Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio hesabına para transferi ve bloke hesap onay işlemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
karlmarx

Expatrio hesabına para transferi ve bloke hesap onay işlemi

Mesaj gönderen karlmarx » Cum Şub 12, 2021 4:49 pm

Merhaba,

Expatrio hesabıma para gönderdim, bloke hesap onay belgesi oluşturuldu. Burada merak ettiğim, aktivasyonu (bloke hesabın bir sonraki aşaması aktivasyon işlemidir) sağlamadan, Blocked Account Confirmation belgesini vize randevumda konsolosluğa sunmam yeterli midir? Benden ayrıca, aktivasyon işlemi ile ilgili belgeler talep ederler mi? Bu konuda bilgiye ihtiyacım var.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Thekaya

Re: Expatrio hesabına para transferi ve bloke hesap onay işlemi

Mesaj gönderen Thekaya » Cum Şub 12, 2021 5:36 pm

Aktivasyonu Almanya'ya gidince yapacaksınız. Paranın hesaba geçtiğini gösteren belgeyi sunmaniz yeterlidir.

karlmarx

Mesaj gönderen karlmarx » Cum Şub 12, 2021 6:25 pm

Thekaya yazdı: Cum Şub 12, 2021 5:36 pm Aktivasyonu Almanya'ya gidince yapacaksınız. Paranın hesaba geçtiğini gösteren belgeyi sunmaniz yeterlidir.
Teşekkür ederim.

schuhloeffel

Mesaj gönderen schuhloeffel » Pzr Şub 14, 2021 1:42 pm

merhaba, expatrio'ya para transferinizi hangi yol ile yaptınız?
ben transferwise'ı denemeye çalıştım ama bana sürekli "Şu anda bu alıcıya yapılan transferleri kabul edemiyoruz" şeklinde hata verdi.

yldzbrky

Mesaj gönderen yldzbrky » Cmt Nis 24, 2021 12:07 pm

schuhloeffel yazdı: Pzr Şub 14, 2021 1:42 pm merhaba, expatrio'ya para transferinizi hangi yol ile yaptınız?
ben transferwise'ı denemeye çalıştım ama bana sürekli "Şu anda bu alıcıya yapılan transferleri kabul edemiyoruz" şeklinde hata verdi.
Çözebildiniz mi bu sorunu? Transferwise konusunda birçok hata alan arkadaşla karşılaştım.

Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Mesaj gönderen egehandr » Çrş May 19, 2021 10:36 pm

yldzbrky yazdı: Cmt Nis 24, 2021 12:07 pm Çözebildiniz mi bu sorunu? Transferwise konusunda birçok hata alan arkadaşla karşılaştım.
Selamlar. Expatrio'ya Transferwise ile ücret gönderimi yapılabiliyor mu şu anda? Son durumla alakalı bir bilginiz var mı
Technical University of Munich - Biomedical Engineering and Medical Physics M.Sc.
Izmir Kâtip Çelebi University - Biomedical Engineering B.Sc.

yldzbrky

Mesaj gönderen yldzbrky » Pzr Ağu 01, 2021 11:38 pm

egehandr yazdı: Çrş May 19, 2021 10:36 pm Selamlar. Expatrio'ya Transferwise ile ücret gönderimi yapılabiliyor mu şu anda? Son durumla alakalı bir bilginiz var mı
Bildiğim kadarıyla expatrio, transferwisa'yı kabul etmiyor. Transfergo ile gönderebilirsiniz.

revelo

Mesaj gönderen revelo » Pzt Ağu 02, 2021 1:09 pm

evet şu anda transfergo üzerinden wise'dan daha ucuza para gönderimi yapabiliyorsunuz. transfergo hesabını oluştururken "revelo" referans kodunu kullanırsan da belki bir miktar indirim yapar.

hereluin

Mesaj gönderen hereluin » Prş Ağu 26, 2021 12:30 am

Merhaba ben de Expatrio ya para yatırmaya çalışıyorum ama ya banka ya da Cohort Go seçeneği çıkıyor 3.aşamada. Ne yapacağımı şaşırdım bir bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim...

Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Mesaj gönderen egehandr » Prş Ağu 26, 2021 12:56 am

hereluin yazdı: Prş Ağu 26, 2021 12:30 am Merhaba ben de Expatrio ya para yatırmaya çalışıyorum ama ya banka ya da Cohort Go seçeneği çıkıyor 3.aşamada. Ne yapacağımı şaşırdım bir bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim...
Selamlar. Cohort degil, bankayi tercih etmelisiniz. Eger expatrio kullaniyorsaniz da para gonderimi icin transfergoyu tercih etmenizi oneririm. En ucuzu ve en hizlisi bu. Ayrintili bilgi isterseniz benimle iletisime gecebilirsiniz. Buradan mesaj yazarsaniz ona da cevap veririm. Tüm detaylari aşama aşama biliyorum.

