Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Karantina süreci

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
engin_kaan

Karantina süreci

Mesaj gönderen engin_kaan » Çrş Şub 10, 2021 6:18 pm

Merhaba arkadaşlar,

ben önümüzdeki ay Mainz şehrine üniversite öğrencisi olarak taşınıyorum. Türkiye'den gelirken normal şartlarda 10 gün karantina olduğunu ve 6. günden itibaren negatif test sunarak erken çıkabileceğimizi öğrendim.

Peki bu negatif test sonucu tam olarak hangi ofise sunuluyor? Test yaptırıldığında ortalama ne kadar bir sürede geri dönüş alınıyor?

Ayrıca ben karantinadayken kişisel ihtiyaçlarımı nasıl karşılayabilirim. Tek başıma olacağım için markete gidemezsem kendime de bakamam bu durum beni biraz korkutuyor. Benzer durumdan geçmiş birilerinin tavsiyesine ihtiyacım var. (Biliyorsanız getir / yemeksepeti kıvamında sevdiğiniz paket servis uygulamalarını da önerebilirsiniz)

benjamin21

Re: Karantina süreci

Mesaj gönderen benjamin21 » Çrş Şub 10, 2021 8:57 pm

Gerçekten bu konuda biri fikrini belirtmeli. Forumda sadece karantina ve oturum kartı süreciyle ilgili konu bulabildim. Nasıl olacak, test kaç para vs onları bilen biri açıklamalı bence.
Ben önce başka bir şehre akrabama 10 gün gidip sonra gideceğim okulun olduğu şehre gitmek istiyorum. O yüzden akrabamdan bir kağıt ve kira kontratımı konsolosluğa vericem.

engin_kaan

Mesaj gönderen engin_kaan » Çrş Şub 10, 2021 9:13 pm

benjamin21 yazdı: Çrş Şub 10, 2021 8:57 pm Gerçekten bu konuda biri fikrini belirtmeli. Forumda sadece karantina ve oturum kartı süreciyle ilgili konu bulabildim. Nasıl olacak, test kaç para vs onları bilen biri açıklamalı bence.
Ben önce başka bir şehre akrabama 10 gün gidip sonra gideceğim okulun olduğu şehre gitmek istiyorum. O yüzden akrabamdan bir kağıt ve kira kontratımı konsolosluğa vericem.
ben de böyle yapmak isterim aslında ama evinde beraber kaldığın akrabanı da tehlikeye atmış olmuyor musun? ya adresteki herkesi karantinaya almaya çalışırlarsa?

deutschland55

Mesaj gönderen deutschland55 » Çrş Şub 10, 2021 10:33 pm

Diğer konular hakkında bilgim yok ancak ben de yeni geldim Almanya'ya. Bugün karantina sürem doldu ve bu süre boyunca gelen giden hiçbir kontrol olmadı. Ben de 10 gün boyunca hiç çıkmadım dışarı ama çıksaydım da sorun olucağını düşünmüyorum. Benim bulunduğum eyaletin kurallarına göre posta kutunuza kadar gidebiliyorsunuz. Sıkılırsan oraya kadar yürüyebilirsin yani :) Market alış verişini geldiğim gün PCR testim halen geçerli iken hızlıca yaptım daha sonra markete çıkmadım. Eve sipariş için Lieferando var. Karantina için tek başına kalmana gerek yok sadece evde kaldığın kişilerle mesafene dikkat et diyor kurallar. Yani herkesi karantinaya alma gibi bi durum oluşmaz. Tabi pozitif çıkarsa birisi o durumu bilemiyorum. Kolay gelsin şimdiden.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Çrş Şub 10, 2021 10:44 pm

aaa omg. öyle bir şey olmamalı yanii. Nasıl bilgi alıcam bunla ilgili ya. Şimdi akrabama desem 10 gün sende kalayım demesin nasıl olacak vs. Egall. bir şeyler olacak yani. :D
engin_kaan yazdı: Çrş Şub 10, 2021 9:13 pm ben de böyle yapmak isterim aslında ama evinde beraber kaldığın akrabanı da tehlikeye atmış olmuyor musun? ya adresteki herkesi karantinaya almaya çalışırlarsa?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Şub 10, 2021 11:45 pm

Merhaba,

Aynı durumu yaşayacağımdan araştırdığım kadarıyla Rewe eve getiriyor. Ayrıca kalacağınız yere göre Covid19-Schnelltest diye arattığınızda sonuç alabilirsiniz diye umuyorum. Benim gördüğüm kadarıyla test 40 euro idi. Eğer yanlış hatırlamıyorsam Bavyera'da testler ücretsizdi.

engin_kaan

Mesaj gönderen engin_kaan » Cmt Şub 13, 2021 9:16 pm

deutschland55 yazdı: Çrş Şub 10, 2021 10:33 pm Diğer konular hakkında bilgim yok ancak ben de yeni geldim Almanya'ya. Bugün karantina sürem doldu ve bu süre boyunca gelen giden hiçbir kontrol olmadı. Ben de 10 gün boyunca hiç çıkmadım dışarı ama çıksaydım da sorun olucağını düşünmüyorum. Benim bulunduğum eyaletin kurallarına göre posta kutunuza kadar gidebiliyorsunuz. Sıkılırsan oraya kadar yürüyebilirsin yani :) Market alış verişini geldiğim gün PCR testim halen geçerli iken hızlıca yaptım daha sonra markete çıkmadım. Eve sipariş için Lieferando var. Karantina için tek başına kalmana gerek yok sadece evde kaldığın kişilerle mesafene dikkat et diyor kurallar. Yani herkesi karantinaya alma gibi bi durum oluşmaz. Tabi pozitif çıkarsa birisi o durumu bilemiyorum. Kolay gelsin şimdiden.
cevabın için çok teşekkür ederim.

