Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantörlük işlemi için dil okuluna kaydım olması gerekiyor mu- dil okulu vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nanesizlimonata

Garantörlük işlemi için dil okuluna kaydım olması gerekiyor mu- dil okulu vizesi

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Pzr Nis 18, 2021 10:12 pm

7-8 aylık bir dil okulu süreci için Almanya'ya başvurmayı düşünüyorum. Mayıs sonu goethe'den a1 sertifikası alacağım, haziran ayında da başvurumu yapmak istiyorum. Finansal olarak garantörüm var Almanya'da, garantörümün başvurması için dil okuluna kaydımın olması mı lazım. Yani garantör benim için belge alırken dil okuluna kaydımı ibraz etmeli mi ?

almanco

Re: Garantörlük işlemi için dil okuluna kaydım olması gerekiyor mu- dil okulu vizesi

Mesaj gönderen almanco » Pzt Nis 19, 2021 12:34 am

Merhaba. Benim garantörüm yaklaşık 3 hafta önce garantör belgesini aldı. Bende senin gibi 8 aylık dil kursu düşünüyordum. Yabancılar dairesine gittiğinde dil okulu için gideceğimi ve gideceğim süreyi söylemesi yeterli olmuş. Ama şöyle birşey var o kişi bana daha önce de garantör olmuştu o yüzden sistemde kaydı vardı. 1 gün sonrasında belgeyi aldı zaten.

nanesizlimonata

Re: Garantörlük işlemi için dil okuluna kaydım olması gerekiyor mu- dil okulu vizesi

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Pzt Nis 19, 2021 9:43 am

almanco yazdı: Pzt Nis 19, 2021 12:34 am Merhaba. Benim garantörüm yaklaşık 3 hafta önce garantör belgesini aldı. Bende senin gibi 8 aylık dil kursu düşünüyordum. Yabancılar dairesine gittiğinde dil okulu için gideceğimi ve gideceğim süreyi söylemesi yeterli olmuş. Ama şöyle birşey var o kişi bana daha önce de garantör olmuştu o yüzden sistemde kaydı vardı. 1 gün sonrasında belgeyi aldı zaten.
hocam merhaba size özel mesaj atamıyorum. nasıl atabilirim. size birkaç şey sormak istiyorum.

Dil kursları şuan online sanırım. Ben haziranda başvurumu yapıp en geç ağustos ayı için düşünüyorum ama o zaman açık olur mu bilmiyorum. Yani ne zaman geleceğimiz belirsiz. sadece 8 ay dese, ne zaman başlayacak derler mi ? garantör belgeleri geç çıkıyor dedikleri için garantörlük belgesini erkenden alıp dil kursuna kaydımı daha sonra yani vize başvurusundan önce yapmak istiyorum olur mu acaba. Bir de siz ne düşünüyorsunuz hocam, ne zaman gideceksiniz.

almanco

Mesaj gönderen almanco » Pzt Nis 19, 2021 10:10 am

Öncelikle sana kendi durumumdan bahsedeyim. Bu ayın 29 unda vize görüşmem var idataya başvurduğum günden 1 ay sonraya randevu verildi. Benim gitmek istediğim tarih Haziran 12. Kursum 14 haziranda başlıyor çünkü. Şuan kurslar online ama benim Almanya’daki kursum tahminen Mayıs gibi açılacaklarını haziranda çok yüksek ihtimalle açık olacağını söylediler. Şuan konsolosluk vize için ekstradan kurstan alınmış bir belge istiyorlar. Bu belge kursta fiziksel olarak olacağına online olarak kurs yapmayacağına dair bir belge. Davetiye için mutlaka başlangıç ve bitiş tarihlerini belirtmen gerekiyor. Bence sen en iyisi kursa başlayacağın tarihi belirle ve davetiyeyi o tarihte başlat. Ben o şekilde yaptım ve benim verdiğim tarih aralığında çıkmış davetiye. Kursla konuş istediğin kurs ne zaman başlıyor ona göre bir tarih belirt. Bende kesin kaydımı yapmadım henüz dil okuluna birkaç gün sonra yapacağım ama davetiyem çıktı yani sorun olmadı. Bir de davetiyeyi gönderirken Türkiye’ye asla deutche post a vermesinler. Ups ve DHL ile göndersinler. Benim davetiye mektubunu 31 martta gönderdiler bugün 19 nisan hala gelmedi. Zaten ayın 13 ünde anca Almanya’dan çıktı. Hiç tavsiye etmem. İnşallah vize randevuma kadar yetişir belge. Başka sorun olursa buradan yazabilirsin ben her zaman bakıyorum.

