Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
corpse-bride

Alman vizesi

Mesaj gönderen corpse-bride » Sal Tem 20, 2010 11:47 pm

Seneye erasmusla almanyada olacagim ve konsolosluk 1 yillik alman vizesi verdi. Avrupayi gezebilmek icin schengen lazim. Almanayaya gidince schengene mi basvurmam lazim yoksa,oturma izni alip bu sorunu cozebilir miyim? 1 yillik vizen var oturma izni alamazsin demezler di mi?Yardimci olursaniz cok sevinirim.

dokuzonbes

Alman vizesi

Mesaj gönderen dokuzonbes » Çrş Tem 21, 2010 12:00 pm

[quote]corpse-bride tarafindan yazilan metin:
Seneye erasmusla almanyada olacagim ve konsolosluk 1 yillik alman vizesi verdi. Avrupayi gezebilmek icin schengen lazim. Almanayaya gidince schengene mi basvurmam lazim yoksa,oturma izni alip bu sorunu cozebilir miyim? 1 yillik vizen var oturma izni alamazsin demezler di mi?Yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]

o vizenin saginda solunda schengen diye bisey yazmiyormu. Almanya vizesi diye bisey kalmadi diye biliyorum.

bir akrabam Polonyada erasmusa gitmisti. donuste Almanyaya babasinin yanina ugramisti misal.
allahini seven defansa gelsin

crazyfb

Alman vizesi

Mesaj gönderen crazyfb » Çrş Tem 21, 2010 2:53 pm

Ogrenci vizesi alirken size verilen ilk 3 aylik vize Almanya vizesidir. Onla sadece 1 defa Almanyaya giris yapabilirisniz. Ama erasmus icin durum nasi oluyor bilmiyorum acikcasi. Benim Erasmusla Almanyaya gelen arkadaslarim yurt disina cikmislardi.

der Nordostwind

Alman vizesi

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Tem 21, 2010 3:18 pm

selam kardes,

benim arkadaslar baska ulkeye cikis yapamamisti. kacak gidip geldik dediler trenle...

corpse-bride

Alman vizesi

Mesaj gönderen corpse-bride » Çrş Tem 21, 2010 3:45 pm

[quote]crazyfb tarafindan yazilan metin:
Ogrenci vizesi alirken size verilen ilk 3 aylik vize Almanya vizesidir. Onla sadece 1 defa Almanyaya giris yapabilirisniz. Ama erasmus icin durum nasi oluyor bilmiyorum acikcasi. Benim Erasmusla Almanyaya gelen arkadaslarim yurt disina cikmislardi. [/quote]

Normalde 3 aylik schengen vizesi veriliyordu.Daha sonra oturma izni alip bu sorunu cozuyordun. Ama yeni bir yasa cikmis ve 1 yillik sadece almanyada gecerli olan bir vize veriliyor.Giris cikisda multi o acidan bir sorun yok.Benimde butun arkadaslarim gezmisti ama hepsinde 3 aylik schengen vardi daha sonra oturma izni almislardi.1 yillik vize verince sasirdim acikcasi.

corpse-bride

Alman vizesi

Mesaj gönderen corpse-bride » Çrş Tem 21, 2010 3:50 pm

[quote]dokuzonbes tarafindan yazilan metin:
[quote]corpse-bride tarafindan yazilan metin:
Seneye erasmusla almanyada olacagim ve konsolosluk 1 yillik alman vizesi verdi. Avrupayi gezebilmek icin schengen lazim. Almanayaya gidince schengene mi basvurmam lazim yoksa,oturma izni alip bu sorunu cozebilir miyim? 1 yillik vizen var oturma izni alamazsin demezler di mi?Yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]

o vizenin saginda solunda schengen diye bisey yazmiyormu. Almanya vizesi diye bisey kalmadi diye biliyorum.

bir akrabam Polonyada erasmusa gitmisti. donuste Almanyaya babasinin yanina ugramisti misal.[/quote]

Daha once turistik amacli gittigimde schengener staaten yazmisti gecerli yer icin. Su anda sadece Deutschland yaziyor.Yani schengen yazmiyor.Bende aldigimda sasirip gorevliye sormustum yeni yasa cikti artik 1 yillik deutschland olarak veriliyor dedi.