engin_kaan

Mesaj gönderen engin_kaan » Cmt Şub 13, 2021 9:17 pm

Kuss yazdı: Çrş Şub 10, 2021 11:45 pm Merhaba,

Aynı durumu yaşayacağımdan araştırdığım kadarıyla Rewe eve getiriyor. Ayrıca kalacağınız yere göre Covid19-Schnelltest diye arattığınızda sonuç alabilirsiniz diye umuyorum. Benim gördüğüm kadarıyla test 40 euro idi. Eğer yanlış hatırlamıyorsam Bavyera'da testler ücretsizdi.
cevabın için çok teşekkür ederim :) yakınımda da Rewe varmış hem içim rahatladı

Adp123

Mesaj gönderen Adp123 » Pzt Mar 22, 2021 1:54 pm

engin_kaan yazdı: Çrş Şub 10, 2021 6:18 pm Merhaba arkadaşlar,

ben önümüzdeki ay Mainz şehrine üniversite öğrencisi olarak taşınıyorum. Türkiye'den gelirken normal şartlarda 10 gün karantina olduğunu ve 6. günden itibaren negatif test sunarak erken çıkabileceğimizi öğrendim.

Peki bu negatif test sonucu tam olarak hangi ofise sunuluyor? Test yaptırıldığında ortalama ne kadar bir sürede geri dönüş alınıyor?

Ayrıca ben karantinadayken kişisel ihtiyaçlarımı nasıl karşılayabilirim. Tek başıma olacağım için markete gidemezsem kendime de bakamam bu durum beni biraz korkutuyor. Benzer durumdan geçmiş birilerinin tavsiyesine ihtiyacım var. (Biliyorsanız getir / yemeksepeti kıvamında sevdiğiniz paket servis uygulamalarını da önerebilirsiniz)
Selamlar. JGU'da mı öğrencisiniz acaba, öyleyse karantinanızı Studierendenwerk'e bağlı yurtlarda mı geçirdiniz? 6. günde corona testi yaptırdınız mı? Ben de 1 Nisan'da Mainz'da gidiyorum, karantina süresince kalabilecek yer arayışındayım

353777

Mesaj gönderen 353777 » Pzt Mar 22, 2021 10:16 pm

Merhabaa daha yenisin ama sormak istedim Mainz da mastera başvurmayı dusunuyorum tavsiye eder misin şehri nasıl sence

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Pzt Nis 26, 2021 6:40 pm

Karantinayı farklı eyaletteki bir şehirde geçirdikten sonra yurdumun bağlı olduğu eyalete geçebilir öiyim acaba? Mesela ben badem wütterbergde yurtta kalacam ama 10ögünlük karantinayı kölnde geçirebilir miyim acaba?

Ugurcan1122

Mesaj gönderen Ugurcan1122 » Sal Eki 12, 2021 7:51 am

Dostum merhaba, ben de JGU’da mastera başlayacağım. Ders seçim süreci nereden yapılıyor? Bilgilendirsen çok mutlu olurum. Ders seçim süreci başladı fakat nereden seçim yapacağımı bulamıyorum

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Tem 27, 2022 12:03 am

Merhabalar, Mainz e master başvurusu yapıyorum da. Pasaportum gelmediği için urgent recognition yapacağım. Başvuranlar var nasıl yaptılar acaba recognition işini?

Tuğçe

Mesaj gönderen Tuğçe » Cum Oca 27, 2023 10:49 pm

Ugurcan1122 yazdı: Sal Eki 12, 2021 7:51 am Dostum merhaba, ben de JGU’da mastera başlayacağım. Ders seçim süreci nereden yapılıyor? Bilgilendirsen çok mutlu olurum. Ders seçim süreci başladı fakat nereden seçim yapacağımı bulamıyorum
Merhaba
Ben de jgu master başvurusu yapacağım için denklik başvurusu yaptım önce ama hala cevap gelmedi 2 ay oldu yapalı🤔 bir eksik evrak varmış onu da yolladım hemen 1 hafta içinde gitti, evraklarımın tamam olduğunu uzun uğraşlar sonucu öğrendim, 1 martta başvurular bitecek hala denklik bekliyorum ya neyse bu denklikte de Zulassung frei idi yani belgeler tamam olunca önünde sonunda olumlu cevap gelmesi gerek değil mi? Çok zaman oldu insan telaşlanıyor da 🥲

Tuğçe

Mesaj gönderen Tuğçe » Pzt Şub 06, 2023 12:01 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Tem 27, 2022 12:03 am Merhabalar, Mainz e master başvurusu yapıyorum da. Pasaportum gelmediği için urgent recognition yapacağım. Başvuranlar var nasıl yaptılar acaba recognition işini?
Merhabalar, recognition yaptınız mı? Sonucu ne zaman geldi?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cmt Mar 04, 2023 6:16 pm

Tuğçe yazdı: Pzt Şub 06, 2023 12:01 pm Merhabalar, recognition yaptınız mı? Sonucu ne zaman geldi?
Merhaba, yapmadım ben. Aachen dan kabul geldi orayı seçtim.