Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe B1 Sprechen Teil 1

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yagmurozdemir

Re: Goethe B1 Sprechen Teil 1

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cum Oca 15, 2021 10:22 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Oca 15, 2021 10:07 pm Kesinlikle elimde 34 tema var yaklasik her gun bi tema calisiyorum gece konusmayi yapiyorum oglen tekrar ediyorum sonra gece olunca diger temaya geciyorum sence iyi midir bu yontem 11 subata kadar temalari yetissin diye bu aklima geldi. Ilaveten hueber 15 li denemelere yarin baslicam. Ay sonu onu da bitirecem.
Ben sınava girene kadar toplam 5 deneme falan çözmüşümdür 😂 ben özel ders aldım ama çok pratik yapmamıştım konuşma anlamında yine de en yüksek sprechendan aldım 97. Partnerim de bence benden daha iyi konuşuyordu ama geçtim korkulacak bir şey olmadığını gördüm. Bol bol pratik yaparak ilerletebilirsin hem de kalıplara bağlı kalmadan bence. Hueber 15’li denemeleri şu an erkek arkadaşım çözüyor bence kolaydan zora doğru ilerliyor o faydalı olacağını düşünüyorum kelime çalışmakla beraber.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 15, 2021 10:24 pm

yagmurozdemir yazdı: Cum Oca 15, 2021 10:22 pm Ben sınava girene kadar toplam 5 deneme falan çözmüşümdür 😂 ben özel ders aldım ama çok pratik yapmamıştım konuşma anlamında yine de en yüksek sprechendan aldım 97. Partnerim de bence benden daha iyi konuşuyordu ama geçtim korkulacak bir şey olmadığını gördüm. Bol bol pratik yaparak ilerletebilirsin hem de kalıplara bağlı kalmadan bence. Hueber 15’li denemeleri şu an erkek arkadaşım çözüyor bence kolaydan zora doğru ilerliyor o faydalı olacağını düşünüyorum kelime çalışmakla beraber.
Tamamdır o zaman çok teşekkürler :D
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cmt Oca 16, 2021 12:44 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Oca 02, 2021 5:47 pm Arkadaşlar merhaba, Gemeinsam etwas Planen kısmı için hangi konular çıkıyor genelde herkese yardımcı olması için sınava girenler çıkan konu ve nerde girdiklerini bu başlık altında yazabilir mi? İyi Forumlar.
konuya çok takılma relax ol kalıp ezberlesen olur ben bütün kalıpları ezberlemiştim ama sınav esnasında hiçbirini kullanmadım sadece" çok iyi anlattın" dedim karşımdakine telaffuzun iyi olsun konuşma esnasında tepki ver karşıdnakine en sonda özetliyorum diyerek özet geçersin kurtarır bizim çıkan konular turist gezdirme -- toplu taşıma kullanımıydı teil2

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Oca 16, 2021 8:59 am

b.bogazkesen yazdı: Cmt Oca 16, 2021 12:44 am konuya çok takılma relax ol kalıp ezberlesen olur ben bütün kalıpları ezberlemiştim ama sınav esnasında hiçbirini kullanmadım sadece" çok iyi anlattın" dedim karşımdakine telaffuzun iyi olsun konuşma esnasında tepki ver karşıdnakine en sonda özetliyorum diyerek özet geçersin kurtarır bizim çıkan konular turist gezdirme -- toplu taşıma kullanımıydı teil2
Tamamdir kardesim cok teşekkür ederim ezberledigin kaliplara nerden calismistin bi link vs var mi elinde

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Pzt Oca 18, 2021 2:15 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Oca 15, 2021 10:07 pm Kesinlikle elimde 34 tema var yaklasik her gun bi tema calisiyorum gece konusmayi yapiyorum oglen tekrar ediyorum sonra gece olunca diger temaya geciyorum sence iyi midir bu yontem 11 subata kadar temalari yetissin diye bu aklima geldi. Ilaveten hueber 15 li denemelere yarin baslicam. Ay sonu onu da bitirecem.
hocam bunun A2 için olanı var mı?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 18, 2021 2:38 pm

