Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Federal Almanya Cumhuriyeti Vizesi Hakkindaki Sorulariniz

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Cum Kas 21, 2008 4:56 pm

selamlar

Bana vize\'de verilen numara 169368 idi ama suan baktim 169968 e gelmis numaralar . .Benimkini atlamis .cikmamis yani benim vize :(
anlamadim

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Kas 21, 2008 5:13 pm

[quote]tatanka yazdi:
selamlar

Bana vize\'de verilen numara 169368 idi ama suan baktim 169968 e gelmis numaralar . .Benimkini atlamis .cikmamis yani benim vize :(
anlamadim [/quote]

sanirim oyle anlayamazsin yani o adaminki once cikmistir bende de olmustu ole bir seyler yanilmiyorsam. Zaten cikmamis olsa haberin olurdu. Bence dua et bolbol hayirlisi icin.. :)

tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Cum Kas 21, 2008 8:26 pm

evet zaten dua etmekten baska elimizden bsi gelmiyo maleseff. .umarim tez zamanda cikar :)

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Cmt Kas 22, 2008 4:08 am

arkadaslar akrabalik derecelerimi hala surdurmeye calisiyorum.bugun evraklarim yabancilar subesine ulasnis cok sukur.arkadasima arattirdim almanyadan biz burda iki mevzuyu arastiriyoruz demisler(tabi bin turlu sikistirma sonnucunda) birincisi dil kursu ikincisi garantor demisler.arkadasinizin kagitlarinda suan icin bir sorun gorunmuyor bu iki konudada bisiy yoksa zaten alir demisler<<<36.gun hala bekliyorum

tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Cmt Kas 22, 2008 11:49 am

36 gun mu :o

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cmt Kas 22, 2008 12:36 pm

[quote]kitty26 yazdi:

arkadaslar akrabalik derecelerimi hala surdurmeye calisiyorum.bugun evraklarim yabancilar subesine ulasnis cok sukur.arkadasima arattirdim almanyadan biz burda iki mevzuyu arastiriyoruz demisler(tabi bin turlu sikistirma sonnucunda) birincisi dil kursu ikincisi garantor demisler.arkadasinizin kagitlarinda suan icin bir sorun gorunmuyor bu iki konudada bisiy yoksa zaten alir demisler<<<36.gun hala bekliyorum[/quote]

ya bence normal ya beklemen :/ stres yapma bence.. hem bak yabancilar polisinede gitmis belgeler daha ne :)

sabir.. umarm hayirlisi olucaktir ;)

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Cmt Kas 22, 2008 3:58 pm

iyi dileklerin icin sagol arkadasim..ama gercekten sikildim artik kurs baslayali 20 gun oldu.sorduk bizim icin problem degil dedi yabancilar subesi..ama benim icin problem zaten dil icin cok vaktim yok..haziranda yuksek lisans sinavim var..bakalim hayirlisi olsun dedigin gibi

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Pzr Kas 23, 2008 12:21 pm

bende yabancilar polisinden ok aldim ama 2,5 haftadir bekliyorum maalesef :/ artik pazartesi cingar cikarticam :)

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Kas 23, 2008 1:36 pm

evrem basvuru yapali kac gun oldu? 2,5 hafta demek peki sen birinemi sordutturdun kagitlarim ne durumda diye? adam bize 1 haftada surebilir 2 haftada demisti..bencede pazartesi ara konsoloslugu sor durumunu...sevgiyle kal

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Pzr Kas 23, 2008 3:26 pm

:):) basvurali ne kdr oldu artik utandigim icin yazmiyim diorum ama :) nese :) walla ben 8 eylulde basvuruda bulundum basvurumdan yaklasik bi ay snr 2. gorusme icin cagirdilar orda bana ekim ayinin kursuna kayit olmamin nedenini sordular dedim vize vermedinizde ondan :) iste ocak kabulu almalisin uniden dediler bende kabullerime bir yenisini daha ekleyerek aldim kabulu :) bu arada benim 4. kabulum oldu :)

