Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ahmet12

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen ahmet12 » Pzr Şub 28, 2021 5:01 pm

Benim yarın vize görüşmem var dil kursu için ve herhangi bir dil sertifikamda yok 😀

Selahattinkocaaa

Mesaj gönderen Selahattinkocaaa » Pzr Şub 28, 2021 5:16 pm

Sadece dil kursu mu ? Hangi konsolosluk ? Özelden konuşalım istersen

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Pzr Şub 28, 2021 5:43 pm

Olur konuşalım, ben dil kursundan sonra master yapmayı düşünüyorum ancak okulun bana gönderdiği belge sadece dil kursu kabul belgesi ve ankara konsoloslugundan başvurcam vize görüşmemi burda paylaşacağım ama.

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Pzr Şub 28, 2021 6:45 pm

Tamam yarın vize görüşmesinden sonra yazarım sana

Selahattinkocaaa

Mesaj gönderen Selahattinkocaaa » Pzr Şub 28, 2021 6:51 pm

Bugün müsaitseniz yazarsınız sevinirim

Aegean

Mesaj gönderen Aegean » Sal Mar 02, 2021 12:56 pm

Ahmet kardeşim merhaba, Benimde ismim Ahmet. Bende senin gibi sadece dil kursu vizesi için başvuruda bulunmak istiyorum 10 aylığına. Ankaradan başvurucam. Bana tecrübelerini aktarır mısın? Memnun olurum birbirimize yararımız olabilirse. Özelden de yazabilirsin?

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Sal Mar 02, 2021 3:51 pm

yagmurozdemir yazdı: Cum Şub 26, 2021 11:18 pm Herkese merhaba. Başlık anı defterinden başka her şeye döndü ama ben yine de süreci paylaşmak istedim. Vize görüşmem 16 Şubatta Ankara konsolosluğundaydı. Yüksek lisans şartlı kabul. Bir süre beklemek istedim eksik evrak için ararlar mı diye ama 10 gün oldu aranmadım. 40F koduyla çıkan evrak listesi haricinde götürdüğüm belgeler:
-lise diploması+almanca çevirisi
-ösys belgesi+almanca çevirisi
-tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (e devletten nüfus aileyi seçtim ve türkçe çıkardım. Düşünceler kısmı da vardı.)
-presence letter (wuppertale ön kayıt yaptırdım kurs için ve vize için presence letter gerekiyorsa mail atın demişlerdi ve sonra gönderdiler. Dersler sadece online yürütülemez yazıyordu.).

onun dışında yurt kira sözleşmemi götürmüştüm ama almadılar gerek görmediler. Bütün okul kabullerimi götürmüştüm ama sadece dil kursu kabulümü (wuppertal) ve bonn üni kabulünü aldı. çok evrak götürdüm diye kızdı bir de evrakları kontrol eden kişi. vize memurunun yanına gittim. kurstan sonra okula direkt kayıt mı yapacaksınız dedi ben de hayır dsh sınavını geçtikten sonra tekrar başvuracağım dedim tamam dedi (bu bir sorun mu emin değilim). daha sonra bana 2 tane form verdi onları baya bir yazarak doldurdum. iki formda da sorular aynıydı sadece sırası farklıydı. Formda memurun size yönelteceği muhtemel sorular yazıyordu (almanca seviyeniz ingilizce seviyeniz? neden almanyada okumak istiyorsunuz? mezun olduktan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz? geçiminizi nasıl sağlayacaksınız? vs.). Almanca, ingilizce veya her iki dilde de doldurabiliyorsunuz. formları doldurmam baya bir zaman aldı o yüzden 1 saate yakın kaldım içeride. İşlemlerim bittiğinde vize memuru eksik evrak olursa sizi arayacağız eğer eksik evrak yoksa işleminiz direkt başlatılır, şu an için işlemler 4 haftaya kadar sürebiliyor daha önce de gelebilir dedi.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Çok kişisel sorular gelmesin diye detaylı anlatmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur. Herkese başarılar ve bol şans diliyorum bu süreçte.
Merhaba ben de wuppertaldan presenceletter almak istiyorum ön kabul aldım fakat bana dedikleri şey sizinkinin aksine dersler yaz dönemi için online olacağından burada olmanız gerekmemektedir. sizde de en başta böyle bir durum olmuş muydu?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Sal Mar 02, 2021 4:02 pm

