Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe B1 Sprechen Teil 1

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Goethe B1 Sprechen Teil 1

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Oca 02, 2021 5:47 pm

Arkadaşlar merhaba, Gemeinsam etwas Planen kısmı için hangi konular çıkıyor genelde herkese yardımcı olması için sınava girenler çıkan konu ve nerde girdiklerini bu başlık altında yazabilir mi? İyi Forumlar.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

yagmurozdemir

Re: Goethe B1 Sprechen Teil 1

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cmt Oca 02, 2021 7:10 pm

Çok çeşitli konular yok genelde haftasonu veya kurstan sonra bir yerlere gitme, birlikte davete gitme, hasta bir arkadaşınızı ziyarete gitme vs. konular çıkıyor hep benzer

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Oca 02, 2021 9:09 pm

yagmurozdemir yazdı: Cmt Oca 02, 2021 7:10 pm Çok çeşitli konular yok genelde haftasonu veya kurstan sonra bir yerlere gitme, birlikte davete gitme, hasta bir arkadaşınızı ziyarete gitme vs. konular çıkıyor hep benzer
Iyi o zaman cok tesekkurler 😇

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cmt Oca 02, 2021 9:13 pm

Benim sınavımda bir arkadaşımızın bebeği oluyordu onu ziyaret edecektik. Sorular kalıplar belli aslında nerede buluşalım kaçta buluşalım neyle gidelim giderken ne götürelim vs.
Rica ederim iyi çalışmalar

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Oca 02, 2021 11:12 pm

yagmurozdemir yazdı: Cmt Oca 02, 2021 9:13 pm Benim sınavımda bir arkadaşımızın bebeği oluyordu onu ziyaret edecektik. Sorular kalıplar belli aslında nerede buluşalım kaçta buluşalım neyle gidelim giderken ne götürelim vs.
Rica ederim iyi çalışmalar
Aynen belli bir matematik var anladigim tekrar tesekkurler 😇

Habocuk

Mesaj gönderen Habocuk » Pzr Oca 03, 2021 1:00 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Oca 02, 2021 5:47 pm Arkadaşlar merhaba, Gemeinsam etwas Planen kısmı için hangi konular çıkıyor genelde herkese yardımcı olması için sınava girenler çıkan konu ve nerde girdiklerini bu başlık altında yazabilir mi? İyi Forumlar.
Nerde nezaman nasıl gidiceksin yanına ne götürüceksin bu tip kalıplar ezberle yeterli fazla kasıcak bişey yok :)

Habocuk

Mesaj gönderen Habocuk » Pzr Oca 03, 2021 1:02 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Oca 02, 2021 5:47 pm Arkadaşlar merhaba, Gemeinsam etwas Planen kısmı için hangi konular çıkıyor genelde herkese yardımcı olması için sınava girenler çıkan konu ve nerde girdiklerini bu başlık altında yazabilir mi? İyi Forumlar.
Ve planlama yapıldıktan sonra partnerine şu zaman şurda buluşuyoruz dimi diye sor. Önemli

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 03, 2021 9:39 am

Habocuk yazdı: Pzr Oca 03, 2021 1:02 am Ve planlama yapıldıktan sonra partnerine şu zaman şurda buluşuyoruz dimi diye sor. Önemli
Cok tesekkurler kardesim anladim sonda da kisa bi ozet gecerim mesela So,wir treffen uns am Mittwoch um 12 Uhr gibi.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 03, 2021 9:40 am

Habocuk yazdı: Pzr Oca 03, 2021 1:02 am Ve planlama yapıldıktan sonra partnerine şu zaman şurda buluşuyoruz dimi diye sor. Önemli
Teil 2 da hangi konular cikmisti kardesim sende.

Habocuk

Mesaj gönderen Habocuk » Pzt Oca 04, 2021 12:11 am

Computer_Berkay yazdı: Pzr Oca 03, 2021 9:40 am Teil 2 da hangi konular cikmisti kardesim sende.
Einkaufzentrum yanlış hatırlamıyorsam

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 04, 2021 12:22 am

Habocuk yazdı: Pzt Oca 04, 2021 12:11 am Einkaufzentrum yanlış hatırlamıyorsam
Tmmdir kardesim cok tesekkurler yardimci oldugun icin.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Oca 14, 2021 10:51 pm

Arkadaşlar merhaba teil 2 icin 30 dan fazla temanın olduğu bir pdf buldum bunlara calisiyorum fakat sormak istedigim birsey var kaliplar haricinde ornegin vorteil nachteil kisminda Ein vorteil ist, dass... kalibindan sonra 1 ornek vermek yeterli midir? Yani kisa cumleler kurmak puan kaybettirir mi genelde kalıp ver 1 2 cumle soyle geç diyorlar ama emin olamadım bu mantık doğru mudur? Teşekkürler şimdiden arkadaşlar😇

cyclops1

Mesaj gönderen cyclops1 » Cum Oca 15, 2021 2:47 am

Herkese selam.Arkadaşlar ben Telc C1 belgemi almış olarak konusuyorum ki en önemlisi konusma kısımlarında a1den c1e kadar susmamak.Kimse sizden müthiş gramerli bir konusma beklemiyor.Sadece belli konularda kendinizi ifade edebiliyor musunuz ve söylediklerinin anlaşılır mı ona bakılıyor.Yanlışta olsa susmayın sınavda,konusmaya çalışın.Az çok tema hakkında bilginiz de varsa geçersiniz.Başarılar herkese.

