Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

39f ikametgah

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Aligür

39f ikametgah

Mesaj gönderen Aligür » Cmt Nis 17, 2021 9:17 am

Merhaba arkadaşlar ben 39f ile (lisans şartlı kabul ) başvuracam ,konsolosluğa götürmem gereken belgeler arasında ikametgah veya vukuatlı nüfus örneği yok ama eski forum kullanıcıları bu belgeleri götürmeleri gerektiğini yazmışlar bu konuda bilgi sahibi olan var mı? Acaba artık istemiyor mu konsolosluk?

Seravpkdmr

Re: 39f ikametgah

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Cmt Nis 17, 2021 9:42 am

Aligür yazdı: Cmt Nis 17, 2021 9:17 am Merhaba arkadaşlar ben 39f ile (lisans şartlı kabul ) başvuracam ,konsolosluğa götürmem gereken belgeler arasında ikametgah veya vukuatlı nüfus örneği yok ama eski forum kullanıcıları bu belgeleri götürmeleri gerektiğini yazmışlar bu konuda bilgi sahibi olan var mı? Acaba artık istemiyor mu konsolosluk?
Hocam vukuatlı nüfus kayıt örneği ben de ne olur ne olmaz diye götürmüştüm,bana geri verdiler(adli sicil kaydı belgesini de). Bence siz yine de götürün ne olur ne olmaz diye,5 kişiden birinde isteyecekleri tutar belki. Orda kalacağım İkametgahım yoktu benim,orda fark etmediler ama bana iki hafta sonra mailden dönüş yaptılar ikametgah adresiniz isteniyor diye. Siz götürün bence.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cmt Nis 17, 2021 10:19 am

Seravpkdmr yazdı: Cmt Nis 17, 2021 9:42 am Hocam vukuatlı nüfus kayıt örneği ben de ne olur ne olmaz diye götürmüştüm,bana geri verdiler(adli sicil kaydı belgesini de). Bence siz yine de götürün ne olur ne olmaz diye,5 kişiden birinde isteyecekleri tutar belki. Orda kalacağım İkametgahım yoktu benim,orda fark etmediler ama bana iki hafta sonra mailden dönüş yaptılar ikametgah adresiniz isteniyor diye. Siz götürün bence.
Bunları e devletten türkçe verirsek sıkıntı olmaz değil mi?

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Cmt Nis 17, 2021 10:30 am

Aligür yazdı: Cmt Nis 17, 2021 10:19 am Bunları e devletten türkçe verirsek sıkıntı olmaz değil mi?
Hocam edevletten vukuatlı nüfüs kayıt örneği ve adli sicil kaydı çıkardım. Nüfüs örneği türkçe idi,adliçsicil kaydını çıkarırken de aşağı kısımda seçenekler vardı,şu kuruma diye,alman konsolosluğu işaretledim dil olarakmda almanca çıkardım hatta. Ama görüşmeye giden,forumda okuduğuma denk geldiklerim türkçe çıkarmış,çevirmenize gerek yok yani hocam her halükarda.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cmt Nis 17, 2021 10:37 am

Seravpkdmr yazdı: Cmt Nis 17, 2021 10:30 am Hocam edevletten vukuatlı nüfüs kayıt örneği ve adli sicil kaydı çıkardım. Nüfüs örneği türkçe idi,adliçsicil kaydını çıkarırken de aşağı kısımda seçenekler vardı,şu kuruma diye,alman konsolosluğu işaretledim dil olarakmda almanca çıkardım hatta. Ama görüşmeye giden,forumda okuduğuma denk geldiklerim türkçe çıkarmış,çevirmenize gerek yok yani hocam her halükarda.
Teşekkür ederim hocam umarım en kısa zamanda vizeniz elinize ulaşır

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cmt Nis 17, 2021 10:44 am

Aligür yazdı: Cmt Nis 17, 2021 10:37 am Teşekkür ederim hocam umarım en kısa zamanda vizeniz elinize ulaşır hocam peki adlı sicilde arşiv kaydı içereni mı almamız lazım?