NachDeutsch yazdı: Pzt Oca 18, 2021 2:15 pm hocam bunun A2 için olanı var mı?
Maalesef en azindan ben gorememistim.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Pzt Oca 18, 2021 2:45 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Oca 18, 2021 2:38 pm Maalesef en azindan ben gorememistim.
anladım teşekkürler. var mı bir tavsiyeniz A2 ile ilgili? Telc sınavına gireceğim A2 goethe yapmıyor sınav.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 18, 2021 3:05 pm

Telc a2 bayagi kolay bir sınav sürekli dinleme yapin nicos weg izleyin. Telefonu almanca yapin nereye bakarsaniz bakin hep almanca ile karsilasin ratito dan hikaye dinleyin . Almanca müzik dinleyin. Yazma icin ornek inceleyin.Okuma icin kelime ezberleyin. Menschen a2 alabiliyorsaniz onu cozun cok iyi bir kitap alamazsaniz internette pdf bulabilirsiniz. Sinava girmedim sinava giren biri yazsa daha iyi olur ama bu onerileri bence kesinlikle yapmalisiniz.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 14, 2021 12:48 pm

yagmurozdemir yazdı: Cum Oca 15, 2021 10:22 pm Ben sınava girene kadar toplam 5 deneme falan çözmüşümdür 😂 ben özel ders aldım ama çok pratik yapmamıştım konuşma anlamında yine de en yüksek sprechendan aldım 97. Partnerim de bence benden daha iyi konuşuyordu ama geçtim korkulacak bir şey olmadığını gördüm. Bol bol pratik yaparak ilerletebilirsin hem de kalıplara bağlı kalmadan bence. Hueber 15’li denemeleri şu an erkek arkadaşım çözüyor bence kolaydan zora doğru ilerliyor o faydalı olacağını düşünüyorum kelime çalışmakla beraber.
Merhaba bi kac sorum olacak :) sınava girdim schreibenda bayagi yazdim ama bazi yazim hatalarim var mesela Beinschmerzen yerine Beinschwerzen bu cok puan kirar mi?
2) Sprechen da hic susmadim dogru yanlis ne varsa konustum konuyla alakali grammer olarak falan duzgun konusmadim pek birde heyecandan ilk basta hoca wie geht's Ihnen dedi bende wie heissen Sie anladim arkadasim sunumu bitirdi ben kendim baslayacam sandim tam kendi konusmama baslayacaktim uyardi soru sorun diye buralardan cok kirarlar mi sizce dusuncenizi merak ettim. Teşekkürler :)

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Şub 14, 2021 2:07 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Şub 14, 2021 12:48 pm Merhaba bi kac sorum olacak :) sınava girdim schreibenda bayagi yazdim ama bazi yazim hatalarim var mesela Beinschmerzen yerine Beinschwerzen bu cok puan kirar mi?
2) Sprechen da hic susmadim dogru yanlis ne varsa konustum konuyla alakali grammer olarak falan duzgun konusmadim pek birde heyecandan ilk basta hoca wie geht's Ihnen dedi bende wie heissen Sie anladim arkadasim sunumu bitirdi ben kendim baslayacam sandim tam kendi konusmama baslayacaktim uyardi soru sorun diye buralardan cok kirarlar mi sizce dusuncenizi merak ettim. Teşekkürler :)
Siz sanırım ösdye girdiniz. Sınav yönetmeliğinde değerlendirme kriterleri yazar aslında benim ösd hakkında pek fikrim yok ama küçük yazım hatalarından 10-20 puan kırmazlar bence ya.
2) konuşmada da belki heyecanınızı görmüşlerdir 😬 ek olarak da cümleleriniz anlaşılıyorsa sorun olmaz diye düşünüyorum. Grammatik hatalardan elbette puan kırıyorlardır ama önemli olan anlaşılır ve mantıklı konuşmak bence. Çok konuşacam diye saçmalamadıysanız sorun yok 👍🏼

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 14, 2021 2:27 pm

Anladim tesekkurler bu arada osd goethe b1 de aynı sınavı yapıyorlar :)

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Şub 14, 2021 2:36 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Şub 14, 2021 2:27 pm Anladim tesekkurler bu arada osd goethe b1 de aynı sınavı yapıyorlar :)
Rica ederim geçersiniz inşallah

