Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize gelmiyor

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berkechk

Vize gelmiyor

Mesaj gönderen berkechk » Sal May 11, 2021 1:53 pm

Ankara ya başvurumun üzerinden 7 hafta geçti. Arayıp sordum yabancılar polisinden onay bekliyoruz dediler. Daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu?

redwayyy

Re: Vize gelmiyor

Mesaj gönderen redwayyy » Sal May 11, 2021 2:17 pm

Aynı şey başıma geldi Kasım ayında. Yabancılar polisinde takılı kalmıştı dosyam. Arkadaşıma yabancılar ofisini arattırmıştım, onaylandı diyorlardı Ankara'daki konsolosluğu aradığımda ise oradan onay bekliyoruz diyorlardı. 1 hafta telefonla uğraşmışızdır nerdeyse her gün arıyordum. En sonunda yabancılar polisinde sistemde onaylandığını ama dosyanın beklemede kaldığını hala gönderilmediğini öğrenmiştik. Yabancılar ofisinde durum anlaşılınca özür dileyip düzelttiler 2-3 gün içinde Ankara'dan çıktı pasaportum. Ama az kalsın her şey mal oluyordu bu yüzden eğer bir tanıdığınız varsa yabancılar ofisini arayarak durumu öğrenmesini tavsiye ederim.

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Sal May 11, 2021 2:47 pm

redwayyy yazdı: Sal May 11, 2021 2:17 pm Aynı şey başıma geldi Kasım ayında. Yabancılar polisinde takılı kalmıştı dosyam. Arkadaşıma yabancılar ofisini arattırmıştım, onaylandı diyorlardı Ankara'daki konsolosluğu aradığımda ise oradan onay bekliyoruz diyorlardı. 1 hafta telefonla uğraşmışızdır nerdeyse her gün arıyordum. En sonunda yabancılar polisinde sistemde onaylandığını ama dosyanın beklemede kaldığını hala gönderilmediğini öğrenmiştik. Yabancılar ofisinde durum anlaşılınca özür dileyip düzelttiler 2-3 gün içinde Ankara'dan çıktı pasaportum. Ama az kalsın her şey mal oluyordu bu yüzden eğer bir tanıdığınız varsa yabancılar ofisini arayarak durumu öğrenmesini tavsiye ederim.
Tanıdığım yok da acaba mail atsam olur mu?

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Çrş May 12, 2021 2:24 am

berkechk yazdı: Sal May 11, 2021 2:47 pm Tanıdığım yok da acaba mail atsam olur mu?
mutlaka atın ama cevap geç gelebilir. siz yine de ankaradaki konsolosluğu da arayıp sormaya devam edin derim.

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Çrş May 12, 2021 10:33 am

redwayyy yazdı: Çrş May 12, 2021 2:24 am mutlaka atın ama cevap geç gelebilir. siz yine de ankaradaki konsolosluğu da arayıp sormaya devam edin derim.
Peki teşekkür ederim. Bir de kağıtlarımın hangi şehrin yabancılar polisinde olduğunu nasıl öğrenebilirim?dil kursumun olduğu şehir olabilir mi?

almanco

Mesaj gönderen almanco » Çrş May 12, 2021 1:12 pm

Bana konsolosluktan gelen mailde ikamet edeceğiniz yerin yabancılar şubesine belgelerin gideceği yazıyordu

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Çrş May 12, 2021 2:22 pm

berkechk yazdı: Çrş May 12, 2021 10:33 am Peki teşekkür ederim. Bir de kağıtlarımın hangi şehrin yabancılar polisinde olduğunu nasıl öğrenebilirim?dil kursumun olduğu şehir olabilir mi?
ondan emin değilim dil kursuyla okulunuz farklı şehirlerdeyse ikisine de atın bence. benim direkt kabuldü o yüzden okulun olduğu şehirdeki yabancı polisine ulaşmıştık. rica ederim kolaylıklar diliyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 14, 2021 12:13 pm

Forumda cok fazla sayida vize basligi olmasin lütfen. Asagidaki basliktan devam ederseniz sevinirim:

viewtopic.php?f=7&t=15827
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli