Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
electronics.ege

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen electronics.ege » Prş Nis 01, 2021 7:16 pm

BatuhanBozkurt yazdı: Prş Nis 01, 2021 6:36 pm Arkadaşlar Merkez Bankasının getirdiği kısıtlamadan ötürü bankalarda yurtdışı döviz transferine işlem limiti konuldu. Hiçbir hesaptan 10.541€ tek seferde gönderemiyorum.Ben Expatrio'ya iki farklı hesaptan aynı saat içinde 5000-5541 € olmak üzere toplam 10.541€ para gönderdim. Sorun olur mu?
Ne alaka ya. Daha bu sabah ziraat bankasından swift yaptım. Expatrio hesabıma. Henüz para yatmadı ama makbuz elimde. Öyle bir kısıtlama olduğunu kimse söylemedi.

Yine de sorunuzun cevabını vereyim. Farklı hesaplardan farklı kişilerden expatrio hesabınıza para gönderebilirsiniz. Toplam rakam 10.541 olması yeterli.

Benim euro göndermek istediğim için "international bank transfer" yani swift i önermişti.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Prş Nis 01, 2021 8:14 pm

electronics.ege yazdı: Prş Nis 01, 2021 7:16 pm Ne alaka ya. Daha bu sabah ziraat bankasından swift yaptım. Expatrio hesabıma. Henüz para yatmadı ama makbuz elimde. Öyle bir kısıtlama olduğunu kimse söylemedi.

Yine de sorunuzun cevabını vereyim. Farklı hesaplardan farklı kişilerden expatrio hesabınıza para gönderebilirsiniz. Toplam rakam 10.541 olması yeterli.

Benim euro göndermek istediğim için "international bank transfer" yani swift i önermişti.
Ben halkbankasından gönderdim. Müşteri hizmetleri çok zorluk çıkardı. Cevabınız için teşekkür ederim.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Prş Nis 01, 2021 9:10 pm

electronics.ege yazdı: Prş Nis 01, 2021 7:16 pm Ne alaka ya. Daha bu sabah ziraat bankasından swift yaptım. Expatrio hesabıma. Henüz para yatmadı ama makbuz elimde. Öyle bir kısıtlama olduğunu kimse söylemedi.

Dostum peki bu Transfer Proof nedir? Dekontu mu yollayacağım? Yani ben parayı yatırdıktan sonra Expatrio' ya mail ya da siteye dekont ekleme gibi işlemlerim var mı? Sadece beklemeli miyim?

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Prş Nis 01, 2021 10:37 pm

BatuhanBozkurt yazdı: Prş Nis 01, 2021 9:10 pm Dostum peki bu Transfer Proof nedir? Dekontu mu yollayacağım? Yani ben parayı yatırdıktan sonra Expatrio' ya mail ya da siteye dekont ekleme gibi işlemlerim var mı? Sadece beklemeli miyim?
Dekont. Elindeki dekontun resmini çek. Bir adet dosya yükleyebiliyorsun o yüzden elinde 2 tane dekont varsa paintte ya da başka bir şeyde alt alta koy resimleri, tek dosya haline getir. Öyle yükle

Sonra bekle. 5 iş günü (hafta sonları dahil olmayacak şekilde) içinde para hesabına yatar diyor.

Eğer 7 iş günü içinde para yatmazsa, expatrioyla elindeki dekontları tekrar yollayarak iletişime geç yazıyor. "7 gün geçti para hala yatmadı" dememiz gerekiyormuş.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Prş Nis 01, 2021 10:43 pm

electronics.ege yazdı: Prş Nis 01, 2021 10:37 pm Dekont. Elindeki dekontun resmini çek. Bir adet dosya yükleyebiliyorsun o yüzden elinde 2 tane dekont varsa paintte ya da başka bir şeyde alt alta koy resimleri, tek dosya haline getir. Öyle yükle

Sonra bekle. 5 iş günü (hafta sonları dahil olmayacak şekilde) içinde para hesabına yatar diyor.

Eğer 7 iş günü içinde para yatmazsa, expatrioyla elindeki dekontları tekrar yollayarak iletişime geç yazıyor. "7 gün geçti para hala yatmadı" dememiz gerekiyormuş.
Salı günü vize görüşmem var. Benim gönderdiğim paranın çıkışı yapıldı onaylandı. Ben özel olarak biriyle görüştüm halkbankasından ve işlemime eğitim masrafı olarak geçtiği için öncelik tanıdı. Yani o 5 günlük süreç gönderdiğimiz bankanın onay süreci diye biliyorum ve benimkisi onay gördü. Ben tek dosya olarak dekont atamadığım için 2 dekontu pdf ile mail olarak attım. Gene de 5 iş günü bekleyecek miyim?

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Prş Nis 01, 2021 11:20 pm

BatuhanBozkurt yazdı: Prş Nis 01, 2021 10:43 pm Salı günü vize görüşmem var. Benim gönderdiğim paranın çıkışı yapıldı onaylandı. Ben özel olarak biriyle görüştüm halkbankasından ve işlemime eğitim masrafı olarak geçtiği için öncelik tanıdı. Yani o 5 günlük süreç gönderdiğimiz bankanın onay süreci diye biliyorum ve benimkisi onay gördü. Ben tek dosya olarak dekont atamadığım için 2 dekontu pdf ile mail olarak attım. Gene de 5 iş günü bekleyecek miyim?
Maksimum süre 5 iş günü. Onay değil hocam. Paranın Türkiye'den çıktıktan sonra arada kaç bankaya uğramasına bağlı benim bildiğim. Siz salı günü elinizde dekontunuzla gidin. Para yatmadıysa dekontu gösterin. Mail adresi verirler bir tane. Paranız yatınca belgenizi bu mail adresine gönderin derler. Sorun olmaz.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum Nis 02, 2021 12:54 am

electronics.ege yazdı: Prş Nis 01, 2021 11:20 pm Maksimum süre 5 iş günü. Onay değil hocam. Paranın Türkiye'den çıktıktan sonra arada kaç bankaya uğramasına bağlı benim bildiğim. Siz salı günü elinizde dekontunuzla gidin. Para yatmadıysa dekontu gösterin. Mail adresi verirler bir tane. Paranız yatınca belgenizi bu mail adresine gönderin derler. Sorun olmaz.
Sonradan belgeleri Mail ile göndermiş olmam benim vizemin geliş sürecini normalden çok daha fazla geciktirir mi hocam?

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum Nis 02, 2021 10:50 am

electronics.ege yazdı: Prş Nis 01, 2021 11:20 pm Maksimum süre 5 iş günü. Onay değil hocam. Paranın Türkiye'den çıktıktan sonra arada kaç bankaya uğramasına bağlı benim bildiğim. Siz salı günü elinizde dekontunuzla gidin. Para yatmadıysa dekontu gösterin. Mail adresi verirler bir tane. Paranız yatınca belgenizi bu mail adresine gönderin derler. Sorun olmaz.
Dostum param yatmış. Belgelerimi de atmışlar.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 02, 2021 2:30 pm

BatuhanBozkurt yazdı: Cum Nis 02, 2021 10:50 am Dostum param yatmış. Belgelerimi de atmışlar.
Aynen benim ki de. Burdan international bank transferin toplam 1.5 gün içinde gerçekleştiğini de yazmış olalım. 513 tl komisyon ödedim.

umutbay

Mesaj gönderen umutbay » Cum Nis 02, 2021 9:04 pm

Merhabalar,

Konsolosluk sayfasında fiziken bulunması gerekiyor ibaresi yer almalı diyor, eğitim veya dil vizesi başvuru evraklarında. Buna çözüm olarak online eğitim yapmayan dil kursu gerekiyor anladığım kadar ile.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cmt Nis 03, 2021 12:08 am

umutbay yazdı: Cum Nis 02, 2021 9:04 pm Merhabalar,

Konsolosluk sayfasında fiziken bulunması gerekiyor ibaresi yer almalı diyor, eğitim veya dil vizesi başvuru evraklarında. Buna çözüm olarak online eğitim yapmayan dil kursu gerekiyor anladığım kadar ile.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler.
Hocam durum şu. Almanya her ay korona ile ilgili bilgilerini güncelliyor. Yani 1 ay sonra fiziki eğitime başlanıp başlanmayacağı bilinmiyor. Sen 2 ay sonra başlayacak dil kursuna kayıt oldun mesela. O kurs da bilmiyor ne olacağını. Biraz dil kurslarını araştırırken açıklamaları okursan hepsi şu an online eğitim veriyoruz ama yeni düzenlemeler gelir gelmez veya yazdan sonra uygulanacak kurallarla yüzyüze eğitim verme hedefindeyiz diyor. Dolayısıyla dil kursuna kayıt yaparken senin okuduğun konsolosluk belgesinde yazan cümleleri kopyala ve konsolosluğum bunu istiyor, bana buna dair yazı verebilir misiniz de. Benim ilk sorduğum dil kursu olumlu döndü. Bence bütün dil kursları veriyor o yazıyı. Yüzyüze eğitime izin verildiğinde hepsi yüzyüze eğitim verecek çünkü. Ve senin almanya da bu durum için fiziki olarak hazır bulunman gerek.

umutbay

Mesaj gönderen umutbay » Cmt Nis 03, 2021 6:03 pm

Teşekkürler açıklayıcı oldu cevabınız.

