Giriş yapamayanların dikkatine
  • Şifremi unuttum özelliğini kullanarak yeni şifre talebinde bulunmalısınız.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tıklayıp, yeni şifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni şifre ile giriş yapın.
    • Yeni şifre belirlemek için giriş yaptıktan sonra buraya tıklayın
  • Mail adresi güncel olmadığı için maili alamayanlar bu başlık altında çözüme ulaşabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, şikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

Şuan dil kursu vizeleri kapalı mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dogakdm

Şuan dil kursu vizeleri kapalı mı?

Mesaj gönderen dogakdm » Cmt Nis 24, 2021 5:40 pm

Merhaba,
Şuan şartlı kabül almadan dil kursuna gitmek istesek vize verirler mi? Hala kapalı mı? Sadece şartlı kabüllülere mi veriyorlar?

rammsteinLBR

Re: Şuan dil kursu vizeleri kapalı mı?

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Nis 24, 2021 6:50 pm

Açık

AhsenBGoode

Mesaj gönderen AhsenBGoode » Pzt May 03, 2021 2:26 pm

Yüz yüze eğitim yok, nasıl başvurup kabul alacağız?

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Pzt May 03, 2021 2:54 pm

Ben geçen sene bu aylarda şartlı kabul ile vize almıştım ancak pandemi çıkınca gidemedim ve eylül 2020 de vizem bitti, okula bağlı dil kursu da online devam ediyor. Eylül 2021e kadar da yüz yüze eğitim olmayacağını söylediler. Bu yüzden vize konusunda beklemedeyim. En son 2021 başlarında konsolosluğa sorduğumda dil kursu sonrası lisansa direk başlamam gerektiğini ya da kursun yüz yüze olması gerektiğini söylemişti. O zamandan beri beklemedeyim. Son durum nedir bilmiyorum fakat bazı okulların yüz yüze açtığını duymuştum. Belki bazı kurslar da açılmıştır.

AhsenBGoode

Mesaj gönderen AhsenBGoode » Pzt May 03, 2021 8:00 pm

Cevarsiyonal yazdı:
Pzt May 03, 2021 2:54 pm
Ben geçen sene bu aylarda şartlı kabul ile vize almıştım ancak pandemi çıkınca gidemedim ve eylül 2020 de vizem bitti, okula bağlı dil kursu da online devam ediyor. Eylül 2021e kadar da yüz yüze eğitim olmayacağını söylediler. Bu yüzden vize konusunda beklemedeyim. En son 2021 başlarında konsolosluğa sorduğumda dil kursu sonrası lisansa direk başlamam gerektiğini ya da kursun yüz yüze olması gerektiğini söylemişti. O zamandan beri beklemedeyim. Son durum nedir bilmiyorum fakat bazı okulların yüz yüze açtığını duymuştum. Belki bazı kurslar da açılmıştır.
Goethe Institut yüz yüze eğitim gözüküyor sitesinde ama vize alınıyor mu bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 05, 2021 2:50 pm

Dil kursu vizeleri acik degil, ögrenci adayi vizeleri acik. Ikisi arasinda fark var. Ögrenci adayi vizelerinde kurs online olsa bile hazirlik egitimi alinacak kurumdan "presence letter" alinmasi yeterli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

almanco

Mesaj gönderen almanco » Çrş May 05, 2021 6:09 pm

Dil kursu vizeleri açık yanlışınız var. Ben daha geçen hafta konsoloslukta vize görüşmesine girdim ve sadece dil kursu vizesi için

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Çrş May 05, 2021 6:47 pm

Physiker yazdı:
Çrş May 05, 2021 2:50 pm
Dil kursu vizeleri acik degil, ögrenci adayi vizeleri acik. Ikisi arasinda fark var. Ögrenci adayi vizelerinde kurs online olsa bile hazirlik egitimi alinacak kurumdan "presence letter" alinmasi yeterli.
Olası bir eylülde yüz yüze olma durumu için vizeye ne zaman başvurmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim.