Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ymılra

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen Ymılra » Sal Nis 13, 2021 12:10 pm

Kcr.21 yazdı: Pzt Nis 12, 2021 8:04 pm Bugün Ankara konsolosluğunu saat 5 gibi aradim ve vizeniz onaylandı ve kargoya verilecek pasaportunuz bugün ya da yarın kargo sms gelir dedi bakalim artık insallah vizem basılmıstır.Hepimiz icin hayirlisi...
Çok sevindim sizin adınıza, umarım Almanya’da süreç sıkıntısız ilerler🙏 Darısı başıma artık😅

aysunt

Mesaj gönderen aysunt » Çrş Nis 14, 2021 10:01 am

Merhaba ben Aysun.
gissen üniversitesinde bir master programına başvuru yaptım. Geçerli bir dil belgem yoktu ama kurstan aldığım a1 sertifikasını da gönderdim. Geçen gün portalda statüm değişmiş ve "Vorläufig ausgeschlossen" yazıyordu. Ben kabul almadığımı düşündüğümden mail atıp eksik belgem mi var, yapmam gereken bir sey var mı dedim. Ertesi sabah gelen maili aşapıya iliştireceğim. Ve portalda da almanca kursları hakkında bir e-posta aldınız yazısı vardı. Tekrar mail gönderip kabul aldıysam vize için belge gönderecekler mi diye sordum. Henüz yanıt gelmedi. Bu konuda tectübesi olan var mı? Bu bilgi şartlu kabul anlamına mı geliyor. Mail de aşağıda.

Okulun bana son gönderdiği mailde kesinlikle şartlı kabul vermiyoruz, dil kursumuza kayıt olabilirsiniz gübi bir seyler yazıyordu. Ben sürekli onlara vize basvurum için bana belge verecekler mi diye sordum ama dün ilk defa bu yanıtı aldım. Şartlı kabul bu mu demek? Yani dil kursu belgeleri ile vize basvurusu yapabiliyor muyuz? Kabul aldım mı şimdi? Lütfen bilen biri yazsın bana..

Yardımlarınızı bekliyorum...

Sehr geehrte Frau Taspinar,

im Portal haben wir Ihnen die Information hinterlassen, dass Sie von uns eine separate Mail zur Anmeldung zum Deutschkurs erhalten werden. Sie können sich also ab sofort für einen Deutschkurs anmelden.

Please note! Due to data restrictions we only respond to your universities email adress if you are a student at the JLU.

Wichtige Information! Aus datenschutzrechtlichen Gründen korrespondieren Sie bitte mit uns ausschließlich über Ihre universitätsinterne Emailadresse wenn Sie Studierender an der JLU sind.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Çrş Nis 14, 2021 12:15 pm

Gerçekleştirdiğim vize görüşmesiyle ilgili genel durumları yazıyorum:
Yer istanbul konsolosluğu. Vize türü şartlı kabul master. Tüm belgeleri hazırlamıştım. Giriďte telefonunuzu metal olan herşeyi alıyorlar. Pasaportun gönderileceği adres telefondaydı. İçerde adres sorunca tekrar gir çık yapıp elimde dosyalar rezillik yaşadım. Kayıtlı hiç bir şeyi telefonda tutmamanızı öneririm, bir kagıda yazıp kağıtla içeri girin. Girişte belge düzenleyen yer var. Belgelerin orjinali ve 2 adet fotokopisi istenmişti. Mesela sigorta. Zaten elimdeki pdf belge orjinal olduğundan ben 2 tane daha çıktı aldım toplam 3 belge. Ama sadece 2 tanesini aldılar. Çevirisi olan bir belgenin ise orjinal türkçesinin fotokopisi ve 2 adet çevirisini aldılar. Tüm orjinaller bende kaldı. Ama kontrol ediyorlar. Onun dışında ingilizce dil bilgisi seviyesi için yds sınav sonucumun çevirili halini koymuştum. Kabul etmediler. Sertifika olması lazımmış. Galiba not vs yazdığı için. Net olarak b1 sertifikası ya da b2 sertifikası tarzı bir şey olması lazım. Dahası mülakatın bir bölümü almanca oldu. Hangi alanda çalışmak istiyorsunuz. Ilk semesterdan 3 ders ismi söyleyin tarzı. Ben aklımda olan 3 dersi karışık olarak söyledim. Yanıldığım bir diğer nokta da şu oldu: referans kısmına üniversite adresi yazmıştım. Dil okulu adresi olması lazım. Üstünü karala paraf at sonra tekrar tükenmezle dil okulu bilgilerini vs yaz. İnsanı strese sokuyor. Bir taraftan adres yazmaya çalışıyorum diğer taraftan bişeyler soruyor önümde 50 tane dosya. Kafam allak bullak heycan var zaten. Neyse allem ettik kullem ettik. Aldı hepsini. 5 iş günü içinde eksik belge varsa sadece mail yoluyla haberleşecekler. Ben de eksik dosyayı mail yoluyla göndereceğim. Dil okulu kaydımı bir kur yaptım. 6 aylık isterlerse onu da yaparım yollarım sonra. Genel olarak personel güler yüzlü ve yardımcı olmaya çalışıyorlar. İlk girişte kadınla doğüm tarihinden burç muhabbeti yaptık o da yengeç miş. Bu da rahatlattı beni. Sonraki gelişmeleri tekrar burda paylaşacağım.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Çrş Nis 14, 2021 3:58 pm

electronics.ege yazdı: Çrş Nis 14, 2021 12:15 pm Gerçekleştirdiğim vize görüşmesiyle ilgili genel durumları yazıyorum:
Yer istanbul konsolosluğu. Vize türü şartlı kabul master. Tüm belgeleri hazırlamıştım. Giriďte telefonunuzu metal olan herşeyi alıyorlar. Pasaportun gönderileceği adres telefondaydı. İçerde adres sorunca tekrar gir çık yapıp elimde dosyalar rezillik yaşadım. Kayıtlı hiç bir şeyi telefonda tutmamanızı öneririm, bir kagıda yazıp kağıtla içeri girin. Girişte belge düzenleyen yer var. Belgelerin orjinali ve 2 adet fotokopisi istenmişti. Mesela sigorta. Zaten elimdeki pdf belge orjinal olduğundan ben 2 tane daha çıktı aldım toplam 3 belge. Ama sadece 2 tanesini aldılar. Çevirisi olan bir belgenin ise orjinal türkçesinin fotokopisi ve 2 adet çevirisini aldılar. Tüm orjinaller bende kaldı. Ama kontrol ediyorlar. Onun dışında ingilizce dil bilgisi seviyesi için yds sınav sonucumun çevirili halini koymuştum. Kabul etmediler. Sertifika olması lazımmış. Galiba not vs yazdığı için. Net olarak b1 sertifikası ya da b2 sertifikası tarzı bir şey olması lazım. Dahası mülakatın bir bölümü almanca oldu. Hangi alanda çalışmak istiyorsunuz. Ilk semesterdan 3 ders ismi söyleyin tarzı. Ben aklımda olan 3 dersi karışık olarak söyledim. Yanıldığım bir diğer nokta da şu oldu: referans kısmına üniversite adresi yazmıştım. Dil okulu adresi olması lazım. Üstünü karala paraf at sonra tekrar tükenmezle dil okulu bilgilerini vs yaz. İnsanı strese sokuyor. Bir taraftan adres yazmaya çalışıyorum diğer taraftan bişeyler soruyor önümde 50 tane dosya. Kafam allak bullak heycan var zaten. Neyse allem ettik kullem ettik. Aldı hepsini. 5 iş günü içinde eksik belge varsa sadece mail yoluyla haberleşecekler. Ben de eksik dosyayı mail yoluyla göndereceğim. Dil okulu kaydımı bir kur yaptım. 6 aylık isterlerse onu da yaparım yollarım sonra. Genel olarak personel güler yüzlü ve yardımcı olmaya çalışıyorlar. İlk girişte kadınla doğüm tarihinden burç muhabbeti yaptık o da yengeç miş. Bu da rahatlattı beni. Sonraki gelişmeleri tekrar burda paylaşacağım.
Hocam umarım en kısa zamanda vizeniz elinize ulaşır
Dil sertifikanız hangi seviyedeydi ?

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Prş Nis 15, 2021 1:22 am

Aligür yazdı: Çrş Nis 14, 2021 3:58 pm Hocam umarım en kısa zamanda vizeniz elinize ulaşır
Dil sertifikanız hangi seviyedeydi ?
A2 seviyesi. Umarım

