Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
CarbonBey

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen CarbonBey » Prş Haz 17, 2021 3:13 pm

Aligür yazdı: Prş Haz 17, 2021 3:12 pm Hocam şuan arasam ulaşır mı? Yoksa saat 8 ile 12 arası aramalı miyim?
bilemiyorum. arayıp deneyin ben 7-8 gündür arıyordum. bugün anca ulaşabildim.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Prş Haz 17, 2021 3:16 pm

CarbonBey yazdı: Prş Haz 17, 2021 3:13 pm bilemiyorum. arayıp deneyin ben 7-8 gündür arıyordum. bugün anca ulaşabildim.
Anladım hocam ama çok saçma demediniz mı neden peki bana e-mail geldi diye?

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Prş Haz 17, 2021 3:18 pm

Aligür yazdı: Prş Haz 17, 2021 3:16 pm Anladım hocam ama çok saçma demediniz mı neden peki bana e-mail geldi diye?
sordum. dediler ki çok yoğun e-mailler ondan dolayı gelmiyordur dedi. dedim ki sorumlu kişiye iletildi diye mail geldi. diyor ki bilmiyorum siz getirin dediler. şimdi nerden baksam 4 hafta daha en az eklendi sanırım :|

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Prş Haz 17, 2021 3:20 pm

CarbonBey yazdı: Prş Haz 17, 2021 3:18 pm sordum. dediler ki çok yoğun e-mailler ondan dolayı gelmiyordur dedi. dedim ki sorumlu kişiye iletildi diye mail geldi. diyor ki bilmiyorum siz getirin dediler. şimdi nerden baksam 4 hafta daha en az eklendi sanırım :|
Anladım hocam ama şehir dışında olanlar da var, tam bir rezillik dediginiz gibi yarın arıyacam galiba saat 8 ile 12 arası çalışıyorlar umarım aynısı benim de başıma gelmez

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Prş Haz 17, 2021 3:21 pm

Aligür yazdı: Prş Haz 17, 2021 3:20 pm Anladım hocam ama şehir dışında olanlar da var, tam bir rezillik dediginiz gibi yarın arıyacam galiba saat 8 ile 12 arası çalışıyorlar umarım aynısı benim de başıma gelmez
umarım. hepimizin olumlu sonuçlanır.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Prş Haz 17, 2021 7:38 pm

ebodur yazdı: Çrş Haz 16, 2021 5:38 pm Yok Bonn benim. Precense letter almadım ama kursum hem yüz yüze hem online olarak başladı. Eksik evrak olarak da istemediler precense letterı ben de isterlerse veririm diye düşünmüştüm kaldı o şekilde.
Simdi gönderdigin tarihi baz alirsak, sartli kabullerde presence letter olmazsa islemi erteliyorlar. Bu yuzden 1 yildir bekleyen kisiler var. Pandemi doneminde oncelik birebir egitim akacak kisilere veriliyor. Bunun icinde kurs yerinden boyle bir belge alman gerekiyordu. Bu konu cok konusuldu burda. Baska bir aciklamasi yok bu kadar beklemenin.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Prş Haz 17, 2021 8:03 pm

CarbonBey yazdı: Prş Haz 17, 2021 12:31 pm Konsolosluğu arıyordum bayadır. Bugün ulaşabildim iyi ki de ulaşabildim. İçime doğuyordu bi terslik olduğu. 07.06 da eksik belgemi maille gönderdiğim için belgeleriniz sorumlu kişiye ulaşmıştır maili geldi fakat bugün aradığımda hala eksik belgemi beklediklerini ve elden belgeyi vermemin daha iyi olduğunu söylediler. Bende hemen ist konsolosluğuna belgemi verdim. Şimdi de kafam karıştı. Konsolosluğu aradığım kişi eksik belge gelince işleme alınır dedi, eksik belgeyi elden teslim ettiğim kişi ise randevuya geldiğim günden itibaren süreç başlar ilerler dedi. Sizce kimin dediği geçerli ? 🤔 Yoksa 18 gün boşuna mı beklemiş oldum...
Hocam size tam olarak gelen e-mail neydi? Gerçekten de arayıp ,aramamak arasında ikilemde kaldım bana da ayın 3 den beri herhangi bir e-mail gelmedi belgeleriniz yabancılar dairesine ulaştırıldı gibi vb. Şimdi 14 gün sonra arayıp çok aceleci davranmak istemiyorum.

