım ve şartlı kabul aldım. A2 dil belgesi almayı düşünüyorum ve garantörüm var. Ancak 1 sene eğitimimde aram var üniversiteye tekrar hazırlandığım için. Lise diploma notum 83 ve transkript notum 2.86. Bu şartlarda vize alma ihtimalim nedir. Çok teşekkürler

NachDeutsch

Re: Vize

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Haz 11, 2021 5:15 pm

Master icin konsolosluga goturecegimiz fotokopilere mühür apostil, noter onayı vs vurduruyor muyuz? Ben direk belgelerin fotokopilerini alip goturmeyi düşünüyordum. Öyle değil mi? Zaten orda kontrol etmiyorlar mi?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cum Haz 11, 2021 6:46 pm

huseyinceyhan34 yazdı: Cum Haz 11, 2021 1:54 am Merhaba ben makine mühendisliği 1. Sınıf okuyorum. Açık öğretim lisesi mezunuyum Almanya'da istediğim üniversite açık öğretim lisesi mezunlarına studienkolleg yada tr de bir sene lisans şart koştuğu için 1 sene lisans okumaya ardından Almanya'da üniversite okumayı planladım. Geçtiğimiz günlerde okula başvuru yaptım ve şartlı kabul aldım. A2 dil belgesi almayı düşünüyorum ve garantörüm var. Ancak 1 sene eğitimimde aram var üniversiteye tekrar hazırlandığım için. Lise diploma notum 83 ve transkript notum 2.86. Bu şartlarda vize alma ihtimalim nedir. Çok teşekkürler
A2-B1 Belgesi aldığın taktirde ihtimalin bir hayli var.

huseyinceyhan34

Mesaj gönderen huseyinceyhan34 » Cum Haz 18, 2021 6:12 pm

Alarech yazdı: Cum Haz 11, 2021 6:46 pm A2-B1 Belgesi aldığın taktirde ihtimalin bir hayli var.
merhaba Alarech . dil kursum 9 ekimde başlıyor ve en erken girebileceğim dil sertifika sınavı 20 ağustos gibi olacağını söylüyorlar bu sınava girersem eğer dil kursuma yetişemeyebilirim. okuldan karar çabuk geldi ben bu kadar erken beklemiyordum o yüzden şuan yakın tarihte olan a2 sınavlarını kaçırdım. en yakın tarihte a1 sınavı var . 13 temmızda ona ve yaklaşık 2 hafta içinde sonuçlanıyor yani ağustos başı gibi. vizede yaklaşık olarak 2 ay da çıkıyor. 13 temmuzda a1 sınavına girip öyle başvursam vizeye ve bu durumları anlatsam. vizemin red sonuçlanma ihtimali nedir acaba. teşekkürler....

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cum Haz 18, 2021 10:41 pm

huseyinceyhan34 yazdı: Cum Haz 18, 2021 6:12 pm merhaba Alarech . dil kursum 9 ekimde başlıyor ve en erken girebileceğim dil sertifika sınavı 20 ağustos gibi olacağını söylüyorlar bu sınava girersem eğer dil kursuma yetişemeyebilirim. okuldan karar çabuk geldi ben bu kadar erken beklemiyordum o yüzden şuan yakın tarihte olan a2 sınavlarını kaçırdım. en yakın tarihte a1 sınavı var . 13 temmızda ona ve yaklaşık 2 hafta içinde sonuçlanıyor yani ağustos başı gibi. vizede yaklaşık olarak 2 ay da çıkıyor. 13 temmuzda a1 sınavına girip öyle başvursam vizeye ve bu durumları anlatsam. vizemin red sonuçlanma ihtimali nedir acaba. teşekkürler....
Merhabalar hocam.Ben pek red yiyebileceğinizi sanmıyorum fakat tabii ki de ihtimal var.