Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İstanbul Almanya Konsolosluğu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ertuu04

İstanbul Almanya Konsolosluğu

Mesaj gönderen ertuu04 » Çrş Nis 28, 2021 3:31 pm

Açıklanan karar neticesinde İstanbul konsolosluğu işlemlerini durdurmuş durumda. Ben 21 Nisanda görüşmemi yaptım fakat garantör belgemi eksik evrak olarak konsolosluğa sunucaktım. Bu evrağı mail yoluyla ulaştırabilir miyim yoksa benim de mi işlemlerim aksıya alınır?

Eren Wue

Re: İstanbul Almanya Konsolosluğu

Mesaj gönderen Eren Wue » Çrş Nis 28, 2021 3:36 pm

Diğer konsolusluklar çalışıyor sadece İstanbul mu durdurmus?

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Çrş Nis 28, 2021 3:47 pm

ertuu04 yazdı: Çrş Nis 28, 2021 3:31 pm Açıklanan karar neticesinde İstanbul konsolosluğu işlemlerini durdurmuş durumda. Ben 21 Nisanda görüşmemi yaptım fakat garantör belgemi eksik evrak olarak konsolosluğa sunucaktım. Bu evrağı mail yoluyla ulaştırabilir miyim yoksa benim de mi işlemlerim aksıya alınır?
Benim de ayın 21 inde randevum vardı erteledim ayın 18 inde ama daha da gün vermediler ,bugun aradım işlemlerin devam ettiğini söyledi idata

yldrm7777

Mesaj gönderen yldrm7777 » Çrş Nis 28, 2021 9:05 pm

Bu bilgiyi nereden aldınız? Kararlar arasında konsolosluklarla alakalı bir şey görememiştim ben.
ertuu04 yazdı: Çrş Nis 28, 2021 3:31 pm Açıklanan karar neticesinde İstanbul konsolosluğu işlemlerini durdurmuş durumda. Ben 21 Nisanda görüşmemi yaptım fakat garantör belgemi eksik evrak olarak konsolosluğa sunucaktım. Bu evrağı mail yoluyla ulaştırabilir miyim yoksa benim de mi işlemlerim aksıya alınır?

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Çrş Nis 28, 2021 10:42 pm

yldrm7777 yazdı: Çrş Nis 28, 2021 9:05 pm Bu bilgiyi nereden aldınız? Kararlar arasında konsolosluklarla alakalı bir şey görememiştim ben.
Şimdi gördüm instagram sayfasında duyuru yapılmış. Kısıtlama boyunca vize randevuları iptal edilmiş. 2-3 gün içinde sanırım e-maille duyuru yapılacakmış.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 28, 2021 11:30 pm

CarbonBey yazdı: Çrş Nis 28, 2021 10:42 pm Şimdi gördüm instagram sayfasında duyuru yapılmış. Kısıtlama boyunca vize randevuları iptal edilmiş. 2-3 gün içinde sanırım e-maille duyuru yapılacakmış.

Cok kesin bir bilgi gibi olmus ama nerde yaziyor tam olarak? Tam tersi bir aciklama geldi aslinda.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Prş Nis 29, 2021 12:51 am

Physiker yazdı: Çrş Nis 28, 2021 11:30 pm Cok kesin bir bilgi gibi olmus ama nerde yaziyor tam olarak? Tam tersi bir aciklama geldi aslinda.
İnstagram istanbul almanya konsolosluk resmi hesabı @gk.istanbul hikaye kısmında.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Prş Nis 29, 2021 5:55 am

https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/-/2319114

Türk hükümeti, 17.05.2021 tarihine kadar geçerli olacak sağlığı korumaya yönelik yeni önlemler aldı. Bu, Vize Bölümlerini etkileyen bazı sonuçlar doğurmaktadır. IDATA’nın şubeleri 30.04.2021 ile 17.05.2021 tarihleri arasında kapalı olacaktır. Aşağıdaki uygulamalar geçerli olacaktır:

A) Ulusal Vize Başvuruları (D-Tipi)
1- Tüm hizmet bölgelerindeki iDATA-şubeleri ve İstanbul Başkonsolosluğu Vize Bölümü
Evvelce verilmiş randevular, iDATA tarafından e-posta yoluyla iptal edildi. En kısa sürede yeni randevular verilecektir. Bununla ilgili olarak iDATA, e-posta yoluyla bilgilendirmede bulunacaktır. Lütfen bu bilgilendirmeyi bekleyiniz. iDATA’nın web sitesindeki bilgileri dikkate alınız. https://idata.com.tr/de/tr

2- İzmir Başkonsolosluğu Vize Bölümü ve Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü:
Evvelce verilmiş randevular gerçekleşecektir. Vize Bölümünde yüz yüze görüşmeler, önceden randevu alınması kaydıyla mümkündür.

B)Schengen Vizesi Başvuruları (C-Tipi)
1- Tüm hizmet bölgelerindeki iDATA-şubeleri:
Başvuru evraklarının teslimi, iDATA şubeleri yeniden açıldıktan sonra mümkün olacaktır. Lütfen iDATA’nın web sitesindeki bilgileri dikkate alınız. https://idata.com.tr/de/tr

2- İstanbul Başkonsolosluğu Vize Bölümü ve İzmir Başkonsolosluğu Vize Bölümü:
Aşağıdaki durumlarda lütfen e-posta yoluyla* Vize Bölümü’ne ulaşınız ve e-postanızın ekinde kanıtlayıcı belgeler sununuz;
Almanya’da bulunan çok yakın bir akrabanın ağır hastalığı veya vefatı, Ertelenmesi mümkün olmayan, Almanya’da tıbbi tedavi gerektiren acil durumlar, Çok acil durumlarda nakliye personeli.
* İstanbul Vize Bölümü: cvisa@ista.diplo.de
* İzmir Vize Bölümü: visa@izmi.diplo.de

3- Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü:
Lütfen e-posta yoluyla visa@anka.diplo.de adresine başvurunuz.

Lütfen sorularınız için mümkün olduğunca Vize Bölümlerine ulaşmaya çalışmayınız. Sorularınız ancak gecikmeli olarak yanıtlanabilecektir. Anlayışınızı rica ederiz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 29, 2021 12:11 pm

Istanbul konsoloslugunda önemli ve aciliyet gerektiren vize basvurulari alinmaya devam edecek. IDATA daki bütün randevular iptal. Ankara da elinden geldigi kadar randevulari iptal etmemeye calisiyor.
www.deutschstudent.com

yldrm7777

Mesaj gönderen yldrm7777 » Prş Nis 29, 2021 3:15 pm

Soruyu doğru yere yazmıyorsam kusura bakmayın, forumda yeniyim. Ben Nisan başında görüşmeye girdim, belgelerim şu an Almanya'da inceleniyor. Bu kısıtlama durumu sizce beni de etkiler mi? Yani Almanya'dan onay gelen kişiler için İstanbul Konsolosluğu vizeyi basıp kargolama işlemlerine devam ediyor mu?
Physiker yazdı: Prş Nis 29, 2021 12:11 pm Istanbul konsoloslugunda önemli ve aciliyet gerektiren vize basvurulari alinmaya devam edecek. IDATA daki bütün randevular iptal. Ankara da elinden geldigi kadar randevulari iptal etmemeye calisiyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 29, 2021 6:05 pm

yldrm7777 yazdı: Prş Nis 29, 2021 3:15 pm Soruyu doğru yere yazmıyorsam kusura bakmayın, forumda yeniyim. Ben Nisan başında görüşmeye girdim, belgelerim şu an Almanya'da inceleniyor. Bu kısıtlama durumu sizce beni de etkiler mi? Yani Almanya'dan onay gelen kişiler için İstanbul Konsolosluğu vizeyi basıp kargolama işlemlerine devam ediyor mu?
Rica ederim. Hayir sizin sürec normal devam eder. Basarilar..
www.deutschstudent.com

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Cum Nis 30, 2021 8:01 pm

Physiker yazdı: Prş Nis 29, 2021 12:11 pm Istanbul konsoloslugunda önemli ve aciliyet gerektiren vize basvurulari alinmaya devam edecek. IDATA daki bütün randevular iptal. Ankara da elinden geldigi kadar randevulari iptal etmemeye calisiyor.
Tam kapanmanın açıklandığı günün öğlesi randevum atandı. Henüz kapalı olduğuna dair bir mail gelmedi. Randevum gerçekleşir değil mi?

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cum Nis 30, 2021 8:21 pm

zeitung yazdı: Cum Nis 30, 2021 8:01 pm Tam kapanmanın açıklandığı günün öğlesi randevum atandı. Henüz kapalı olduğuna dair bir mail gelmedi. Randevum gerçekleşir değil mi?
Bence idata 'yı ara bilgi almak için birde randevunuz kaç günde atandı ?ne zaman başvurdunuz?