Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Is arama vizesi ile ilgili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nerdem

Is arama vizesi ile ilgili

Mesaj gönderen nerdem » Prş Nis 22, 2021 2:59 pm

Merhaba arkadaslar,

bugun itibari ile master programimi bitirdim. ama henuz exmatriculation yapmadim. resmi olarak notlarim girildigi icin is arama vizesine basvursam bugunden itibaren sayacakalrini biliyorum o yuzden hizli hareket edeyim dedim.

Ben en son vize uzatmaya gittigimde (6 aylik) ordaki memura sordum bu is arama vizesini. bana 18 aylik bloke hesap gerekiyor dedi. "bi iste calissam is bulana kadar?" diye sorunca ama muhendislik olmasi lazim dedi. (muhendisim). yani bu nasil sacma bi is...ben zaten muhendislik isi bulsam neden gelip is arama vizesine basvurayim? (benim almancam onun da ingilizcesi cok kötüydü belki de yanlis anladim, bilmiyorum)

18 aylik bloke edebilecegim bi param yok tabi ki. benim etim ne budum ne? nerden bulabilirm o kadar parayi? en fazla 6-7 aylik uzatacak param var onu da biriktirene kadar canim cikti bi yandan okurken. zaten ona dokunmuyorum yillardir. vize uzatmak icin kullaniyorum sadece. su an isim yok. bi yandan muhendislik bi yandan part time islere basvuruyorum. gecen hafta amazondan aradilar. muhtemelen ise kabul edecekler ama o is cogunuzun bildigi depo isi. simdi ben o ise baslasam bi dert baslamasam param yok, issisizim. napicam bilemedim. zaten hic bi sey bilmiyorum. burda is arama vizesi diye aratip okudum basliklari biraz fikrim oldu ama yine kapi memura bagliya cikti. burdaki memurlarin bi kaci tuhaf yani...bi iki tanesi de cok anlayisli ama ben kendim secemiyorum ki termin istiyorum kime yollarlarsa ona gidiyorum. zaten almancam les. hala ögrenemedim. exmatriculation yapmaya da korkuyorum cünkü yurtta kaliyorum. ordan cikartirlarsa bi de sokakta kalmamak icin ugrasacagim. ama bi yandan da geri saymaya basladilar bütün kredilerim teslim edildigi icin. her yerden sıkıştim gibi hissediyorum. almanya'da yardim edecek bi allahin kulu da yok bana. Umarim siz yardimci olursunuz bu is arama vizesinin detaylari ile ilgili.

Simdiden cok tesekkür ediyorum zamaniniz icin.

Saglikli kalin. :)