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Pzt Nis 19, 2021 10:54 am

almanco yazdı: Pzt Nis 19, 2021 10:10 am Öncelikle sana kendi durumumdan bahsedeyim. Bu ayın 29 unda vize görüşmem var idataya başvurduğum günden 1 ay sonraya randevu verildi. Benim gitmek istediğim tarih Haziran 12. Kursum 14 haziranda başlıyor çünkü. Şuan kurslar online ama benim Almanya’daki kursum tahminen Mayıs gibi açılacaklarını haziranda çok yüksek ihtimalle açık olacağını söylediler. Şuan konsolosluk vize için ekstradan kurstan alınmış bir belge istiyorlar. Bu belge kursta fiziksel olarak olacağına online olarak kurs yapmayacağına dair bir belge. Davetiye için mutlaka başlangıç ve bitiş tarihlerini belirtmen gerekiyor. Bence sen en iyisi kursa başlayacağın tarihi belirle ve davetiyeyi o tarihte başlat. Ben o şekilde yaptım ve benim verdiğim tarih aralığında çıkmış davetiye. Kursla konuş istediğin kurs ne zaman başlıyor ona göre bir tarih belirt. Bende kesin kaydımı yapmadım henüz dil okuluna birkaç gün sonra yapacağım ama davetiyem çıktı yani sorun olmadı. Bir de davetiyeyi gönderirken Türkiye’ye asla deutche post a vermesinler. Ups ve DHL ile göndersinler. Benim davetiye mektubunu 31 martta gönderdiler bugün 19 nisan hala gelmedi. Zaten ayın 13 ünde anca Almanya’dan çıktı. Hiç tavsiye etmem. İnşallah vize randevuma kadar yetişir belge. Başka sorun olursa buradan yazabilirsin ben her zaman bakıyorum.
Çok sağ olun ilgilendiğiniz için. Kesin kayıt yapmadan davetiye çıktı dediniz hocam, yani ücreti yatırmadan mı davetiyeyi aldınız bu süreç nasıl işliyor temmuz sonu ağustos başı gibi olacağı için şimdiden ödeme yapmak erken olur diye düşündüm ödemeyi kabul aldıktan sonra mı yapıyoruz. anladığım kadarıyla davetiyeyi çıkartmak için kursu ayarlamak lazım gibi duruyor çünkü ona göre tarih alacağız garantörden, garantör belgesi geç çıkıyor dedikleri için de şimdiden başlamak istiyorum

almanco

Mesaj gönderen almanco » Pzt Nis 19, 2021 1:13 pm

Aynen ben ücreti yatırmadan davetiyeyi aldım. Bahsettiğim gibi davetiyem çıktı şuan kargoda ama ben hala kurs için ücreti yatırmadım birkaç gün sonra yatıracağım. Benim vize türüm sadece dil vizesi bu arada

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Pzt Nis 19, 2021 5:22 pm

almanco yazdı: Pzt Nis 19, 2021 1:13 pm Aynen ben ücreti yatırmadan davetiyeyi aldım. Bahsettiğim gibi davetiyem çıktı şuan kargoda ama ben hala kurs için ücreti yatırmadım birkaç gün sonra yatıracağım. Benim vize türüm sadece dil vizesi bu arada
benim de yalnızca dil vizesi olacak fakat bugün bir kurumla konuştum fikir almak için, garantörle başvurursan vermezler dediler, siz daha önce gitmiş miydiniz? bir de hangi dil okulunu seçtiniz

almanco

Mesaj gönderen almanco » Pzt Nis 19, 2021 5:45 pm

Niye vermesinler ki? Dil okulu vize belgelerinde belirtilmiş zaten garantörle vize verildiği. İki seçenek var ya garantör yada bloke hesap ikisi de oluyor. Ben daha önce aynı kişinin garantör belgesiyle turistik vize aldım 1 aylık vize süresi istedim 6 aylık vize çıktı bana. Bugün de kargo geldi davetiyem elime ulaştı. F+U Academy heilderbeg benim kursum

