Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İdata Randevu Sistemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cevarsiyonal

İdata Randevu Sistemi

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Prş Haz 10, 2021 9:34 am

Öncelikle Merhaba, vize randevusu almak için idatanın sitesine girince gerekli bilgileri girdikten sonra randevu tarihini göstermeden önce benden 80 liralık bir işlem ücreti talep ediyor ve sonrasında bir randevu tarihi belirleneceğini söylüyor ama ben öncesinde en yakın randevu tarihini öğrenmek istiyorum, geçen sene mart ayında böyle bir uygulama yoktu ve telefondan randevu alırken ücretten önce randevu seçiliyordu. Ben, çok uzak bir tarihe randevu verilirse işime yaramayacağı için bu ücreti öncesinde ödemek istemiyorum açıkçası. Randevu iptalinde bir ücret iadesi oluyor mu ya da ücreti ödemeden en yakın tandevu tarihini öğrenebilmemin bir yolu var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Re: İdata Randevu Sistemi

Mesaj gönderen mutluay » Prş Haz 10, 2021 10:25 am

İptalde ücret iadesi olmaz. Yoğunluktan dolayı da tarihi konsolosluk belirliyor , önceden öğrenme imkanınız yok şu anda. Şansınıza kalmış. 3 ay tarih bekleyen de var , 3 hafta sonrasına randevu alanda var.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Haz 10, 2021 1:38 pm

Cevarsiyonal yazdı: Prş Haz 10, 2021 9:34 am Öncelikle Merhaba, vize randevusu almak için idatanın sitesine girince gerekli bilgileri girdikten sonra randevu tarihini göstermeden önce benden 80 liralık bir işlem ücreti talep ediyor ve sonrasında bir randevu tarihi belirleneceğini söylüyor ama ben öncesinde en yakın randevu tarihini öğrenmek istiyorum, geçen sene mart ayında böyle bir uygulama yoktu ve telefondan randevu alırken ücretten önce randevu seçiliyordu. Ben, çok uzak bir tarihe randevu verilirse işime yaramayacağı için bu ücreti öncesinde ödemek istemiyorum açıkçası. Randevu iptalinde bir ücret iadesi oluyor mu ya da ücreti ödemeden en yakın tandevu tarihini öğrenebilmemin bir yolu var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Randevu iptalinden sonra en fazla 15 gün içerisinde hesabınıza para iadesi gerçekleştiriliyor. Bu sene Idata randevu sistemini değiştirdi kendi kafalarına göre bir tarih belirliyorlar size yani vize randevusu alın eğer istediginiz tarih gelmemisse iptal edin yine basvurun yada erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Idata randevu düzenle kısmında PNR numarasi ve diger bilgilerle işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cum Haz 11, 2021 12:47 am

Computer_Berkay yazdı: Prş Haz 10, 2021 1:38 pm Randevu iptalinden sonra en fazla 15 gün içerisinde hesabınıza para iadesi gerçekleştiriliyor. Bu sene Idata randevu sistemini değiştirdi kendi kafalarına göre bir tarih belirliyorlar size yani vize randevusu alın eğer istediginiz tarih gelmemisse iptal edin yine basvurun yada erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Idata randevu düzenle kısmında PNR numarasi ve diger bilgilerle işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Tamamdır çok teşekkür ederim.

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Cmt Haz 12, 2021 7:10 pm

2 hafta oldu hala atanmadı randevu tarihi. böyle saçmalık mı olur?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Haz 13, 2021 8:46 am

sezai16 yazdı: Cmt Haz 12, 2021 7:10 pm 2 hafta oldu hala atanmadı randevu tarihi. böyle saçmalık mı olur?
Olabiliyor maalesef Idata bu sene çok kötü :(
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Pzr Haz 13, 2021 10:54 am

sezai16 yazdı: Cmt Haz 12, 2021 7:10 pm 2 hafta oldu hala atanmadı randevu tarihi. böyle saçmalık mı olur?
Mail yoluyla ulaştınız mı?

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Pzt Haz 14, 2021 8:48 pm

Cevarsiyonal yazdı: Pzr Haz 13, 2021 10:54 am Mail yoluyla ulaştınız mı?
yok hayır. ilk başvuruyu tamamladıktan sonra gelen mail'de lütfen randevu tarihi ile ilgili bizi aramayanız falan yazıyor. bu sistem yeni geldi, eskiden ne güzel tak diye alınıyordu. umarım bi sorun çıkmaz