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Prş Nis 15, 2021 4:06 pm

Arkadaşlar nihayet 6 aylik vizem geldi.Darısı bekleyen herkesin başına.Bol şanslar :)

enesko55

Mesaj gönderen enesko55 » Cum Nis 16, 2021 12:36 am

Kcr.21 yazdı: Prş Nis 15, 2021 4:06 pm Arkadaşlar nihayet 6 aylik vizem geldi.Darısı bekleyen herkesin başına.Bol şanslar :)
Hayırlı uğurlu olsun inşallah eğitiminde de başarılı olursun. Bende master için şartlı kabule başvurdum 24 Şubatta Ankara'da.Hala bir haber geldiği yok aramaya çalışıyorum görevli vize bölümünün numarasını verdi orda da sadece telesekreter çıkıyor.Ben bir şey anlamadım bu işten :)
Aklıma takılan 1 2 soru var. Başvururken gösterdiğin sigorta kaç aylıktı ? Hangi dil sertifikaların vardı? Birde hangi eyalete gideceksin? Cevaplarsan sevinirim. Tekrardan hayırlı olsun

cerenem

Mesaj gönderen cerenem » Cum Nis 16, 2021 12:57 am

Arkadaşlar, ben şartlı kabul ile dilkursu için vizeye başvuracağım. Aklıma sağlık sigortası durumu takıldı. Ben at11 veya sgknın sağladığı yurtdışı sağlık sigortasını yapmaya çalışacağım ancak şartlı kabul ile yapabilir miyim bunu sizlere sormak istedim. Babamın da benim de sgl girişimiz var ayrıca. Çok acele bir durum sağlık sigorta durumumu en uygun ve hızlı nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Cum Nis 16, 2021 3:38 am

enesko55 yazdı: Cum Nis 16, 2021 12:36 am Hayırlı uğurlu olsun inşallah eğitiminde de başarılı olursun. Bende master için şartlı kabule başvurdum 24 Şubatta Ankara'da.Hala bir haber geldiği yok aramaya çalışıyorum görevli vize bölümünün numarasını verdi orda da sadece telesekreter çıkıyor.Ben bir şey anlamadım bu işten :)
Aklıma takılan 1 2 soru var. Başvururken gösterdiğin sigorta kaç aylıktı ? Hangi dil sertifikaların vardı? Birde hangi eyalete gideceksin? Cevaplarsan sevinirim. Tekrardan hayırlı olsun
Teşekkür ederim umarım sende yakinda güzel bir cevao alirsin...
B1 dil sertifikam vardi.6 aylik sigorta yaptim ve Thüringen eyaletine gidiyorum.

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Cum Nis 16, 2021 12:08 pm

Herkese merhaba. 6 aylık vizem geldi darısı tüm bekleyenlerin başına. Burdan konsolosluk görüşmesi yapan ve vize sonucu gelen herkese başarılar diliyorum.
Arkadaşlar Stuttgartta yurda yerleşmeden önce,on günlük karantinada kalabileceğim,uygun yerler önerebilir misiniz acaba.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Nis 16, 2021 1:48 pm

1 Yil once basvuracakken pandemiden dolayi hala basvuramadim. Ve benden sonra basvuran pekcok kisi vizeyi almis bile. Izmir benim randevuyu atamadi hala. Martin son haftasi basvurmustum 3 hafta oldu hala belli olmadi. Sizce normal mi bu? Bir de vize alamayan var mi? Basvuran herkes vize aliyor.

maschin-na

Mesaj gönderen maschin-na » Cum Nis 16, 2021 2:34 pm

Seravpkdmr yazdı: Cum Nis 16, 2021 12:08 pm Herkese merhaba. 6 aylık vizem geldi darısı tüm bekleyenlerin başına. Burdan konsolosluk görüşmesi yapan ve vize sonucu gelen herkese başarılar diliyorum.
Arkadaşlar Stuttgartta yurda yerleşmeden önce,on günlük karantinada kalabileceğim,uygun yerler önerebilir misiniz acaba.
Hayırlı olsun. vize görüşmeyi hangi tarihte yaptınız?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Nis 16, 2021 4:05 pm

Arkadaslar Universite sonrasi işte calistigimiza dair belge istiyorlar ya. Çalisma belgesi mi sunmam gerek yoksa maaş bodrosu mu?
Not: Şuan calişmiyorum.

cchem

Mesaj gönderen cchem » Cum Nis 16, 2021 5:22 pm

umutonbasilar yazdı: Çrş Şub 10, 2021 7:45 pm Merhaba bu konuyla ilgili bir gelişme oldu mu? Ben de 6 aydan kısa süre şeklinde kabul aldım fakat konsolosluk sitesinde minimum 6 ay denmiş
Bu konu ile ilgili bir gelime var mı acaba?

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Cum Nis 16, 2021 8:32 pm

maschin-na yazdı: Cum Nis 16, 2021 2:34 pm Hayırlı olsun. vize görüşmeyi hangi tarihte yaptınız?
Teşekkürler hocsm,vize görüşmesi 17 martta oldu,26 martta mailden benden kalacağım yerin adresini istediler,1nisanda adresi yolladım,işre şimdiye haber geldi.

