Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap ile ilgili bir soru...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wohll

Mesaj gönderen wohll » Prş Ağu 12, 2010 1:49 pm

Biliyorum cok fazla baslik var bu konu ile ilgili ama ben soyle bir baktigimda tam olarak aradigim sorunun yanitini bulamadigimi gordum.

Ben Almanya ya dil kursu olmadan, direk universiteye gidecegim. Yani vize cikarttigimda 3 yillik cikartacagim. Alman konsoloslugunun sayfasinda,

[quote]"Almanya’da bloke edilmis bir banka hesabinin acilmasi. Almanya’da kalmak
istenilen sureye ait ay sayisi yururlukteki BafoG-meblagi olan 643,- € ile carpilir
ve hesaba yatirilir. Bir ogrenim yili icin gerekli olan meblag 7.716,- € (12 carpi
643,- €)."[/quote]

denmis, ben 3 yillik vize isteyecegim icin bloke hesaba 36x643 yani 23.148 euro mu yatirimaliyim?! Yoksa 3 senelik istedigim halde 1 senelik parayi yatirmak yeterli oluyor mu?

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Prş Ağu 12, 2010 2:12 pm

1 sene yeterli oluyor

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Ağu 12, 2010 2:33 pm

ben de direk suresiz oturum istiyecem. en az 50 tane forum da bahsediliyor 3 aylik veriyorlar ilk etapta vizeyi. 23 bin euro sen nerden getirdin gel seninle is yapalim bosver almanyayi:) 1 yillik yapiliyor bloke hesap.

wohll

Mesaj gönderen wohll » Cum Ağu 13, 2010 12:38 am

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
ben de direk suresiz oturum istiyecem. en az 50 tane forum da bahsediliyor 3 aylik veriyorlar ilk etapta vizeyi. 23 bin euro sen nerden getirdin gel seninle is yapalim bosver almanyayi:) 1 yillik yapiliyor bloke hesap.[/quote]

Pardon o 50 tane forum da bahsedilenleri bulmak icin search kutusuna ne yazacagimi bulamadim. "Bloke hesap" ya da "vize" gibi basliklar/anahtar kelimeler de fazla \'generell\'di.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Ağu 13, 2010 3:57 am

ararken bloke hesap yaz. sadece basliklar butonunu tikla. bak bu kiyagi da kimseye yapmiyorum degerini bil :)