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Prş Haz 17, 2021 8:11 pm

Aligür yazdı: Prş Haz 17, 2021 8:03 pm Hocam size tam olarak gelen e-mail neydi? Gerçekten de arayıp ,aramamak arasında ikilemde kaldım bana da ayın 3 den beri herhangi bir e-mail gelmedi belgeleriniz yabancılar dairesine ulaştırıldı gibi vb. Şimdi 14 gün sonra arayıp çok aceleci davranmak istemiyorum.
sadece Almanca olarak belgeleriniz sorumlu kişiye iletilmiştir gibi bir e-mail geldi benim attığım belgelerden sonra.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Prş Haz 17, 2021 8:14 pm

CarbonBey yazdı: Prş Haz 17, 2021 8:11 pm sadece Almanca olarak belgeleriniz sorumlu kişiye iletilmiştir gibi bir e-mail geldi benim attığım belgelerden sonra.
Anladım hocam bana türkçe e-mailiniz ilgili birime iletilmiştir diye geldi.

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Prş Haz 17, 2021 11:09 pm

NachDeutsch yazdı: Prş Haz 17, 2021 7:38 pm Simdi gönderdigin tarihi baz alirsak, sartli kabullerde presence letter olmazsa islemi erteliyorlar. Bu yuzden 1 yildir bekleyen kisiler var. Pandemi doneminde oncelik birebir egitim akacak kisilere veriliyor. Bunun icinde kurs yerinden boyle bir belge alman gerekiyordu. Bu konu cok konusuldu burda. Baska bir aciklamasi yok bu kadar beklemenin.
Bilemiyorum haklı olabilirsiniz. Konsolosluğa mail ile daha sonradan presence Letter gönderebilirim dedim gerekli olursa biz isteriz dediler.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cum Haz 18, 2021 8:44 am

CarbonBey yazdı: Prş Haz 17, 2021 2:05 pm ben kötü söz söylemiycem ama tabii ki aramasam belgem eksik olarak kalacaktı. daha da sıkıntı. konsolosluk çok sorumsuz. umarım Almanya böyle değildir...
Merhaba hocam,tam olarak hangi numarayı aradınız?

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cum Haz 18, 2021 8:48 am

Aligür yazdı: Cum Haz 18, 2021 8:44 am Merhaba hocam,tam olarak hangi numarayı aradınız?
istanbul alman konsolosluğunun numarasını. zaten tek no var. siz bir şeylerden korkuyor musunuz ? :) arayın istediğiniz noyu korkmayın. çekinmeyin böyle şeylerden. aradınız diye red vercekleri hali yok. bir ücret ödediniz ve karşılığını alma hakkınız var. zaten arama yapınca otomatik ses kaydında, sorgulama yapacaksanız barkod numaranızı yanınızda bulundurun diyor.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cum Haz 18, 2021 8:52 am

CarbonBey yazdı: Cum Haz 18, 2021 8:48 am istanbul alman konsolosluğunun numarasını. zaten tek no var. siz bir şeylerden korkuyor musunuz ? :) arayın istediğiniz noyu korkmayın. çekinmeyin böyle şeylerden. aradınız diye red vercekleri hali yok. bir ücret ödediniz ve karşılığını alma hakkınız var. zaten arama yapınca otomatik ses kaydında, sorgulama yapacaksanız barkod numaranızı yanınızda bulundurun diyor.
Hocam herhangi bir şeyden korktum yok şu numarayı aradim:+902123346167 ve 18 dk bekliyorum sadece bu yuzden sordum bu normal gelmedi bana

