Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ERASMUS'ta Ödenmemiş Rundfunk­beitrag Vergisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ichweissesnicht

ERASMUS'ta Ödenmemiş Rundfunk­beitrag Vergisi

Mesaj gönderen ichweissesnicht » Prş Haz 03, 2021 7:16 pm

Merhaba arkadaşlar,

2017 senesinde almanya'ya eramus yaptım. yurt odasında tek kişi kalıyordum. Bu radyo tv vergisi kağıdı geldi. Baya da yüksek paraydı ve tanıdığım çoğu erasmus öğrencisi arkadaşım ödemiyordu ben de ödemeden döndüm. Şİmdi ki aklım olsa öderdim ama olan oldu.

Şimdi almanya'da TUM'dan master kabulü aldım. Çok mutluyum. ama birden aklıma bu ödenmemiş vergi geldi. Bu vizede sorun çıkarır mı? hadi vize çıktı diyelim oraya gittiğimde faizleriyle birlikte yüzlerce euroluk bir ödemeyle karşılaşır mıyım? Vize için açacağım bloke hesaptan bu parayı çat diye kesiverirler mi vb sorular aklımı kurcalıyor.

Bir arkadaşım almanyada ödenmemiş trafik borcu yüzünden turist vizesinden red yiyen bir tanıdığından bahsedince iyice panikledim.

Ben bu borcu şimdi ödemek istesem nereye başvuracağım? Ödemeyi denemeli miyim?

Benim gibi erasmus sürecinde bu vergiyi ödemeden dönmüş olan var mı? Sonra tekrar Almanya'ya gitmek istedilerse vizede bu durum karşılarına çıktı mı? ya da oraya gittiklerinde bir şeyler oldu mu? Kimisi polisler hava alanından alıp götürebilir bile demiş :shock:

Teşekkürler.

AylinCelik

Re: ERASMUS'ta Ödenmemiş Rundfunk­beitrag Vergisi

Mesaj gönderen AylinCelik » Prş Haz 03, 2021 7:51 pm

Evet cikiyor. Almanya alcagini asla unutmaz :(

ichweissesnicht

Mesaj gönderen ichweissesnicht » Prş Haz 03, 2021 7:54 pm

AylinCelik yazdı: Prş Haz 03, 2021 7:51 pm Evet cikiyor. Almanya alcagini asla unutmaz :(
peki çok faizli mi oluyor? vizede sorun çıkarıyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 04, 2021 2:08 am

Vizede sorun cikarmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ichweissesnicht

Mesaj gönderen ichweissesnicht » Pzr Haz 13, 2021 7:41 pm

Physiker yazdı: Cum Haz 04, 2021 2:08 am Vizede sorun cikarmaz.
Teşekkür ederim. Bunu duymak rahatlattı. Eğer gitmeyi başarabilirsem bu borcun akıbetini öğrenmeye çalışacağım. Polisler beni havaalanından alıp direkt karakola götürmezse burayı editlerim.

Çocukluk işte. Ödemeyerek şimdi bu endişeleri yaşıyorum.

gerdmüller

Mesaj gönderen gerdmüller » Pzr Eki 24, 2021 9:02 pm

Selamlar, ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Ben de kaldığım wg de kimse ödemiyor diye ödememiştim ama kağıt gelmişti tabii ki. O zamanlar paramız da yoktu tabii ki. Siz gittiniz mi? Bir problemle karşılaştınız mı?

toanalyse

Mesaj gönderen toanalyse » Prş Ağu 03, 2023 7:10 pm

ichweissesnicht yazdı: Pzr Haz 13, 2021 7:41 pm Teşekkür ederim. Bunu duymak rahatlattı. Eğer gitmeyi başarabilirsem bu borcun akıbetini öğrenmeye çalışacağım. Polisler beni havaalanından alıp direkt karakola götürmezse burayı editlerim.

Çocukluk işte. Ödemeyerek şimdi bu endişeleri yaşıyorum.
Merhaba hocam, sizin sorununuzun üzerinden bir hayli geçmiş, lakin ben de şu anda aynı sorundan muzdaribim ve nasıl ilerlemem gerektiği hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım. Master kabülüm geldi kayıt da yaptım fakat vize başvurumda sorun olur mu diye çok korkuyorum. Lütfen deneyiminizi paylaşabilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim...

beratiki

Mesaj gönderen beratiki » Prş Ağu 03, 2023 10:43 pm

toanalyse yazdı: Prş Ağu 03, 2023 7:10 pm Merhaba hocam, sizin sorununuzun üzerinden bir hayli geçmiş, lakin ben de şu anda aynı sorundan muzdaribim ve nasıl ilerlemem gerektiği hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım. Master kabülüm geldi kayıt da yaptım fakat vize başvurumda sorun olur mu diye çok korkuyorum. Lütfen deneyiminizi paylaşabilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim...
Aynı sorundan bende muzdarim ve sıkıntı çıkarır mı diye oldukça endişeleniyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba ?

kemaldinho

Mesaj gönderen kemaldinho » Pzr Kas 26, 2023 5:50 pm

toanalyse yazdı: Prş Ağu 03, 2023 7:10 pm Merhaba hocam, sizin sorununuzun üzerinden bir hayli geçmiş, lakin ben de şu anda aynı sorundan muzdaribim ve nasıl ilerlemem gerektiği hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım. Master kabülüm geldi kayıt da yaptım fakat vize başvurumda sorun olur mu diye çok korkuyorum. Lütfen deneyiminizi paylaşabilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim...
Hocam bir sonuç aldınız mı süreç nasıl ilerledi? Bilgilendirebilir misiniz?