ertuu04 yazdı: Sal Mar 02, 2021 3:51 pm Merhaba ben de wuppertaldan presenceletter almak istiyorum ön kabul aldım fakat bana dedikleri şey sizinkinin aksine dersler yaz dönemi için online olacağından burada olmanız gerekmemektedir. sizde de en başta böyle bir durum olmuş muydu?
Bana ilk ön kabul aldığımda online olacak diye mail attılar. Ön kayıt yaptırdıktan sonra presence letter gerekiyorsa mail atın dediler ben de attım daha sonra gönderdiler ama presence letterda sadece online olacak yazmıyordu.

Sprachkurs35

Mesaj gönderen Sprachkurs35 » Sal Mar 02, 2021 4:40 pm

ahmet12 yazdı: Pzr Şub 28, 2021 5:01 pm Benim yarın vize görüşmem var dil kursu için ve herhangi bir dil sertifikamda yok 😀
normalde burası anı defteri biliyorum ve çok özür dileyerek yazıyorum. Başka türlü size ulaşamadığım için buradan yazmak durumunda kaldım. Özelden iletişime geçebilir miyiz ? Ben size mesaj gönderemedim de. Uzun zamandır yoğunlaştırılmış dil kursuna başvuru yapanları arıyordum ben de.

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Sal Mar 02, 2021 5:41 pm

Dil kursu vizesi için yardımcı olmamı isteyenler mail adresizinizi yazarsanız yardımcı olabilirim.Vize görüşmemi burda paylaşacağım vize sonucumun gelmesini bekliyorum.:)

Aegean

Mesaj gönderen Aegean » Sal Mar 02, 2021 6:21 pm

ahmet12 yazdı: Sal Mar 02, 2021 5:41 pm Dil kursu vizesi için yardımcı olmamı isteyenler mail adresizinizi yazarsanız yardımcı olabilirim.Vize görüşmemi burda paylaşacağım vize sonucumun gelmesini bekliyorum.:)
İnş tez vakitte alırsın vizeni🙏 benim kısa zamanda var kardeşim 😊 senin sonucunun gelmesi benim tecrübelerinden yararlanmam için geç olabilir .
Mail adresim;

Sprachkurs35

Mesaj gönderen Sprachkurs35 » Sal Mar 02, 2021 7:11 pm

ahmet12 yazdı: Sal Mar 02, 2021 5:41 pm Dil kursu vizesi için yardımcı olmamı isteyenler mail adresizinizi yazarsanız yardımcı olabilirim.Vize görüşmemi burda paylaşacağım vize sonucumun gelmesini bekliyorum.:)

Bekliyorum teşekkürler

sertdil

Mesaj gönderen sertdil » Çrş Mar 03, 2021 9:35 am

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 03, 2021 2:27 pm

Arkadaslar, mail adresinizi vs yaziyorsunuz sonra bize mail atip, surda mail adresimi yazmistim silermisiniz diye bize ekstra is cikariyorsunuz. Sitenin girisinde de en üste de özellikle yazdik oysa, mail adresi veya kontak bilgilerinizi burda paylasmayin diye. 10 sene önceki üye bile mail atiyor, benim 300 tane mesajimi silermisiniz diye..

viewtopic.php?f=3&t=15907

Anlayissiz tutumunuz yüzünden Vize Ani Defteri 13 yildir ilk defa gecici olarak kitleniyor ve yukarda mail adresini yazan arkadaslar "sürekli" olarak banlandi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 06, 2021 9:42 pm

