Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PASAPORT BILGI VE CESITLERI

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
eyupsen

Mesaj gönderen eyupsen » Çrş Eyl 21, 2011 1:08 pm

cok sagolun bende 2 yillik yapmak istiyordum :)

xsemtus

Mesaj gönderen xsemtus » Çrş Eyl 21, 2011 1:27 pm

Bence almanya da kalmayi planladiginiz sure + 1 yil olmak uzere bir pasaport alirsaniz daha iyi olur.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Kas 03, 2011 12:52 pm

Bende 2011-2016 arasinda gecerli olan yesil(hususi) pasaport var.Benim avantajim varmidir bu konuda ? konsoloslukta vize alirken falan ? bide su an Hollanda\'da yim yurtdisina cikmis olmamin bi olumlu etkisi olur mu ? Annem ve Babamin Hollanda\'da gecerli oturumlari da var.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Kas 03, 2011 1:23 pm

Yesil pasaport vizede avantaj saglamaz sana. Hollanda\'da olusunu da takacaklarini sanmiyorum..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Kas 03, 2011 1:31 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Yesil pasaport vizede avantaj saglamaz sana. Hollanda\'da olusunu da takacaklarini sanmiyorum..[/quote]

Anladim....
Bi kac yerde gormustum eger daha once yurtdisina ciktiysaniz veya anne babaniz yurtdisina bi sekilde gittiyse onu mutlaka vizede belgeleyin demislerdi.Sebebi ise bu prosedur daha once ayni sekilde uygulandigi icin fazla arastirma ihtiyaci hissetmiyorlarmis.Tabi bu benim okuduklarim daha basimdan gecmedigi icin bilmiyorum.Bencede dedigin gibi pek bir ise yaramaz.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Kas 03, 2011 5:40 pm

Bence isine yarar ailenin Hollanda´da oturumlari olmasi, cunku onlari en cok korkutan senin oraya kacacagini dusunmeleri. Yani oraya okumaya degil de orada yasamaya ve vasifsiz eleman olarak onlara yuk olmandan korkuyorlar.

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Cum Kas 04, 2011 3:49 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Bence isine yarar ailenin Hollanda´da oturumlari olmasi, cunku onlari en cok korkutan senin oraya kacacagini dusunmeleri. Yani oraya okumaya degil de orada yasamaya ve vasifsiz eleman olarak onlara yuk olmandan korkuyorlar.[/quote]

Kesinlikle katiliyorum, Sana faydasi olacaktir.

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Çrş Şub 29, 2012 8:52 pm

Arkadaslar merhaba, uzun zamandir forumu takip ediyorum. Almanyada yuksek lisans fikri ciddiye binince uye oldum. Gottingen universitesi matematik bolumuyle iletisime gectim ve yakin zamanda kabul mektubumu yollayacaklar umarim.

Yesil pasaportla ilgili aklima takilan bir durum var. Lisansi subatta bitirdim, simdi yuksek lisansa kayitliyim fakat almanyaya gidebilirsem devam etmeyecegim. Bu sayede simdilik yesil pasaportum da devam ediyor. Vize basvurusunda burada yuksege devam ediyor olmam problem olur mu? Yoksa yesili iptal edip normal pasaportla mi basvurmaliyim sizce?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Şub 29, 2012 11:00 pm

Merhaba siteye hosgeldin;)Ben de subatta lisansdan mezun oldum mezun olmadan hemen yesil pass. cikardim.Yesili neden iptal etmek istiyorsun anlamadim?Yuksek lisansa devam etmenin bir pronlem olacagini zannetmiyorum.

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Prş Mar 01, 2012 12:45 am

Hosbuldum. Yesili iptal etmek istemiyorum fakat kullanabilmek icin ogrenci olmak gerekiyor ve konsoloslukta problem cikarsa diye dusunuyorum.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Mar 01, 2012 12:51 am

pass eline gectikten sonra hicbir problem olmaz.Yeterki ogrenciligin bitmeden bi pass al.

