Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B1 Denemeleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

B1 Denemeleri

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Nis 20, 2021 11:44 am

Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz Goethe/ÖSD B1 sınavlarına yönelik Hueber 15'li ve So geht's noch besser 10'lu denemeler dışında denemeler var mı?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
koroko

Re: B1 Denemeleri

Mesaj gönderen koroko » Sal Nis 20, 2021 1:17 pm

Tonla var. Git Goethe'nin kütüphanesinden 3 tane cukkala klettin vardır projekt vardır cornelsen vardır
Kraks

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Nis 20, 2021 2:38 pm

koroko yazdı: Sal Nis 20, 2021 1:17 pm Tonla var. Git Goethe'nin kütüphanesinden 3 tane cukkala klettin vardır projekt vardır cornelsen vardır
Goetheye uye degilim yinede kullanilabiliyor mu?

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Sal Nis 20, 2021 3:01 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Nis 20, 2021 2:38 pm Goetheye uye degilim yinede kullanilabiliyor mu?
Hayır.
Kraks

falke

Mesaj gönderen falke » Sal Nis 20, 2021 5:24 pm

Hueber'i detaylı çözersen yeteceğini düşünüyorum.
Computer_Berkay yazdı: Sal Nis 20, 2021 11:44 am Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz Goethe/ÖSD B1 sınavlarına yönelik Hueber 15'li ve So geht's noch besser 10'lu denemeler dışında denemeler var mı?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Nis 20, 2021 5:41 pm

falke yazdı: Sal Nis 20, 2021 5:24 pm Hueber'i detaylı çözersen yeteceğini düşünüyorum.
Teşekkürler cevabınız için 2. Cozusum olacak bu detaylı derken geçen kelimeleri ezberlememi demek istediniz değil mi?

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Sal Nis 20, 2021 6:07 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Nis 20, 2021 5:41 pm Teşekkürler cevabınız için 2. Cozusum olacak bu detaylı derken geçen kelimeleri ezberlememi demek istediniz değil mi?
Kelimeleri zaten her türlü ezberliyor olmanız lazım. Önemli olanaktikler. Lesen ve Hören'da gayet belirgin taktikler var. İlk onları halledin. Schreiben konusunda da öğretmene kontrol ettirdikten sonra yazılarınızı ezberleyebilirsiniz size iyi bir kalıp kazandırır. (Goethe B1'e önceden girip geçmiş birisi olarak)
Kraks

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Nis 20, 2021 9:56 pm

koroko yazdı: Sal Nis 20, 2021 6:07 pm Kelimeleri zaten her türlü ezberliyor olmanız lazım. Önemli olanaktikler. Lesen ve Hören'da gayet belirgin taktikler var. İlk onları halledin. Schreiben konusunda da öğretmene kontrol ettirdikten sonra yazılarınızı ezberleyebilirsiniz size iyi bir kalıp kazandırır. (Goethe B1'e önceden girip geçmiş birisi olarak)
Sprechen gectim ilkinde.Schreiben iyi ben teil 2 da hata yapmama ragmen yani anlamadigim bir seyi yanlis yazmama ragmen 50 almistim hocalarda schreiben in iyi oldugunu soyledi digerleride iyi gozukuyor simdilik ama ben daha yuksek istiyorum garanti anlamında kelime ilk basta cok calismamistim lesen gecemedim bu yüzden. Hörenda sürekli yapıyorum umarım geçerim bu sefer bu ikinci girisim olacak 27 mayısta. Lesen ve Hören icin bir taktiginiz varsa paylasirsaniz cok iyi olur teşekkürler ilaveten kelime hueber denemelerindeki kelimeler yeterli olur mu?

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Sal Nis 27, 2021 7:10 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Nis 20, 2021 9:56 pm Sprechen gectim ilkinde.Schreiben iyi ben teil 2 da hata yapmama ragmen yani anlamadigim bir seyi yanlis yazmama ragmen 50 almistim hocalarda schreiben in iyi oldugunu soyledi digerleride iyi gozukuyor simdilik ama ben daha yuksek istiyorum garanti anlamında kelime ilk basta cok calismamistim lesen gecemedim bu yüzden. Hörenda sürekli yapıyorum umarım geçerim bu sefer bu ikinci girisim olacak 27 mayısta. Lesen ve Hören icin bir taktiginiz varsa paylasirsaniz cok iyi olur teşekkürler ilaveten kelime hueber denemelerindeki kelimeler yeterli olur mu?
Türk hocalarına güvenmemekte fayda var. Ben yabancı forumlara yazıyorum onlar hocaların bulamadığı yanlışları takır takır buluyorlar(Hinative örn). Hören için taktik yok kulağın alışıyor. Lesen için de kelimelerin büyük ihtimal yetmeyecek ama onun da taktiği var. Çok modeltest çözersen ben geçeceğine inanıyorum.
Kraks

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Sal Nis 27, 2021 8:54 pm

Reis Goethenin sitesinde B1 Wordlist pdf var sadece o kelimeleri bile ezberlersen yeterli