Transfergo’ya kaydolurken benim referans kodumu kullanirsaniz da gonderiminiz ucretsiz oluyor. Transfergo da bana bi miktar hediye veriyor. Kodumu kullanirsaniz sevinirim açikçasi.

Davet kodu: 1VfK5B
Technical University of Munich - Biomedical Engineering and Medical Physics M.Sc.

hereluin

Mesaj gönderen hereluin » Prş Ağu 26, 2021 10:19 am

egehandr yazdı: Prş Ağu 26, 2021 12:56 am Selamlar. Cohort degil, bankayi tercih etmelisiniz. Eger expatrio kullaniyorsaniz da para gonderimi icin transfergoyu tercih etmenizi oneririm. En ucuzu ve en hizlisi bu. Ayrintili bilgi isterseniz benimle iletisime gecebilirsiniz. Buradan mesaj yazarsaniz ona da cevap veririm. Tüm detaylari aşama aşama biliyorum.

Transfergo’ya kaydolurken benim referans kodumu kullanirsaniz da gonderiminiz ucretsiz oluyor. Transfergo da bana bi miktar hediye veriyor. Kodumu kullanirsaniz sevinirim açikçasi.

Davet kodu: 1VfK5B
Merhaba çok teşekkürler Euro olarak gönderim yapamadım transfergo dan bu yüzden swift ile gönderdim. Çok teşekkür ederim yanıtınız için :)

Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Mesaj gönderen egehandr » Prş Ağu 26, 2021 7:12 pm

hereluin yazdı: Prş Ağu 26, 2021 10:19 am Merhaba çok teşekkürler Euro olarak gönderim yapamadım transfergo dan bu yüzden swift ile gönderdim. Çok teşekkür ederim yanıtınız için :)
Rica ederim. Sorunun hallolmasina sevindim

Galadriel

Mesaj gönderen Galadriel » Sal Ağu 31, 2021 2:59 am

Merhaba, expatrio bloke hesabıma vize başvurusu için euro olarak para transferi yapmam gerekiyor. Transferwise ile expatrio hesabına geçişlerin askıya alındığını öğrendim ve transfergo ile anladığım kadarıyla sadece Türk lirası geçilebiliyor. Türkiye'deki banka hesabımdan hangi yöntemle en hızlı ve en uygun olarak geçebilirim, yardımcı olabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Mesaj gönderen egehandr » Sal Ağu 31, 2021 8:09 am

Galadriel yazdı: Sal Ağu 31, 2021 2:59 am Merhaba, expatrio bloke hesabıma vize başvurusu için euro olarak para transferi yapmam gerekiyor. Transferwise ile expatrio hesabına geçişlerin askıya alındığını öğrendim ve transfergo ile anladığım kadarıyla sadece Türk lirası geçilebiliyor. Türkiye'deki banka hesabımdan hangi yöntemle en hızlı ve en uygun olarak geçebilirim, yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba. Elinizde bloke hesap ucreti tamamen euro olarak mi mevcut?

Galadriel

Mesaj gönderen Galadriel » Sal Ağu 31, 2021 10:35 am

egehandr yazdı: Sal Ağu 31, 2021 8:09 am Merhaba. Elinizde bloke hesap ucreti tamamen euro olarak mi mevcut?
Evet, bloke hesap ücreti elimde tamamen euro olarak var. Önerebileceğiniz bir yol var mı?

Kullanıcı avatarı
egehandr
İletişim:

Mesaj gönderen egehandr » Sal Ağu 31, 2021 10:37 am

Galadriel yazdı: Sal Ağu 31, 2021 10:35 am Evet, bloke hesap ücreti elimde tamamen euro olarak var. Önerebileceğiniz bir yol var mı?
Tek yol Swift. Euro olmasaydi TransferGo cok hizli sekilde ise yarardi. Ayni gün giderdi paraniz. Su an bi bankadan Swift yapmaniz lazim

Galadriel

Mesaj gönderen Galadriel » Sal Ağu 31, 2021 10:44 am

egehandr yazdı: Sal Ağu 31, 2021 10:37 am Tek yol Swift. Euro olmasaydi TransferGo cok hizli sekilde ise yarardi. Ayni gün giderdi paraniz. Su an bi bankadan Swift yapmaniz lazim
Cevabınız için teşekkür ederim. Western Union ile gönderme şansım var mı, ne kadar sürer bilginiz var mı?

dreamer9

Mesaj gönderen dreamer9 » Sal Ağu 31, 2021 11:03 am

Galadriel yazdı: Sal Ağu 31, 2021 10:44 am Cevabınız için teşekkür ederim. Western Union ile gönderme şansım var mı, ne kadar sürer bilginiz var mı?
Bence paranızın bulunduğu bankadan direkt swift yapsanız daha uyguna gider.

jusnum

Mesaj gönderen jusnum » Sal Ağu 31, 2021 3:15 pm

Kesinlikle swift ile yapın, ben de geçen hafta yaptım 1 günde onaylandı ve 30 euro gibi bir meblağ aldı gayet uygun.