Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Federal Almanya Cumhuriyeti Vizesi Hakkindaki Sorulariniz

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ipek

Mesaj gönderen ipek » Cmt Kas 01, 2008 10:53 pm

Kitty 26 Merhaba;
Vizeye telaslanmak icin biraz erken degil mi sence..En hizlisi, ogrenci vizesi, o da 3 haftada belli oluyor. Eger vize gorevlisi senin islemlerini hizlandirdiysa. Soledimi bole bisey, ya da herhangi bir kirmizi kagit doldurdumu?Hizlandirma yoksa 2 ayi bile bulabilir. Yani her turlu 3 haftayi gecirmen gerek.. Sabir:)
Nurnberg\'e geliyosan yardimcida olabilirim bu arada..

ipek

Mesaj gönderen ipek » Cmt Kas 01, 2008 10:53 pm

Ayrica burda hangi kursa gidiyosun sen???

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Kas 02, 2008 1:15 am

beni de cuma gunu aradilar...taahutname imzalaman gerekiyor dediler...pzt gidecem bakalim neymis...cuma gunu 21. gundu. tahmin ediyorum cikar artik.

taahutnamenin ne olduguna dair fikri olan varmi? garantorle filan alakasi yok. vize basvuru formunda da dilekceyi filan vermistim.

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Kas 02, 2008 2:01 am

ipek..vermis oldugun cevap icin cok tesekkur ederim vhs bilmem ne gibi bir kurs...ben maalesefki danisman sirketiyle hallettim bu meseleyi ve cok kotu bir surec yasadim.beni bir sekilde herseyin disinda tutmaya calistilar.bu siteyi kesfettikten sonra o kadar pisman oldum ki ..su vizem gelsin arkadaslari burda aydinlaticam zaten..ama en onemlisi sakin danisman sirketlerine para yedirmeyin arkadaslar.bu arada hizlandirma icin herhangi bisiy doldurmadim.pazartesi gunu gidip dilekcemi yazsam acaba?

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Kas 02, 2008 2:03 am

crazy senin demek istedigin acaba basvuru formunun disinda doldurup imzalaman gereken beyanname mi? tek sayfalik bisiy sadece adini soyadini yazip imzaliyorsun...

ipek

Mesaj gönderen ipek » Pzr Kas 02, 2008 1:12 pm

[quote]kitty26 yazdi:

ipek..vermis oldugun cevap icin cok tesekkur ederim vhs bilmem ne gibi bir kurs...ben maalesefki danisman sirketiyle hallettim bu meseleyi ve cok kotu bir surec yasadim.beni bir sekilde herseyin disinda tutmaya calistilar.bu siteyi kesfettikten sonra o kadar pisman oldum ki ..su vizem gelsin arkadaslari burda aydinlaticam zaten..ama en onemlisi sakin danisman sirketlerine para yedirmeyin arkadaslar.bu arada hizlandirma icin herhangi bisiy doldurmadim.pazartesi gunu gidip dilekcemi yazsam acaba?[/quote]

Yok hayir sen doldurmuyosun zaten, gorevli dolduruyor o formu. Bana solemisti doldururken ben gormustum. Gerci sonradan oda iptal olmustu ama yinede 3 haftada cikmisti vizem.

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Kas 02, 2008 1:33 pm

kitty vize basvuru formuna dahil olan dilekceyi ztn imzalayip vermistim. o oldugunu sanmiyorum. gerci zaten onemli bisey oldugunu sanmiyorum. yarin yazarim foruma neymis.

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Kas 02, 2008 1:58 pm

tesekkur ederim ipek..olmadi dil kursuna fax cektiricem..bu arada crazyfb bize durumlari bildirmeyi unutma yarin olur mu? hadi hayirlisi

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Kas 03, 2008 3:10 pm

dedigim gibi cok da sikinti olan bisey degilmis. benim universiteden kabulum yoktu. ondan dolayi boyle bi kagit imzalatmis olabilirler.

Kagitta yazan ise: almanyaya ogrenim amacli gidiyorum. Dil kursunu herhangi sebeple yarida kestigim anda oturum iznim elimden alinip, ulke disina gonderilecem. Gittigim zaman yabancilar polisine gitcem ve de ayrica almanya da gecerli bi saglik sigortasi yaptircam.

Bunun altina imzami attim. O kadar. 90 gunluk vizem var. Gittigim zmn 1 senelik oturuma donusturulecek ve de 1 sene sonunda tekrar oturum alicam okula kaydolunca. Yani klasik ogrenci vizesi...

Vizem 21 gunde cikti. Baya bi kisinin yardimini gordum hem ts de hem de ds de. Herkese cok tesekkurler. :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Kas 03, 2008 3:23 pm

[quote]crazyfb yazdi:
dedigim gibi cok da sikinti olan bisey degilmis. benim universiteden kabulum yoktu. ondan dolayi boyle bi kagit imzalatmis olabilirler.

Kagitta yazan ise: almanyaya ogrenim amacli gidiyorum. Dil kursunu herhangi sebeple yarida kestigim anda oturum iznim elimden alinip, ulke disina gonderilecem. Gittigim zaman yabancilar polisine gitcem ve de ayrica almanya da gecerli bi saglik sigortasi yaptircam.

Bunun altina imzami attim. O kadar. 90 gunluk vizem var. Gittigim zmn 1 senelik oturuma donusturulecek ve de 1 sene sonunda tekrar oturum alicam okula kaydolunca. Yani klasik ogrenci vizesi...

Vizem 21 gunde cikti. Baya bi kisinin yardimini gordum hem ts de hem de ds de. Herkese cok tesekkurler. :) [/quote]

DS de `ki ilk mutlu vize sonucu olarak tarihe gectin :D sehir neresi nereye gelceksin yapabilecegimiz birseyler varsa soyle

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Kas 03, 2008 3:24 pm

sehir munih. su anda bi sikintim yok gibi...gelince gorcez artik :D

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Kas 03, 2008 3:25 pm

[quote]crazyfb yazdi:
sehir munih. su anda bi sikintim yok gibi...gelince gorcez artik :D[/quote]

hadi ya :) o zaman tanisalim gelince. ilk donerin benden olsun... :)

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Kas 03, 2008 3:26 pm

doner hakkinda pek iyi seyler duymadim ama tanisiriz tabi :D

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Kas 03, 2008 3:28 pm

[quote]crazyfb yazdi:
doner hakkinda pek iyi seyler duymadim ama tanisiriz tabi :D[/quote]

merak etme ben daha once kendi calistigim yerden yediririm sana :)

bu arada hangi dil kursu ? akrabalarin falan mi var munih te

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Kas 03, 2008 3:43 pm

kurs goethe. biraz pahali tabi. buyuk ihtimal gidince degisirim.

akraba filan yok munihte. :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Kas 03, 2008 3:55 pm

[quote]crazyfb yazdi:
kurs goethe. biraz pahali tabi. buyuk ihtimal gidince degisirim.

akraba filan yok munihte. :)[/quote]

goethe bana yakin sayilir. olimpia park in bir tarafinda ben kaliyorum diger tarafinda goethe enstitusu

nerede kalacaksin. konaklama isini hallettin mi bari???

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Kas 03, 2008 3:56 pm

kursun yurdunda kalcam. valla sehir planini bilmiyorum cok. sadece bildigim goethenin sehir merkezinde oldugu.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Kas 03, 2008 3:58 pm

[quote]crazyfb yazdi:
kursun yurdunda kalcam. valla sehir planini bilmiyorum cok. sadece bildigim goethenin sehir merkezinde oldugu.[/quote]

sehir merkezi tanimi tr deki gibi degildir burada :D tr deki usul ile goethe biraz ormanlik arka planda bir yerde kaliyor. ha tabi tam sehgir merkezinde de varda ufacik yer orasi asil yer yani enstitusu sehrin gobegine tramvay ile en fazla 15-20 dk.

bu arada kursun yurduna cok oduyorsundur ne kadar aylik???

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Kas 03, 2008 4:04 pm

Kursun yurdu aylik 650 euro olacak. Dedigim gibi pahali da isim garanti olsun diye istedim biraz da. Oraya gidince arastirip daha uygun bi yer bulursam gecmeyi dusunuyorum.

Valla benim bildigim goethenin yeri olimpia parkin guneyinde kalan yer. ama egitimi orda vermiyolarsa bilemiyorum. Sendlinger Tor #1 un oldugu cadde...google maps sagolsun...:D

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Kas 03, 2008 4:12 pm

[quote]crazyfb yazdi:
Kurs aylik 1000 euro olacak. Dedigim gibi pahali da isim garanti olsun diye istedim biraz da. Oraya gidince arastirip daha uygun bi yer bulursam gecmeyi dusunuyorum.

Valla benim bildigim goethenin yeri olimpia parkin guneyinde kalan yer. ama egitimi orda vermiyolarsa bilemiyorum. Sendlinger Tor #1 un oldugu cadde...google maps sagolsun...:D[/quote]

bana yakinsin o zaman neyse sen bir gelde ben sana burada yardimci olmaya calisirim. hakikaten cok para odemissin kursa :) gerekirse universitenin kursundan devam edersin goethe den daha iyi ve sinavi kazandiginda paranin yarisini geri iade ediyorlar... :)