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cum Haz 18, 2021 9:02 am

Aligür yazdı: Cum Haz 18, 2021 8:52 am Hocam herhangi bir şeyden korktum yok şu numarayı aradim:+902123346167 ve 18 dk bekliyorum sadece bu yuzden sordum bu normal gelmedi bana
evet genel olarak açmıyorlar. şansınızı deneyin bazen 2. dakikada da açılıyor

almanco

Mesaj gönderen almanco » Cum Haz 18, 2021 9:49 am

Merhaba arkadaşlar
Ben 29 nisanda sadece dil kursu vizesi için başvuru yapmıştım konsolosluğa. Yüksek lisans veya üniversite değil sadece dil kursu. Vizem haziranın 12 sinde elime ulaştı. Aslında 12 si için gidiş tarihi olarak belirtmiştim ama vizem o gün geldiği için gidemedim. Vizemi de zaten 14 Haziran olarak başlatmışlar. Dil kursumda 14 haziranda başlayacaktı ama ben vize gelmeyince 14 haziranı 21 hazirana erteledim. Dün ise Almanya’ya geldim. Bu forumdan defalarca tartıştığım insanlar oldu dil kursu vizesiyle ilgili ama defalarca dediğim gibi dil kursu vizesi şuan açık gönül rahatlığıyla gidip başvurunuzu yapabilirsiniz. Benim kursum yaklaşık 8 ay sürecek vizeyi de tam dil kursunun başlangıç ve bitiş tarihine göre vermişler. Sorularınız olursa seve seve yardımcı olurum.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Cum Haz 18, 2021 10:07 am

almanco yazdı: Cum Haz 18, 2021 9:49 am Merhaba arkadaşlar
Ben 29 nisanda sadece dil kursu vizesi için başvuru yapmıştım konsolosluğa. Yüksek lisans veya üniversite değil sadece dil kursu. Vizem haziranın 12 sinde elime ulaştı. Aslında 12 si için gidiş tarihi olarak belirtmiştim ama vizem o gün geldiği için gidemedim. Vizemi de zaten 14 Haziran olarak başlatmışlar. Dil kursumda 14 haziranda başlayacaktı ama ben vize gelmeyince 14 haziranı 21 hazirana erteledim. Dün ise Almanya’ya geldim. Bu forumdan defalarca tartıştığım insanlar oldu dil kursu vizesiyle ilgili ama defalarca dediğim gibi dil kursu vizesi şuan açık gönül rahatlığıyla gidip başvurunuzu yapabilirsiniz. Benim kursum yaklaşık 8 ay sürecek vizeyi de tam dil kursunun başlangıç ve bitiş tarihine göre vermişler. Sorularınız olursa seve seve yardımcı olurum.
Hocam , dil kursu için vize verilmesi geçen hafta açıldı , randevu istediğimiz de randevu sayfası açılmıyordu geçen haftaya kadar , siz nasıl idatadan randevu alıp başvuru yaptınız merak ettim ?
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Cum Haz 18, 2021 10:11 am

Vizen hayırlı olsun hocam.29 Nisan-12 Haziran tarihleri arasında konsolosluk sana herhangi bir mail vb. yoluyla bilgi verdi mi? (Eksik belge,belgeler Almanya'da ,belgelerin tam vb. ile ilgili)

serhads65

Mesaj gönderen serhads65 » Cum Haz 18, 2021 1:27 pm

Hayırlı olsun hocam vizeniz, herhangi bir sertifika sundunuz mu konsolosluğa?

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Haz 18, 2021 2:46 pm

Hocam tebrik ederim idata da şu an açık mı dil kursu vizesi?
Bazı kişiler yok diyor pek emin değilim sizinki 44f değil mi?

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Haz 18, 2021 2:48 pm

mutluay yazdı: Cum Haz 18, 2021 10:07 am Hocam , dil kursu için vize verilmesi geçen hafta açıldı , randevu istediğimiz de randevu sayfası açılmıyordu geçen haftaya kadar , siz nasıl idatadan randevu alıp başvuru yaptınız merak ettim ?
Hocam şu an açık mı randevu veriliyor mu?

Kilitli