Lesen için spotifyda podcast'leri öneririm

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Nis 27, 2021 9:22 pm

koroko yazdı: Sal Nis 27, 2021 7:10 pm Türk hocalarına güvenmemekte fayda var. Ben yabancı forumlara yazıyorum onlar hocaların bulamadığı yanlışları takır takır buluyorlar(Hinative örn). Hören için taktik yok kulağın alışıyor. Lesen için de kelimelerin büyük ihtimal yetmeyecek ama onun da taktiği var. Çok modeltest çözersen ben geçeceğine inanıyorum.
Merhabalar, forumların isimlerini paylaşabilir misiniz rica etsem?

falke

Mesaj gönderen falke » Çrş Nis 28, 2021 2:15 am

Ezberlemek değil de 15 Denemenin hepsinin üstünden geçmek. Kelimelere bakmak, kalıplara bakmak. Konuları iyice sindirmek. Bu dediklerimi denemenin üstüne bittikten sonra yaparsan faydasını eminim göreceksin. Ben sadece bu şekilde Hueber'in üstüne düşerek geçmiştim B1'i. Başarılar dilerim.
Computer_Berkay yazdı: Sal Nis 20, 2021 5:41 pm Teşekkürler cevabınız için 2. Cozusum olacak bu detaylı derken geçen kelimeleri ezberlememi demek istediniz değil mi?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Nis 28, 2021 9:39 am

falke yazdı: Çrş Nis 28, 2021 2:15 am Ezberlemek değil de 15 Denemenin hepsinin üstünden geçmek. Kelimelere bakmak, kalıplara bakmak. Konuları iyice sindirmek. Bu dediklerimi denemenin üstüne bittikten sonra yaparsan faydasını eminim göreceksin. Ben sadece bu şekilde Hueber'in üstüne düşerek geçmiştim B1'i. Başarılar dilerim.
Anladım teşekkürler sağolun.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Nis 28, 2021 9:40 am

rammsteinLBR yazdı: Sal Nis 27, 2021 8:54 pm Reis Goethenin sitesinde B1 Wordlist pdf var sadece o kelimeleri bile ezberlersen yeterli

Lesen için spotifyda podcast'leri öneririm
Reis orda 3200 kelime var :)

lilas

Mesaj gönderen lilas » Çrş Nis 28, 2021 1:35 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Nis 20, 2021 2:38 pm Goetheye uye degilim yinede kullanilabiliyor mu?
Goethe kütüphanesine çok kolay üye olabilirsiniz. İnternetten kayıt yaptırıp gittiğinizde üyeliği tamamlayıp aynı gün kullanabiliyorsunuz. Kitapları ödünç alıp Akmar çarşıda veya üniversite çevresindeki (marmara üniversitesine kadıköy şubesi yakın, göztepe kampüsünün oralara gidebilirsiniz, pandemiden dolayı kırtasiyeler açık mı bilemiyorum) fotokopicilere çektirebilirsiniz. Geçen dönem çok fazla arkadaşım böyle yapmıştı.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Nis 28, 2021 1:51 pm

lilas yazdı: Çrş Nis 28, 2021 1:35 pm Goethe kütüphanesine çok kolay üye olabilirsiniz. İnternetten kayıt yaptırıp gittiğinizde üyeliği tamamlayıp aynı gün kullanabiliyorsunuz. Kitapları ödünç alıp Akmar çarşıda veya üniversite çevresindeki (marmara üniversitesine kadıköy şubesi yakın, göztepe kampüsünün oralara gidebilirsiniz, pandemiden dolayı kırtasiyeler açık mı bilemiyorum) fotokopicilere çektirebilirsiniz. Geçen dönem çok fazla arkadaşım böyle yapmıştı.
Bulundugum sehirde goethe yok.

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Çrş Nis 28, 2021 3:04 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Nis 28, 2021 1:51 pm Bulundugum sehirde goethe yok.
hangi kaynağı arıyorsun ? ingilizce olarak aratıp bulamadığın kaynak var mı?

Eren Wue

Mesaj gönderen Eren Wue » Çrş Nis 28, 2021 3:21 pm

Arkadaşlar merhaba kusura bakmayın bu başlık altında yazıyorum üzgünüm ama başlık nasıl açılıyor bilen birisi yardımcı olabilir mi iyi günler dilerim kusura bakmayın...

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Çrş Nis 28, 2021 3:48 pm

Eren Wue yazdı: Çrş Nis 28, 2021 3:21 pm Arkadaşlar merhaba kusura bakmayın bu başlık altında yazıyorum üzgünüm ama başlık nasıl açılıyor bilen birisi yardımcı olabilir mi iyi günler dilerim kusura bakmayın...
sağ alt geçiş yap var oradan haberler sekmesine gel daha sonra sol üstte yeni başlık aç kısmı var .Böylelikle istediğin başılığı açabilirsin .(istediğin sekmeden açabilirsin bu arada örnek verdim ben uygunluk açısından)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Nis 28, 2021 10:57 pm

özgürbeyin yazdı: Çrş Nis 28, 2021 3:04 pm hangi kaynağı arıyorsun ? ingilizce olarak aratıp bulamadığın kaynak var mı?
Hayır bildigim yok yukarda yazdigim 2 deneme disinda (Hueber ve So geht's noch besser b1 denemeleri)
Bildiginiz deneme var mı diye sordum varsa bir şekil bulurum pdf aratıp bulmada sorun yok. Ama sorun degil yukardaki arkadaşlar sağolsun yardımcı oldular tecrübeleriyle. Yeterli benim için. Tesekkurler tekrardan.