Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul Dil Kursu Süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
egearslan

Şartlı Kabul Dil Kursu Süresi

Mesaj gönderen egearslan » Cum Nis 23, 2021 6:55 pm

Merhaba,konsolosluğa şartlı kabulle dil kursu vizesi için gideceğim ama aklımı karıştıran bir konu var.ben almanya'da sadece c1 seviyesini almak istiyorum bu sebeple kurs sürem 2 aylık bir süreye denk geliyor.sürenin az olması konsolosluk tarafından problem ediliyor mu yoksa zaten şartlı kabul olduğu için sıkıntısız mı oluyor?

ertuu04

Re: Şartlı Kabul Dil Kursu Süresi

Mesaj gönderen ertuu04 » Cum Nis 23, 2021 8:26 pm

egearslan yazdı: Cum Nis 23, 2021 6:55 pm Merhaba,konsolosluğa şartlı kabulle dil kursu vizesi için gideceğim ama aklımı karıştıran bir konu var.ben almanya'da sadece c1 seviyesini almak istiyorum bu sebeple kurs sürem 2 aylık bir süreye denk geliyor.sürenin az olması konsolosluk tarafından problem ediliyor mu yoksa zaten şartlı kabul olduğu için sıkıntısız mı oluyor?
tamamen şans işi olduğuna inanıyorum. Ben ve gördüğüm çoğu kişi 2 aylık başvurup sorunsuz vizesini aldı. Ama buradan senin durumunda olan birisinden 6 aylık kurs kaydı istenmişti C1 alması gerektiğine rağmen

electronics.ege

Re: Şartlı Kabul Dil Kursu Süresi

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 23, 2021 9:25 pm

egearslan yazdı: Cum Nis 23, 2021 6:55 pm Merhaba,konsolosluğa şartlı kabulle dil kursu vizesi için gideceğim ama aklımı karıştıran bir konu var.ben almanya'da sadece c1 seviyesini almak istiyorum bu sebeple kurs sürem 2 aylık bir süreye denk geliyor.sürenin az olması konsolosluk tarafından problem ediliyor mu yoksa zaten şartlı kabul olduğu için sıkıntısız mı oluyor?
Yukardaki arkadaş haklı. Benden 6 ay istenmedi sadece 1.5 ay kayıt yaptırdım. Ama seviyesi b1 olan birinden 6 ay istemişler. Sırf 6 ay istendiği için a2 ve b1 e tekrar kayıt yapmıştı arkadaş. Sonra oraya gittiğinde iptal etmeyi planlıyordu en son öyle konuştuk.