Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

psikoloji okuduktan sonra iş bulabileceğim alanlar

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pdrpdrpdr

psikoloji okuduktan sonra iş bulabileceğim alanlar

Mesaj gönderen pdrpdrpdr » Çrş Nis 28, 2021 2:05 am

merhaba,
psikoloji okuduktan sonra doktora yapmadan hangi alanlarda iş imkanı bulabilirim? çok fazla neuropsy. a giden gördüm ancak bu alan araştırmada kalmak için iyi, üstelik doktora yapınca bile çok iyi maaşı yok. Behavioral psy. da aynı şekilde, social, forensic aynı şekilde.

Psikolojiden sonra çoğu ülkede social work masterı yapılıyor, almanyada bu mümkün mü? erziehung alanında yada sozial arbeit alanında ilerlemek mümkün mü?
teşekkürler

zeitfürzeit

Re: psikoloji okuduktan sonra iş bulabileceğim alanlar

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Prş Nis 29, 2021 12:07 am

pdrpdrpdr yazdı: Çrş Nis 28, 2021 2:05 am merhaba,
psikoloji okuduktan sonra doktora yapmadan hangi alanlarda iş imkanı bulabilirim? çok fazla neuropsy. a giden gördüm ancak bu alan araştırmada kalmak için iyi, üstelik doktora yapınca bile çok iyi maaşı yok. Behavioral psy. da aynı şekilde, social, forensic aynı şekilde.

Psikolojiden sonra çoğu ülkede social work masterı yapılıyor, almanyada bu mümkün mü? erziehung alanında yada sozial arbeit alanında ilerlemek mümkün mü?
teşekkürler
Almanya'da psikolog olan bir hocamız yüksek lisanssız psikoloji mezunlarının psikolog olarak kabul edilmediğinden bahsetmişti. %100 doğru mudur, bilemiyorum. (Yani ben baktığımda öyleydi.)
Erziehung ya da Sozial Arbeit alanında Ausbildung yapılabilir, bu mümkün.

pdrpdrpdr

Mesaj gönderen pdrpdrpdr » Pzr May 09, 2021 5:56 pm

zeitfürzeit yazdı: Prş Nis 29, 2021 12:07 am Almanya'da psikolog olan bir hocamız yüksek lisanssız psikoloji mezunlarının psikolog olarak kabul edilmediğinden bahsetmişti. %100 doğru mudur, bilemiyorum. (Yani ben baktığımda öyleydi.)
Erziehung ya da Sozial Arbeit alanında Ausbildung yapılabilir, bu mümkün.
almanyada bir kaç çeşit psikolog var klinikçi olmak isteyenler klinik psikoloji okumalı, psikoloji masterından sonra özel kurslar varmış galiba onlara gitmen gerekiyormuş ancak fiyatlarını bilmiyorum. bu konuda bilgin varmı? almanyada psikolog olarak mı çalışıyorsun?
sozial arbeit yada erziehung alanında master yapmak ne kadar mantıklı bilmiyorum iş bulamama olanağı yüksek mi?

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Pzr May 09, 2021 10:06 pm

pdrpdrpdr yazdı: Pzr May 09, 2021 5:56 pm almanyada bir kaç çeşit psikolog var klinikçi olmak isteyenler klinik psikoloji okumalı, psikoloji masterından sonra özel kurslar varmış galiba onlara gitmen gerekiyormuş ancak fiyatlarını bilmiyorum. bu konuda bilgin varmı? almanyada psikolog olarak mı çalışıyorsun?
sozial arbeit yada erziehung alanında master yapmak ne kadar mantıklı bilmiyorum iş bulamama olanağı yüksek mi?
Maalesef henüz Almanya'ya gidemedim.
Masterdan sonra bir de kursa gitmek gerektiğini sizden duyuyorum, bu konuda bir bilgim yok.
Sozial Arbeit ya da Erziehung diye bahsettiğim alanlar master değil, meslek eğitimi (Ausbildung). Almanya'da Erzieher açığı olduğunu biliyorum, hele bir de Türkçe-Almanca bilen bir Erzieher'e ihtiyaç olduğunu duymuştum. Bana mantıklı geliyor bu yüzden.