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 14, 2021 2:48 pm

Umarim çok teşekkürler hören kotu gecti normalde en iyi oldugum yerdi. Digerleri boyle idi sprechen partnerim iranliydi bayagi kotuydu konusmasi onuda anlayamadim genel soru sordum o yuzden insallah biter. Artik hazirlanmak istemiyorum dogrusu :(

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Şub 14, 2021 3:15 pm

Hören benim de kötü geçmişti 70 almıştım en düşük oydu hatta kalırım diye düşünüyordum. Sprechenda benim de partnerim iranlıydı ve çok iyiydi ama herkes bireysel değerlendiriliyor değerlendirenler ona dikkat edecektir. Ama yine de sınavı geçseniz bile almanca çalışmaya devam etmenizi öneririm çünkü çok çabuk unutuluyor 😢

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 14, 2021 4:35 pm

yagmurozdemir yazdı: Pzr Şub 14, 2021 3:15 pm Hören benim de kötü geçmişti 70 almıştım en düşük oydu hatta kalırım diye düşünüyordum. Sprechenda benim de partnerim iranlıydı ve çok iyiydi ama herkes bireysel değerlendiriliyor değerlendirenler ona dikkat edecektir. Ama yine de sınavı geçseniz bile almanca çalışmaya devam etmenizi öneririm çünkü çok çabuk unutuluyor 😢
Anladım çok teşekkürler umarım aldığınız puanlari bende alırım gecim de gerisi onemli degil tabi ki calismaya devam etmeliyim değerli önerileriniz için tekrar teşekkürler :)

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Pzt Şub 15, 2021 11:23 am

Computer_Berkay yazdı: Pzr Şub 14, 2021 2:27 pm Anladim tesekkurler bu arada osd goethe b1 de aynı sınavı yapıyorlar :)
Merhaba,Goethe sınav ücretiinin 1400 TL olduğunu öğrendim ,bu yüzden OSD sınavının ücretini öğrenip uygunsa girmeyi düşünüyorum ancak siz aynı sınavlar olduğunu ifade etmişsiniz. Kaynağını sorabilir miyim?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Şub 15, 2021 11:49 am

özgürbeyin yazdı: Pzt Şub 15, 2021 11:23 am Merhaba,Goethe sınav ücretiinin 1400 TL olduğunu öğrendim ,bu yüzden OSD sınavının ücretini öğrenip uygunsa girmeyi düşünüyorum ancak siz aynı sınavlar olduğunu ifade etmişsiniz. Kaynağını sorabilir miyim?
Osd de de goethe de yazar tek fark tukenmez kalemle yapiliyor kendimde girdim ve tamamen ayni sınavdı. Osd ucreti 4 modul 1850 tl idi benim merkezde.

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Pzt Şub 15, 2021 11:59 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Şub 15, 2021 11:49 am Osd de de goethe de yazar tek fark tukenmez kalemle yapiliyor kendimde girdim ve tamamen ayni sınavdı. Osd ucreti 4 modul 1850 tl idi benim merkezde.
Aynı olmaları ve ikisinin de aşırı pahalı olması kötü oldu .Yanıt için teşekkür ederim.

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Çrş Mar 10, 2021 9:37 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Şub 15, 2021 11:49 am Osd de de goethe de yazar tek fark tukenmez kalemle yapiliyor kendimde girdim ve tamamen ayni sınavdı. Osd ucreti 4 modul 1850 tl idi benim merkezde.
Merhaba, Goethe ye kayıt olmak istedim ancak çok talep olmasından dolayı kontenjan bitmiş :) bu durumda OSD sınavına gireceğim ,sitesinde

" Sınavın Yazılı Bölümleri Kaç Dakika Sürmekte?

Sınav Okuma kısmıyla başlar süresi 25 dakikadır, Dinleme Bölümüyle devam eder süresi yaklaşık 15 dakikadır son olarak yazma kısmıyla bitirilir ve süresi 20 dakikadır. Tüm yazılı bölümlerin toplamı 60 dakikadır. " ifadesi bulunuyor .(Almanca Sınav Merkezi) yanlış mı yazmışlar acaba ? Siz daha önceden sınava girmişssiniz sormak istedim .(Onlara da sordum cevap gelmedi daha)