Kilit tekrar acildi. Yeniden zor anlayan arkadaslar icin tekrar edeyim: Kontakt bilgilerinizi yazmayin. Örnegin Mail adresi bir kontakt bilgisidir. Mesela telefon numarasi bir kontakt bilgisidir. Adres yine bir kontakt bilgisidir. Simdi vize almak icin cildiriyorsunuz ya, herseyi göze aliyorsunuz. Ilerde burda isiniz bitince bize sürekli mail geliyor, ya suraya mail adresimi biraktim, surda adimi yazmisim burda telefon numaram var silermisin diye...
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Cmt Mar 06, 2021 10:09 pm

Cngz49 yazdı: Pzt Oca 11, 2021 10:40 pm Selam 11 Ocak 13:45' vize görüşmem vardı Clausthal şartlı kabul master.

Görevli evrakları aldı kontrol etti ve pc'ye notlar aldı. Sohbet havasında konuşmalar oldu, neden bu bölüm, Almanca A1 neden öğrendin, derslerin hakkında bilgi verir misin, Almanca isimlerini söyler misin vs.

Dil kursu için ön kayıt belgem vardı ve Presence Letter, Clausthalın kendi kursu ödeme yapmamıştım görevli de herhangi bir ödeme kanıtı istemedi.

Kalacak yer için nerede kalacaksın diye sordu okulunun yurtları olduğunu ve orada kalacağını söyledim. Benden herhangi bir kayıt ve ödeme belgesi talep etmedi.

Bloke hesap açmıştım ben Oracle üzerinden parayı en para aracılığıyla gönderdim ve Oracle 24 saat içerisinde bana bloke hesap dökümünü sunmuştu onu teslim ettim.

Mülakat tamamen Türkçe geçti, hiç Almanca soru sormadı kişi. 75 Euro vize için nakit ödedim, randevu alırkende 75 TL kredi kartımdan ödeme yapmıştım başka bir ödemem olmadı, evraklarınızı mutlaka 1 asıl 2 kopya olarak hazırlayın.

Genel olarak görüşmem güzel geçti, artık başvuru sonucunu bekleyeceğim, herhangi bir süre bildirmedi görevli.
Selamlar, dün pasaportum elime ulaştı 6 aylık vize verilmiş. 14 Martta uçuşum var. Bekleyen herkese bol şans 🍀
Mit Freundlichen Grüßen

studi

Mesaj gönderen studi » Pzr Mar 07, 2021 12:08 am

Merhaba, yakın zamanda vize randevu talebinde bulunan varsa randevunun yaklaşık kaç gün sonraya atandığını öğrenebilir miyim?

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Pzr Mar 07, 2021 12:39 am

Arkadaşlar ben Duisburg-Essen Üniversitesinden şartlı kabulumu aldım. 6 ayın sonunda B1 Sınavına girip Hören dışında 3 bölümü de başarıyla verdim. Ankara konsolosluğuna bir an önce başvurmayı düşünüyorum. Hören bölümünün sertifakasının olmaması ne gibi dezavantajlar getiriyor? Bunla ilgili bir deneyimi vs. olan paylaşırsa sevinirim.

Garantörüm ve kalacak yerim ayarlı şekilde başvuracağım.

maschin-na

Mesaj gönderen maschin-na » Pzr Mar 07, 2021 6:50 pm

Merhaba arkadaşlar

Bochum üniden yüksek lisans için direk kabulüm var ve yaz dönemi için geçerlidir. okul 12 nisanda başlıyor ve benim vize görüşmem 19 marta atandı. Şuan merak ediyorum acaba beni hiç kabul ederler mi evraklarımı alacaklar mı ? daha önce tecrübesi olanlar var mı?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Mar 07, 2021 6:56 pm

studi yazdı: Pzr Mar 07, 2021 12:08 am Merhaba, yakın zamanda vize randevu talebinde bulunan varsa randevunun yaklaşık kaç gün sonraya atandığını öğrenebilir miyim?
24 max 48 saate atanır.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kilitli