Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgem Yetişir Mi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
falke

Garantör Belgem Yetişir Mi

Mesaj gönderen falke » Sal Oca 19, 2021 5:08 am

Merhabalar, 15 Ocak tarihinde belgelerim yabancılar dairesine teslim edildi. Benim vize randevum da 12 Şubat'a çıktı. Sizce belgem vizeye yetişir mi? Ne kadar süre alır çıkması? Tecrübeli arkadaşlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

GutenTag

Re: Garantör Belgem Yetişir Mi

Mesaj gönderen GutenTag » Sal Oca 19, 2021 8:27 am

falke yazdı: Sal Oca 19, 2021 5:08 am Merhabalar, 15 Ocak tarihinde belgelerim yabancılar dairesine teslim edildi. Benim vize randevum da 12 Şubat'a çıktı. Sizce belgem vizeye yetişir mi? Ne kadar süre alır çıkması? Tecrübeli arkadaşlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler.
12.10.2020 tarihinde tüm belgeleri mail yoluyla göndermişiz teslim etmişiz. 20.12.2020 tarihinde Türkiye'ye bana gelmiş.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Oca 19, 2021 9:07 am

Bu buyuk sehir kucuk sehire gore degisiyor aslında.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Çrş Oca 20, 2021 1:00 am

ya ben de bunu arıyodum. Köln de halam var ondan rica ettim hep yokuşa vurdu yok her yer kapalı randevu vermezler hazirana kadar ortalık durulmayacak vs vs. umutsuzluk içindeyim. Sommersemester için üni ye başvurdum ama daha kabul aldım mı belli değil. 15 şubatta haber gelir dedi üni.

Şimdi halama ısrar etsem mail atsa hani diyelim randevu verseler 10 gün sonrasına. o da şans. şubat başı evrakları verse 2 aya bana gelse evraklar o zaman da geç olacak. dersler zaten nisan da başlıyor. ne yapacağımı şaşırdım cidden. Beni aydınlatacak ya da fikir vermek isteyen var mı?

falke

Mesaj gönderen falke » Prş Oca 21, 2021 1:08 am

Şehir Heidelberg. Bir şirket yardımcı oluyor belki şirketlerde işleyiş farklıdır bilemiyorum. Yetişeceğini söylüyorlar bakalım. Teşekkür ederim..
Computer_Berkay yazdı: Sal Oca 19, 2021 9:07 am Bu buyuk sehir kucuk sehire gore degisiyor aslında.

falke

Mesaj gönderen falke » Prş Oca 21, 2021 1:08 am

Teşekkür ederim..
GutenTag yazdı: Sal Oca 19, 2021 8:27 am 12.10.2020 tarihinde tüm belgeleri mail yoluyla göndermişiz teslim etmişiz. 20.12.2020 tarihinde Türkiye'ye bana gelmiş.

falke

Mesaj gönderen falke » Prş Oca 21, 2021 1:12 am

Seni cok iyi anlıyorum dostum. Ne yazık ki bu yokuşa sürme işi genelde oluyor akrabalarda. Eğer şartlı kabul için başvurduysan bildiğin gibi üniversiteden kabul almak daha kolay oluyor. Ben TU Clausthal'den şartlı kabul aldım. Kursa başlamak için 2 opsiyon sundular. 8 Mart ve 25 Mayıs. Belki diğer üniversitelerde de böyledir. Daha geç olan tarih için çözebilirsin işini bence. Ama tabi ki yine bastırman gerekiyor işinin çözülmesi için ne yazık ki.
benjamin21 yazdı: Çrş Oca 20, 2021 1:00 am ya ben de bunu arıyodum. Köln de halam var ondan rica ettim hep yokuşa vurdu yok her yer kapalı randevu vermezler hazirana kadar ortalık durulmayacak vs vs. umutsuzluk içindeyim. Sommersemester için üni ye başvurdum ama daha kabul aldım mı belli değil. 15 şubatta haber gelir dedi üni.

Şimdi halama ısrar etsem mail atsa hani diyelim randevu verseler 10 gün sonrasına. o da şans. şubat başı evrakları verse 2 aya bana gelse evraklar o zaman da geç olacak. dersler zaten nisan da başlıyor. ne yapacağımı şaşırdım cidden. Beni aydınlatacak ya da fikir vermek isteyen var mı?

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Prş Oca 21, 2021 10:27 am

:/ ben direk başvuru yaptım. 3 tane üni ye. ya nisan da ya da mart 3. haftası başlıyor dersler.
Yani bana diyor ki her yer kapalı falan, insanın ruhunu sömürüyor. Güya küçüklükten beri hiç bişeyimiz ayrı gitmez di. Onun oraya gitmesini sağlayan benim babam olmasına rağmen bana hiç yardımı dokunmuyor. Garantör kağıdı için şimdi başvursa bile bana yetişeceğini sanmıyorum. En son artık ona bu hafta sorucam bana 11 bin Euro borç verir misin diye.. vermezse canı sağolsun yardımı dokunmadı.

Bu arada bişey sorabilir miyim biliyorsanız.. Mesela ben yurt için de başvuru yapmıştım giriş tarihi olarak 1 mart 2021 dedim. Dersler eğer diyelim nisan da başlıyorsa vize bilgi kağıdında planlanan giriş tarihine 1 mart mı yazsam ? Teşekkür ederim

falke yazdı: Prş Oca 21, 2021 1:12 am Seni cok iyi anlıyorum dostum. Ne yazık ki bu yokuşa sürme işi genelde oluyor akrabalarda. Eğer şartlı kabul için başvurduysan bildiğin gibi üniversiteden kabul almak daha kolay oluyor. Ben TU Clausthal'den şartlı kabul aldım. Kursa başlamak için 2 opsiyon sundular. 8 Mart ve 25 Mayıs. Belki diğer üniversitelerde de böyledir. Daha geç olan tarih için çözebilirsin işini bence. Ama tabi ki yine bastırman gerekiyor işinin çözülmesi için ne yazık ki.

falke

Mesaj gönderen falke » Cum Oca 22, 2021 12:40 am

Gerçekten zor bir durum. Ben olsam böyle zorluk cıkarır mıydım diye düsünüyorum. Böyle bir şey yapmak için ekstra ugrasmak gerekir. Karsındaki kisi rahatsız etmemek icin kıvranıyor bi yandan. Ama işi hallolacak mı diye de içi içini kemiriyor.
Ben 1 hafta öncesini yazdım dersin baslama tarihinin. Sigortalarım da o şekilde. Tabi daha iyi bilene sor istersen.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Şub 08, 2021 9:05 pm

4 gün kaldı randevunuza. evrağınız yetişti mi? Benim için de bir güncelleme geçerseniz çok sevinirim.

falke yazdı: Cum Oca 22, 2021 12:40 am Gerçekten zor bir durum. Ben olsam böyle zorluk cıkarır mıydım diye düsünüyorum. Böyle bir şey yapmak için ekstra ugrasmak gerekir. Karsındaki kisi rahatsız etmemek icin kıvranıyor bi yandan. Ama işi hallolacak mı diye de içi içini kemiriyor.
Ben 1 hafta öncesini yazdım dersin baslama tarihinin. Sigortalarım da o şekilde. Tabi daha iyi bilene sor istersen.