2,5 hafta oncede ocak kabulunu ilettim konsolosluga..gecen pteside yabancilar polisi ile gorustuk..ocak kabulunu kendisinin istedigini soyledi ordaki gorevli ve ocak kabulu geldiyse bnden yana ok demis. konsoloslugada iletmis. ama ist. dan daha bi haber gitmemis oraya yane sormamislar fln oda dedi ztn ocaga ok dedigim icin geri donmemis olabilrler diye. ama ptesi tekrar ariycz hem konsoloslugu hemde yabancilar polisini :/

yane bu alanda bi rekor kiricam sanrm :)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Pzr Kas 23, 2008 9:21 pm

[quote]evrem85 yazdi:
:):) basvurali ne kdr oldu artik utandigim icin yazmiyim diorum ama :) nese :) walla ben 8 eylulde basvuruda bulundum basvurumdan yaklasik bi ay snr 2. gorusme icin cagirdilar orda bana ekim ayinin kursuna kayit olmamin nedenini sordular dedim vize vermedinizde ondan :) iste ocak kabulu almalisin uniden dediler bende kabullerime bir yenisini daha ekleyerek aldim kabulu :) bu arada benim 4. kabulum oldu :)

2,5 hafta oncede ocak kabulunu ilettim konsolosluga..gecen pteside yabancilar polisi ile gorustuk..ocak kabulunu kendisinin istedigini soyledi ordaki gorevli ve ocak kabulu geldiyse bnden yana ok demis. konsoloslugada iletmis. ama ist. dan daha bi haber gitmemis oraya yane sormamislar fln oda dedi ztn ocaga ok dedigim icin geri donmemis olabilrler diye. ama ptesi tekrar ariycz hem konsoloslugu hemde yabancilar polisini :/

yane bu alanda bi rekor kiricam sanrm :)[/quote]

Merve ne azimli bi insansin valla hayranim:) Tebrik ediyorum soke soke aldin vizeni:) Ama iste zorluyolar illa ki..Surunduruyolar da denebilir:@
Benimde 4. gidisim olucak yabancilar polisine oturum icin.Bu da bi rekor sayilabilir:)
Bu Nurnberg\'deki kadar uyuz bi mekan gormedim bu seferde alamazsam isyan edicem.

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Pzr Kas 23, 2008 10:13 pm

[quote]ipek yazdi:
Merve ne azimli bi insansin valla hayranim:) Tebrik ediyorum soke soke aldin vizeni:) Ama iste zorluyolar illa ki..Surunduruyolar da denebilir:@
Benimde 4. gidisim olucak yabancilar polisine oturum icin.Bu da bi rekor sayilabilir:)
Bu Nurnberg\'deki kadar uyuz bi mekan gormedim bu seferde alamazsam isyan edicem.[/quote]

ee yane bu kadar emek harciyoruz degsin en azindan :) walla ipekcim daha gelmedi vize yane ben gelir diye umuyorum ama bellide olmaz walla :/

ben konsolosluktan srn yabancilar polisinden cektik desene baya bi :)

bu arada oturumu vermek zorunda deilmi..nie problem yasatiyorlar?

ipek

Mesaj gönderen ipek » Pzt Kas 24, 2008 2:18 pm

[quote]evrem85 yazdi:
[quote]ipek yazdi:
Bu Nurnberg\'deki kadar uyuz bi mekan gormedim bu seferde alamazsam isyan edicem.[/quote]

ee yane bu kadar emek harciyoruz degsin en azindan :) walla ipekcim daha gelmedi vize yane ben gelir diye umuyorum ama bellide olmaz walla :/

ben konsolosluktan srn yabancilar polisinden cektik desene baya bi :)

bu arada oturumu vermek zorunda deilmi..nie problem yasatiyorlar?[/quote]

Sigortayi begendiremedikte kendilerine.. Yok ama bu sefer hallettim saniyorum. Tek bos gunumde carsamba olunca anca bu haftaya kaldim.

