Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Federal Almanya Cumhuriyeti Vizesi Hakkindaki Sorulariniz

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 11, 2008 12:31 am

insallah hayirli gecer gorusmen :D

guzel haberlerini bekliyoruz..:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Sal Kas 11, 2008 1:12 pm

Merhabalar

Bugun saat 9.30da randevum vardi. .Bende 9.20de ordaydim . .isimler okundu ve iceriye girdik. .belgerimizi kontrol edildi ve gectik gorusmeye. .

En dikkatimi cekende gorusmeye gelenlerin genelde takim elbise sekilde jilet gibi gelmesiydi. .Ben sac sakal gittim :D

orta yasli bir ablamizla basladik konusmaya,daha dogrusu basladi beni fircalamaya. .aman efendim burda cok gereksiz evrak var biz size bunlari getirin dedikmi dedi ve belgelerimi geri verdi.al duzenle oyle getir dedi. Bende bloke hesap acitrmam karsin kira senedi,banka hesplari,tabu ve basari belgerim falan ne varsa doldurmustum cidden:)
sonra onlari ayikladim tekrar verdim..Herlde verirken heycandan 1 2 tane yine karismis mi ne olmus yine bi fircaladi. .siz nasil universite okucaksin falan. .fircaya devam . .

bana yurtdisina daha once cikip cikmadigimi sordu. .Bende Kirgizistan ve Iran \'a gittim dedim. sasirdi tabi..Ben bu konunun problem olmamasi icin hazirlikli gitmistim. .Dagcilik yaptigimi yurtdisi tirmanislar icin gittigi gazete kupurlerim ve onayli tirmanis belgelrimi gosterdim. .Ondan sonra bayan bana:Hadi ya super. .aman annenler nediyo ay cok tehlikeli yapmayin evladim. .ay ay ay falan filan derken ortam kaymak gibi oldu:D. .bu dagcilik muhabbeti bi 5 dakika surdu. .

Benim belgelerimi inceledi bilgisayara yazilar yazdi. .Sonra dil kursunun nezaman basladigini sordu (tabi ortam neseli soru sorarken guluyo bende guluyorum tabi) bende vize cikar cikmaz basliyo dedim. .Gitti iceriye bi kagit getirdi. .senin islemlerini hizlandiriyorum. .gel aralik 5 de al vizeni dedi. .Tabi ben sok.:D

Neyse ben tesekkur etttim.bir problem olurmu flan dedim. .tahmin etmiyorum dedi. .Birde UPS numarasi verdi arasira bak dedi ..eyi dedim..

Insallah problem olmaz bakalim beklicez gorucez. .

Goturdugum belgeleri

Pasaport
3 biyometrik resim
2 adet vize basvuru formu
Vukuatli nufus kayit ornegi
Uni kazandi belgesi
Almanya uni kabul belgesi(almanca sarti var)
dil kursu kabulu( 3 aylik parasini yatirmsitim)
bloke hesap(7790 euro yatirmistim)
yurtdisi saglik sigortasi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 11, 2008 2:15 pm

Gecmis olsun gayet iyi gecmis hatta olabileceklerin en iyisi..Sen soylemeden o hizlandiracagim demis daha ne olsun umarim saka yapmamistir sana :D Sen simdiden bavulunu hazirla :p
Bu arada saglik sigortasini nerden ve kaca yaptirdin?

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Kas 11, 2008 2:28 pm

tatanka su dagcilik isi saglam ismis demek :D

Hayirli olsun bakalim DS nin vizelileri artiyor... :)

tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Sal Kas 11, 2008 2:45 pm

Umarim saka yapmamistir :)

Saglik sigortasini garanti bankasindan yaptirttim 1 senelik. . 83 euro verdim. .Bilmiyorum baska bankalarinda nasil ama benimki sanki tuzlu oldu. .