Doch

Mesaj gönderen Doch » Cum Mar 02, 2012 2:37 am

Merhaba arkadaslar ,

ben de yesil pasaport sahibiyim. Kiz cocuklarinin 25 yasina kadar bekar ve calismiyorlarsa yesil pasaport alacaklari yeni kanun cikti. Ben su anda Berlin\'de Almanca kursu aliyorum ve okumuyor sayiliyorum. Yesil pasaport u 2016 ya uazatirken gorevli kadin bana universiteye kaydoldun demi demisti. oldum ama okumuyorum (malum almanyada uni icin sinava hazirlaniyorum) yani universitede okuma sarti var mi?

Birde Ben Berlin den Auslaenderbehorder den 3 aylik sure mi (yesil pasaport ile) almanca kursum devam edecegi 3 ayi asacagi icin 3 ay daha uzatabilir miyim? Antalyadan geliyorum ve izmire gitmem gerekiyor ve ordada vermiyorlar. Ama direk berlinde Auslaenderbehorder (yabancilar polisinden) uzat ma yada yeniden vize alinabilir mi?
Burda ki Elcilik Turk vatandaslari sadece turkiyeden alablir diyor... Ama Almanyadan Alanlar, uzatanlarda var. Yada almanyadan alinca guvensizlik mi yaratiyor ??
basiniza geldiyse yada bilginiz varsa yazarsaniz sevinirim :))

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 02, 2012 9:28 am

Ogrenci belgesi alabiliyorsan gerek yok.Bence uzatamazsin ama belki yabancilar polsinden yabancilar polsine degisir;)Izmir ne vermiyor vize mi ?

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Nis 07, 2012 6:28 pm

Pasaport harc fiyatlari degismis ,detayli bilgi icin http://www.epasaport.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

itueew

Mesaj gönderen itueew » Prş Nis 12, 2012 5:09 pm

Arkadaslar benim hic pasaportum olmadi. Kulaktan duyma bilgilerde de pasaport islemleri uzun oldugunu biliriz. Onumuzdeki sene dil kursuna gitmeyi ardindan da universite okumayi dusunuyorum sizce pasporta simdiden basvurmali miyim?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Nis 12, 2012 5:13 pm

Ben 8-9 gun de almistim galiba;)Yani eger simdi ihtiyacin yoksa bosa zamani gecmesin;)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Sal Nis 17, 2012 12:05 pm

[quote]itueew tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar benim hic pasaportum olmadi. Kulaktan duyma bilgilerde de pasaport islemleri uzun oldugunu biliriz. Onumuzdeki sene dil kursuna gitmeyi ardindan da universite okumayi dusunuyorum sizce pasporta simdiden basvurmali miyim?[/quote]
Pasaport harcini yatirdigin gun basvurunu emniyete yaparsan Ankara ayni gun bilgilerini pasaporta basiyor.
Adamlar yogunluk bitti ayni gun bilgileri pasaporta basip gonderiyoruz diyeduyu yapmislar sitelerinde bilgin olsun :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 18, 2012 2:21 am

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Pasaport harc fiyatlari degismis ,detayli bilgi icin http://www.epasaport.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.[/quote];

Baslik guncellendi,hatirlatma icin tesekkurler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt May 21, 2012 2:32 pm

Bir sey degil,
ortak amacimiz herkesi guncel ve dogru bilgilendirmek.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Ağu 27, 2012 7:32 pm

Uyelere tavsiyem pasaport islemlerinizi 1-2 hafta erkenden baslatin su an devam eden pasaport cikarma krizi devam ediyor fransizlar almis diye pasaportlar basilmiyor...Ve bir oneri daha 10 yillik pasaport cikartin 3-5 yilla ugrasmayin o pasaport size her zaman lazim olicak kisa sureligine cikartirsaniz burada onu uzatmak icinde ugrasirsiniz ve daha da pahaliya mal olur---
So geht nicht !