umutbay

Mesaj gönderen umutbay » Cmt Nis 03, 2021 6:05 pm

Şöyle bir durum var; kalacak yer ,konsolosluk istediği takdir de ikamet edecegin yer bilgisi ,dil okulunun adresini vermek yeterli olur mu ? Veya illaki yurt ,ev,hotel gibi bir yer belirtmek mi gerekir ? 4 yıl önce master için giden arkadaşım dil okulunun adresini ikamet adresim olarak gösterdim sorun çıkmadı demişti.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cmt Nis 03, 2021 7:30 pm

umutbay yazdı: Cmt Nis 03, 2021 6:05 pm Şöyle bir durum var; kalacak yer ,konsolosluk istediği takdir de ikamet edecegin yer bilgisi ,dil okulunun adresini vermek yeterli olur mu ? Veya illaki yurt ,ev,hotel gibi bir yer belirtmek mi gerekir ? 4 yıl önce master için giden arkadaşım dil okulunun adresini ikamet adresim olarak gösterdim sorun çıkmadı demişti.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
Hatırladığım kadarıyla 2 bölüm var. Bir bölümde nerde kalacağını soruyor. Boş bıraktım. Çünkü belli değil.

Diğer bölümde referans var. Referans kısmına üniversitenin adres bilgilerini yazdım.

Gidince ilk zamanlar bir hostelde kalmayı planlıyorum. 2 3 ay önceden de rezervasyon yapmak saçma olur bence.

cerenem

Mesaj gönderen cerenem » Pzr Nis 04, 2021 9:37 am

Arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,
Ben şartlı kabul aldım ve dil eğitimimi tamamlamak için gideceğim.
Bana soru ağacı kabulüm var seçeneğiyle birlikte 39f_alseptanslı lisans ve dil kursu belgelerini sundu
Ancak sorum şu bir de 36f yüksejöğretime hazırlık dil eğitimi listesi var. Ben ikisine de hazırlıklı gideceğin ancak bana orda siz bununla olmaz yanlış randevu aldınız diyip beni geri yollamaları ihtimali var mıdır.
Sonuçta ben dil kursu istiyorum evet, daha sonra kabulünüz var mı sorusuna evet dedim üniversite şartlı kabul yolladığı için.
Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. Benim korkum oraya 1ay sonra gittiğimde beni reddetmeleri ywni randevu alın demeleri çünkü zamanım kısıtlı ve en kısa sürede gitmem lazım bir sonraki tarih çok sıkıntı yaratır

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Pzr Nis 04, 2021 1:33 pm

cerenem yazdı: Pzr Nis 04, 2021 9:37 am Arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,
Ben şartlı kabul aldım ve dil eğitimimi tamamlamak için gideceğim.
Bana soru ağacı kabulüm var seçeneğiyle birlikte 39f_alseptanslı lisans ve dil kursu belgelerini sundu
Ancak sorum şu bir de 36f yüksejöğretime hazırlık dil eğitimi listesi var. Ben ikisine de hazırlıklı gideceğin ancak bana orda siz bununla olmaz yanlış randevu aldınız diyip beni geri yollamaları ihtimali var mıdır.
Sonuçta ben dil kursu istiyorum evet, daha sonra kabulünüz var mı sorusuna evet dedim üniversite şartlı kabul yolladığı için.
Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. Benim korkum oraya 1ay sonra gittiğimde beni reddetmeleri ywni randevu alın demeleri çünkü zamanım kısıtlı ve en kısa sürede gitmem lazım bir sonraki tarih çok sıkıntı yaratır
Lisans şartlı kabulü 39f doğru almışsınız

nietzschelif

Mesaj gönderen nietzschelif » Pzt Nis 05, 2021 10:28 am

Arkadaşlar merhaba,

şubatın ilk haftası başvurup hala vizeden haber alamayan var mı aranızda acaba?

cerenem

Mesaj gönderen cerenem » Pzt Nis 05, 2021 12:53 pm

ertuu04 yazdı: Pzr Nis 04, 2021 1:33 pm Lisans şartlı kabulü 39f doğru almışsınız
Çok teşekkürler rahatladım

jewel68

Mesaj gönderen jewel68 » Pzt Nis 05, 2021 2:26 pm

nietzschelif yazdı: Pzt Nis 05, 2021 10:28 am Arkadaşlar merhaba,

şubatın ilk haftası başvurup hala vizeden haber alamayan var mı aranızda acaba?
Ben 22 şubatta izmir konsolosluğundan direk kabulümle başvurdum hala bi haber yok üstelik 10 gün önce konsolosluğa e-mail attım ona dönüş yapan da yok.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Pzt Nis 05, 2021 4:13 pm

Dil kursumdan eğitimin yüzyüze olacağına dair bir belge almadım. Kalan bütün evraklarım tam. Bir sıkıntı teşkil ediyor mu?

Kilitli