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 11, 2008 2:50 pm

Iyi yaptirmissin normal,garanti daha ucuzdu onceden ama zam gelmis..

ipek

Mesaj gönderen ipek » Sal Kas 11, 2008 10:13 pm

Arkadaslar Merhaba;
Hayirlisi olsun Tatanka..
Hazir sigorta mevzu acilmisken, almanya\'da oturum almak icin hangi sigortayi tercih ettiniz?
Ben Aok\'ta yaptirdim Care College diye bisey. Aylik 29 (yuro). Ama bana biraz ucuz geldi. Gerci Yabancilar polisinin aradigi tum sartlar dahil sigortaya. Normalde Almanlar yapmak istemedi baya israr ettik sonra bi Turk arkadasa yonlendirdiler saolsun o yapti.
Yani eger uygunsa gelecek olan arkadaslara tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 11, 2008 11:03 pm

turkiye de bagkur veya ssk gibi bi sigortan var mi ?
www.deutschstudent.com

ipek

Mesaj gönderen ipek » Sal Kas 11, 2008 11:07 pm

[quote]Physiker yazdi:
turkiye de bagkur veya ssk gibi bi sigortan var mi ?[/quote]
Emekli sandigi neden ki?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 11, 2008 11:15 pm

caro college muayene ve ilac parani odemiyor da ondan.. ama turkiye deki sigortaya fatura yolluyorsun, burdan kesiyorlar parasini.. yani turkiye deki sigortan odemeye devam edecek..
www.deutschstudent.com

ipek

Mesaj gönderen ipek » Sal Kas 11, 2008 11:18 pm

[quote]Physiker yazdi:
caro college muayene ve ilac parani odemiyor da ondan.. ama turkiye deki sigortaya fatura yolluyorsun, burdan kesiyorlar parasini.. yani turkiye deki sigortan odemeye devam edecek..[/quote]

Ciddimisin:) Ne anladim o zaman ben bu isten:) Ne komik ya neye yaricaksa bu sigorta.
Onu bende duymustum sanirim burda odeyip Turkiye\'de geri aliyoruz odediklerimizi..Eh napalim hastalanmayiz artik..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 11, 2008 11:23 pm

aslinda yapacagin is cok basit.. muayene oldun diyelim, evine bi kagit geliyor, sen onu dolduruyorsun ve turkiye deki saglik sigortana yolluyorsun, onlar senin muayene ve ilac masraflarini falan oduyor..

bu dedigin sigorta privat, uni ye baslayinca gecerli degil.. sadece vize uzatma icin.. uni ye baslayinca aok ya gidiyorsun, hic bi sey yapmadan direk Aok da sigortalaniyorsun ama aylik 60 euro civari :D ve herseyin odeniyor.. sadece ilk muayeneye gittiginde 10 euro oduyorsun.. ama yilin 3 aylik periyodunda bidaha gittiginde doktora para odemiyorsun.. mesela mart da muayene olup 10 euro odediysen, nisan da gitsen 1 ay gecmis olmasina ragmen 10 euro yine odersin.. ocak, subat, mart ilk periyot, diger 3 er sirayla da diger periyotlar, onlara dikkat etsin herkes :D
www.deutschstudent.com

ipek

Mesaj gönderen ipek » Sal Kas 11, 2008 11:27 pm

[quote]Physiker yazdi:
aslinda yapacagin is cok basit.. muayene oldun diyelim, evine bi kagit geliyor, sen onu dolduruyorsun ve turkiye deki saglik sigortana yolluyorsun, onlar senin muayene ve ilac masraflarini falan oduyor..

bu dedigin sigorta privat, uni ye baslayinca gecerli degil.. sadece vize uzatma icin.. uni ye baslayinca aok ya gidiyorsun, hic bi sey yapmadan direk Aok da sigortalaniyorsun ama aylik 60 euro civari :D ve herseyin odeniyor.. sadece ilk muayeneye gittiginde 10 euro oduyorsun.. ama yilin 3 aylik periyodunda bidaha gittiginde doktora para odemiyorsun.. mesela mart da muayene olup 10 euro odediysen, nisan da gitsen 1 ay gecmis olmasina ragmen 10 euro yine odersin.. ocak, subat, mart ilk periyot, diger 3 er sirayla da diger periyotlar, onlara dikkat etsin herkes :D[/quote]

Ok tesekkurler Pysiker.. Kolay biseymis.

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Pzt Kas 17, 2008 9:47 pm

ya arkadaslar yabancilar polisinden ok aldiktan sonra vizenin verilmemesi gibi bi durum varmidir sizce..yane konsoloslukta red yemek mumkun mu yabancilar polisinin ok ine ramen ?