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Pzt Nis 19, 2021 5:49 pm

almanco yazdı: Pzt Nis 19, 2021 5:45 pm Niye vermesinler ki? Dil okulu vize belgelerinde belirtilmiş zaten garantörle vize verildiği. İki seçenek var ya garantör yada bloke hesap ikisi de oluyor. Ben daha önce aynı kişinin garantör belgesiyle turistik vize aldım 1 aylık vize süresi istedim 6 aylık vize çıktı bana. Bugün de kargo geldi davetiyem elime ulaştı. F+U Academy heilderbeg benim kursum
üniversiteden bu sene mezun oluyorum, iş deneyimim yok belki de o yüzden demiştir. bir de hocam çok sormuş olacağım ama bu son olsun, dil kursu vizesiyle gittikten sonra orada bir ausbildung(meslek eğitimi) ayarlarsak acaba sıkıntı çıkar mı. teşekkür ederim yardımlarınız için.

almanco

Mesaj gönderen almanco » Pzt Nis 19, 2021 7:43 pm

Bende geçen sene Haziran ayında mezun oldum benim de iş deneyimim yok bakalım başvurucam 29 unda. Gelişmeleri haber ederim buradan. Açıkçası hiç bir bilgim yok onun hakkında

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Sal Nis 20, 2021 2:23 pm

almanco yazdı: Pzt Nis 19, 2021 7:43 pm Bende geçen sene Haziran ayında mezun oldum benim de iş deneyimim yok bakalım başvurucam 29 unda. Gelişmeleri haber ederim buradan. Açıkçası hiç bir bilgim yok onun hakkında
teşekkürler hocam. haberlerinizi bekliyorum.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Çrş Nis 21, 2021 6:29 am

Dil kursu vizesi normalde hic bir sekilde Almanya da uzatilmiyor.

almanco

Mesaj gönderen almanco » Çrş Nis 21, 2021 9:21 am

Dil okulunun Almanya’da uzatılıp uzatılmayacağına dair birşey konuşmadık ki. Ayrıca bu pandemi sürecinde uzatılacağı düşünüyorum hatta aldığım davetiyeye bile kursun bitiş tarihini vermeme rağmen kalış tarihi belirsiz olarak yazılmış. Dil kursu vizesini de en fazla 1 seneye kadar uzatabiliyorsun

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Çrş Nis 21, 2021 5:54 pm

Dil kursu vizesi ile gelenlerin vizesi en fazla 3 ay uzatilabilir. Kaldi ki geleceğin zaman ausbildung yeri bulsan bile seni geri gönderme durumlari var. Ülkene dön tekrar Ausbildung için başvur diyerekten.
Dil kursunu Almanyada yapmak pandemiden önce mantikliydi. Fakat bir çok yerin kapali ve derslerin online olmasindan dolayi Türkiyedeki bir kurs ile daha uyguna eğitim alıp ausbildung deneyebilirsin. Çünkü a2den başlasan 9 ayda geleceğin en iyi seviye b2 olabilir. O da tam bitmez. Bu süreçlerin hepsi online devam etme ihtimali var. Dil kurslarinin açilacak demesine bakma. Almanyada koronadan dolayi eyaletler bazinda yeni kisitlama kararlari aliniyor. Benim şahsi fikrim okullarin açilmayacağı yönünde.

almanco

Mesaj gönderen almanco » Çrş Nis 21, 2021 6:41 pm

Dil kursları için genel olarak her bir kur 2 ay. Yani örnek verecek olursam ben a2 seviyesinden başlayacağım 8 aylık bir dil kursuna gideceğim c1 seviyesine kadar gelebiliyorum.

jepetmx

Mesaj gönderen jepetmx » Cum May 28, 2021 5:46 am

Naptın kanka bi sorun çıktı mı.

grkmgoksel

Re: Garantörlükten sonra okul kaydımı nasıl yapacağım

Mesaj gönderen grkmgoksel » Pzr May 21, 2023 11:53 pm

Merhabalar şu an garantör için uğraşıyorum garantör belgem geldikten sonra neler yapmam gerekiyor.Ya da belge öncesi neler yaparak gidiş işlemimi hızlandırabilirim.Cevaplarsanız sevinirim.