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Sal Kas 25, 2008 8:50 pm

[quote]ipek yazdi:
Sigortayi begendiremedikte kendilerine.. Yok ama bu sefer hallettim saniyorum. Tek bos gunumde carsamba olunca anca bu haftaya kaldim.[/quote]

ins. olurda senden bu son stresinden kurtulursun ;) darisi basima artik :)

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Cum Kas 28, 2008 3:36 pm

ipekcim valla daha nurnberge gitmeden gozum korktu arkadasim..yok yabancilar subesi yok konsolosluk derken ruh sagligimizi yitirmeye basladik valla..gelince umarim gorusuruz oralarda..Merve sana ozeldende mesaj attim ama ayrintili basvurunu yeni okudum..eksik evrak vereli 2.5 hafta olduysa sikma canini gelmesi yakindir.bende 2 hafta attirdi eksik evrak..sanirim bayragi senle ben tasiyoruz bugun 45.gunum...gidince ipek bizi ordan karsilar ortak bir noktada toplanip hep birlikte VIZE PARTISI:) YAPARIZ ORALARDA...

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Cum Kas 28, 2008 3:38 pm

Tatanka seninde iyi haberlerini bekliyoruz arkadasim....hep birlikte dua etmekten baska sansimiz kalmadi:)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Cum Kas 28, 2008 5:36 pm

[quote]kitty26 yazdi:

ipekcim valla daha nurnberge gitmeden gozum korktu arkadasim..yok yabancilar subesi yok konsolosluk derken ruh sagligimizi yitirmeye basladik valla..gelince umarim gorusuruz oralarda..Merve sana ozeldende mesaj attim ama ayrintili basvurunu yeni okudum..eksik evrak vereli 2.5 hafta olduysa sikma canini gelmesi yakindir.bende 2 hafta attirdi eksik evrak..sanirim bayragi senle ben tasiyoruz bugun 45.gunum...gidince ipek bizi ordan karsilar ortak bir noktada toplanip hep birlikte VIZE PARTISI:) YAPARIZ ORALARDA...[/quote]

Kitty (ismini bilmiyorum:) Evet Nurnberg yabancilar polisi gercekten bu konuda insani yoruyor, cevredeki kucuk yerlerden Furth, erlangen gibi daha rahatmis almak.. Neyse ben atlattim, sira sizde:)
Aa tabi super olur christmas\'a yetisin de beraber kutlayalim:P Gorusurz tabi fazla uzak olmassak.

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cum Kas 28, 2008 9:04 pm

[quote]kitty26 yazdi:

ipekcim valla daha nurnberge gitmeden gozum korktu arkadasim..yok yabancilar subesi yok konsolosluk derken ruh sagligimizi yitirmeye basladik valla..gelince umarim gorusuruz oralarda..Merve sana ozeldende mesaj attim ama ayrintili basvurunu yeni okudum..eksik evrak vereli 2.5 hafta olduysa sikma canini gelmesi yakindir.bende 2 hafta attirdi eksik evrak..sanirim bayragi senle ben tasiyoruz bugun 45.gunum...gidince ipek bizi ordan karsilar ortak bir noktada toplanip hep birlikte VIZE PARTISI:) YAPARIZ ORALARDA...[/quote]

vize partiniz snrm bensiz olucak gibi :D durumlari biliyorsun maalesef.. artik ins. nisana mi diyelim bilemedim :) ama umarm sen yilbasinda orda olabilrsin ;)

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Sal Ara 02, 2008 5:36 pm

senin durumunda harbiden bir gariplik var arkadasim.benim bugun vizem cikti 47.gunnn...ve eksik evrakim oldugu icin bu kadar uzun surdu...bakalim ak koyun kara koyun bugun yarin belli olur.su ayin 4 u bir gelsinde...darisi vize bekleyen arkadaslarimin basina olsun

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Sal Ara 02, 2008 5:38 pm

BU ARADA BENDEN YARDIMLARINI ESIRGEMEYEN BUTUN DS ARKADASLARIMA COK COK TESEKKUR EDERIM...IYIKI VARSINIZ...BEKLEYEN ARKADASLARIM VIZE PARTISI YAPICAZ EMIN OLUN..DARISI BOL BOL BASINIZA OLSUN HEPINIZI COK SEVIYORUMMMMMM