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Cum Nis 16, 2021 8:38 pm

NachDeutsch yazdı: Cum Nis 16, 2021 4:05 pm Arkadaslar Universite sonrasi işte calistigimiza dair belge istiyorlar ya. Çalisma belgesi mi sunmam gerek yoksa maaş bodrosu mu?
Not: Şuan calişmiyorum.
Hocam ben çalıştığım yerden ne kadar sürede çalıştığıma dair bir belge istrmiştim,işkurdan aldım o belgeyi,bu firmada bu kadar süre çalışmıştır şeklinde belge idi. Ne olur ne olmaz die belki maaş bordrosu ya da e-dsvlet üzerinden hizmet dökümü de alın bence.Ben bu çalışma belgesini staj yağtığım firmalardan(bu tarihler arasında staj yapmıştır)aldığım belgelerle birlikte sunmuştum. Hepsi ayrıntılı ve yıllara göre sıralamıştım o yüzden hizmet dökümü gibi bir belgeyi sunmadım.

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Cum Nis 16, 2021 9:49 pm

Seravpkdmr yazdı: Cum Nis 16, 2021 8:32 pm Teşekkürler hocsm,vize görüşmesi 17 martta oldu,26 martta mailden benden kalacağım yerin adresini istediler,1nisanda adresi yolladım,işre şimdiye haber geldi.
hangi konsolosluktu acaba ve gidiş tarihine ne yazmıştınız ?

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Cmt Nis 17, 2021 1:39 am

ertuu04 yazdı: Cum Nis 16, 2021 9:49 pm hangi konsolosluktu acaba ve gidiş tarihine ne yazmıştınız ?
Hocam sanırsam vize görüşme tarihini yazmıştım.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cmt Nis 17, 2021 1:01 pm

Seravpkdmr yazdı: Cum Nis 16, 2021 8:38 pm Hocam ben çalıştığım yerden ne kadar sürede çalıştığıma dair bir belge istrmiştim,işkurdan aldım o belgeyi,bu firmada bu kadar süre çalışmıştır şeklinde belge idi. Ne olur ne olmaz die belki maaş bordrosu ya da e-dsvlet üzerinden hizmet dökümü de alın bence.Ben bu çalışma belgesini staj yağtığım firmalardan(bu tarihler arasında staj yapmıştır)aldığım belgelerle birlikte sunmuştum. Hepsi ayrıntılı ve yıllara göre sıralamıştım o yüzden hizmet dökümü gibi bir belgeyi sunmadım.
Peki almancaya cevirdiniz mi ve islak imzali mi? Yoksa pdf mi sundunuz? Hizmet dokumunu ozellikle mi istediler senden yoksa kendin mi koydun?

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Cmt Nis 17, 2021 3:12 pm

NachDeutsch yazdı: Cmt Nis 17, 2021 1:01 pm Peki almancaya cevirdiniz mi ve islak imzali mi? Yoksa pdf mi sundunuz? Hizmet dokumunu ozellikle mi istediler senden yoksa kendin mi koydun?
Hocam çalışma bilgisi işkurdan almıştım haliyle türkçe idi(staj yaptığım kurumlardan da aldığım belgeler türkçe idi)ben bunları almancaya çevirmiştim,referanslar ingilizce yazılmıştı zaten. Hem referans mektuplarım hemde türkçe olan staj+çalışma bilgisi hepsinin ıslak imzalı ve mühürlü olmasını istrmiştim zaten kurumlardan. Konsoloslukta görüşmeye gidince her belgeden 2şer fotokopi isteniyor,fotokopil3ri veriyorsunuz,onlar orjinallere bakıyor ve orjinelleri geri veriyorlar size(bende orjinal hiçbir belgeme bakmadılar hatta tejrardan beni çağırmasınlar diye orjinal brlgeler bende gösterrbilirim dedim ama sanırsam duymadılar). Almanca çeviri yapacağınız staj+çalıştığınız yer bilgisinde tercümanın ıslak imza ve mührü olması yeterli,zaten o ıslak imzalı mühürlü yine sixde kalacak. Ben bu staj+çalışma belgesinin türkçesi ön sayfada çevirisi arka tarafa gelecek şekilde fotokopi çekmiştim,fazla kalabalık ve karışık olmaması adına.
-Bu belegelerimin de hepsini pdfye çevirmiştim flashımda idi ayrıyeten.
-Hizmet dökümü belgesini de burda forumda görüşmeye giden bikaç kişiden okumuştum sanırsam istediğini(kimisinden de istenmemişti)ben ne olur ne olmaz diye edevletten çıkarmıştım. Zaten cvimde ve de staj+çalışma kağıtlarımda detaylı tarih yazdığı için ben gerek yok diye vermedim. Onlar da istemedi.

Kilitli