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Kas 17, 2008 11:40 pm

merhaba evrem;akraba olduk artik yabancilar subesiyle..ve bu adamlarin calisma sistemini anlayabilmek icin kafayi yedim . net olarak bilmemekle beraber gunlerdir yabancilar polisini aramama dayali konusuyorum.zaten oncelikle butun bilgilerin sen basvurunu yapar yapmaz bilgisayar araciligiyla yabancilar subesine gonderiliyormus.onlar onceden arastirma yapiyormus ona dayali olarak karar veriliyormus.10-15 gundede evraklar gidiyor.sanirim onlar onay verdikten sonra konsolosluk fikir degistiremez cunku kagitlar gitmeden ben kons.aradim almanyadan haber bekliyoruz falan dedi.benim bugun adamdan edindigim bilgi buydu..(tabi bu kadarini bir haftada ogrenebildim:)

mevolvi

Mesaj gönderen mevolvi » Sal Kas 18, 2008 12:27 am

valla ben bu orta yasli teyzeyi tanimaya basladim herkese tarih verir olmus benmde bi arkadasa 26da git al demis :D:D biizim zamanimizda yoktu boyle seyler....

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Sal Kas 18, 2008 11:57 am

[quote]kitty26 yazdi:

merhaba evrem;akraba olduk artik yabancilar subesiyle..ve bu adamlarin calisma sistemini anlayabilmek icin kafayi yedim . net olarak bilmemekle beraber gunlerdir yabancilar polisini aramama dayali konusuyorum.zaten oncelikle butun bilgilerin sen basvurunu yapar yapmaz bilgisayar araciligiyla yabancilar subesine gonderiliyormus.onlar onceden arastirma yapiyormus ona dayali olarak karar veriliyormus.10-15 gundede evraklar gidiyor.sanirim onlar onay verdikten sonra konsolosluk fikir degistiremez cunku kagitlar gitmeden ben kons.aradim almanyadan haber bekliyoruz falan dedi.benim bugun adamdan edindigim bilgi buydu..(tabi bu kadarini bir haftada ogrenebildim:)[/quote]

saol walla cavbin icin.. bencede fikir degistirmez gibi geliyor konsolsoluk :/ en azindan ole umit ediyorum :)
yabancilar polisi ok i vermis bakalim sirada konsolosluk haberini bekliyorum artik, ins. salakca bisiler cikarmazlar :/

ipek

Mesaj gönderen ipek » Sal Kas 18, 2008 1:31 pm

[quote]evrem85 yazdi:
[quote]kitty26 yazdi:

merhaba evrem;akraba olduk artik yabancilar subesiyle..ve bu adamlarin calisma sistemini anlayabilmek icin kafayi yedim . net olarak bilmemekle beraber gunlerdir yabancilar polisini aramama dayali konusuyorum.zaten oncelikle butun bilgilerin sen basvurunu yapar yapmaz bilgisayar araciligiyla yabancilar subesine gonderiliyormus.onlar onceden arastirma yapiyormus ona dayali olarak karar veriliyormus.10-15 gundede evraklar gidiyor.sanirim onlar onay verdikten sonra konsolosluk fikir degistiremez cunku kagitlar gitmeden ben kons.aradim almanyadan haber bekliyoruz falan dedi.benim bugun adamdan edindigim bilgi buydu..(tabi bu kadarini bir haftada ogrenebildim:)[/quote]

Mervecim yabancilar polisi onay vermisse bence seni kimse tutamaz artik:) Ins ole olur hayirlisi olsun..

saol walla cavbin icin.. bencede fikir degistirmez gibi geliyor konsolsoluk :/ en azindan ole umit ediyorum :)
yabancilar polisi ok i vermis bakalim sirada konsolosluk haberini bekliyorum artik, ins. salakca bisiler cikarmazlar :/[/quote]

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Sal Kas 18, 2008 1:51 pm

[quote]ipek yazdi:

Mervecim yabancilar polisi onay vermisse bence seni kimse tutamaz artik:) Ins ole olur hayirlisi olsun..
[/quote]

ay saol ipekcimmm ins. ins. :) zaten roman gibi yasadiklarim :) ins bu sefer kavusucam ama ist. konsolsolugu masallahi var baya bi agir isliyor islemler :/

izmir yd ankarada bu kdr sorun olmuyor snrm :/

tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Cum Kas 21, 2008 4:56 pm

selamlar

Bana vize\'de verilen numara 169368 idi ama suan baktim 169968 e gelmis numaralar . .Benimkini atlamis .cikmamis yani benim vize :(
anlamadim