Durcheinander

Mesaj gönderen Durcheinander » Cum Oca 15, 2021 10:51 am

Computer_Berkay yazdı: Prş Oca 14, 2021 10:51 pm Arkadaşlar merhaba teil 2 icin 30 dan fazla temanın olduğu bir pdf buldum bunlara calisiyorum fakat sormak istedigim birsey var kaliplar haricinde ornegin vorteil nachteil kisminda Ein vorteil ist, dass... kalibindan sonra 1 ornek vermek yeterli midir? Yani kisa cumleler kurmak puan kaybettirir mi genelde kalıp ver 1 2 cumle soyle geç diyorlar ama emin olamadım bu mantık doğru mudur? Teşekkürler şimdiden arkadaşlar😇
Hocam pdfyi paylaşırsan sevinirim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 15, 2021 8:24 pm

Durcheinander yazdı: Cum Oca 15, 2021 10:51 am Hocam pdfyi paylaşırsan sevinirim.
Kardesim maalesef atamadim buraya ama ona benzer bi tane var nerdeyse tamamen ayni linki atiyorum indirirsin
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... su42SuyOcN

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 15, 2021 8:24 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Oca 14, 2021 10:51 pm Arkadaşlar merhaba teil 2 icin 30 dan fazla temanın olduğu bir pdf buldum bunlara calisiyorum fakat sormak istedigim birsey var kaliplar haricinde ornegin vorteil nachteil kisminda Ein vorteil ist, dass... kalibindan sonra 1 ornek vermek yeterli midir? Yani kisa cumleler kurmak puan kaybettirir mi genelde kalıp ver 1 2 cumle soyle geç diyorlar ama emin olamadım bu mantık doğru mudur? Teşekkürler şimdiden arkadaşlar😇
Var mi bunun icin cevabi olan?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cum Oca 15, 2021 8:46 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Oca 15, 2021 8:24 pm Var mi bunun icin cevabi olan?
Bence yeterli olacaktır. Vorteil ve nachteil kısmında 1-2 tane anlamlı cümle kurdunuz mu zaten konu da anlaşılır hale geliyor. Tabii kalıptan sonra tek kelimelik cümleler belki puanlama açısından eksi bir değerlendirme oluşturabilir ama önemli olan kendinizi anlaşılır ve mantıklı bir şekilde ifade etmek. O yüzden 1 cümle ya da 3 cümle fark etmez diye düşünüyorum. Sunum için verilen süre kişi başı 5 dk zaten aşırı uzun konuşmalar yapılmıyor. Umarım yardımcı olmuştur.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 15, 2021 9:52 pm

yagmurozdemir yazdı: Cum Oca 15, 2021 8:46 pm Bence yeterli olacaktır. Vorteil ve nachteil kısmında 1-2 tane anlamlı cümle kurdunuz mu zaten konu da anlaşılır hale geliyor. Tabii kalıptan sonra tek kelimelik cümleler belki puanlama açısından eksi bir değerlendirme oluşturabilir ama önemli olan kendinizi anlaşılır ve mantıklı bir şekilde ifade etmek. O yüzden 1 cümle ya da 3 cümle fark etmez diye düşünüyorum. Sunum için verilen süre kişi başı 5 dk zaten aşırı uzun konuşmalar yapılmıyor. Umarım yardımcı olmuştur.
Cok teşekkürler yağmur bana cok yardimci oldunuz sinav hakkinda evde hazirlandigim icin fazla konusamiyorum kendi kendime ve bulabildigim herkesle konusabiliyorum uzun cumle ezberlesem sinav esnasinda unuturum diye endiselenmistim vize vs yetismesi icin sinava ilk girisimde vermem lazim tekrar tesekkur ederim bayagi yardimci oldunuz bana 😇👍

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cum Oca 15, 2021 9:56 pm

Rica ederim. Bence kendi kendine sık sık konuş kendin çalışıyorsan. Yanlış yapmaktan korkma zamanla daha az hata yapacağına eminim sınavda da bundan korkma. İyi çalışmalar diliyorum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 15, 2021 10:07 pm

yagmurozdemir yazdı: Cum Oca 15, 2021 9:56 pm Rica ederim. Bence kendi kendine sık sık konuş kendin çalışıyorsan. Yanlış yapmaktan korkma zamanla daha az hata yapacağına eminim sınavda da bundan korkma. İyi çalışmalar diliyorum.
Kesinlikle elimde 34 tema var yaklasik her gun bi tema calisiyorum gece konusmayi yapiyorum oglen tekrar ediyorum sonra gece olunca diger temaya geciyorum sence iyi midir bu yontem 11 subata kadar temalari yetissin diye bu aklima geldi. Ilaveten hueber 15 li denemelere yarin baslicam. Ay sonu onu da bitirecem.